Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street licht hoger tijdens verkorte sessie op Black Friday

Wall Street licht hoger tijdens verkorte sessie op Black Friday

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen vrijdag licht omhoog tijdens een rustige handelssessie. Donderdag vierden de Amerikanen Thanksgiving en waren de markten in de Verenigde Staten gesloten. De dag na Thanksgiving, die bekendstaat als Black Friday, nemen veel Amerikanen en beleggers vrij om inkopen te doen voor de feestdagen. Wall Street is op Black Friday slechts een halve dag open en sluit de deuren om 19.00 uur Nederlandse tijd.

De algehele stemming op Wall Street was positief, na de verliesbeurt voor Thanksgiving Day. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,3 procent hoger op 44.881 punten. De bekende index stevent met een maandwinst van dik 7 procent af op de beste beursmaand sinds november vorig jaar. De brede S&P 500-index steeg 0,2 procent tot 6011 punten en techgraadmeter Nasdaq won net geen 0,1 procent tot 19.068 punten. Beide graadmeters zijn in november met ruim 5 procent gestegen.

Tijdens de verkorte handelssessie gaat de aandacht vooral uit naar de retailers, die consumenten met kortingsacties naar hun winkels en webshops proberen te lokken. De aandelen van winkelbedrijven als Target (plus 1,2 procent), TJX (min 0,2 procent) en Walmart (plus 0,4 procent) lieten een gemengd beeld zien. Marktonderzoeker Adobe Analytics meldde eerder deze week al dat het belangrijke feestdagenseizoen voor de winkelbedrijven goed is begonnen en de verkopen in de periode 1 tot 24 november met 9,6 procent zijn gestegen ten opzichte van vorig jaar.

De verkoop wordt volgens Adobe Analytics gestimuleerd doordat consumenten overstappen op duurdere producten zoals grotere tv's en geavanceerdere wasmachines. Brancheorganisatie The National Retail Federation verwacht dat zo'n 85,6 miljoen Amerikanen dit jaar naar de winkels gaan, vergeleken met 76 miljoen tijdens Black Friday in 2023.

Microsoft ging verder omlaag en verloor 0,8 procent. Het aandeel zakte in de vorige handelssessie al ruim 1 procent na berichten dat de Amerikaanse markttoezichthouder FTC een groot mededingingsonderzoek is gestart naar het Amerikaanse techbedrijf.

De euro was 1,0554 dollar waard, tegen 1,0553 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,9 procent meer op 69,36 dollar. Brentolie werd een fractie goedkoper op 73,24 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Ook Wall Street zakt door sterk stijgende olieprijs

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag lager begonnen. Net als in Europa en Azië maken ook Amerikaanse beleggers zich zorgen over de sterk stijgende olieprijs door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, die de tweede week is ingegaan. De hogere energiekosten dreigen de inflatie weer aan te jagen, de economische groei af te remmen en de winsten van veel bedrijven onder druk te zetten.

15 minuten geleden
TenneT wil dat overheid vol stroomnet aanpakt met stikstofplannen

ARNHEM (ANP) - Hoogspanningsnetbeheerder TenneT wil dat het nieuwe kabinet helpt de problemen op het volle stroomnet op te lossen door bij maatregelen ook plannen tegen de stikstofproblematiek mee te nemen. Topvrouw Manon van Beek van TenneT hoopt op een geïntegreerde aanpak van beide problemen. "Zonder stikstofruimte kun je het elektriciteitsnet niet uitbreiden", zei ze maandag tijdens een persbijeenkomst over de resultaten over 2025.

1 uur geleden
Bakkerijen merken stijgende graanprijzen niet direct

DEN HAAG (ANP) - Bakkerijen zullen de stijgende graanprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten niet direct merken, verwachten brancheorganisaties. Bakkers en leveranciers werken vaak met contracten, zegt directeur Marie-Hélène Zengerink van branchevereniging van ambachtelijke bakkers NBOV. "Daardoor werken veranderingen op de graanmarkt meestal niet direct door in de dagelijkse praktijk van de bakkerij en worden effecten vaak pas zichtbaar wanneer nieuwe contracten ingaan."

1 uur geleden
Hamsteraars met jerrycan bij pompstations, meer drukte verwacht

VOORBURG (ANP) - Pompstationhouders merken dat automobilisten sterk inspelen op de snel stijgende prijzen van benzine en diesel. Begin vorige week, vlak na het begin van de oorlog in het Midden-Oosten, was er al een extra toestroom van mensen die hun auto nog even tegen een lagere prijs wilden voltanken. Branchevereniging Drive verwacht de komende dagen weer extra drukte, omdat deze tanks inmiddels waarschijnlijk zijn leeggereden.

2 uur geleden
Werkgeversorganisaties: FNV haalt met Spekman ervaren bestuurder

DEN HAAG (ANP) - Vakbond FNV heeft met de benoeming van Hans Spekman "een ervaren bestuurder in huis gehaald". Dat zeggen werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB Nederland in een reactie op de aanstelling van de voormalige PvdA-politicus tot nieuwe voorzitter.

2 uur geleden
Rijlessen mogelijk duurder door stijgende brandstofprijs

DEN HAAG (ANP) - Rijlessen worden mogelijk duurder als gevolg van de stijgende brandstofprijs. Het is aan rijschoolhouders om te bepalen of die kosten worden doorberekend, stellen brancheverenigingen. Hoe langer de hoge prijzen aanhouden, hoe eerder dat gebeurt, vertelt voorzitter van de Landelijke Beroepsvereniging Kwaliteitsbevordering Rijschoolbranche Irene van Drongelen.

2 uur geleden
Brussel: geen zorgen over tekorten, EU heeft voldoende olie

BRUSSEL (ANP/RTR/FP) - De lidstaten van de Europese Unie hebben voldoende olie en er zijn geen zorgen over acute tekorten door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft een woordvoerder van de Europese Commissie maandag gezegd. Door de oorlog zijn de energieprijzen hard aan het stijgen. De olieprijs steeg maandag tot boven de 100 dollar per vat, het hoogste niveau sinds medio 2022.

2 uur geleden