Wall Street lager na inflatiecijfers en beleidsnotulen Fed
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met verliezen de handel uit gegaan, waarbij de koerswinsten van eerder op de dag werden prijsgegeven. De aandacht van beleggers op Wall Street ging vooral uit naar nieuwe cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten en de notulen van de meest recente beleidsvergadering van de Amerikaanse centralebankenkoepel Federal Reserve. De recessiezorgen staken echter weer de kop op.
De Dow-Jonesindex eindigde 0,1 procent lager op 33.646,50 punten. De brede S&P 500 zakte 0,4 procent tot 4091,95 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq verloor 0,9 procent tot 11.929,34 punten.
De inflatie in 's werelds grootste economie is in maart afgezwakt naar 5 procent op jaarbasis, van 6 procent in februari. Onder meer dalende brandstoffenprijzen hadden een dempend effect. Om de hoge inflatie onder controle te krijgen is de Fed al langere tijd bezig de rente te verhogen, maar nu kan de centrale bank het mogelijk wat rustiger aan gaan doen met die renteverhogingen.
Hoge brandstofkosten
In maart krikte de Fed de rente nog met een kwart procentpunt op. In die maand was er grote onrust op de beurzen door de problemen in de bankensector. Volgens de aantekeningen van die vergadering werd binnen de Fed overwogen om te pauzeren met renteverhogingen. Ook werd toen rekening gehouden met een "milde" recessie voor de Amerikaanse economie later dit jaar. Inmiddels is de grootste onrust in de bankensector wel weer voorbij.
Bij de bedrijven in New York kon American Airlines op aandacht rekenen. De luchtvaartmaatschappij kampt met hoge brandstofkosten en is daarom met een tegenvallende winstprognose gekomen voor het eerste kwartaal. Daarop kelderde American Airlines ruim 9 procent. Branchegenoten Delta Air Lines en United Airlines gingen mee omlaag met minnen tot 6,5 procent.
De olieprijzen zetten de opmars van de afgelopen tijd voort en tikten zelfs het hoogste niveau van dit jaar aan. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 2,2 procent tot 83,28 dollar en Brentolie werd 1,9 procent duurder op 87,27 dollar per vat. De euro was 1,0986 dollar waard, tegen 1,0976 dollar bij het slot van de Europese beurshandel.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De brede S&P 500-index en de technologiegraadmeter Nasdaq zijn vrijdag met nieuwe recordstanden gesloten, geholpen door een sterk cijfer over de Amerikaanse banenmarkt. Het banenrapport van de overheid viel veel beter uit dan verwacht. Wel werd bekend dat het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten naar een nieuw dieptepunt is gezakt door zorgen bij huishoudens over een hoge inflatie die de koopkracht ondermijnt.
2 uur geledenSUNNYVALE (ANP/BLOOMBERG) - De producent van AI-chips Cerebras Systems wil meer geld ophalen met zijn beursgang op Wall Street dan eerder gepland. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg is Cerebras van plan de uitgifteprijs bij de beursgang te verhogen vanwege de grote interesse van investeerders. Mogelijk kan het bedrijf maandag met een bekendmaking komen.
3 uur geledenSTUTTGART (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Duitse sportwagenfabrikant Porsche sluit drie dochterondernemingen die niet actief zijn in de autoproductie. Daardoor gaan ongeveer vijfhonderd banen verloren. Met de ingreep wil Porsche verder snijden in de kosten en zich meer focussen op de kernactiviteiten.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag met een kleine min het weekend ingegaan. Beleggers op het Damrak deden het even rustig aan na een drukke week met veel kwartaalcijfers van grote bedrijven. De aandacht ging nu onder meer uit naar het belangrijke Amerikaanse banenrapport dat beter uitviel dan verwacht. De chipfondsen ASML, Besi en ASMI stonden wel bij de stijgers in de AEX.
7 uur geledenANN ARBOR (ANP) - Het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten is naar een nieuw dieptepunt gezakt door toenemende zorgen over een hoge inflatie door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt de Universiteit van Michigan op basis van voorlopige cijfers voor de meimaand. Amerikaanse huishoudens zijn bezorgd dat de hoge inflatie de koopkracht en eigen financiële situatie schaadt.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen vrijdag omhoog ondanks de hernieuwde spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Naast de ontwikkelingen in het Midden-Oosten verwerkten beleggers het banenrapport van de Amerikaanse overheid. Volgens dat rapport zijn er in de grootste economie ter wereld in april 115.000 banen bijgekomen. Dat was meer dan verwacht. De werkloosheid bleef onveranderd op 4,3 procent.
9 uur geledenVLAARDINGEN (ANP) - Kunstmestproducent Yara heeft last van een protestactie van Extinction Rebellion bij zijn locatie in Vlaardingen. Demonstranten hebben daar de toegangsweg naar de fabriekspoort geblokkeerd. Hierdoor wordt de aan- en afvoer gehinderd, laat het bedrijf weten.
10 uur geleden