Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street lager in afwachting van rentebesluit Fed

Wall Street lager in afwachting van rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag lager gesloten in aanloop naar het rentebesluit van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank besluit woensdag of de rente in de grootste economie van de wereld opnieuw wordt verlaagd. Over het algemeen wordt verwacht dat de Fed de rente verlaagt met een kwart procentpunt, dat zou dan de derde verlaging op rij zijn.

Dinsdag begon de Fed aan zijn tweedaagse rentevergadering, de laatste van dit jaar. Op de aandelenbeurzen wordt er rekening mee gehouden dat de Fed in 2025 voorzichtiger is met het verlagen van de rente, gezien de hardnekkige inflatie en de plannen van aankomend president Donald Trump om de Amerikaanse groei aan te jagen.

De Dow-Jonesindex daalde 0,6 procent naar 43.449,90 punten. De brede S&P 500-index zakte 0,4 procent tot 6050,61 punten. Techgraadmeter Nasdaq verloor 0,3 procent naar 20.109,06 punten.

Pfizer

Nvidia eindigde 1,2 procent lager, nadat de belangrijke verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) een dag eerder ook zakte. Het aandeel staat inmiddels ruim 10 procent onder het recordniveau van een maand eerder. Het aandeel is dankzij de grote vraag naar de chips van het bedrijf nog wel ongeveer 160 procent hoger vergeleken met het begin van dit jaar, ondanks de recente winstnemingen.

Pfizer klom 4,7 procent. Het farmaceutische bedrijf dat vooral bekend is van zijn coronavaccin kwam met een winstvoorspelling voor 2025 die ongeveer in lijn ligt met de verwachtingen van beleggers op Wall Street.

Datalek

Tesla steeg 3,6 procent en zette daarmee zijn opmars voort. De fabrikant van elektrische auto's steeg een dag eerder al ruim 6 procent en bereikte een nieuw recordniveau door berichten dat aankomend president Donald Trump overweegt een meldplicht voor auto-ongelukken te schrappen. Met die stap zou de nieuwe regering Tesla-baas en Trump-adviseur Elon Musk helpen.

Meta Platforms daalde 0,8 procent. De Ierse privacytoezichthouder legde het moederbedrijf van onder meer Facebook een boete van 251 miljoen euro op. Het Amerikaanse concern kreeg de straf voor een datalek bij Facebook in 2018, dat 29 miljoen gebruikers trof.

Meer uit Financieel

ABP verhoogt pensioenen in januari met 2,8 procent

HEERLEN (ANP) - ABP, het grootste pensioenfonds van Nederland, verhoogt de pensioenen vanaf 1 januari met 2,8 procent. De verhoging geldt voor alle gepensioneerden en iedereen die bij het fonds pensioen opbouwt of heeft opgebouwd.

1 uur geleden
Weinig beweging op Europese beurzen na flinke winsten op woensdag

AMSTERDAM (ANP) - De meeste aandelenbeurzen in Europa lieten donderdag weinig beweging zien. Beleggers leken het rustiger aan te doen, na de flinke koerswinsten woensdag. Op de Europese beurzen moesten beleggers het donderdag zonder richting van Wall Street doen.

2 uur geleden
Huishoudens betalen volgend jaar iets meer voor stroom en gas

DEN HAAG (ANP) - Huishoudens gaan volgend jaar iets hogere tarieven betalen voor elektriciteit en gas. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft donderdag de tarieven voor netbeheerkosten voor 2026 vastgesteld. Volgens brancheorganisatie Netbeheer Nederland blijkt daaruit dat huishoudens en bedrijven met een aansluiting op het regionale elektriciteits- en gasnet een gemiddeld ruim 3 procent hogere rekening krijgen.

4 uur geleden
NVWA geeft toch geen boete om benaming 'vegetarisch gehakt'

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) schort aangekondigde boetes voor het gebruik van het woord 'gehakt' bij vegetarische producten op. De autoriteit wil afwachten wat er in de Europese Unie wordt afgesproken over de benaming van vegetarische producten, laat een woordvoerder weten.

5 uur geleden
Taiwanese autoriteiten doorzoeken woning oud-TSMC-manager om lek

TAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - Autoriteiten in Taiwan hebben huiszoekingen gedaan in woningen van een voormalige leidinggevende van chipfabrikant TSMC. Deze oud-medewerker, Lo Wen-jen, wordt ervan verdacht bedrijfsgeheimen te hebben doorgespeeld aan de Amerikaanse concurrent Intel.

5 uur geleden
Deense woonwinkelketen JYSK kent beste jaar ooit in Nederland

BRABRAND (ANP) - De Deense woonwinkelketen JYSK kende afgelopen boekjaar het beste jaar ooit in Nederland. De Scandinavische retailer zag de omzet en het bedrijfsresultaat in Nederland verder groeien in het boekjaar, dat liep tot eind augustus. Ook internationaal werden recordresultaten behaald, meldt het concern.

7 uur geleden
Boete van 101 miljoen voor Morgan Stanley om ontduiken belasting

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft Morgan Stanley een boete van 101 miljoen euro opgelegd, omdat de Amerikaanse bank dividendbelasting heeft ontdoken in Nederland. Morgan Stanley vroeg via een speciale constructie dividendbelasting terug van de fiscus, terwijl het financiële concern daar volgens de openbaar aanklagers geen recht op had.

7 uur geleden