Wall Street lager na inflatiecijfers en beleidsnotulen Fed
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met verliezen de handel uit gegaan, waarbij de koerswinsten van eerder op de dag werden prijsgegeven. De aandacht van beleggers op Wall Street ging vooral uit naar nieuwe cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten en de notulen van de meest recente beleidsvergadering van de Amerikaanse centralebankenkoepel Federal Reserve. De recessiezorgen staken echter weer de kop op.
De Dow-Jonesindex eindigde 0,1 procent lager op 33.646,50 punten. De brede S&P 500 zakte 0,4 procent tot 4091,95 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq verloor 0,9 procent tot 11.929,34 punten.
De inflatie in 's werelds grootste economie is in maart afgezwakt naar 5 procent op jaarbasis, van 6 procent in februari. Onder meer dalende brandstoffenprijzen hadden een dempend effect. Om de hoge inflatie onder controle te krijgen is de Fed al langere tijd bezig de rente te verhogen, maar nu kan de centrale bank het mogelijk wat rustiger aan gaan doen met die renteverhogingen.
Hoge brandstofkosten
In maart krikte de Fed de rente nog met een kwart procentpunt op. In die maand was er grote onrust op de beurzen door de problemen in de bankensector. Volgens de aantekeningen van die vergadering werd binnen de Fed overwogen om te pauzeren met renteverhogingen. Ook werd toen rekening gehouden met een "milde" recessie voor de Amerikaanse economie later dit jaar. Inmiddels is de grootste onrust in de bankensector wel weer voorbij.
Bij de bedrijven in New York kon American Airlines op aandacht rekenen. De luchtvaartmaatschappij kampt met hoge brandstofkosten en is daarom met een tegenvallende winstprognose gekomen voor het eerste kwartaal. Daarop kelderde American Airlines ruim 9 procent. Branchegenoten Delta Air Lines en United Airlines gingen mee omlaag met minnen tot 6,5 procent.
De olieprijzen zetten de opmars van de afgelopen tijd voort en tikten zelfs het hoogste niveau van dit jaar aan. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 2,2 procent tot 83,28 dollar en Brentolie werd 1,9 procent duurder op 87,27 dollar per vat. De euro was 1,0986 dollar waard, tegen 1,0976 dollar bij het slot van de Europese beurshandel.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag vrijwel gelijk geëindigd. Bouwer Heijmans eindigde opnieuw fors hoger na de presentatie van de jaarcijfers vrijdag. In het kielzog klom BAM mee, de concurrent komt later deze week met cijfers.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft een boete van 50.000 euro opgelegd aan een logistiek bedrijf uit Amsterdam na een dodelijk arbeidsongeval. Het incident, waarbij een medewerker om het leven kwam na een val van een laadklep, vond plaats op 20 december 2024.
2 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De eerste dag van de AI-top in India is maandag rommelig verlopen. Bezoekers klaagden over lange rijen, verwarring en drukte bij het begin van het evenement in New Delhi.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) vindt dat er "echt stappen" moeten worden gezet om tot een kapitaalmarktunie te komen. Mede daarom zijn zes ministers van Financiën van de zes grootste economieën in de EU maandag voor de tweede keer met elkaar in overleg gegaan, zei Heinen. Zijn voorkeur gaat wel uit naar besluitvorming door alle EU-lidstaten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Socialemediaplatform X lijkt te kampen met een storing. Gebruikers melden onder meer problemen met de app en het laden van hun tijdlijn.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oude uniformen van militairen en de politie worden bouwmateriaal voor rijksgebouwen. Producent Agricon Nederland gaat de afgedragen kleding verwerken tot constructiepanelen. De rijksoverheid wil hiermee de textielafvalberg verkleinen.
4 uur geledenATHENE (ANP/RTR) - Een consortium onder leiding van de Amerikaanse oliemaatschappij Chevron heeft exclusieve leaseovereenkomsten getekend om naar aardgas te zoeken voor de kust van Zuid-Griekenland. De overeenkomst verdubbelt de hoeveelheid Grieks zeegebied dat beschikbaar is voor exploratie en is de tweede in enkele maanden waarbij een Amerikaanse oliemaatschappij betrokken is.
5 uur geleden