Wall Street lager na belangrijk banenrapport VS
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag lager geopend. De aandacht van beleggers is gericht op het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid. De werkgelegenheid in de Verenigde Staten is in december sterker gegroeid dan verwacht. De ontwikkelingen op de arbeidsmarkt spelen naast de inflatie een grote rol bij het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank.
Volgens het ministerie van Arbeid kwamen er vorige maand 256.000 banen bij in 's werelds grootste economie. Economen gepolst door persbureau Bloomberg hadden gemiddeld op een toename van 165.000 banen gerekend. Het cijfer over november werd neerwaarts herzien naar een groei van 212.000 arbeidsplaatsen. De werkloosheid in de VS kwam vorige maand uit op 4,1 procent, tegen 4,2 procent een maand eerder.
De Federal Reserve neemt later deze maand een nieuw rentebesluit, na een verdere verlaging van de rente vorige maand. De Fed had toen gezegd dit jaar minder renteverlagingen te voorzien dan eerder gedacht. Op de financiƫle markten wordt verwacht dat de Fed deze maand de rente onveranderd laat.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de handel 0,8 procent lager op 42.305 punten. De brede S&P 500 zakte 0,8 procent tot 5869 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq verloor 1 procent tot 19.289 punten. Donderdag bleef Wall Street nog dicht voor de staatsbegrafenis van oud-president Jimmy Carter en een dag van nationale rouw.
Kort na opening worden nog voorlopige cijfers gemeld over het Amerikaanse consumentenvertrouwen in januari door de Universiteit van Michigan.
Bij de bedrijven kan Delta Air Lines op belangstelling rekenen. De luchtvaartmaatschappij kwam met beter dan verwachte kwartaalresultaten en won daarop 8 procent. Ook drogisterijketen Walgreens presenteerde meevallende cijfers en werd 21,2 procent hoger gezet. Verder kreeg Nike (plus 0,7 procent) een adviesverhoging van investeringsbank Piper Sandler.
Volgende week barst het cijferseizoen in New York echt los, want dan publiceren grote Amerikaanse banken als JPMorgan Chase, Citigroup, Bank of America en Goldman Sachs hun kwartaalresultaten. Ook staat er een Amerikaans inflatiecijfer op de rol.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is ook na haar telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump optimistisch over de handelsdeal tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten. Trump dreigde na het gesprek met hogere importheffingen als de Europeanen de deal niet voor 4 juli doorvoeren, maar Von der Leyen heeft er vertrouwen in dat dat gaat lukken.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Shake Shack ging donderdag hard onderuit op de aandelenbeurzen in New York. De hamburgerketen heeft in het eerste kwartaal een omzet behaald die tegenviel bij de verwachtingen van kenners. De Amerikaanse fastfoodketen heeft onder meer last van stijgende kosten voor rundvlees en slecht weer.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Europese Unie tot 4 juli de tijd om de handelsdeal met de Verenigde Staten in te voeren. Hij dreigt anders de importheffingen voor het landenblok te verhogen, stelt de president in een bericht op zijn socialemediaplatform Truth Social.
8 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG/DPA/AFP) - Frankrijk heeft zijn onderzoek naar Elon Musk en diens socialemediaplatform X opgevoerd, nadat de miljardair niet kwam opdagen voor een vrijwillig verhoor waarvoor hij was opgeroepen. Dat meldden Franse aanklagers donderdag.
9 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Harrods heeft tientallen mensen een vergoeding gegeven na seksueel misbruik door de inmiddels overleden eigenaar Mohamed Al Fayed. Meer dan 75 slachtoffers hebben een "volledige compensatie" gekregen na het indienen van een claim bij het beroemde Londense warenhuis.
10 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Britse adverteerders vinden dat Google zijn eigen advertentiedienst online heeft voorgetrokken. Zij hebben daarover een claim ingediend in het Verenigd Koninkrijk en eisen een schadevergoeding tot 3 miljard pond (bijna 3,5 miljard euro).
10 uur geledenKEULEN (ANP/AFP) - Het Duitse AI-vertaalbedrijf DeepL schrapt ongeveer een kwart van de banen. Topman en oprichter Jarek Kutylowski meldt donderdag op LinkedIn dat zo'n 250 werkplekken bij DeepL verdwijnen vanwege de opmars van kunstmatige intelligentie.
11 uur geleden