Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street licht hoger na veel beter dan verwacht banenrapport

Wall Street licht hoger na veel beter dan verwacht banenrapport

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht hoger geopend. De aandacht van beleggers op Wall Street gaat vooral uit naar het belangrijke Amerikaanse banenrapport. De groei van de werkgelegenheid in de Verenigde Staten viel in maart veel hoger uit dan economen hadden verwacht.

Volgens het Amerikaanse ministerie van Arbeid kwamen er 303.000 nieuwe arbeidsplaatsen bij in 's werelds grootste economie, tegen een herziene 270.000 in februari. Economen hadden in doorsnee verwacht dat de werkgelegenheid met 214.000 banen zou groeien. De werkloosheid in de VS bedroeg vorige maand 3,8 procent, tegen 3,9 procent in de voorgaande maand.

De ontwikkelingen op de arbeidsmarkt spelen een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Federal Reserve. Een sterke banenmarkt geeft de Fed namelijk meer ruimte om de rente langer op een hoog niveau te houden. Bij een sterk afkoelende arbeidsmarkt zou de centrale bank juist eerder de rente kunnen verlagen om zo de economie te stimuleren.

Twijfels

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de handel 0,1 procent hoger op 38.651,37 punten. De brede S&P 500 won 0,4 procent tot 5167 punten en technologiegraadmeter Nasdaq ging 0,5 procent vooruit tot 16.130 punten.

Over het rentebeleid van de Fed zijn de laatste tijd twijfels ontstaan op de financiƫle markten, mede door opmerkingen van verschillende Fed-bestuurders over het aantal renteverlagingen die dit jaar kunnen komen. Ontwikkelingen op de derivatenmarkten wijzen er nu op dat beleggers rekening houden met een verlaging in september, in plaats van juli. Die onzekerheid zorgde donderdag nog voor flinke koersverliezen tot 1,4 procent op Wall Street.

Johnson & Johnson

Medisch bedrijf Johnson & Johnson (plus 0,1 procent) maakte bekend Shockwave Medical over te nemen voor meer dan 13 miljard dollar. Shockwave is actief met apparatuur tegen hartaandoeningen. Het aandeel Shockwave won 1,7 procent.

Donutketen Krispy Kreme kreeg een adviesverhoging van beleggingsadviseur Piper Sandler en werd daarop bijna 7 procent hoger gezet.

Meer uit Financieel

Kansspelautoriteit dreigt met boete voor gokplatform Polymarket

DEN HAAG (ANP) - De Kansspelautoriteit (Ksa) roept het Amerikaanse platform Polymarket op direct de "illegale activiteiten" te staken. Als dit niet gebeurt, krijgt het bedrijf achter de website een dwangsom van 420.000 euro per week opgelegd. Op Polymarket kunnen gebruikers wedden op onder meer wie naar huis gaat met de Oscar voor beste film, het aantal X-posts van Elon Musk in een week, wie de gemeenteraadsverkiezingen van Amsterdam wint en of Jezus Christus terugkeert voor 2027.

39 minuten geleden
Europese Commissie start officieel onderzoek naar webwinkel Shein

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is dinsdag een formeel onderzoek gestart naar de Chinese webwinkel Shein. Dat kan een opmaat zijn voor een forse boete. Aanleiding voor het onderzoek zijn de verkoop van illegale producten zoals sekspoppen die op kinderen lijken en het verslavende ontwerp van de website.

1 uur geleden
Adani Group investeert 100 miljard dollar in AI-datacenters

NEW DELHI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Adani Group is van plan tegen 2035 zo'n 100 miljard dollar te investeren in de ontwikkeling van energiezuinige datacenters voor kunstmatige intelligentie (AI). Het grote Indiase concern, actief in onder meer havens en energiecentrales, wil daarmee profiteren van India's opkomst als centrum voor AI en cloudcomputing.

2 uur geleden
Odido onderzoekt of het gegevens te lang bewaarde

DEN HAAG (ANP) - Telecomprovider Odido onderzoekt of het oude gegevens te lang heeft bewaard. Het telecombedrijf zegt vragen te hebben gekregen van mensen die zeggen al jaren weg te zijn als klant en toch een mail kregen waarin staat dat hun persoonsgegevens mogelijk zijn gelekt bij een grote hack die vorige week bekend werd.

3 uur geleden
Onderzoek: ruim 120.000 banen weg in Duitse industrie in 2025

BERLIJN (ANP/DPA) - De werkgelegenheid in de omvangrijke Duitse industrie is vorig jaar met meer dan 120.000 arbeidsplaatsen gekrompen. Dat meldt advies- en accountancybureau EY in een onderzoek. Vooral de noodlijdende Duitse auto-industrie werd hard getroffen met een verlies van ongeveer 50.000 banen, aldus het onderzoek.

3 uur geleden
Omstreden megaproject op Indiaas eiland mag toch doorgaan

KOLKATA (ANP/AFP) - Een omstreden Indiaas megaproject op een eiland in de Andamanse Zee mag toch doorgaan. Het milieuhof van India heeft toestemming gegeven voor het strategisch belangrijke infrastructuurproject op het eiland Great Nicobar, ondanks wijdverspreide zorgen over ecologische schade. Het National Green Tribunal verwierp een reeks bezwaren tegen het megaproject met de mededeling dat er "voldoende waarborgen" in acht waren genomen.

4 uur geleden
Laadpalenmaker Alfen zakt op Damrak na verkoopadvies

AMSTERDAM (ANP) - Alfen behoorde dinsdag tot de grote verliezers op de Amsterdamse beurs. De producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet werd door beleggingsadviseur Oddo BHF op de verkooplijst gezet en verloor ruim 5 procent. De algehele stemming op het Damrak was terughoudend in afwachting van de hervatting van de beurshandel op Wall Street. De beurzen in New York bleven maandag dicht vanwege President's Day.

4 uur geleden