Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street lager na inflatiecijfers en beleidsnotulen Fed

Wall Street lager na inflatiecijfers en beleidsnotulen Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met verliezen de handel uit gegaan, waarbij de koerswinsten van eerder op de dag werden prijsgegeven. De aandacht van beleggers op Wall Street ging vooral uit naar nieuwe cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten en de notulen van de meest recente beleidsvergadering van de Amerikaanse centralebankenkoepel Federal Reserve. De recessiezorgen staken echter weer de kop op.

De Dow-Jonesindex eindigde 0,1 procent lager op 33.646,50 punten. De brede S&P 500 zakte 0,4 procent tot 4091,95 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq verloor 0,9 procent tot 11.929,34 punten.

De inflatie in 's werelds grootste economie is in maart afgezwakt naar 5 procent op jaarbasis, van 6 procent in februari. Onder meer dalende brandstoffenprijzen hadden een dempend effect. Om de hoge inflatie onder controle te krijgen is de Fed al langere tijd bezig de rente te verhogen, maar nu kan de centrale bank het mogelijk wat rustiger aan gaan doen met die renteverhogingen.

Hoge brandstofkosten

In maart krikte de Fed de rente nog met een kwart procentpunt op. In die maand was er grote onrust op de beurzen door de problemen in de bankensector. Volgens de aantekeningen van die vergadering werd binnen de Fed overwogen om te pauzeren met renteverhogingen. Ook werd toen rekening gehouden met een "milde" recessie voor de Amerikaanse economie later dit jaar. Inmiddels is de grootste onrust in de bankensector wel weer voorbij.

Bij de bedrijven in New York kon American Airlines op aandacht rekenen. De luchtvaartmaatschappij kampt met hoge brandstofkosten en is daarom met een tegenvallende winstprognose gekomen voor het eerste kwartaal. Daarop kelderde American Airlines ruim 9 procent. Branchegenoten Delta Air Lines en United Airlines gingen mee omlaag met minnen tot 6,5 procent.

De olieprijzen zetten de opmars van de afgelopen tijd voort en tikten zelfs het hoogste niveau van dit jaar aan. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 2,2 procent tot 83,28 dollar en Brentolie werd 1,9 procent duurder op 87,27 dollar per vat. De euro was 1,0986 dollar waard, tegen 1,0976 dollar bij het slot van de Europese beurshandel.

Meer uit Financieel

Staking Belgische luchtverkeersleiders beëindigd na akkoord

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De staking van de luchtverkeersleider Skeyes op Belgische luchthavens wordt beëindigd. Een woordvoerster van Skeyes meldt aan het Belgische persbureau Belga dat directie en vakbonden een akkoord hebben gesloten.

20 minuten geleden
UniCredit vergroot belang in Commerzbank tot ruim 34 procent

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - UniCredit heeft zijn belang in de Duitse Commerzbank vergroot tot 34,35 procent. Dat meldt de Italiaanse grootbank dinsdag. Het vergroten van het belang boven de 30 procent is een belangrijke stap voor de Italiaanse bank.

21 minuten geleden
Stevige winst voor AEX-index, Prosus grootste stijger

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met een stevige winst gesloten. Onder de hoofdfondsen was Prosus de grootste winnaar. Ook de chipbedrijven ASML (plus 4,9 procent), Besi (plus 2,9 procent) en ASMI (plus 2,4 procent) eindigden hoger.

1 uur geleden
Ook Britse krijgsmacht gaat 'militair Starlink-netwerk' gebruiken

LONDEN (ANP/RTR) - De militaire variant van Elon Musks satellietcommunicatienetwerk Starlink heeft er een flinke klant bij. Na de Amerikaanse heeft ook de Britse krijgsmacht het Starshield-netwerk in gebruik genomen, zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters.

1 uur geleden
KLM schrapt vluchten naar Oeganda om maatregelen ebola-uitbraak

SCHIPHOL (ANP) - KLM heeft verschillende vluchten naar de Oegandese stad Entebbe geschrapt in verband met maatregelen die andere landen treffen na een ebola-uitbraak in Centraal-Afrika. Dat bevestigt een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij na berichtgeving door NH Nieuws.

1 uur geleden
Milieudefensie: Pols nam op alle fronten afstand van verleden

AMSTERDAM (ANP) - Bestuurder Marty Smits van Milieudefensie bevestigt dat toenmalig directeur Donald Pols hem in 2021 heeft verteld over zijn verleden bij het extreemrechtse Afrikaner Studente Front in Zuid-Afrika. "Donald heeft tijdens ons gesprek duidelijk op alle fronten afstand genomen van zijn verleden en spijt betuigd", zegt Smits daarover in een schriftelijke verklaring. "In zijn jaren bij Milieudefensie heeft Donald zich ingezet voor de missie van Milieudefensie, een rechtvaardige en gelijkwaardige wereld", voegt hij eraan toe.

1 uur geleden
Anthropic breidt toegang tot AI-model Mythos flink uit

SAN FRANCISCO (ANP/AFP) - AI-bedrijf Anthropic wil veel meer organisaties toegang geven tot zijn model Mythos. Het bedrijf kondigde dinsdag aan dat ongeveer 150 organisaties, verspreid over ruim vijftien landen, het model ook kunnen gaan gebruiken.

2 uur geleden