Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street lager na inflatiecijfers uit VS

Wall Street lager na inflatiecijfers uit VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag lager geopend. Beleggers op Wall Street buigen zich over inflatiecijfers uit de Verenigde Staten die veel hoger uitvielen dan verwacht. De afgelopen dagen zorgde de vrees voor een sterk oplopende inflatie en een stijgende rente ook al voor koersdalingen op de beurzen, vooral voor techfondsen.

De inflatie in de VS kwam in april uit op 0,8 procent op maandbasis. Dat is de sterkste stijging sinds 2009 en er was gerekend op 0,2 procent. Als de inflatie hard gaat oplopen kan dat de Federal Reserve, de Amerikaanse koepel van centrale banken, mogelijk bewegen om sneller de rente te gaan verhogen. Dat is met name ongunstig voor technologiebedrijven die de laatste tijd dan ook aan waarde moesten inleveren. Apple, Google-moeder Alphabet, Microsoft, Tesla en Facebook stonden tot 1,5 procent in het rood.

Banken profiteren juist van een hogere rente. Dat zorgde voor plussen voor grote Amerikaanse banken als Citigroup, Bank of America, JPMorgan Chase, Wells Fargo en Goldman Sachs tot 2,4 procent.

Dow-Jonesindex

De toonaangevende Dow-Jonesindex noteerde kort na opening een verlies van 0,3 procent op 34.177 punten. De brede S&P 500 verloor 0,5 procent tot 4129 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq zakte 1,2 procent tot 13.186 punten.

Amazon toonde een min van 0,8 procent. De Europese Commissie heeft in 2017 ten onrechte de Luxemburgse regering opgedragen 250 miljoen euro 'achterstallige' belasting plus rente te vorderen van de webwinkel. Dat oordeelde het Gerecht van de Europese Unie in een zaak die de Luxemburgse regering en Amazon tegen het besluit van het dagelijks EU-bestuur hadden aangespannen.

De maker van computerspelletjes Electronic Arts (EA), bekend van de FIFA-voetbalspellen, kwam met cijfers en vooruitzichten die redelijk goed vielen bij beleggers. Het aandeel steeg 0,4 procent. Televisiestreamingdienst FuboTV won ruim 14 procent na een verhoging van de omzetverwachting.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit hoger na inflatiecijfers en daling olieprijzen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten de handel uitgegaan. Daarmee werd wat herstel getoond van de vier verliesdagen op rij daarvoor. Het sentiment onder beleggers op Wall Street kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Daarnaast ging de aandacht uit naar cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten.

6 uur geleden
CNN: projectielen hebben Saudisch oliepijpleidingsysteem geraakt

NEW YORK (ANP) - Projectielen, waarschijnlijk drones, hebben donderdag een belangrijk oliepijpleidingsysteem in Saudi-Arabië geraakt. Dat melden Amerikaanse regeringsfunctionarissen een dag later aan nieuwszender CNN. Daarbij werd schade aangericht aan minstens twee pompstations van de oost-westelijke oliepijpleiding in Saudi-Arabië. Satellietbeelden laten rookwolken en brandschade zien.

9 uur geleden
Eurocontrol: Europese luchtruim drukker dan ooit in zomerperiode

BRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europese luchtruim was tijdens de zomervakantieperiode drukker dan ooit. Dat meldt de Europese luchtverkeersleidingsdienst Eurocontrol. Dit ondanks de verstoringen in het luchtverkeer vanwege de aanhoudende onrust in het Midden-Oosten.

10 uur geleden
Amsterdamse AEX-index sluit hoger na reeks verliesdagen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag met winst gesloten, na de verliezen van eerder deze week. De handel op de Amsterdamse aandelenbeurs kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Verder ging de aandacht van beleggers uit naar cijfers over de Amerikaanse inflatie.

11 uur geleden
Duitse luchtvaart boos dat Berlijn Emirates meer vluchten belooft

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitse luchtvaartmaatschappijen zijn boos op de Duitse regering. Die heeft Emirates toestemming gegeven voor vluchten op een vijfde luchthaven in Duitsland. Daarmee wordt de concurrentie van de maatschappij uit Dubai nog sterker.

12 uur geleden
Wall Street hoger na resultaten Oracle en inflatiecijfers VS

NEW YORK (ANP) - Oracle behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het software- en cloudbedrijf boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst. Het bedrijf profiteert van de enorme vraag naar diensten en infrastructuur voor AI en zag de omzet van het onderdeel cloudinfrastructuur ruimschoots verdubbelen. Ook verwacht Oracle de sterke prestatie in het huidige kwartaal voort te zetten. Het aandeel steeg 2 procent.

13 uur geleden
Top tien rijkste mensen nu uitsluitend Amerikanen, zegt Bloomberg

NEW YORK (ANP) - De Franse miljardair Bernard Arnault behoort niet langer tot de tien rijkste mensen ter wereld. Volgens de Bloomberg Billionaires Index is zijn vermogen gedaald. Daardoor bestaat de gehele top 10 van de rijkenlijst voor het eerst sinds Bloomberg in 2012 begon met meten volledig uit Amerikanen.

13 uur geleden