Wall Street licht hoger tijdens verkorte sessie op Black Friday
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen vrijdag licht omhoog tijdens een rustige handelssessie. Donderdag vierden de Amerikanen Thanksgiving en waren de markten in de Verenigde Staten gesloten. De dag na Thanksgiving, die bekendstaat als Black Friday, nemen veel Amerikanen en beleggers vrij om inkopen te doen voor de feestdagen. Wall Street is op Black Friday slechts een halve dag open en sluit de deuren om 19.00 uur Nederlandse tijd.
De algehele stemming op Wall Street was positief, na de verliesbeurt voor Thanksgiving Day. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,3 procent hoger op 44.881 punten. De bekende index stevent met een maandwinst van dik 7 procent af op de beste beursmaand sinds november vorig jaar. De brede S&P 500-index steeg 0,2 procent tot 6011 punten en techgraadmeter Nasdaq won net geen 0,1 procent tot 19.068 punten. Beide graadmeters zijn in november met ruim 5 procent gestegen.
Tijdens de verkorte handelssessie gaat de aandacht vooral uit naar de retailers, die consumenten met kortingsacties naar hun winkels en webshops proberen te lokken. De aandelen van winkelbedrijven als Target (plus 1,2 procent), TJX (min 0,2 procent) en Walmart (plus 0,4 procent) lieten een gemengd beeld zien. Marktonderzoeker Adobe Analytics meldde eerder deze week al dat het belangrijke feestdagenseizoen voor de winkelbedrijven goed is begonnen en de verkopen in de periode 1 tot 24 november met 9,6 procent zijn gestegen ten opzichte van vorig jaar.
De verkoop wordt volgens Adobe Analytics gestimuleerd doordat consumenten overstappen op duurdere producten zoals grotere tv's en geavanceerdere wasmachines. Brancheorganisatie The National Retail Federation verwacht dat zo'n 85,6 miljoen Amerikanen dit jaar naar de winkels gaan, vergeleken met 76 miljoen tijdens Black Friday in 2023.
Microsoft ging verder omlaag en verloor 0,8 procent. Het aandeel zakte in de vorige handelssessie al ruim 1 procent na berichten dat de Amerikaanse markttoezichthouder FTC een groot mededingingsonderzoek is gestart naar het Amerikaanse techbedrijf.
De euro was 1,0554 dollar waard, tegen 1,0553 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,9 procent meer op 69,36 dollar. Brentolie werd een fractie goedkoper op 73,24 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie staat er eind 2025 "steviger" voor dan gedacht, ondanks Amerikaanse importheffingen, te hoge inflatie en onzekerheid. Dit meldt ABN AMRO. De bank heeft daarom haar groeiverwachtingen voor de economie van Nederland voor dit en volgend jaar verhoogd.
51 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie staat er eind 2025 "steviger" voor dan gedacht, ondanks Amerikaanse importheffingen, te hoge inflatie en onzekerheid. Dit meldt ABN AMRO. De bank heeft daarom haar groeiverwachtingen voor de economie van Nederland voor dit en volgend jaar verhoogd.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag voor de vierde dag op rij hoger gesloten. Beleggers rekenen steeds meer op een renteverlaging door de Federal Reserve in december. Nvidia eindigde in de plus, nadat het chipconcern dinsdag nog tot de verliezers behoorde.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft een akkoord bereikt met Oekraïne over een nieuwe regeling ter waarde van ongeveer 8,2 miljard dollar, zo'n 7,1 miljard euro. De oorlog tussen Oekraïne en Rusland "blijft een zware tol eisen van de Oekraïense bevolking en de economie", aldus het IMF.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Aegon overweegt enkele activiteiten buiten de Verenigde Staten te verkopen. De Nederlandse verzekeraar haalt het grootste deel van zijn winst uit de VS en wil zich focussen op zijn belangrijkste markt. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.
5 uur geledenDRUNEN (ANP) - Het Noorse aluminium- en energieconcern Norsk Hydro wil vijf Europese vestigingen sluiten. Het gaat om een aluminiumfabriek in het Noord-Brabantse Drunen, twee in het Verenigd Koninkrijk, een in Duitsland en een in Italië.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag met een flinke koerswinst gesloten. Beleggers trokken zich op aan het optimisme op Wall Street, waar nu rekening wordt gehouden met een mogelijke renteverlaging door de Federal Reserve volgende maand.
7 uur geleden