Wall Street licht hoger tijdens verkorte sessie op Black Friday
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen vrijdag licht omhoog tijdens een rustige handelssessie. Donderdag vierden de Amerikanen Thanksgiving en waren de markten in de Verenigde Staten gesloten. De dag na Thanksgiving, die bekendstaat als Black Friday, nemen veel Amerikanen en beleggers vrij om inkopen te doen voor de feestdagen. Wall Street is op Black Friday slechts een halve dag open en sluit de deuren om 19.00 uur Nederlandse tijd.
De algehele stemming op Wall Street was positief, na de verliesbeurt voor Thanksgiving Day. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,3 procent hoger op 44.881 punten. De bekende index stevent met een maandwinst van dik 7 procent af op de beste beursmaand sinds november vorig jaar. De brede S&P 500-index steeg 0,2 procent tot 6011 punten en techgraadmeter Nasdaq won net geen 0,1 procent tot 19.068 punten. Beide graadmeters zijn in november met ruim 5 procent gestegen.
Tijdens de verkorte handelssessie gaat de aandacht vooral uit naar de retailers, die consumenten met kortingsacties naar hun winkels en webshops proberen te lokken. De aandelen van winkelbedrijven als Target (plus 1,2 procent), TJX (min 0,2 procent) en Walmart (plus 0,4 procent) lieten een gemengd beeld zien. Marktonderzoeker Adobe Analytics meldde eerder deze week al dat het belangrijke feestdagenseizoen voor de winkelbedrijven goed is begonnen en de verkopen in de periode 1 tot 24 november met 9,6 procent zijn gestegen ten opzichte van vorig jaar.
De verkoop wordt volgens Adobe Analytics gestimuleerd doordat consumenten overstappen op duurdere producten zoals grotere tv's en geavanceerdere wasmachines. Brancheorganisatie The National Retail Federation verwacht dat zo'n 85,6 miljoen Amerikanen dit jaar naar de winkels gaan, vergeleken met 76 miljoen tijdens Black Friday in 2023.
Microsoft ging verder omlaag en verloor 0,8 procent. Het aandeel zakte in de vorige handelssessie al ruim 1 procent na berichten dat de Amerikaanse markttoezichthouder FTC een groot mededingingsonderzoek is gestart naar het Amerikaanse techbedrijf.
De euro was 1,0554 dollar waard, tegen 1,0553 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,9 procent meer op 69,36 dollar. Brentolie werd een fractie goedkoper op 73,24 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - TikTok gaat de bevindingen van de Europese Commissie op "alle mogelijke manieren" aanvechten. Dat laat een woordvoerder van de populaire filmpjesapp weten, nadat Brussel vrijdag bekend had gemaakt dat het verslavende aspect van TikTok in overtreding is met digitale regels van de Europese Unie.
12 minuten geledenMUMBAI (ANP/BLOOMBERG) - Het Indiase staalconcern Tata Steel heeft de winst in het afgelopen kwartaal flink zien stijgen. De staalproducent die onder meer eigenaar is van het hoogovencomplex bij IJmuiden, profiteerde van een sterke vraag en productie bij de Indiase vestigingen en wist daarmee de stijgende kosten te compenseren.
13 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Het verslavende aspect van TikTok is in overtreding met digitale regels van de Europese Unie. Het oneindige scrollen, automatische afspelen van video's, pushmeldingen en zeer gepersonaliseerde aanbevelingen maken de socialemedia-app verslavend, concludeert de Europese Commissie, het dagelijks bestuur van de Europese Unie.
1 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - Het Japanse autoconcern Toyota heeft een nieuwe topman benoemd. De grootste autofabrikant ter wereld verhoogde tegelijkertijd de verwachtingen voor de omzet en winst in het huidige boekjaar, ondanks de impact van Amerikaanse importheffingen.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Op de internationale luchthaven in Berlijn kunnen vrijdagochtend nog steeds geen vliegtuigen landen of opstijgen vanwege ijzel. Donderdagavond werd het vliegverkeer op de luchthaven in de Duitse hoofdstad al volledig stilgelegd en leidde het winterse weer tot veel annuleringen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De handel tussen Nederland en Duitsland is afgelopen jaar opnieuw gegroeid. Volgens de Duits-Nederlandse Handelskamer, die cijfers van statistiekbureau Destatis analyseerde, blijven onder meer de bedden van het Nederlandse merk Auping en kleding van het Duitse Zalando populair aan de andere kant van de grens. Energie en chemische producten werden juist minder verhandeld, wat past bij de krimpende Duitse industrie en transformatie richting een hoogwaardigere economie.
3 uur geledenHOOFDDORP (ANP/AFP) - Stellantis, het moederbedrijf van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, heeft gewaarschuwd voor een last van 22 miljard euro, vooral vanwege een "aanzienlijke overschatting" van de overstap naar elektrische voertuigen. Het autoconcern schrijft dat bedrag daarom af, meldt Stellantis vrijdag.
3 uur geleden