Wall Street licht hoger aan begin drukke cijferweek
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen maandag licht hoger van start. Beleggers deden het wel voorzichtig aan na de opmars van afgelopen week die volgde op optimisme over toenadering tussen de Verenigde Staten en China op handelsgebied. Ook waren beleggers opgelucht dat president Donald Trump de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell toch niet wil ontslaan. Verder werd vooral uitgekeken naar de stroom van bedrijfsresultaten en economische cijfers, die later deze week naar buiten komen.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,4 procent hoger op 40.292 punten. De breder samengestelde S&P 500-index won 0,3 procent op 5543 punten en techgraadmeter Nasdaq klom 0,2 procent tot 17.411 punten. Deze week markeert de eerste honderd dagen van de tweede termijn van Trump. Na zijn verkiezingswinst in november schoten de beursgraadmeters omhoog, maar door de onrust over zijn handelsbeleid is die winst volledig verdampt en staat de S&P 500-index 10 procent onder het recordniveau van februari.
De signalen rond de handelsoorlog tussen de VS en China blijven tegenstrijdig. Volgens Trump vinden er gesprekken plaats, maar China ontkent dat. De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent zei zondag wel dat hij contact heeft gehad met zijn Chinese ambtgenoten, maar dat ze niet over de handelstarieven hebben gesproken. Wel wordt volgens Bessent gewerkt aan handelsovereenkomsten met zeventien belangrijke handelspartners, exclusief China. Bessent herhaalde ook dat China gedwongen zal worden om te onderhandelen, omdat het land hard wordt geraakt door het Amerikaanse tarief van 145 procent op Chinese goederen. China beloofde maandag echter meer steun te bieden aan exportbedrijven die worden getroffen door de heffingen van Trump.
Apple won 0,2 procent en Microsoft zakte 1 procent. De twee grote Amerikaanse techbedrijven komen later deze week met kwartaalcijfers. Ook webwinkel Amazon (min 0,2 procent) en Facebook-eigenaar Meta Platforms (plus 0,1 procent) openen deze week de boeken. Afgelopen vrijdag waren de grote techbedrijven in trek bij beleggers na een goed ontvangen kwartaalbericht van Google-moederbedrijf Alphabet (min 0,2 procent). Veel bedrijven hebben in hun kwartaalrapportages gewezen op de onzekerheid rond de importheffingen van Trump.
Meer uit Financieel
TRIËST (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse koffiebrander Illycaffè, het bedrijf achter de koffie van Illy, start volgend jaar met de productie in de Verenigde Staten. Het bedrijf wil volgens topvrouw Cristina Scocchia profiteren van de groei in deze belangrijke markt.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De kerstverkopen in Duitsland zijn tot nu toe teleurstellend. Dit komt naar voren uit een enquête van de Duitse winkeliersorganisatie HDE die zondag werd gepubliceerd.
5 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Het Duitse bedrijfsleven heeft de terugkeer van het Verenigd Koninkrijk in het EU-uitwisselingsprogramma voor studenten Erasmus+ verwelkomd. Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) en de Britse minister Nick Thomas-Symonds maakten de herintrede vanaf 2027 eerder deze week bekend. Het hoofd van de Duits-Britse Kamer van Koophandel noemde de beslissing "een zeer belangrijke stap" en hoopt dat het leidt tot een versoepeling van de visumvereisten.
6 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol is ook zondag samen met luchtvaartmaatschappijen "continu" bezig om alle koffers die vrijdag op de luchthaven zijn achtergebleven na te brengen, zegt een woordvoerster. Een zegsvrouw van KLM meldt dat de vliegmaatschappij inmiddels "al de nodige koffers" heeft bezorgd en hier "dag en nacht volop aan wordt gewerkt".
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De hooggespannen verwachtingen rond kunstmatige intelligentie (AI) en de onvoorspelbaarheid van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump blijven de belangrijkste thema's voor beleggers in 2026. Dat jaar dreigt volgens kenners opnieuw een bewogen beursjaar te worden, maar biedt ook kansen.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Chinese verkoopplatform Temu heeft op verzoek van Nederlandse uitgeverijen tientallen producten van de website verwijderd met afbeeldingen uit populaire Nederlandse kinderboeken. Singel Uitgeverijen, dat onder meer boeken over Jip en Janneke en Woezel & Pip uitgeeft, heeft zaterdag een bericht hierover van De Grote Vriendelijke Podcast bevestigd.
23 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Anders dan in Nederland verloopt de aanleg van een groot waterstofleidingennetwerk in Duitsland volgens plan. De Duitsers begonnen dit jaar met de bouw van het landelijke netwerk en tot nu toe worden de bouwdeadlines gehaald, meldde de Duitse gasbrancheorganisatie FNB Gas.
1 dag geleden