Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street licht hoger richting toespraak Fed-baas Powell

Wall Street licht hoger richting toespraak Fed-baas Powell

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag niet ver van hun plek gekomen na de openingsbel. Beleggers waren vooral in afwachting van een toespraak van voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve over de Amerikaanse economie. Mogelijk wordt daaruit meer duidelijk over het rentebeleid van de Amerikaanse centralebankenkoepel.

Op Wall Street wordt erop gespeculeerd dat de Fed het rustiger aan gaat doen met het agressief verhogen van de rente om zo de hoge inflatie onder controle te krijgen. In dat kader werd ook gelet op het banenrapport van loonstrookverwerker ADP. Uit dat rapport bleek dat er in het Amerikaanse bedrijfsleven 127.000 banen bij zijn gekomen, minder dan economen in doorsnee hadden verwacht. De lonen stegen daarbij minder hard dan in de voorgaande maand.

De ontwikkelingen op de arbeidsmarkt zijn belangrijk voor het rentebeleid van de Fed. Een sterkere arbeidsmarkt geeft de centrale bank namelijk meer ruimte om de rente stevig te blijven verhogen. Op vrijdag komt het officiële banenrapport van de Amerikaanse overheid naar buiten. Woensdag publiceert de Fed ook nog zijn zogeheten Beige Book. Dat rapport geeft de stand van zaken weer over de Amerikaanse economie.

Onverwacht sterke krimp

Daarnaast verwerkten beleggers nog een onverwacht sterke krimp van de Chinese industrie in november. In de eurozone bleek daarentegen dat de inflatie deze maand iets is afgekoeld, tot 10 procent. In oktober werd nog een recordniveau van 10,6 procent aangetikt.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,1 procent lager op 33.819 punten. De brede S&P 500 zakte een fractie, tot 3955 punten, en techgraadmeter Nasdaq steeg 0,2 procent tot 11.007 punten.

Horizon Therapeutics

Horizon Therapeutics werd 29 procent meer waard. Het farmaceutische concern liet weten met verschillende grote branchegenoten voorbereidende gesprekken te voeren over een mogelijke overname van het bedrijf.

CrowdStrike kelderde ruim 20 procent. Het cyberbeveiligingsbedrijf boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht, maar de omzetverwachting voor het huidige kwartaal viel tegen. Ook verlaagden analisten van investeringsbank Stifel hun advies voor het aandeel.

NetApp

De handel in aandelen van NetApp werd kort stilgelegd wegens te grote koersschommelingen, en stond even later zo'n 7 procent lager. De aanbieder van clouddiensten en databeheer boekte afgelopen kwartaal minder omzet dan verwacht en gaf een teleurstellende verwachting af.

De euro was 1,0383 dollar waard, tegen 1,0352 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 3,4 procent duurder op 80,88 dollar. Brentolie kostte 3 procent meer, op 85,55 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Tesla eindigt handelssessie op Wall Street ruim 14 procent lager

NEW YORK (ANP) - Tesla is donderdag ruim 14 procent lager geëindigd op de aandelenbeurs in New York. De koersval komt overeen met ruim 100 miljard dollar aan verdampte beurswaarde. Beleggers reageerden op onenigheid tussen Donald Trump en Tesla-topman Elon Musk, die eerder nog optrad als adviseur voor de Amerikaanse president. Het gekibbel ging over Trumps "megawet" met forse lastenverlichtingen, die Musk heeft omschreven als een gedrocht.

4 uur geleden
Tesla keldert op Wall Street na gekibbel Musk en Trump

NEW YORK (ANP) - De aandelenkoers van Tesla is donderdag tussentijds 17 procent gekelderd op de aandelenbeurs in New York. De koersval komt overeen met ruim 100 miljard dollar aan beurswaarde. Beleggers reageerden op onenigheid tussen de Amerikaanse president Donald Trump en Tesla-topman Elon Musk. Die ging over Trumps "megawet" met forse lastenverlichtingen, waar Musk flinke kritiek op heeft.

4 uur geleden
Delta Air Lines vreest impact nieuwe heffingen op vliegtuigimport

WASHINGTON (ANP/RTR) - Delta Air Lines waarschuwt voor de gevolgen van nieuwe heffingen op de import van vliegtuigen en onderdelen. Die kunnen de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij dwingen te stoppen met het kopen van in het buitenland gemaakte vliegtuigen, met gevolgen voor miljoenen klanten.

6 uur geleden
Rechtszaak tegen Franse TotalEnergies over greenwashing

PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies staat vanaf donderdag voor een rechtbank in Parijs in een zaak die is aangespannen door klimaatactivisten over greenwashing. Daarbij doet een bedrijf zich schoner voor dan het in werkelijkheid is. Milieuorganisaties zeggen dat TotalEnergies klanten misleidt met claims over duurzaamheid en klimaat.

7 uur geleden
AEX-index licht hoger na nieuwe renteverlaging ECB

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met een kleine winst gesloten na de nieuwe renteverlaging door de Europese Centrale Bank (ECB). De centrale bank verlaagde de rente in het eurogebied voor de achtste keer sinds juni vorig jaar, zoals algemeen was verwacht op de financiële markten.

8 uur geleden
Trump sprak met Xi over handel, teams komen binnenkort bij elkaar

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft donderdag met zijn Chinese evenknie Xi Jinping "vrijwel uitsluitend" gesproken over handel. Dat meldt hij op zijn socialemediaplatform Truth Social, nadat het Chinese staatspersbureau Xinhua eerder had bericht over een telefoongesprek tussen de twee presidenten. Volgens Trump komen teams van beide landen binnenkort bijeen voor handelsgesprekken.

9 uur geleden
Grote werkgevers laten personeel thuiswerken tijdens treinstaking

DEN HAAG (ANP) - Grote werkgevers laten personeel vrijdag thuiswerken tijdens de aangekondigde treinstaking, komt naar voren uit een rondgang van het ANP. Bij veel bedrijven is hybride werken sinds corona gemeengoed gebleven. Op de laatste dag van de werkweek kiezen veel kantoormedewerkers er toch al vaak voor niet naar kantoor te komen.

10 uur geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!