Wall Street legt rentewaarschuwing Fed-voorzitter naast zich neer
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben de signalen van verdere renteverhogingen grotendeels naast zich neergelegd. De belangrijkste graadmeters eindigden overwegend in de plus, ondanks de waarschuwing van Fed-voorzitter Jerome Powell dat er nog meer renteverhogingen aankomen om de inflatie omlaag te krijgen.
De Dow-Jonesindex sloot vrijwel vlak op 33.994,71 punten. De bredere S&P 500 won 0,4 procent tot 4381,89 punten en de door techbedrijven gedomineerde Nasdaq won bijna 1 procent tot 13.650,61 punten.
Powell sprak voor de tweede dag op rij met leden van het Amerikaanse Congres over het monetaire beleid. Opnieuw droeg hij de boodschap uit dat de Amerikaanse Federal Reserve nog veel werk voor de boeg heeft om de inflatie op het gewenste niveau te krijgen, maar anders dan op woensdag leidde dit niet tot verliezen.
Britse renteverhoging
Eerder op de dag werden financiële markten nog verrast door een stevige renteverhoging in het Verenigd Koninkrijk van een half procentpunt. Ook de belangrijkste tarieven van centrale banken in Zwitserland, Noorwegen en Turkije gingen verder omhoog.
Amazon klom ruim 4 procent. Het Amerikaanse webwinkelconcern wordt door het Britse dagblad The Times genoemd als een mogelijke bieder op de Britse onlinesupermarkt Ocado. Tegelijkertijd meldde persbureau Reuters dat de Europese Commissie langer onderzoek zal doen naar de overname van stofzuigermaker iRobot door Amazon.
Koersverlies Accenture
Accenture verloor 2 procent. Het consultancykantoor verlaagde zijn omzetverwachtingen voor dit jaar. Aandelen van bierbrouwer AB InBev stegen 2 procent in New York na een adviesverhoging door analisten van Deutsche Bank. Ze verwachten dat steeds minder Amerikanen zijn biermerk Bud Light links laten liggen na de recente ophef over een samenwerking met een transgender influencer.
Micron Technology steeg 1,2 procent. De Amerikaanse chipfabrikant liet na een bijeenkomst met de Indiase premier Narendra Modi weten 800 miljoen dollar te gaan investeren in een chipfabriek in India.
Dollar- en oliekoers
De euro was 1,0955 dollar waard, tegen 1,0957 dollar bij het slot van de Europese beurzen. De prijs van een vat Amerikaanse olie zakte 4,3 procent tot 69,45 dollar. Brentolie kostte 3,9 procent minder, op 74,10 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering werkt aan alternatieve plannen voor de importheffingen van president Donald Trump, voor het geval het Hooggerechtshof de meeste heffingen ongeldig verklaart. De VS willen die dan zo snel mogelijk vervangen door andere opties, melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.
14 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Het bedrijfsleven in België verwacht dat de schade door de driedaagse staking volgende week door Belgische vakbonden honderden miljoenen euro's zal bedragen. Dit meldt het Verbond van Belgische Ondernemingen (VBO), de grootste werkgeversorganisatie van België, na een rondvraag onder sectoren en bedrijven.
17 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - Het Britse mediabedrijf DMGT, eigenaar van de krant Daily Mail, heeft een deal gesloten om zijn concurrent The Telegraph over te nemen. Daarmee is volgens het mediabedrijf 500 miljoen pond gemoeid, zo'n 568 miljoen euro. Met de overname kan DMGT een van de grootste rechtse mediagroepen in het Verenigd Koninkrijk worden.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP/RTR) - Het Chinese moederbedrijf van Nexperia heeft Nederland verzocht de ingreep door demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken) bij de Nijmeegse chipmaker terug te draaien. Persbureau Reuters heeft hierover documenten ingezien.
20 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV wil dat de formerende partijen definitief een einde maken aan de zogenoemde 'buffelboete', een samenloop van belastingmaatregelen die ervoor zorgt dat mensen met een laagbetaalde deeltijdbaan meer belasting zijn gaan betalen. Demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) heeft toegezegd de maatregelen te schrappen, onder druk van de Tweede Kamer. Maar de vakbond wil zeker weten dat de maatregel niet meer terugkomt en roept partijen op dit ook in het regeerakkoord te zetten.
22 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten gesloten na de verliezen een dag eerder. De stemming onder beleggers op Wall Street kreeg vooral steun van hernieuwde hoop dat de Amerikaanse centrale bank de rente verder gaat verlagen om de economie te stimuleren. Ook werden de zorgen over de grote AI-investeringen en de sterk gestegen waarderingen van techbedrijven even aan de kant geschoven.
1 dag geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse luxeconcern LVMH, moederbedrijf van onder meer Louis Vuitton en Christian Dior, investeert tot 150 miljoen euro in de verlieslijdende krant Le Parisien. LVMH is eigenaar van Le Parisien en bezit bijvoorbeeld ook zakenkrant Les Echos en weekblad Paris Match.
1 dag geleden