Wall Street lager na opmerkingen Fed-voorzitter Powell
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met verliezen de handel uitgegaan. Beleggers op Wall Street verwerkten opmerkingen van voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve over de hoge inflatie en sterkere renteverhogingen. Daarnaast ging vliegtuigfabrikant Boeing onderuit door het nieuws over het neerstorten van een Boeing 737 in China.
De Dow-Jonesindex eindigde 0,6 procent in het rood op 34.552,99 punten. De brede S&P 500 zakte een fractie tot 4461,18 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq verloor 0,4 procent tot 13.838,46 punten. Vorige week kenden de Amerikaanse hoofdgraadmeters nog de beste week sinds november 2020.
Powell verklaarde op een zakelijke conferentie dat de Fed de rente nog agressiever kan gaan verhogen om de hoge inflatie tegen te gaan. Vorige week kwam de Amerikaanse centrale bank al met de eerste renteverhoging sinds 2018 vanwege de stijgende inflatie.
Boeing
Boeing ging 3,6 procent omlaag. Een Boeing 737-800 van China Eastern Airlines is maandag neergestort in het zuiden van China. Volgens de luchtvaartautoriteiten waren er 123 passagiers en negen bemanningsleden aan boord en heeft niemand de crash overleefd.
Alleghany dikte 25 procent aan. Berkshire Hathaway, het investeringsbedrijf van miljardair Warren Buffett, koopt de onderneming die onder meer een verzekeraar en een speelgoedmaker omvat voor 11,6 miljard dollar in contanten. Anaplan werd haast 28 procent meer waard. Het softwarebedrijf wordt voor 10,7 miljard dollar opgekocht door de private investeringsmaatschappij Thoma Bravo.
Nielsen Holdings
Nielsen Holdings zakte 7 procent. Het marktonderzoeksbureau heeft een overnamebod van zo'n 9,1 miljard dollar van een groep private investeerders afgewezen. Het bedrijf dat vooral bekend is van zijn kijk- en luisteronderzoeken, vindt het bod te laag.
Apple won 0,9 procent, ondanks een flinke storing bij verschillende diensten van het techbedrijf.
De olieprijzen zaten behoorlijk in de lift na berichten dat de Europese Unie een verbod op de import van Russische olie zou overwegen. Een vat Amerikaanse olie kostte 7,2 procent meer op 112,20 dollar en Brentolie werd 7,6 procent duurder op 116,12 dollar per vat. Oliefondsen als ExxonMobil en ConocoPhillips gingen tot 4,5 procent vooruit.
De euro was 1,1013 dollar waard, tegen 1,1104 dollar bij het slot van de beurshandel in Europa.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Gedupeerden van Green Consultancy hebben na bemiddeling van de Consumentenbond hun geld teruggekregen. Volgens de Consumentenbond heeft het telemarketingbureau, dat energieadvies aan huis verkoopt, 69 gedupeerden een totaalbedrag van bijna 17.500 euro teruggegeven.
6 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Odido stopt op 29 mei met de internetdienst Tele2 Thuis. Dat meldt het telecombedrijf op de website van Tele2, dat in 2023 samen met T-Mobile Nederland verderging onder de merknaam Odido. Klanten kunnen overstappen naar Odido of een andere aanbieder.
43 minuten geledenROTTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Voor de scheepvaart is nog veel onduidelijk rondom het Amerikaanse plan om scheepvaart door de Straat van Hormuz te begeleiden. Reders wachten op meer details over een veilige doorvaart door de grotendeels gesloten zeestraat. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde op Truth Social aan schepen te helpen die vastzitten in de Perzische Golf.
47 minuten geledenDUBAI (ANP/RTR) - Het besluit van de Verenigde Arabische Emiraten om de OPEC te verlaten diende vooral nationale belangen. Dat zegt Sultan Al Jaber, topman van de Abu Dhabi National Oil Company (ADNOC), maandag.
54 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Voor de EU liggen alle opties nog op tafel vanwege de nieuwe tarieven op auto's van de Amerikaanse president Donald Trump, aldus voorzitter van de Eurogroep Kyriakos Pierrakakis tegen persbureau Bloomberg.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag met een kleine winst begonnen aan de nieuwe beursmaand. Beleggers deden het rustig aan na het lange weekend en de sterke opmars in april. Aalberts (plus 7 procent) behoorde tot de sterkste stijgers bij de middelgrote bedrijven na een goed ontvangen kwartaalupdate van de industrieel toeleverancier. De Belgische bank KBC verhoogde het advies voor Aalberts naar kopen.
2 uur geledenDUBAI (ANP) - Dubai International Airport, normaal de drukste luchthaven ter wereld, heeft in maart de passagiersaantallen zien kelderen door de oorlog in het Midden-Oosten en de ernstige verstoringen van het vliegverkeer in de regio. Volgens de luchthaven daalde het aantal reizigers die maand met 66 procent in vergelijking met een jaar eerder tot 2,5 miljoen.
2 uur geleden