Wall Street licht hoger in afwachting toespraak Powell
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten vrijdag voorzichtige winsten zien, na de zware verliesbeurt een dag eerder. Beleggers wachten in spanning op de toespraak van de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell. Powell spreekt op de jaarlijkse bijeenkomst van centrale bankiers in het Amerikaanse Jackson Hole en zal mogelijk meer duidelijkheid verschaffen over de toekomstige rentestappen van de Federal Reserve.
Op Wall Street werd gehoopt dat Powell zal aangeven dat de Fed bijna klaar is met het verhogen van de rente, maar die hoop leek donderdag weer te vervliegen, wat leidde tot flinke koersverliezen op de Amerikaanse beurzen. De vrees dat de rente mogelijk langere tijd hoog zal blijven om de inflatie onder controle te krijgen, kreeg daarbij weer de overhand. Vooral de Amerikaanse tech- en chipbedrijven, die gevoelig zijn voor hogere rentes, gingen daardoor donderdag hard omlaag.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,5 procent lager op 34.246 punten. De brede S&P 500 zakte ook 0,5 procent, tot 4397 punten. De Nasdaq ging 0,6 procent omlaag tot 13.540 punten. De techgraadmeter was een dag eerder nog 1,9 procent gezakt.
Marvell
Marvell Technology zakte 5,5 procent. De Amerikaanse chipproducent presteerde afgelopen kwartaal beter dan analisten hadden verwacht. De vooruitzichten voor het huidige kwartaal vielen echter tegen. Donderdag was Marvell al bijna 7 procent verloren doordat de stemming in de chipsector omsloeg ondanks sterke resultaten van chipbedrijf Nvidia (min 0,1 procent).
Hawaiian Electric kelderde ruim 20 procent. Het elektriciteitsbedrijf van de Hawaïaanse eilanden kondigde aan het dividend op te schorten. Een dag eerder werd al bekend dat het bedrijf is aangeklaagd door een groep investeerders vanwege de koersval van het aandeel. Zij beweren dat de veiligheidsprocedures van het bedrijf op het door bosbranden geteisterde eiland Maui ontoereikend waren.
Gap
Gap won 2,2 procent, ondanks dat de kwartaalverkopen achterbleven bij de verwachtingen van analisten. Het bedrijf wist echter zijn hoge voorraden af te bouwen.
De euro was 1,0801 dollar waard, tegen 1,0829 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,1 procent meer op 79,97 dollar. Brentolie werd 1 procent duurder op 84,25 dollar per vat.
Meer uit Gezond
BILTHOVEN (ANP) - Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) verwacht weinig overlast van paasvuren die dit weekend worden aangestoken. Grote delen van het land krijgen niet of beperkt te maken met slechte luchtkwaliteit. Alleen in gebieden met paasvuren, met name in het oosten en noorden, kan de luchtkwaliteit lokaal korte tijd slechter zijn.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Patiënten hebben veel moeite om te vinden waar ze de beste zorg kunnen krijgen. Informatie over de kwaliteit van behandelingen is nauwelijks beschikbaar. Er zijn wel landelijke doelstellingen, maar die worden niet gehaald. Zorginstituut Nederland en belangenorganisatie Patiëntenfederatie Nederland concluderen dat na een gezamenlijk onderzoek.
1 dag geledenGRONINGEN (ANP) - Inwoners van het aardbevingsgebied in Groningen hebben aantoonbaar vaker last van angsten en depressieve klachten, stellen het UMCG en de Rijksuniversiteit Groningen. Onderzoekers hebben het verband tussen de aardbevingen door de gaswinning en de toename van mentale klachten naar eigen zeggen bewezen.
3 dagen geledenHAARLEM (ANP) - De Noord-Hollandse politiek heeft gezondheid een centrale plek gegeven in het provinciale beleid. Een meerderheid van Provinciale Staten (48-4) stemde in met het voorgestelde beleidskader, waarin staat dat een gezonde leefomgeving "volwaardig moet worden meegewogen" bij alle keuzes die de provincie maakt. Alleen PVV en Forum voor Democratie stemden tegen.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Arbeidsinspectie legt boetes op van in totaal zo'n 700.000 euro aan een hogeschool in Noord-Brabant en twee zorginstellingen uit Flevoland en Drenthe. De organisaties zouden volgens de inspectie tientallen Indonesische verpleegkundigen onder valse voorwendselen naar Nederland hebben gehaald om hier te werken.
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De kwaliteit van de kraamzorg staat onder druk. Door stijgende personeelstekorten krijgen zwangeren en kraamvrouwen steeds minder uren dan ze nodig hebben. Dat brengt risico's met zich mee, vooral voor vrouwen in een kwetsbare situatie. Dat meldt de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd op basis van onderzoek door het RIVM, Zorginstituut Nederland en toezicht van de inspectie zelf.
1 week geledenSON (ANP) - In 2025 was het verzuim door stressklachten bij vrouwen twee keer zo hoog als bij mannen. Dat blijkt uit cijfers van arbodienstverleners ArboNed en HumanCapitalCare.
1 week geleden