Wall Street licht hoger na publicatie Fed-notulen
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine plussen de dag uitgegaan. Beleggers reageerden op de notulen van de laatste beleidsvergadering van de Federal Reserve. Daaruit werd duidelijk dat de centrale bankiers zich vooral zorgen maken om de hoge inflatie en die met verdere renteverhogingen willen bestrijden. Angst voor een recessie lijken de beleidsmakers van de Fed niet te hebben, want dat woord kwam in de notulen niet voor.
Verder waren er nieuwe cijfers over de dienstensector. De bedrijvigheid van die sector neemt nog wel toe, maar de groei is het laagste in meer dan twee jaar. De dienstensector, waar bijvoorbeeld restaurants en luchtvaartmaatschappijen onder vallen, heeft onder meer last van gestegen prijzen en problemen in de toeleveringsketen.
De Dow-Jonesindex sloot met plus van 0,2 procent, op 31.037,68 punten. De brede S&P 500 steeg 0,4 procent tot 3845,08 punten en techgraadmeter Nasdaq ging ook 0,4 procent omhoog tot 11.361,85 punten.
Amazon
Amazon won 0,7 procent. Het webwinkelconcern heeft een samenwerkingsdeal gesloten met maaltijdbezorger Grubhub, de Amerikaanse dochter van Just Eat Takeaway. Zogeheten Prime-leden van Amazon krijgen een jaarabonnement op Grubhub. Ook neemt Amazon een belang van 2 procent in Grubhub. Dat belang kan op termijn oplopen tot 15 procent. De Britse toezichthouder CMA kondigde daarnaast een onderzoek aan naar mogelijke concurrentiebeperkende activiteiten van Amazon in het Verenigd Koninkrijk.
De concurrenten van maaltijdbezorger Grubhub stonden onder druk na de deal van het bedrijf met Amazon. Uber en DoorDash verloren 4,5 en 7,4 procent.
Microsoft
Microsoft werd 1,3 procent hoger gezet. De Britse concurrentiewaakhond CMA opende een onderzoek naar de geplande overname van gamesontwikkelaar Activision Blizzard door Microsoft. Het tech- en softwareconcern kondigde begin dit jaar aan de maker van games als World of Warcraft en Call of Duty voor omgerekend ruim 60 miljard euro over te nemen.
Rivian maakte productiecijfers bekend en houdt vast aan zijn verwachtingen voor heel dit jaar. De maker van elektrische pick-ups en SUV's dikte ruim 10 procent aan.
De olieprijzen daalden opnieuw. Zo werd een vat Amerikaanse olie 0,9 procent goedkoper op 98,64 dollar. Brentolie kostte 100,57 dollar per vat, een daling van 2,1 procent. Ook oliebedrijven als ExxonMobil en Chevron verloren opnieuw, tot 1,8 procent. De euro schommelde rond het laagste niveau in meer dan twintig jaar. De eenheidsmunt was 1,0183 dollar waard, tegen 1,0170 dollar bij het slot van de Europese beurzen.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Nederland krijgt minder bezoekers uit Azië, zoals uit China, Japan en India, over de vloer door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat hoort het Nederlands Bureau voor Toerisme en Congressen (NBTC) vanuit de sector. Door de oorlog is het vliegverkeer tussen Azië en Europa ernstig verstoord. Dat leidt tot minder bezoek aan bij Aziaten populaire toeristische trekpleisters als het waterrijke dorp Giethoorn, de molens van Kinderdijk en het bloemenpark Keukenhof, aldus het NBTC.
1 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De Nederlandse export van bloemen en planten is in het eerste kwartaal van 2026 licht gekrompen. De totale waarde van de uitvoer van bloemen en planten bedroeg bijna 2,1 miljard euro. Dat is 0,6 procent minder dan een jaar geleden, meldt de Vereniging van Groothandelaren in Bloemkwekerijproducten (VGB).
1 uur geledenMANILLA (ANP/RTR/DPA) - China is boos over militaire oefeningen van de Verenigde Staten, de Filipijnen en voor het eerst ook Japan. "De komst van troepen van buiten schept verdeeldheid en confrontatie", waarschuwt China.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil kijken hoe het de verdeling van vliegtuigbrandstof in de EU kan "optimaliseren", meldt Bloomberg op basis van concept-energiemaatregelen die het heeft ingezien. De Europese Commissie presenteert woensdag een pakket energiemaatregelen vanwege de hoge energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verkoopgolf van huurwoningen neemt nauwelijks af, ondanks versoepelingen van de Wet betaalbare huur die de minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening (VRO) Elanor Boekholt-O'Sullivan heeft aangekondigd. Dat zegt Vastgoed Belang, de belangenvereniging voor particuliere verhuurders, na onderzoek onder ruim 1100 verhuurders naar aanleiding van die aangekondigde versoepelingen.
2 uur geledenHANNOVER (ANP/DPA) - De Duitse industrie verwacht dit jaar geen groei van de productie meer, mede door de oorlog in het Midden-Oosten die voor onzekerheid bij bedrijven zorgt. Dat heeft de industriële lobbygroep BDI maandag gezegd. Voor dit jaar wordt nu hoogstens op stagnatie van de industriële productie in de grootste economie van Europa gerekend door de BDI, voluit Bundesverband der Deutschen Industrie.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Onlinewoonwinkel FonQ kan rekenen op veel interesse van partijen voor een doorstart. Dat melden de curatoren in het eerste faillissementsverslag. Om hoeveel geïnteresseerden het gaat, melden de curatoren niet.
3 uur geleden