Wall Street licht hoger richting toespraak Fed-baas Powell
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag niet ver van hun plek gekomen na de openingsbel. Beleggers waren vooral in afwachting van een toespraak van voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve over de Amerikaanse economie. Mogelijk wordt daaruit meer duidelijk over het rentebeleid van de Amerikaanse centralebankenkoepel.
Op Wall Street wordt erop gespeculeerd dat de Fed het rustiger aan gaat doen met het agressief verhogen van de rente om zo de hoge inflatie onder controle te krijgen. In dat kader werd ook gelet op het banenrapport van loonstrookverwerker ADP. Uit dat rapport bleek dat er in het Amerikaanse bedrijfsleven 127.000 banen bij zijn gekomen, minder dan economen in doorsnee hadden verwacht. De lonen stegen daarbij minder hard dan in de voorgaande maand.
De ontwikkelingen op de arbeidsmarkt zijn belangrijk voor het rentebeleid van de Fed. Een sterkere arbeidsmarkt geeft de centrale bank namelijk meer ruimte om de rente stevig te blijven verhogen. Op vrijdag komt het officiële banenrapport van de Amerikaanse overheid naar buiten. Woensdag publiceert de Fed ook nog zijn zogeheten Beige Book. Dat rapport geeft de stand van zaken weer over de Amerikaanse economie.
Onverwacht sterke krimp
Daarnaast verwerkten beleggers nog een onverwacht sterke krimp van de Chinese industrie in november. In de eurozone bleek daarentegen dat de inflatie deze maand iets is afgekoeld, tot 10 procent. In oktober werd nog een recordniveau van 10,6 procent aangetikt.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,1 procent lager op 33.819 punten. De brede S&P 500 zakte een fractie, tot 3955 punten, en techgraadmeter Nasdaq steeg 0,2 procent tot 11.007 punten.
Horizon Therapeutics
Horizon Therapeutics werd 29 procent meer waard. Het farmaceutische concern liet weten met verschillende grote branchegenoten voorbereidende gesprekken te voeren over een mogelijke overname van het bedrijf.
CrowdStrike kelderde ruim 20 procent. Het cyberbeveiligingsbedrijf boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht, maar de omzetverwachting voor het huidige kwartaal viel tegen. Ook verlaagden analisten van investeringsbank Stifel hun advies voor het aandeel.
NetApp
De handel in aandelen van NetApp werd kort stilgelegd wegens te grote koersschommelingen, en stond even later zo'n 7 procent lager. De aanbieder van clouddiensten en databeheer boekte afgelopen kwartaal minder omzet dan verwacht en gaf een teleurstellende verwachting af.
De euro was 1,0383 dollar waard, tegen 1,0352 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 3,4 procent duurder op 80,88 dollar. Brentolie kostte 3 procent meer, op 85,55 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Werkgeversvereniging AWVN denkt dat het wetsvoorstel voor loontransparantie voor "vervelende situaties" op de werkvloer kan zorgen. Ook voorziet de vereniging, net als werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland, veel administratieve lasten voor werkgevers.
16 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Vliegtuigbouwer Airbus en luchtvaartmaatschappij Air France zijn in hoger beroep door een rechtbank in Parijs schuldig bevonden aan dood door schuld voor de crash van een vliegtuig in 2009, waarbij 228 mensen om het leven kwamen.
26 minuten geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Autoconcern Stellantis gaat zijn investeringen voortaan vooral richten op de vier kernmerken Jeep, Ram, Peugeot en Fiat om de winstgevendheid te verbeteren. Traditionele merken als Chrysler, Alfa Romeo en Opel krijgen daarbij een kleinere rol.
1 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Klussers hebben meer uitgegeven bij GAMMA en Karwei. Dat meldt Intergamma, het moederbedrijf van de beide bouwmarkten. De doe-het-zelfketens profiteerden van meer klanten in de winkels, die volgens Intergamma kwamen voor persoonlijk advies en voor inspiratie.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat volgende week voorstellen een uitzondering te maken op sancties voor een Chinees bedrijf dat halfgeleiders produceert. Dat schrijft Bloomberg op basis van EU-bronnen. Die uitzondering zal worden gemaakt op verzoek van de auto-industrie, die vreest voor problemen in de productieketen als er niet genoeg Chinese halfgeleiders naar Europa kunnen worden geïmporteerd.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een Nederlandse claimstichting begint een massaclaim tegen het Amerikaanse techbedrijf AppLovin om het illegaal volgen van miljoenen Nederlanders. Volgens The Privacy Collective worden via software in gratis games en apps veel gegevens van mensen verzameld en doorverkocht. De stichting eist een verbod op de praktijken en een schadevergoeding voor de naar schatting minstens 8,5 miljoen gedupeerde Nederlanders, waaronder zo'n 1,5 miljoen kinderen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam wil bezitters van een koopwoning vanaf volgend jaar verbieden om een sociale huurwoning te huren. Het stadsbestuur wil daarmee duidelijk maken dat het onwenselijk is dat huizenbezitters sociale huurwoningen bezet houden.
2 uur geleden