Wall Street legt rentewaarschuwing Fed-voorzitter naast zich neer
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben de signalen van verdere renteverhogingen grotendeels naast zich neergelegd. De belangrijkste graadmeters eindigden overwegend in de plus, ondanks de waarschuwing van Fed-voorzitter Jerome Powell dat er nog meer renteverhogingen aankomen om de inflatie omlaag te krijgen.
De Dow-Jonesindex sloot vrijwel vlak op 33.994,71 punten. De bredere S&P 500 won 0,4 procent tot 4381,89 punten en de door techbedrijven gedomineerde Nasdaq won bijna 1 procent tot 13.650,61 punten.
Powell sprak voor de tweede dag op rij met leden van het Amerikaanse Congres over het monetaire beleid. Opnieuw droeg hij de boodschap uit dat de Amerikaanse Federal Reserve nog veel werk voor de boeg heeft om de inflatie op het gewenste niveau te krijgen, maar anders dan op woensdag leidde dit niet tot verliezen.
Britse renteverhoging
Eerder op de dag werden financiële markten nog verrast door een stevige renteverhoging in het Verenigd Koninkrijk van een half procentpunt. Ook de belangrijkste tarieven van centrale banken in Zwitserland, Noorwegen en Turkije gingen verder omhoog.
Amazon klom ruim 4 procent. Het Amerikaanse webwinkelconcern wordt door het Britse dagblad The Times genoemd als een mogelijke bieder op de Britse onlinesupermarkt Ocado. Tegelijkertijd meldde persbureau Reuters dat de Europese Commissie langer onderzoek zal doen naar de overname van stofzuigermaker iRobot door Amazon.
Koersverlies Accenture
Accenture verloor 2 procent. Het consultancykantoor verlaagde zijn omzetverwachtingen voor dit jaar. Aandelen van bierbrouwer AB InBev stegen 2 procent in New York na een adviesverhoging door analisten van Deutsche Bank. Ze verwachten dat steeds minder Amerikanen zijn biermerk Bud Light links laten liggen na de recente ophef over een samenwerking met een transgender influencer.
Micron Technology steeg 1,2 procent. De Amerikaanse chipfabrikant liet na een bijeenkomst met de Indiase premier Narendra Modi weten 800 miljoen dollar te gaan investeren in een chipfabriek in India.
Dollar- en oliekoers
De euro was 1,0955 dollar waard, tegen 1,0957 dollar bij het slot van de Europese beurzen. De prijs van een vat Amerikaanse olie zakte 4,3 procent tot 69,45 dollar. Brentolie kostte 3,9 procent minder, op 74,10 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het stopzetten van grenscontroles op grote Amerikaanse luchthavens kan leiden tot chaos. Daarvoor waarschuwen grote luchtvaartmaatschappijen en reis- en bedrijfsorganisaties in de Verenigde Staten. Ze vrezen dat duizenden toeristen en terugkerende Amerikanen kunnen stranden en belangrijke vrachtzendingen niet kunnen worden geleverd.
14 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel presenteert woensdag een pakket met nieuwe regels voor chips, cloudcomputing en AI. Daarmee wil de Europese Unie voor deze technologieën minder afhankelijk worden van landen als de Verenigde Staten en "haar plaats in de wereldwijde race om geo-economische macht heroveren". Dat komt naar voren uit een conceptdocument dat persbureau AFP heeft ingezien.
16 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering verzet zich tegen de terugbetaling van de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump. Het ministerie van Justitie zegt in beroep te gaan tegen een rechterlijk bevel dat de douane verplicht alle geïnde importheffingen die onder de uitspraak van het Hooggerechtshof vallen, opnieuw te berekenen. De stap leidt mogelijk tot juridische chaos bij het claimproces.
18 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waarmee de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. Computer- en serverbedrijf Dell Technologies was een opvallende winnaar dankzij kwartaalcijfers die goed werden ontvangen door beleggers.
1 dag geledenMINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse investeringsmaatschappij Castlelake overweegt een overnamebod te doen op de Britse luchtvaartmaatschappij easyJet. Volgens Castlelake is er nog geen formele toenadering gezocht tot het bestuur van easyJet over een overname en is het ook niet zeker dat er een bod komt.
1 dag geledenHILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) verwerpt het ongevraagde overnamebod van de Amerikaanse miljardair Bill Ackman. UMG, met bekende artiesten als Taylor Swift en Harry Styles, zegt dat het bod van Ackman van 56 miljard euro veel te laag is en geen "superieure waardecreatie" levert. Het bedrijf stelt ook dat er sterke consensus is in het bestuur bij het besluit om het bod te verwerpen.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Unilever gaat 270 miljoen dollar investeren in de ontwikkeling van een nieuw innovatiecentrum in de Verenigde Staten. In dat centrum in de stad New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut gaat het bedrijf onder meer onderzoek doen naar producten voor persoonlijke verzorging, geurstoffen en ook verpakkingen.
1 dag geleden