Wall Street licht hoger tijdens verkorte sessie op Black Friday
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen vrijdag licht omhoog tijdens een rustige handelssessie. Donderdag vierden de Amerikanen Thanksgiving en waren de markten in de Verenigde Staten gesloten. De dag na Thanksgiving, die bekendstaat als Black Friday, nemen veel Amerikanen en beleggers vrij om inkopen te doen voor de feestdagen. Wall Street is op Black Friday slechts een halve dag open en sluit de deuren om 19.00 uur Nederlandse tijd.
De algehele stemming op Wall Street was positief, na de verliesbeurt voor Thanksgiving Day. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,3 procent hoger op 44.881 punten. De bekende index stevent met een maandwinst van dik 7 procent af op de beste beursmaand sinds november vorig jaar. De brede S&P 500-index steeg 0,2 procent tot 6011 punten en techgraadmeter Nasdaq won net geen 0,1 procent tot 19.068 punten. Beide graadmeters zijn in november met ruim 5 procent gestegen.
Tijdens de verkorte handelssessie gaat de aandacht vooral uit naar de retailers, die consumenten met kortingsacties naar hun winkels en webshops proberen te lokken. De aandelen van winkelbedrijven als Target (plus 1,2 procent), TJX (min 0,2 procent) en Walmart (plus 0,4 procent) lieten een gemengd beeld zien. Marktonderzoeker Adobe Analytics meldde eerder deze week al dat het belangrijke feestdagenseizoen voor de winkelbedrijven goed is begonnen en de verkopen in de periode 1 tot 24 november met 9,6 procent zijn gestegen ten opzichte van vorig jaar.
De verkoop wordt volgens Adobe Analytics gestimuleerd doordat consumenten overstappen op duurdere producten zoals grotere tv's en geavanceerdere wasmachines. Brancheorganisatie The National Retail Federation verwacht dat zo'n 85,6 miljoen Amerikanen dit jaar naar de winkels gaan, vergeleken met 76 miljoen tijdens Black Friday in 2023.
Microsoft ging verder omlaag en verloor 0,8 procent. Het aandeel zakte in de vorige handelssessie al ruim 1 procent na berichten dat de Amerikaanse markttoezichthouder FTC een groot mededingingsonderzoek is gestart naar het Amerikaanse techbedrijf.
De euro was 1,0554 dollar waard, tegen 1,0553 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,9 procent meer op 69,36 dollar. Brentolie werd een fractie goedkoper op 73,24 dollar per vat.
Meer uit Financieel
ESSEN (ANP/DPA) - Tienduizenden reizigers van Duitse reisbureaus zitten vast in het Midden-Oosten na de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten en de tegenaanvallen van Iran. Uit cijfers van de Duitse reisbrancheorganisatie DRV blijkt dat ongeveer 30.000 toeristen niet naar huis kunnen vliegen.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Defensiebedrijven eindigden maandag bij de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden op de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op Iran die in het weekend begonnen en de vergeldingsaanvallen van Iran.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG/AFP) - De rechtszaken van bedrijven over het terugbetalen van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump worden niet uitgesteld. Trump diende onlangs een verzoek in om de procedures met maximaal vier maanden uit te stellen voordat de zaken worden hervat. Een Amerikaans federaal hof van beroep wees het verzoek echter af.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - De kosten voor het vervoeren van ruwe olie van het Midden-Oosten naar China zijn gestegen tot het hoogste niveau ooit. Dat is het gevolg van de onrust in de regio en het stilleggen van de scheepvaart in de Straat van Hormuz. Die zeestraat is een belangrijke route voor olie en gas.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Klanten van Odido die vermoeden dat ze slachtoffer zijn geworden van de diefstal van hun gegevens, kunnen nu ook op de site van de politie controleren of hun data in handen van criminelen is gevallen. Mensen kunnen op basis van hun gegevens op politie.nl de check doen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ABN AMRO mag zijn kleinere branchegenoot NIBC Bank overnemen, heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) besloten. Volgens de mededingingswaakhond zijn er geen aanwijzingen dat deze deal de concurrentie in het Nederlandse bankenlandschap beperkt.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM ging maandag flink onderuit op de aandelenbeurs in Amsterdam. Ook andere Europese luchtvaartmaatschappijen hadden op de beurzen last van de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten, die dit weekend begonnen, en vergeldingsacties van Iran.
9 uur geleden