Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street licht hoger na veel beter dan verwacht banenrapport

Wall Street licht hoger na veel beter dan verwacht banenrapport

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht hoger geopend. De aandacht van beleggers op Wall Street gaat vooral uit naar het belangrijke Amerikaanse banenrapport. De groei van de werkgelegenheid in de Verenigde Staten viel in maart veel hoger uit dan economen hadden verwacht.

Volgens het Amerikaanse ministerie van Arbeid kwamen er 303.000 nieuwe arbeidsplaatsen bij in 's werelds grootste economie, tegen een herziene 270.000 in februari. Economen hadden in doorsnee verwacht dat de werkgelegenheid met 214.000 banen zou groeien. De werkloosheid in de VS bedroeg vorige maand 3,8 procent, tegen 3,9 procent in de voorgaande maand.

De ontwikkelingen op de arbeidsmarkt spelen een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Federal Reserve. Een sterke banenmarkt geeft de Fed namelijk meer ruimte om de rente langer op een hoog niveau te houden. Bij een sterk afkoelende arbeidsmarkt zou de centrale bank juist eerder de rente kunnen verlagen om zo de economie te stimuleren.

Twijfels

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de handel 0,1 procent hoger op 38.651,37 punten. De brede S&P 500 won 0,4 procent tot 5167 punten en technologiegraadmeter Nasdaq ging 0,5 procent vooruit tot 16.130 punten.

Over het rentebeleid van de Fed zijn de laatste tijd twijfels ontstaan op de financiƫle markten, mede door opmerkingen van verschillende Fed-bestuurders over het aantal renteverlagingen die dit jaar kunnen komen. Ontwikkelingen op de derivatenmarkten wijzen er nu op dat beleggers rekening houden met een verlaging in september, in plaats van juli. Die onzekerheid zorgde donderdag nog voor flinke koersverliezen tot 1,4 procent op Wall Street.

Johnson & Johnson

Medisch bedrijf Johnson & Johnson (plus 0,1 procent) maakte bekend Shockwave Medical over te nemen voor meer dan 13 miljard dollar. Shockwave is actief met apparatuur tegen hartaandoeningen. Het aandeel Shockwave won 1,7 procent.

Donutketen Krispy Kreme kreeg een adviesverhoging van beleggingsadviseur Piper Sandler en werd daarop bijna 7 procent hoger gezet.

Meer uit Financieel

Warner Bros noemt overnamebod van Paramount 'superieur'

LOS ANGELES (ANP) - Warner Bros. Discovery noemt het nieuwste overnamebod van entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance "superieur" aan dat van Netflix. Dat laatste streamingbedrijf krijgt nu vier werkdagen om met een nog beter bod te komen om Warner Bros over te nemen.

6 uur geleden
Overwegend verliezen op Wall Street na cijfers Nvidia

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag overwegend met verliezen de handel uitgegaan. Beleggers verwerkten de kwartaalresultaten van Nvidia. Die belangrijke ontwikkelaar van AI-chips overtrof weliswaar de verwachtingen met zijn omzet en winst, maar dat nam zorgen over de houdbaarheid van de forse investeringen van de techsector in AI niet weg.

6 uur geleden
Smartphoneverkoop daalt 13 procent door chiptekort, denkt analist

NEEDHAM (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde verkoop van smartphones daalt dit jaar door tekorten aan geheugenchips met bijna 13 procent. Dat voorspelt marktonderzoeker International Data Corporation (IDC), die daarmee veel pessimistischer is dan enkele maanden geleden. Grote fabrikanten van geheugenchips zetten hun productiecapaciteit volop in voor geavanceerdere chips die data opslaan voor AI-toepassingen. Dat gaat ten koste van de productie van eenvoudigere geheugenchips voor apparaten zoals smartphones.

8 uur geleden
Rechter blokkeert oliewinning in grootste olieveld van Duitsland

KIEL (ANP/DPA) - Een Duitse rechtbank heeft de oliewinning uit het grootste olieveld van Duitsland geblokkeerd. Decennialang pompte het Mittelplate-platform olie op in het oostelijke deel van de Waddenzee. Een rechter oordeelde dat dit tot nader order moet stoppen, omdat een verplichte analyse van de impact op de natuur ontbreekt. De Duitse milieubeweging spreekt van een historische uitspraak.

9 uur geleden
Toezichthouder wil opheldering Odido over lang bewaren data

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens, de toezichthouder voor privacy, wil van Odido weten of het bedrijf te lang gegevens van voormalige klanten heeft bewaard. De telecomprovider is getroffen door een dataroof. Ook data van mensen die al jaren geen abonnement meer hadden, kwamen daardoor op straat te liggen.

10 uur geleden
Nieuwe windmolens komen in Europa vooral op land

BRUSSEL (ANP) - De uitbreiding van windenergie op zee blijft ver achter bij die op land in Europa, blijkt uit cijfers van brancheorganisatie WindEurope. De toename van capaciteit van windenergie op land is het hoogst in de afgelopen tien jaar. Aan de andere kant ligt de toename op zee op het laagste niveau in negen jaar.

10 uur geleden
Chipbedrijven trekken AEX omlaag na resultaten Nvidia

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een verlies gesloten. Chipbedrijven trokken de AEX-index omlaag na de presentatie van de kwartaalcijfers van Nvidia. Die ontwikkelaar van AI-chips overtrof de verwachtingen rondom de omzetgroei. Maar het bedrijf wist twijfels op de financiƫle markten over de houdbaarheid van de gigantische investeringen van techbedrijven in kunstmatige intelligentie niet weg te nemen.

11 uur geleden