Wall Street licht hoger in afwachting toespraak Powell
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten vrijdag voorzichtige winsten zien, na de zware verliesbeurt een dag eerder. Beleggers wachten in spanning op de toespraak van de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell. Powell spreekt op de jaarlijkse bijeenkomst van centrale bankiers in het Amerikaanse Jackson Hole en zal mogelijk meer duidelijkheid verschaffen over de toekomstige rentestappen van de Federal Reserve.
Op Wall Street werd gehoopt dat Powell zal aangeven dat de Fed bijna klaar is met het verhogen van de rente, maar die hoop leek donderdag weer te vervliegen, wat leidde tot flinke koersverliezen op de Amerikaanse beurzen. De vrees dat de rente mogelijk langere tijd hoog zal blijven om de inflatie onder controle te krijgen, kreeg daarbij weer de overhand. Vooral de Amerikaanse tech- en chipbedrijven, die gevoelig zijn voor hogere rentes, gingen daardoor donderdag hard omlaag.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,5 procent lager op 34.246 punten. De brede S&P 500 zakte ook 0,5 procent, tot 4397 punten. De Nasdaq ging 0,6 procent omlaag tot 13.540 punten. De techgraadmeter was een dag eerder nog 1,9 procent gezakt.
Marvell
Marvell Technology zakte 5,5 procent. De Amerikaanse chipproducent presteerde afgelopen kwartaal beter dan analisten hadden verwacht. De vooruitzichten voor het huidige kwartaal vielen echter tegen. Donderdag was Marvell al bijna 7 procent verloren doordat de stemming in de chipsector omsloeg ondanks sterke resultaten van chipbedrijf Nvidia (min 0,1 procent).
Hawaiian Electric kelderde ruim 20 procent. Het elektriciteitsbedrijf van de Hawaïaanse eilanden kondigde aan het dividend op te schorten. Een dag eerder werd al bekend dat het bedrijf is aangeklaagd door een groep investeerders vanwege de koersval van het aandeel. Zij beweren dat de veiligheidsprocedures van het bedrijf op het door bosbranden geteisterde eiland Maui ontoereikend waren.
Gap
Gap won 2,2 procent, ondanks dat de kwartaalverkopen achterbleven bij de verwachtingen van analisten. Het bedrijf wist echter zijn hoge voorraden af te bouwen.
De euro was 1,0801 dollar waard, tegen 1,0829 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,1 procent meer op 79,97 dollar. Brentolie werd 1 procent duurder op 84,25 dollar per vat.
Meer uit Gezond
BRUSSEL (ANP) - Het risico voor de gezondheid van Europese burgers door het hantavirus is laag, herhaalt een woordvoerder van de Europese Commissie. Dat stelt de Commissie maandag na overleg met de Wereldgezondheidsorganisatie.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - De GGD gaat ervan uit dat de Nederlandse opvarenden van de Hondius zich aan de thuisquarantaine houden. "De ervaring leert dat dit altijd gebeurt", zegt een woordvoerder van GGD GHOR daarover. De quarantaine van zes weken is voor alle passagiers verplicht, maar er is geen controle of mensen zich ook daadwerkelijk aan die maatregel houden.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De maatregelen om de Nederlandse opvarenden van de Hondius te monitoren en mogelijke verspreiding van het hantavirus te voorkomen, worden vaker gebruikt bij uitbraken en werken goed. Dat zegt een woordvoerder van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).
13 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - Een voormalige Franse opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. De gezondheidstoestand van die persoon gaat achteruit, meldde minister van Volksgezondheid Stéphanie Rist.
15 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) weet nog niet hoe het om zal gaan met de tien Nederlanders aan boord van het cruiseschip Hondius waar het hantavirus is uitgebroken. "We werken nog aan een plan. Daarvoor moeten we kijken wat passend bij de situatie is", zegt de woordvoerder Infectieziektebestrijding van het RIVM.
5 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) overlegt nog onder meer met de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) en Spanje voordat duidelijk wordt wanneer en hoe de opvarenden van cruiseschip Hondius terug naar huis gaan. Op het schip zijn nog tien Nederlanders, zowel passagiers als bemanningsleden. Berendsen zegt dat Nederland "zich verantwoordelijk voelt voor het schip en alle mensen die aan boord zijn".
5 dagen geledenJOHANNESBURG (ANP) - De Nederlandse vrouw die op 26 april aan het hantavirus overleed is een dag eerder "korte tijd" aan boord geweest van een KLM-vliegtuig in Johannesburg. Dat meldt de vliegtuigmaatschappij, na geïnformeerd te zijn door het RIVM. "Vanwege de gezondheidstoestand van de passagier op dat moment heeft de crew besloten om de passagier niet mee te nemen op de vlucht", aldus KLM in een verklaring.
5 dagen geleden