Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street leeft op na verliezen vorige week, Tesla daalt verder

Wall Street leeft op na verliezen vorige week, Tesla daalt verder

NEW YORK (ANP) - Beleggers op de Amerikaanse beurzen vonden maandag de tijd weer rijp om in aandelen te stappen, na de stevige koersdalingen vorige week. Tesla was echter een opvallende daler met een verlies van 3,4 procent. De fabrikant van elektrische auto's verlaagde afgelopen weekeinde de prijzen in de Verenigde Staten, China en Europa. Daarmee probeert topman Elon Musk de tegenvallende verkopen aan te jagen. In China lijkt de actie een nieuwe ronde in de hevige prijzenoorlog in het land te ontketenen. De Chinese concurrent Li Auto reageerde namelijk onmiddellijk met kortingen op zijn nieuwe modellen.

Beleggers kijken ook in spanning uit naar de kwartaalcijfers van Tesla, die dinsdag op het programma staan. Kenners verwachten dat de omzet van de autofabrikant in het afgelopen kwartaal voor het eerst in vier jaar is gedaald en de winst flink is afgenomen. Om het tij te keren heeft Musk onlangs al opdracht gegeven tot de grootste ontslagronde ooit bij het bedrijf om kosten te besparen. Tesla werd vorige week bijna 14 procent minder waard en zag de beurswaarde dit jaar al met ruim 40 procent dalen.

De stemming op Wall Street verbeterde maandag geleidelijk aan, na de koersverliezen vorige week. De Dow-Jonesindex sloot met een winst van 0,7 procent op 38.239,98 punten en de breder samengestelde S&P 500-index won 0,9 procent op 5010,60 punten. De Nasdaq verbeterde 1,1 procent tot 15.451,31 punten. De techgraadmeter zakte vrijdag nog ruim 2 procent en leed daarmee het grootste dagverlies sinds oktober. Dat kwam vooral door forse koersdalingen van AI-chipbedrijf Nvidia en streamingdienst Netflix.

Nvidia

Nvidia toonde herstel en won 4,4 procent. De maker van chips voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) kelderde vrijdag 10 procent door zorgen dat de aanstaande kwartaalcijfers van de beurslieveling wel eens tegen kunnen vallen.

Netflix eindigde een fractie lager. Dit aandeel zakte vrijdag ruim 9 procent, ondanks beter dan verwachte resultaten en een sterke groei van het aantal abonnees in het afgelopen kwartaal. Netflix wil volgend jaar echter stoppen met het melden van het aantal nieuwe abonnees.

Naast Tesla komen deze week ook grote bedrijven als softwareconcern Microsoft (plus 0,5 procent), Facebook-eigenaar Meta Platforms (plus 0,1 procent) en Google-moederbedrijf Alphabet (plus 1,4 procent) met resultaten. Telecomconcern Verizon, dat maandag de boeken opende, ging 4,7 procent omlaag.

Meer uit Financieel

AI-chipbedrijf Nvidia licht hoger op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Nvidia ging donderdag licht omhoog op de beurzen in New York. De grootste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) behaalde afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten door de aanhoudende grote vraag naar chips voor AI-datacenters. Volgens topman Jensen Huang verloopt de bouw van AI-fabrieken met "uitzonderlijke snelheden" en is sprake van de "grootste expansie van infrastructuur in de menselijke geschiedenis".

24 minuten geleden
AWVN voorziet 'vervelende situaties' bij loontransparantie

DEN HAAG (ANP) - Werkgeversvereniging AWVN denkt dat het wetsvoorstel voor loontransparantie voor "vervelende situaties" op de werkvloer kan zorgen. Ook voorziet de vereniging, net als werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland, veel administratieve lasten voor werkgevers.

1 uur geleden
Air France en Airbus schuldig aan dood door schuld na crash 2009

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Vliegtuigbouwer Airbus en luchtvaartmaatschappij Air France zijn in hoger beroep door een rechtbank in Parijs schuldig bevonden aan dood door schuld voor de crash van een vliegtuig in 2009, waarbij 228 mensen om het leven kwamen.

1 uur geleden
Stellantis schuift Opel naar de achtergrond in nieuwe strategie

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Autoconcern Stellantis gaat zijn investeringen voortaan vooral richten op de vier kernmerken Jeep, Ram, Peugeot en Fiat om de winstgevendheid te verbeteren. Traditionele merken als Chrysler, Alfa Romeo en Opel krijgen daarbij een kleinere rol.

2 uur geleden
Meer klanten voor GAMMA en Karwei stuwen omzet en winst

LEUSDEN (ANP) - Klussers hebben meer uitgegeven bij GAMMA en Karwei. Dat meldt Intergamma, het moederbedrijf van de beide bouwmarkten. De doe-het-zelfketens profiteerden van meer klanten in de winkels, die volgens Intergamma kwamen voor persoonlijk advies en voor inspiratie.

2 uur geleden
Bloomberg: Brussel wil uitzondering sancties Chinees chipbedrijf

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat volgende week voorstellen een uitzondering te maken op sancties voor een Chinees bedrijf dat halfgeleiders produceert. Dat schrijft Bloomberg op basis van EU-bronnen. Die uitzondering zal worden gemaakt op verzoek van de auto-industrie, die vreest voor problemen in de productieketen als er niet genoeg Chinese halfgeleiders naar Europa kunnen worden geïmporteerd.

2 uur geleden
Massaclaim tegen AppLovin om volgen miljoenen Nederlanders

AMSTERDAM (ANP) - Een Nederlandse claimstichting begint een massaclaim tegen het Amerikaanse techbedrijf AppLovin om het illegaal volgen van miljoenen Nederlanders. Volgens The Privacy Collective worden via software in gratis games en apps veel gegevens van mensen verzameld en doorverkocht. De stichting eist een verbod op de praktijken en een schadevergoeding voor de naar schatting minstens 8,5 miljoen gedupeerde Nederlanders, waaronder zo'n 1,5 miljoen kinderen.

3 uur geleden