Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street licht hoger richting rentebesluit Fed

Wall Street licht hoger richting rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten woensdag kleine plussen zien. Beleggers namen geen risico's voorafgaand aan het belangrijke rentebesluit van de Federal Reserve, dat later op de dag bekend wordt gemaakt. Algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale bank de rente met een half procentpunt zal verhogen, waarmee wat gas wordt teruggenomen na de recente stevige rentestappen van 0,75 procentpunt.

Beleggers zijn echter vooral benieuwd naar wat centralebankpresident Jerome Powell na afloop van de laatste rentevergadering van het jaar zal zeggen over de omvang en duur van de rentestappen in 2023. Het meevallende Amerikaanse inflatiecijfer over november voedde dinsdag al de hoop dat de rente in het nieuwe jaar minder agressief hoeft te worden verhoogd om de inflatie terug te dringen naar de doelstelling van 2 procent.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,2 procent hoger op 34.177 punten. De brede S&P 500 steeg 0,3 procent tot 4030 punten en techgraadmeter Nasdaq werd ook 0,3 procent hoger gezet tot 11.288 punten.

Moderna

Delta Air Lines dikte 2,1 procent aan. De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij gaf tijdens zijn beleggersdag een positieve verwachting af voor het komende jaar. Dankzij het aanhoudende sterk herstel van de vraag naar vliegreizen denkt het concern dat de omzet in 2023 tot 20 procent zal stijgen en de winst per aandeel bijna zal verdubbelen.

Moderna zette de opmars voort en klom 1,6 procent. De farmaceut, bekend van zijn coronavaccin, werd dinsdag al bijna 20 procent meer waard na positief nieuws over een mogelijk huidkankermiddel van het bedrijf.

Tesla

Ook Tesla (min 0,1 procent) bleef in de belangstelling staan na de zware koersverliezen in de afgelopen dagen. Door de sterke waardedaling van de producent van elektrische auto's raakte topman en grote aandeelhouder Elon Musk deze week zijn positie van rijkste persoon op aarde kwijt. Analisten van Goldman Sachs verlaagden woensdag hun koersdoel voor Tesla.

Best Buy zakte 2,7 procent. Analisten van Bank of America verlaagden het beleggingsadvies voor de elektronicaketen naar verkopen en voorzien een koersdaling van bijna 20 procent voor het aandeel. Huizenbouwer Lennar profiteerde daarentegen van een adviesverhoging door de Britse bank Barclays en steeg 1,7 procent. Vrachtwagenfabrikant Paccar won 2,2 procent dankzij een koopadvies door Morgan Stanley.

De euro was 1,0644 dollar waard, evenveel als een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 2 procent meer op 76,87 dollar. Brentolie werd 1,7 procent duurder op 82,08 dollar per vat.

Meer uit Financieel

'Zonalert' geeft Zeeuwen advies over stroomgebruik bij pieken

MIDDELBURG (ANP) - Het Zeeuwse energiebedrijf Delta en netbeheerder Stedin hopen het stroomnet op piekmomenten te ontlasten met een 'zonalert' voor klanten. De nieuwe dienst geeft iedere vrijdag aan wanneer zonnepanelen in het weekend de meeste stroom opwekken, zodat klanten hun stroomverbruik zoveel mogelijk op die uren kunnen concentreren, maakten de bedrijven bekend.

34 minuten geleden
Loonkloof moet inzichtelijk worden voor collega's

DEN HAAG (ANP) - Werkgevers moeten vanaf 2027 mogelijk maken dat werknemers van een bedrijf kunnen zien wat hun collega's verdienen. Dat staat in een wetsvoorstel van minister Hans Vijlbrief van Sociale Zaken (D66). Met het wetsvoorstel geeft Nederland invulling aan een Europese richtlijn die landen verplicht om inzicht te geven in de salarisverschillen tussen mannen en vrouwen.

1 uur geleden
Pensioenfonds ABP wil 2000 starters- en studentenwoningen bouwen

AMSTERDAM (ANP) - Pensioenfonds ABP en vastgoedinvesteerder Rockfield Real Estate willen de komende jaren meer dan 2000 betaalbare en duurzame woningen voor studenten en starters in Nederland ontwikkelen. Ze stellen daarvoor 350 miljoen euro aan startkapitaal beschikbaar.

1 uur geleden
AEX-index daalt licht na bereiken nieuw recordniveau

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is donderdag licht lager begonnen. Beleggers deden het rustig aan na de stevige winsten en het nieuwe slotrecord van de Amsterdamse hoofdindex op woensdag. De hoop op een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten en nieuwe recordresultaten van het Amerikaanse Nvidia hielden de koersverliezen beperkt.

1 uur geleden
Waakhond VK: TikTok en YouTube beschermen kinderen onvoldoende

LONDEN (ANP/RTR) - Britse kinderen zijn op TikTok en YouTube nog niet genoeg beschermd tegen schadelijke content, volgens de Britse mediatoezichthouder Ofcom. De waakhond stelt dat de platforms geen significante, nieuwe toezeggingen hebben gedaan om de feeds met aanbevolen filmpjes veiliger te maken.

1 uur geleden
Boekingen bij easyJet lopen achter door onzekerheid over oorlog

LONDEN (ANP) - EasyJet merkt dat de oorlog in het Midden-Oosten voor onzekerheid zorgt bij reizigers. De boekingen voor de zomerperiode bij de budgetmaatschappij lopen achter in vergelijking met vorig jaar, meldt het bedrijf bij zijn halfjaarcijfers. Door hogere brandstofkosten liep het verlies bij het Britse bedrijf op, zoals easyJet in een update in april al aankondigde.

1 uur geleden
X bekent schenden Australische antimisbruikwet en betaalt boete

SYDNEY (ANP/RTR) - Berichtendienst X heeft tegenover een rechtbank in Australië toegegeven de regels voor de bestrijding van onlinekindermisbruik te hebben geschonden. Daarmee is een einde gekomen aan een slepende juridische zaak en moet het bedrijf van Elon Musk een boete van 650.000 Australische dollar (ongeveer 400.000 euro) betalen.

2 uur geleden