Wall Street licht hoger richting rentebesluit Fed
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten woensdag kleine plussen zien. Beleggers namen geen risico's voorafgaand aan het belangrijke rentebesluit van de Federal Reserve, dat later op de dag bekend wordt gemaakt. Algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale bank de rente met een half procentpunt zal verhogen, waarmee wat gas wordt teruggenomen na de recente stevige rentestappen van 0,75 procentpunt.
Beleggers zijn echter vooral benieuwd naar wat centralebankpresident Jerome Powell na afloop van de laatste rentevergadering van het jaar zal zeggen over de omvang en duur van de rentestappen in 2023. Het meevallende Amerikaanse inflatiecijfer over november voedde dinsdag al de hoop dat de rente in het nieuwe jaar minder agressief hoeft te worden verhoogd om de inflatie terug te dringen naar de doelstelling van 2 procent.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,2 procent hoger op 34.177 punten. De brede S&P 500 steeg 0,3 procent tot 4030 punten en techgraadmeter Nasdaq werd ook 0,3 procent hoger gezet tot 11.288 punten.
Moderna
Delta Air Lines dikte 2,1 procent aan. De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij gaf tijdens zijn beleggersdag een positieve verwachting af voor het komende jaar. Dankzij het aanhoudende sterk herstel van de vraag naar vliegreizen denkt het concern dat de omzet in 2023 tot 20 procent zal stijgen en de winst per aandeel bijna zal verdubbelen.
Moderna zette de opmars voort en klom 1,6 procent. De farmaceut, bekend van zijn coronavaccin, werd dinsdag al bijna 20 procent meer waard na positief nieuws over een mogelijk huidkankermiddel van het bedrijf.
Tesla
Ook Tesla (min 0,1 procent) bleef in de belangstelling staan na de zware koersverliezen in de afgelopen dagen. Door de sterke waardedaling van de producent van elektrische auto's raakte topman en grote aandeelhouder Elon Musk deze week zijn positie van rijkste persoon op aarde kwijt. Analisten van Goldman Sachs verlaagden woensdag hun koersdoel voor Tesla.
Best Buy zakte 2,7 procent. Analisten van Bank of America verlaagden het beleggingsadvies voor de elektronicaketen naar verkopen en voorzien een koersdaling van bijna 20 procent voor het aandeel. Huizenbouwer Lennar profiteerde daarentegen van een adviesverhoging door de Britse bank Barclays en steeg 1,7 procent. Vrachtwagenfabrikant Paccar won 2,2 procent dankzij een koopadvies door Morgan Stanley.
De euro was 1,0644 dollar waard, evenveel als een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 2 procent meer op 76,87 dollar. Brentolie werd 1,7 procent duurder op 82,08 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse economie is sterk afhankelijk van onmisbare grondstoffen die vooral in China worden verwerkt. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Op basis van eigen onderzoek concludeert het statistiekbureau dat materialen met het grootste risico voor Nederland voor het grootste deel door China worden verwerkt.
17 minuten geledenSARASOTA (ANP/RTR) - Nieuws- en dataorganisatie Bloomberg zou een van de klanten zijn die op socialmediaplatform Truth Social eerder toegang krijgen tot berichten van de president. Dat schrijft persbureau Reuters, dat op basis van ingewijden ook handelsondernemingen Susquehanna International Group en Jump Trading aanwijst als gebruikers van de dienst Truth API.
2 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Ruim een kwart van de nieuwe woningen wordt de komende jaren in de vier grootste gemeenten van Nederland gebouwd. Dat meldt het Kadaster na onderzoek. Het aandeel appartementen wordt in de komende jaren ook een stuk groter, hoewel dit soort woningen wel iets kleiner wordt in oppervlakte. Het onderzoek baseert zich op woningen die al zijn vergund of in aanbouw zijn.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PME, het pensioenfonds voor de metalektro, verwacht de pensioenen volgend jaar fors te kunnen verhogen als het fonds overgaat naar het nieuwe pensioenstelsel. "Als de economie en de rente geen grote schommelingen vertonen, kunnen onze pensioengerechtigde deelnemers gemiddeld genomen rekenen op een verhoging van hun pensioen in 2027 met 12,6 procent", zegt PME-bestuurder Alae Laghrich in het kwartaalbericht van het fonds.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PME, het pensioenfonds voor de metalektro, verwacht de pensioenen volgend jaar fors te kunnen verhogen als het fonds overgaat naar het nieuwe pensioenstelsel. "Als de economie en de rente geen grote schommelingen vertonen, kunnen onze pensioengerechtigde deelnemers gemiddeld genomen rekenen op een verhoging van hun pensioen in 2027 met 12,6 procent", zegt PME-bestuurder Alae Laghrich in het kwartaalbericht van het fonds.
6 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Google-moederbedrijf Alphabet heeft in het derde kwartaal een hogere omzet behaald, maar zag de winst dalen. De opbrengsten van de divisie voor cloudactiviteiten namen het hardst toe, dankzij de grote vraag naar rekenkracht en toepassingen van kunstmatige intelligentie. Het nettoresultaat kreeg een knauw door verliezen op beleggingen door Google.
8 uur geledenREDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Techconcern Microsoft heeft ook afgelopen kwartaal weer veel geld verdiend aan zijn cloudtak. De vraag naar diensten rond kunstmatige intelligentie (AI) nam verder toe en leverde de clouddivisie Azure, na die van Amazon de grootste ter wereld, bijna de helft meer omzet op. De totale inkomsten van het Amerikaanse concern groeiden met 19 procent, tot ruim 92 miljard dollar.
9 uur geleden