Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street lager na belangrijk banenrapport VS

Wall Street lager na belangrijk banenrapport VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag lager geopend. De aandacht van beleggers is gericht op het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid. De werkgelegenheid in de Verenigde Staten is in december sterker gegroeid dan verwacht. De ontwikkelingen op de arbeidsmarkt spelen naast de inflatie een grote rol bij het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank.

Volgens het ministerie van Arbeid kwamen er vorige maand 256.000 banen bij in 's werelds grootste economie. Economen gepolst door persbureau Bloomberg hadden gemiddeld op een toename van 165.000 banen gerekend. Het cijfer over november werd neerwaarts herzien naar een groei van 212.000 arbeidsplaatsen. De werkloosheid in de VS kwam vorige maand uit op 4,1 procent, tegen 4,2 procent een maand eerder.

De Federal Reserve neemt later deze maand een nieuw rentebesluit, na een verdere verlaging van de rente vorige maand. De Fed had toen gezegd dit jaar minder renteverlagingen te voorzien dan eerder gedacht. Op de financiƫle markten wordt verwacht dat de Fed deze maand de rente onveranderd laat.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de handel 0,8 procent lager op 42.305 punten. De brede S&P 500 zakte 0,8 procent tot 5869 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq verloor 1 procent tot 19.289 punten. Donderdag bleef Wall Street nog dicht voor de staatsbegrafenis van oud-president Jimmy Carter en een dag van nationale rouw.

Kort na opening worden nog voorlopige cijfers gemeld over het Amerikaanse consumentenvertrouwen in januari door de Universiteit van Michigan.

Bij de bedrijven kan Delta Air Lines op belangstelling rekenen. De luchtvaartmaatschappij kwam met beter dan verwachte kwartaalresultaten en won daarop 8 procent. Ook drogisterijketen Walgreens presenteerde meevallende cijfers en werd 21,2 procent hoger gezet. Verder kreeg Nike (plus 0,7 procent) een adviesverhoging van investeringsbank Piper Sandler.

Volgende week barst het cijferseizoen in New York echt los, want dan publiceren grote Amerikaanse banken als JPMorgan Chase, Citigroup, Bank of America en Goldman Sachs hun kwartaalresultaten. Ook staat er een Amerikaans inflatiecijfer op de rol.

Meer uit Financieel

Prijs goud en zilver piekt na Trumps dreiging met importheffingen

WASHINGTON (ANP) - De prijzen van goud en zilver hebben maandag recordhoogtes bereikt nadat de Amerikaanse president Donald Trump een extra importheffing van 10 procent aankondigde voor Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland.

2 uur geleden
Oxfam: vermogen miljardairs naar record van 18,3 biljoen dollar

DEN HAAG (ANP) - Het gezamenlijke wereldwijde vermogen van miljardairs is vorig jaar gestegen naar het recordbedrag van 18,3 biljoen dollar, oftewel bijna 16.000 miljard euro. Dat is een stijging van 16 procent, aldus onderzoek van hulp- en mensenrechtenorganisatie Oxfam Novib in aanloop naar het World Economic Forum (WEF) dat maandag begint in het Zwitserse Davos.

4 uur geleden
Macron wil dat EU antidwanginstrument gebruikt tegen heffingen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron gaat de Europese Unie vragen om het krachtige "antidwanginstrument" in te zetten als de Verenigde Staten tarieven opleggen vanwege het conflict over Groenland. Dat heeft zijn team zondag gemeld.

17 uur geleden
Italiaanse premier Meloni noemt dreigende heffingen 'een fout'

SEOUL (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen "een fout" genoemd. Ze voegde eraan toe dat ze Trump over haar mening had verteld.

18 uur geleden
Duitse brancheclub roept EC op maatregelen te nemen na heffing VS

BERLIJN (ANP/RTR) - Een grote Duitse brancheorganisatie voor machine- en fabrieksbouw heeft de Europese Commissie opgeroepen maatregelen te nemen tegen het plan van Donald Trump. De Amerikaanse president wil extra importheffingen opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict over Groenland.

19 uur geleden
Democraten willen heffingen Trump met wetsvoorstel blokkeren

WASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.

1 dag geleden
Nederlandse technologische industrie verontrust over heffingen

ZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.

1 dag geleden