Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street licht lager door twijfels handelsdeal

Wall Street licht lager door twijfels handelsdeal

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine minnen geopend, na de mooie plussen van een dag eerder. Beleggers op Wall Street blijven gespitst op de verdere ontwikkelingen in de Chinees-Amerikaanse handelsoorlog. President Donald Trump ontkende op Twitter dat er een voorlopige handelsdeal is gesloten met China. De Chinese overheid gaat juist een persconferentie houden over de handelsgesprekken met de Verenigde Staten.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,1 procent lager op 28.111 punten. De brede S&P 500 zakte 0,1 procent tot 3165 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq daalde ook 0,1 procent, tot 8713 punten.

Donderdag kwamen berichten dat de VS en China een principe-akkoord hebben bereikt over een voorlopige handelsdeal. Dat zou betekenen dat nieuwe Amerikaanse importheffingen op meer dan 160 miljard dollar aan Chinese goederen die zondag zouden ingaan, worden opgeschort. Ook zou Washington bereid zijn om bestaande heffingen op 360 miljard dollar aan Chinese producten met de helft te verlagen. Volgens Trump zijn de berichten van zakenkrant The Wall Street Journal volstrekt onjuist, met name het nieuws rond tarieven.

Er was ook aandacht voor chipproducent Broadcom die met cijfers kwam. Broadcom ging 3,6 procent omlaag. Ook de softwareconcerns Oracle en Adobe openden de boeken. Oracle verloor 2,8 procent, maar Adobe werd 3,8 procent hoger gezet.

Meer uit Financieel

Hollands Kroon volgt Brits fraudeonderzoek datacenter Microsoft

ANNA PAULOWNA (ANP) - De gemeente Hollands Kroon houdt het onderzoek van de Britse autoriteiten naar mogelijke omkoping bij de bouw van een Nederlands datacenter van Microsoft in de gaten. "We volgen dit onderzoek met belangstelling en verlenen, waar nodig, onze volledige medewerking", zegt de Noord-Hollandse gemeente, waar Microsofts datacenters in Nederland staan.

12 minuten geleden
Ryanair dreigt te stoppen met bestellingen Boeing om heffingen

DUBLIN (ANP/RTR) - Ryanair zal geen vliegtuigen meer afnemen van de Amerikaanse fabrikant Boeing als ze duurder worden door de importheffingen van president Donald Trump. Hiermee heeft topman Michael O'Leary van de Ierse luchtvaartmaatschappij donderdag gedreigd in een brief, die persbureau Reuters heeft ingezien.

15 minuten geleden
Gillis wint zaak tegen koper vakantieparken: koop moet doorgaan

HAARLEM (ANP) - De koper van de vakantieparken van Peter Gillis moet zijn verplichtingen uit de koopovereenkomst nakomen. Dat heeft de rechter in Haarlem donderdag beslist, volgens het vonnis waarover het ANP beschikt. De ondernemer en realityster had een kort geding aangespannen tegen de koper om af te dwingen dat de verkoop van zijn tien Nederlandse vakantieparken doorgaat.

1 uur geleden
Vliegtuigmotorenmaker Rolls-Royce noemt tarieven VS beheersbaar

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De fabrikant van vliegtuigmotoren Rolls-Royce heeft er vertrouwen in de financiële doelstellingen voor dit jaar te realiseren, ondanks de onzekerheid door de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump. Het Britse bedrijf noemt de handelstarieven van Trump "beheersbaar" en verwacht ze te kunnen compenseren door middel van "verzachtende maatregelen", bijvoorbeeld kostenbesparingen.

2 uur geleden
Groot overschot zonnestroom leidt vaker tot negatieve stroomprijs

ARNHEM (ANP) - Het aantal uren dat de stroomprijzen in Nederland negatief zijn, neemt toe, meldt netbeheerder TenneT donderdag in een update over de elektriciteitsmarkten. Dat gebeurde vorig jaar vooral in de zomermaanden, wanneer er overdag vaak een groot overschot aan elektriciteit wordt geproduceerd door zonnepanelen. Mensen met een dynamisch energiecontract profiteren daarvan: zij krijgen dan tijdelijk geld toe als zij bijvoorbeeld een wasje draaien of hun elektrische auto opladen.

3 uur geleden
Meer huizen verkocht ondanks onzekerheid economie, meldt Kadaster

APELDOORN (ANP) - Het aantal verkochte huizen op de krappe woningmarkt is het afgelopen kwartaal gestegen. Het Kadaster meldt dat in het eerste kwartaal bijna 51.500 woningen zijn verkocht, bijna 16 procent meer dan een jaar eerder. Dit is opvallend, want onzekerheid in de wereldeconomie en een dalend consumentenvertrouwen hebben volgens het Kadaster doorgaans een effect op de woningmarkt.

3 uur geleden
Europese beurzen dicht op Dag van de Arbeid, Londen wel open

AMSTERDAM (ANP) - De meeste Europese beurzen zijn donderdag gesloten in verband met de Dag van de Arbeid. Ook in China, Hongkong, India en Zuid-Korea hadden beleggers een vrije dag. In Londen wordt op 1 mei wel gehandeld. Ook in New York gaan de beurzen later op de dag gewoon open.

3 uur geleden