
Wall Street leeft op na verliezen vorige week, Tesla daalt verder
NEW YORK (ANP) - Beleggers op de Amerikaanse beurzen vonden maandag de tijd weer rijp om in aandelen te stappen, na de stevige koersdalingen vorige week. Tesla was echter een opvallende daler met een verlies van 3,4 procent. De fabrikant van elektrische auto's verlaagde afgelopen weekeinde de prijzen in de Verenigde Staten, China en Europa. Daarmee probeert topman Elon Musk de tegenvallende verkopen aan te jagen. In China lijkt de actie een nieuwe ronde in de hevige prijzenoorlog in het land te ontketenen. De Chinese concurrent Li Auto reageerde namelijk onmiddellijk met kortingen op zijn nieuwe modellen.
Beleggers kijken ook in spanning uit naar de kwartaalcijfers van Tesla, die dinsdag op het programma staan. Kenners verwachten dat de omzet van de autofabrikant in het afgelopen kwartaal voor het eerst in vier jaar is gedaald en de winst flink is afgenomen. Om het tij te keren heeft Musk onlangs al opdracht gegeven tot de grootste ontslagronde ooit bij het bedrijf om kosten te besparen. Tesla werd vorige week bijna 14 procent minder waard en zag de beurswaarde dit jaar al met ruim 40 procent dalen.
De stemming op Wall Street verbeterde maandag geleidelijk aan, na de koersverliezen vorige week. De Dow-Jonesindex sloot met een winst van 0,7 procent op 38.239,98 punten en de breder samengestelde S&P 500-index won 0,9 procent op 5010,60 punten. De Nasdaq verbeterde 1,1 procent tot 15.451,31 punten. De techgraadmeter zakte vrijdag nog ruim 2 procent en leed daarmee het grootste dagverlies sinds oktober. Dat kwam vooral door forse koersdalingen van AI-chipbedrijf Nvidia en streamingdienst Netflix.
Nvidia
Nvidia toonde herstel en won 4,4 procent. De maker van chips voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) kelderde vrijdag 10 procent door zorgen dat de aanstaande kwartaalcijfers van de beurslieveling wel eens tegen kunnen vallen.
Netflix eindigde een fractie lager. Dit aandeel zakte vrijdag ruim 9 procent, ondanks beter dan verwachte resultaten en een sterke groei van het aantal abonnees in het afgelopen kwartaal. Netflix wil volgend jaar echter stoppen met het melden van het aantal nieuwe abonnees.
Naast Tesla komen deze week ook grote bedrijven als softwareconcern Microsoft (plus 0,5 procent), Facebook-eigenaar Meta Platforms (plus 0,1 procent) en Google-moederbedrijf Alphabet (plus 1,4 procent) met resultaten. Telecomconcern Verizon, dat maandag de boeken opende, ging 4,7 procent omlaag.
Meer uit Financieel
HETHEL (ANP/BLOOMBERG) - Sportwagenfabrikant Lotus heeft geen plannen om zijn productie in het Verenigd Koninkrijk te beëindigen. Daarmee reageert de onderneming op mediaberichten van onder meer de BBC dat het bedrijf zou overwegen zijn Britse productie te staken om een nieuwe fabriek in de Verenigde Staten op te zetten.
5 uur geledenMIDDENMEER (ANP) - Bij tomatenbedrijf Agro Care in het Noord-Hollandse Middenmeer is vrijdagmiddag een grote kas ingestort. Op beelden van een beveiligingscamera, die verschillende media tonen, is te zien hoe de enorme kas van 9 hectare om 16.38 uur van het ene op het andere moment tegen de vlakte gaat. Volgens de onderneming zelf waren er rond dat tijdstip geen mensen meer in de kas aanwezig. De schade lijkt in de miljoenen euro's te lopen.
6 uur geledenWENEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ besluit volgende maand waarschijnlijk opnieuw tot een forse verhoging van de olieproductie. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Zo'n stap zou de prijzen aan de Nederlandse pomp wat kunnen drukken.
7 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Vakbond FNV gaat namens het grondpersoneel niet in op de uitnodiging van KLM om woensdag weer naar de cao-onderhandelingstafel te komen. FNV-bestuurder John van Dorland blijft "in de actiestand" en wil een nieuwe staking aankondigen zodra voor hem duidelijk is hoe op verantwoorde wijze actie gevoerd mag worden.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Sportwagenfabrikant Lotus overweegt zijn productie in het Verenigd Koninkrijk te beëindigen en een nieuwe fabriek in de Verenigde Staten op te zetten, meldt de Britse omroep BBC op basis van ingewijden. Hierdoor dreigen 1300 Britse banen verloren te gaan.
10 uur geledenKEULEN (ANP/DPA) - De Duitse supermarkt Aldi Süd mag zijn populaire "Dubai chocolade" niet langer verkopen omdat deze in Turkije wordt gemaakt. Dat heeft een rechtbank in Keulen vrijdag bepaald.
10 uur geledenAUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Een Tesla Model Y SUV is vrijdag zelfstandig, dus zonder chauffeur, van de fabriek nabij Austin naar het huis van een klant gereden. Dit is de nieuwste zet van de Amerikaanse fabrikant van elektrische auto's om zijn vooruitgang op het gebied van autonoom rijden te tonen.
10 uur geleden