Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street lager in afwachting van rentebesluit Fed

Wall Street lager in afwachting van rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag lager gesloten in aanloop naar het rentebesluit van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank besluit woensdag of de rente in de grootste economie van de wereld opnieuw wordt verlaagd. Over het algemeen wordt verwacht dat de Fed de rente verlaagt met een kwart procentpunt, dat zou dan de derde verlaging op rij zijn.

Dinsdag begon de Fed aan zijn tweedaagse rentevergadering, de laatste van dit jaar. Op de aandelenbeurzen wordt er rekening mee gehouden dat de Fed in 2025 voorzichtiger is met het verlagen van de rente, gezien de hardnekkige inflatie en de plannen van aankomend president Donald Trump om de Amerikaanse groei aan te jagen.

De Dow-Jonesindex daalde 0,6 procent naar 43.449,90 punten. De brede S&P 500-index zakte 0,4 procent tot 6050,61 punten. Techgraadmeter Nasdaq verloor 0,3 procent naar 20.109,06 punten.

Pfizer

Nvidia eindigde 1,2 procent lager, nadat de belangrijke verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) een dag eerder ook zakte. Het aandeel staat inmiddels ruim 10 procent onder het recordniveau van een maand eerder. Het aandeel is dankzij de grote vraag naar de chips van het bedrijf nog wel ongeveer 160 procent hoger vergeleken met het begin van dit jaar, ondanks de recente winstnemingen.

Pfizer klom 4,7 procent. Het farmaceutische bedrijf dat vooral bekend is van zijn coronavaccin kwam met een winstvoorspelling voor 2025 die ongeveer in lijn ligt met de verwachtingen van beleggers op Wall Street.

Datalek

Tesla steeg 3,6 procent en zette daarmee zijn opmars voort. De fabrikant van elektrische auto's steeg een dag eerder al ruim 6 procent en bereikte een nieuw recordniveau door berichten dat aankomend president Donald Trump overweegt een meldplicht voor auto-ongelukken te schrappen. Met die stap zou de nieuwe regering Tesla-baas en Trump-adviseur Elon Musk helpen.

Meta Platforms daalde 0,8 procent. De Ierse privacytoezichthouder legde het moederbedrijf van onder meer Facebook een boete van 251 miljoen euro op. Het Amerikaanse concern kreeg de straf voor een datalek bij Facebook in 2018, dat 29 miljoen gebruikers trof.

Meer uit Financieel

Brussel waarschuwt EU-landen voor lange verstoring energiemarkten

BRUSSEL (ANP) - Lidstaten van de Europese Unie moeten zich voorbereiden op een "langdurige verstoring" van de energiemarkten door de Iranoorlog. Met die waarschuwing komt de Europese Commissie, die nationale regeringen aanspoort om voorzorgsmaatregelen te nemen.

1 uur geleden
Inflatie eurozone stijgt naar 2,5 procent in maart

LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in maart gestegen naar 2,5 procent als gevolg van de hogere energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. De inflatie viel daarmee hoger uit dan in februari. In die maand liep de inflatie al op tot 1,9 procent, van 1,7 procent in januari.

1 uur geleden
ING verwacht verdere stijging inflatie na milde opmars in maart

AMSTERDAM (ANP) - ING verwacht dat de inflatie in Nederland in de komende tijd verder oploopt, na de relatief milde stijging van de consumentenprijzen in maart. Volgens ING-econoom Marcel Klok verhult de lichte stijging waarschijnlijk "wat ons nog te wachten staat", aangezien de hogere energieprijzen nog niet volledig zijn doorgevoerd.

1 uur geleden
KLM verkoopt dochterbedrijf voor cateringdiensten

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM verkoopt naar verwachting zijn dochterbedrijf voor cateringdiensten aan gategroup. De twee bedrijven hebben daarover een akkoord bereikt. KLM is al langer bezig met kostenbesparingen en de verkoop van KLM Catering Services maakt daar deel van uit.

3 uur geleden
DNB: pensioenfondsen beleggen meer in Europa en minder in de VS

AMSTERDAM (ANP) - Pensioenfondsen hebben vorig jaar meer belegd in Europa en minder in de Verenigde Staten. Dat meldt De Nederlandsche Bank (DNB).

3 uur geleden
AEX-index daalt ondanks berichten dat Trump oorlog wil beëindigen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag licht lager geopend. De beurshandel bleef in het teken staan van de ontwikkelingen rond de Amerikaans-Israëlische oorlog met Iran, die al vijf weken duurt. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal wil president Donald Trump de oorlog graag beëindigen, ook zonder dat de Straat van Hormuz door Iran is heropend. Iran heeft die zeestraat bijna volledig afgesloten, waardoor een deel van de wereldwijde oliehandel stil is komen te liggen.

3 uur geleden
ACM: Odido overtreft gezamenlijk datagebruik KPN en VodafoneZiggo

DEN HAAG (ANP) - Odido-klanten hebben in het laatste kwartaal van vorig jaar meer mobiele data verbruikt dan die van concurrenten KPN en VodafoneZiggo samen. Dit komt door een relatief nieuw product van Odido, waardoor het verbruik voor rekening komt van de categorie mobiele data in plaats van vast internet. Odido en KPN zijn qua aantal klanten gezamenlijk marktleider op de mobiele markt, VodafoneZiggo is iets kleiner. Dat meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) op basis van de Telecommonitor.

3 uur geleden