Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street legt rentewaarschuwing Fed-voorzitter naast zich neer

Wall Street legt rentewaarschuwing Fed-voorzitter naast zich neer

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben de signalen van verdere renteverhogingen grotendeels naast zich neergelegd. De belangrijkste graadmeters eindigden overwegend in de plus, ondanks de waarschuwing van Fed-voorzitter Jerome Powell dat er nog meer renteverhogingen aankomen om de inflatie omlaag te krijgen.

De Dow-Jonesindex sloot vrijwel vlak op 33.994,71 punten. De bredere S&P 500 won 0,4 procent tot 4381,89 punten en de door techbedrijven gedomineerde Nasdaq won bijna 1 procent tot 13.650,61 punten.

Powell sprak voor de tweede dag op rij met leden van het Amerikaanse Congres over het monetaire beleid. Opnieuw droeg hij de boodschap uit dat de Amerikaanse Federal Reserve nog veel werk voor de boeg heeft om de inflatie op het gewenste niveau te krijgen, maar anders dan op woensdag leidde dit niet tot verliezen.

Britse renteverhoging

Eerder op de dag werden financiële markten nog verrast door een stevige renteverhoging in het Verenigd Koninkrijk van een half procentpunt. Ook de belangrijkste tarieven van centrale banken in Zwitserland, Noorwegen en Turkije gingen verder omhoog.

Amazon klom ruim 4 procent. Het Amerikaanse webwinkelconcern wordt door het Britse dagblad The Times genoemd als een mogelijke bieder op de Britse onlinesupermarkt Ocado. Tegelijkertijd meldde persbureau Reuters dat de Europese Commissie langer onderzoek zal doen naar de overname van stofzuigermaker iRobot door Amazon.

Koersverlies Accenture

Accenture verloor 2 procent. Het consultancykantoor verlaagde zijn omzetverwachtingen voor dit jaar. Aandelen van bierbrouwer AB InBev stegen 2 procent in New York na een adviesverhoging door analisten van Deutsche Bank. Ze verwachten dat steeds minder Amerikanen zijn biermerk Bud Light links laten liggen na de recente ophef over een samenwerking met een transgender influencer.

Micron Technology steeg 1,2 procent. De Amerikaanse chipfabrikant liet na een bijeenkomst met de Indiase premier Narendra Modi weten 800 miljoen dollar te gaan investeren in een chipfabriek in India.

Dollar- en oliekoers

De euro was 1,0955 dollar waard, tegen 1,0957 dollar bij het slot van de Europese beurzen. De prijs van een vat Amerikaanse olie zakte 4,3 procent tot 69,45 dollar. Brentolie kostte 3,9 procent minder, op 74,10 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Ingrid Thijssen: 'Nederland niet klaar voor golf AI-ontslagen'

DEN HAAG (ANP) - De snelle opmars van kunstmatige intelligentie (AI) zal in Nederland bijdragen aan een langdurige ontslaggolf. Daarvoor waarschuwt Ingrid Thijssen in een interview met De Telegraaf bij haar afscheid als voorzitter van werkgeversorganisatie VNO-NCW. Volgens haar gaat AI op grote schaal banen veranderen en doen verdwijnen, terwijl Nederland daar nog onvoldoende op is voorbereid.

35 minuten geleden
Aantal bloemen- en plantenzaken daalt opnieuw in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Nederland telt voor het vierde jaar op rij minder bloemen- en plantenzaken. Dat blijkt uit cijfers uit het Handelsregister van de Kamer van Koophandel (KVK) die het ANP voor Valentijnsdag analyseerde. Er waren aan het begin van 2026 zo'n 6400 bloemen- en plantenzaken. Een jaar eerder was dat nog iets meer dan 6500.

53 minuten geleden
CNV-analyse: WW-gerechtigde levert tot 66.000 euro in

UTRECHT (ANP) - Mensen die twee jaar werkloos zijn, leveren tot wel 66.000 euro in door de maatregelen van het nieuwe kabinet. Dat stelt vakbond CNV op basis van een analyse. De bond zegt dat dit komt door de verlaging van het maximumdagloon met 20 procent en de halvering van de WW-duur van 24 naar 12 maanden.

1 uur geleden
Beurzen New York gaan met kleine uitslagen lang weekend in

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine uitslagen gesloten na de zware koersverliezen een dag eerder. Beleggers op Wall Street hebben een lang weekend voor de boeg, want op maandag is de Amerikaanse beurshandel dicht voor President's Day.

9 uur geleden
Griekse boeren protesteren met tractoren in Athene

ATHENE (ANP/RTR) - Duizenden Griekse boeren protesteren in de hoofdstad Athene tegen de hoge kosten voor hun productie en de concurrentie van landbouwproducten uit het buitenland. Volgens de boeren doet de overheid te weinig om hen te helpen. Ze hebben tientallen tractoren meegenomen en willen de hele nacht doorbrengen voor het parlementsgebouw in Athene.

10 uur geleden
Italië verbiedt stakingen op luchthavens tijdens Winterspelen

ROME (ANP/RTR) - De Italiaanse overheid verbiedt stakingen door personeel op luchthavens tijdens de Olympische Spelen die in het noorden van het land worden gehouden. Transportminister Matteo Salvini wil voorkomen dat reizigers overlast ondervinden tijdens het internationale sportevenement.

13 uur geleden
Bouwer Heijmans fors hoger op positief gestemd Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Bouwer Heijmans was vrijdag een uitblinker op de Amsterdamse aandelenbeurs dankzij jaarcijfers die goed werden ontvangen door beleggers. Het algehele sentiment op het Damrak was eveneens positief na de forse koersverliezen een dag eerder.

13 uur geleden