Wall Street lager na belangrijk banenrapport VS
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag lager geopend. De aandacht van beleggers is gericht op het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid. De werkgelegenheid in de Verenigde Staten is in december sterker gegroeid dan verwacht. De ontwikkelingen op de arbeidsmarkt spelen naast de inflatie een grote rol bij het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank.
Volgens het ministerie van Arbeid kwamen er vorige maand 256.000 banen bij in 's werelds grootste economie. Economen gepolst door persbureau Bloomberg hadden gemiddeld op een toename van 165.000 banen gerekend. Het cijfer over november werd neerwaarts herzien naar een groei van 212.000 arbeidsplaatsen. De werkloosheid in de VS kwam vorige maand uit op 4,1 procent, tegen 4,2 procent een maand eerder.
De Federal Reserve neemt later deze maand een nieuw rentebesluit, na een verdere verlaging van de rente vorige maand. De Fed had toen gezegd dit jaar minder renteverlagingen te voorzien dan eerder gedacht. Op de financiƫle markten wordt verwacht dat de Fed deze maand de rente onveranderd laat.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de handel 0,8 procent lager op 42.305 punten. De brede S&P 500 zakte 0,8 procent tot 5869 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq verloor 1 procent tot 19.289 punten. Donderdag bleef Wall Street nog dicht voor de staatsbegrafenis van oud-president Jimmy Carter en een dag van nationale rouw.
Kort na opening worden nog voorlopige cijfers gemeld over het Amerikaanse consumentenvertrouwen in januari door de Universiteit van Michigan.
Bij de bedrijven kan Delta Air Lines op belangstelling rekenen. De luchtvaartmaatschappij kwam met beter dan verwachte kwartaalresultaten en won daarop 8 procent. Ook drogisterijketen Walgreens presenteerde meevallende cijfers en werd 21,2 procent hoger gezet. Verder kreeg Nike (plus 0,7 procent) een adviesverhoging van investeringsbank Piper Sandler.
Volgende week barst het cijferseizoen in New York echt los, want dan publiceren grote Amerikaanse banken als JPMorgan Chase, Citigroup, Bank of America en Goldman Sachs hun kwartaalresultaten. Ook staat er een Amerikaans inflatiecijfer op de rol.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Grootverbruikers van gas, zoals regionale netbeheerders, elektriciteitscentrales en grote industriƫle afnemers, betalen volgend jaar iets hogere tarieven voor het landelijke gastransport. Dat meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM), die de maximale tarieven van Gasunie Transport Services (GTS) heeft vastgesteld.
38 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL gaat extra geld vragen voor rouwpost die nabestaanden met spoed willen versturen. Vanaf 12 juli kost dat per brief 3,25 euro, bevestigt de post- en pakketbezorger. Wie dat extra geld niet wil of kan betalen, moet rouwkaarten via de normale post versturen waar PostNL door een versoepeling van de regels langer over mag doen.
42 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie doet diepgaand onderzoek naar de overname van de Duitse elektronicaverkoper Ceconomy door het Chinese webshopbedrijf JD.com. De toezichthouder is bang dat het internetbedrijf dankzij Chinese staatssteun een oneerlijk voordeel had bij de biedingen op het moederbedrijf van winkelketens MediaMarkt en Saturn. Ook wil Brussel nagaan of mogelijke subsidies vanuit China het fusiebedrijf een oneerlijk concurrentievoordeel kunnen geven.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie doet diepgaand onderzoek naar de overname van de Duitse elektronicaverkoper Ceconomy door het Chinese webshopbedrijf JD.com. De toezichthouder is bang dat het internetbedrijf dankzij Chinese staatssteun een oneerlijk voordeel had bij de biedingen op het moederbedrijf van winkelketens MediaMarkt en Saturn. Ook wil Brussel nagaan of mogelijke subsidies vanuit China het fusiebedrijf een oneerlijk concurrentievoordeel kunnen geven.
2 uur geledenCLERMONT-FERRAND (ANP) - De Franse bandenfabrikant Michelin is van plan de komende drie jaar tot 1500 banen te schrappen in Frankrijk. Daarmee wil het bedrijf de kosten verminderen en de organisatie vereenvoudigen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie legt de Chinese webwinkel Temu een boete van 200 miljoen euro op. Brussel doet dat omdat het bedrijf nalaat de verkoop van illegale producten van het platform te weren. Daarmee overtreedt de webwinkel de digitale wetgeving van de EU, concludeert de Commissie.
2 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/DPA) - China waarschuwt dat het tegenmaatregelen zal nemen als de Europese Unie besluit de handelsbeperkingen met China verder uit te breiden. Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken beschuldigt het Europese landenblok ook van het "selectief gebruiken" van gegevens om de beweringen over onevenwichtige handelsbetrekkingen tussen China en de EU te rechtvaardigen.
3 uur geleden