Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street lager na publicatie Fed-notulen

Wall Street lager na publicatie Fed-notulen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met verliezen de handel uitgegaan. Beleggers leken eindelijk de hint van de Federal Reserve te snappen dat de centralebankenkoepel agressief zal optreden om de inflatie te beteugelen, zelfs als dit inhoudt dat de Amerikaanse economie daardoor in een recessie belandt.

Vooral techaandelen gingen omlaag nadat uit de notulen van de laatste rentevergadering van de Fed bleek dat beleidsmakers rentestappen met 0,5 procentpunt per keer te billijken vinden. Daarnaast begint de Fed met het verkleinen van de balans. Dat moet tijdens de vergadering in mei al gebeuren. Hogere rentes zijn over het algemeen slecht nieuws voor aandelen, en met name voor de snelgroeiende techbedrijven.

De Dow-Jonesindex sloot de sessie met een verlies van 0,4 procent op 34.496,51 punten. De brede S&P 500 verloor 1 procent tot 4481,15 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte 2,2 procent tot 13.888,82 punten.

Boeing

Twitter leverde 0,4 procent in, na de sterke koerswinst in de afgelopen dagen die volgde op het nieuws dat Tesla-topman Elon Musk een groot belang in de berichtendienst heeft genomen. Het bedrijf gaat gebruikers de mogelijkheid bieden al geplaatste berichten aan te passen. De aankondiging volgt op een peiling van Musk op Twitter om deze mogelijkheid aan te bieden.

Verder stond Boeing (min 2,2 procent) bij de dalers. Het aandeel van de vliegtuigmaker zakte weg na berichten dat Franse luchtvaartautoriteiten onderzoek doen naar problemen met een Boeing 777 van Air France. De piloten daarvan moesten dinsdag een landing afbreken omdat het toestel totaal niet meer reageerde op de besturing. Bij een tweede poging lukte het wel het vliegtuig aan de grond te zetten.

Intel (min 1,2 procent) maakte bekend de bedrijfsactiviteiten in Rusland op te schorten vanwege de oorlog in Oekraïne. In maart had de chipproducent al de verzendingen naar klanten in Rusland en Belarus stopgezet.

Olieprijzen

Verder was er aandacht voor de oliesector. De olieprijzen zakten hard weg nadat bekend werd dat regeringen doorgaan met het vrijgeven van olie uit de strategische reserves. Verder wordt het vooruitzicht voor hogere rentes ook gezien als een potentiële rem op de economische groei. Daardoor zal de vraag naar energie afnemen, aldus kenners.

Een vat Amerikaanse olie kostte 4,8 procent minder op 97,08 dollar. Brentolie werd 4,4 procent goedkoper op 101,95 dollar per vat. De euro was 1,0898 dollar waard, tegen 1,0912 dollar eerder op de dag.

Meer uit Financieel

WSJ: Lagarde van plan haar termijn bij ECB af te maken

NEW YORK (ANP/RTR) - Christine Lagarde heeft aangegeven dat ze verwacht haar termijn als president van de Europese Centrale Bank (ECB) te voltooien, meldt The Wall Street Journal. Eerder deze week meldde de Britse zakenkrant Financial Times op basis van bronnen bij de ECB dat Lagarde van plan was haar termijn niet af te maken.

1 uur geleden
Wall Street sluit met verlies, olieprijzen hoger door onrust Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. Beleggers op Wall Street volgden de ontwikkelingen rond een mogelijke Amerikaanse aanval op Iran. De olieprijzen gingen verder omhoog door de onrust in het Midden-Oosten. Daarnaast kwamen er weer veel bedrijfsresultaten, waaronder van grote bedrijven als Walmart en Deere.

9 uur geleden
Bedrijf Peter Mandelson op omvallen door Epstein-schandaal

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het consultancybedrijf Global Counsel, dat mede is opgericht door de voormalige Britse ambassadeur in de VS Peter Mandelson, staat op omvallen vanwege het schandaal rond zedendelinquent Jeffrey Epstein. Mogelijk kan vrijdag al faillissement worden aangevraagd, omdat klanten massaal vertrekken bij het adviesbedrijf.

10 uur geleden
MOTORbeurs mikt op 100.000 bezoekers, hoogste aantal in 15 jaar

UTRECHT (ANP) - Dat motorrijden in Nederland steeds populairder wordt, bleek donderdag overduidelijk tijdens de opening van de MOTORbeurs in Utrecht. Binnen enkele uren stroomden de hallen van de Jaarbeurs Utrecht volledig vol met motorliefhebbers. "We hopen op meer dan 100.000 bezoekers", zei Frits van Bruggen, voorzitter van RAI Vereniging. Dat zou het hoogste bezoekersaantal in vijftien jaar zijn.

12 uur geleden
Amazon haalt Walmart in als bedrijf met grootste omzet ter wereld

SEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Amazon heeft supermarktketen Walmart ingehaald als het grootste bedrijf ter wereld als het gaat om omzet. Het Amerikaanse techconcern is sinds de oprichting in 1994 uitgegroeid tot de grootste onlineretailer wereldwijd en is dominant op het gebied van cloudcomputing, waarin Walmart niet concurreert.

13 uur geleden
Drukke cijferdag op Damrak, koerssprong voor Air France-KLM

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de aandelenbeurs in Amsterdam hadden donderdag een drukke dag met veel bedrijfsresultaten, onder meer van Air France-KLM, Aegon en Besi. Daarbij vielen de resultaten van Air France-KLM duidelijk in de smaak, want de Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie was een uitblinker in de MidKap met een koerssprong van bijna 12 procent.

13 uur geleden
Recordaantal buitenlandse toeristen in Frankrijk in 2025

PARIJS (ANP/DPA) - Frankrijk heeft vorig jaar een recordaantal buitenlandse toeristen verwelkomd. Volgens het Franse ministerie van Economische Zaken ging het om 102 miljoen internationale bezoekers. Dat waren er 100 miljoen in 2024.

14 uur geleden