Wall Street licht hoger tijdens verkorte sessie op Black Friday
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen vrijdag licht omhoog tijdens een rustige handelssessie. Donderdag vierden de Amerikanen Thanksgiving en waren de markten in de Verenigde Staten gesloten. De dag na Thanksgiving, die bekendstaat als Black Friday, nemen veel Amerikanen en beleggers vrij om inkopen te doen voor de feestdagen. Wall Street is op Black Friday slechts een halve dag open en sluit de deuren om 19.00 uur Nederlandse tijd.
De algehele stemming op Wall Street was positief, na de verliesbeurt voor Thanksgiving Day. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,3 procent hoger op 44.881 punten. De bekende index stevent met een maandwinst van dik 7 procent af op de beste beursmaand sinds november vorig jaar. De brede S&P 500-index steeg 0,2 procent tot 6011 punten en techgraadmeter Nasdaq won net geen 0,1 procent tot 19.068 punten. Beide graadmeters zijn in november met ruim 5 procent gestegen.
Tijdens de verkorte handelssessie gaat de aandacht vooral uit naar de retailers, die consumenten met kortingsacties naar hun winkels en webshops proberen te lokken. De aandelen van winkelbedrijven als Target (plus 1,2 procent), TJX (min 0,2 procent) en Walmart (plus 0,4 procent) lieten een gemengd beeld zien. Marktonderzoeker Adobe Analytics meldde eerder deze week al dat het belangrijke feestdagenseizoen voor de winkelbedrijven goed is begonnen en de verkopen in de periode 1 tot 24 november met 9,6 procent zijn gestegen ten opzichte van vorig jaar.
De verkoop wordt volgens Adobe Analytics gestimuleerd doordat consumenten overstappen op duurdere producten zoals grotere tv's en geavanceerdere wasmachines. Brancheorganisatie The National Retail Federation verwacht dat zo'n 85,6 miljoen Amerikanen dit jaar naar de winkels gaan, vergeleken met 76 miljoen tijdens Black Friday in 2023.
Microsoft ging verder omlaag en verloor 0,8 procent. Het aandeel zakte in de vorige handelssessie al ruim 1 procent na berichten dat de Amerikaanse markttoezichthouder FTC een groot mededingingsonderzoek is gestart naar het Amerikaanse techbedrijf.
De euro was 1,0554 dollar waard, tegen 1,0553 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,9 procent meer op 69,36 dollar. Brentolie werd een fractie goedkoper op 73,24 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NICOSIA (ANP/DPA/AFP) - De regering van Cyprus komt met een steunpakket van in totaal 200 miljoen euro voor huishoudens, boeren en de toeristische sector vanwege de impact van de oorlog in het Midden-Oosten. Het gaat onder meer om tijdelijke verlagingen van de btw op levensmiddelen en stroom, een verlaging van de brandstofaccijns en subsidies aan boeren en hotels.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol kijkt of het de hulp aan passagiers met een beperking zelf gaat uitvoeren, in plaats van die hulp uit te besteden aan andere bedrijven. Dat meldt een woordvoerster van de luchthaven donderdag, na kritiek van vakbond FNV.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De diensten van Odido komen weer op gang na een storing bij de telecomprovider. Een woordvoerder meldt dat een deel van de mobiele diensten tijdelijk niet beschikbaar was door "een probleem met het koelsysteem in een datacenter".
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De miljardensteun die de Nederlandse staat tijdens de coronapandemie aan KLM verleende, staat opnieuw juridisch ter discussie. Een belangrijke adviseur van het Europees Hof van Justitie adviseert een eerdere vernietiging van de Europese goedkeuring voor de steun door de op een na hoogste EU-rechter in stand te laten.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - Polen heeft besloten om de brandstofprijzen aan banden te leggen om de effecten van de oorlog in het Midden-Oosten te verzachten. Premier Donald Tusk kondigde donderdag aan dat de btw op brandstof van 23 procent naar 8 procent gaat. Ook heeft de regering besloten om de accijns terug te brengen tot een minimum.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn donderdag overwegend lager geopend, na de koerswinsten een dag eerder. Tegenstrijdige berichten over de vredesonderhandelingen in het Midden-Oosten zorgden voor terughoudendheid bij beleggers. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump is Iran wanhopig op zoek naar een akkoord om de gevechten te beëindigen. Hij sprak daarmee de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken tegen. Die zei dat Teheran geen intentie had om gesprekken te voeren met de VS om het conflict te beëindigen.
1 uur geledenMENLO PARK (ANP) - Een onafhankelijke toezichtsraad van socialemediaconcern Meta heeft grote zorgen over de vervanging van factchecks in andere landen dan de Verenigde Staten. Topman Mark Zuckerberg kondigde vorig jaar aan dat hij feitenchecks door experts op de Amerikaanse markt wil vervangen door een systeem waarbij gebruikers van Facebook en Instagram zelf commentaar kunnen leveren op posts met valse informatie. Een uitbreiding naar andere delen van de wereld kan mensen in gevaar brengen, waarschuwt de Oversight Board.
3 uur geleden