Wall Street lager in afwachting van rentebesluit Fed
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag lager gesloten in aanloop naar het rentebesluit van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank besluit woensdag of de rente in de grootste economie van de wereld opnieuw wordt verlaagd. Over het algemeen wordt verwacht dat de Fed de rente verlaagt met een kwart procentpunt, dat zou dan de derde verlaging op rij zijn.
Dinsdag begon de Fed aan zijn tweedaagse rentevergadering, de laatste van dit jaar. Op de aandelenbeurzen wordt er rekening mee gehouden dat de Fed in 2025 voorzichtiger is met het verlagen van de rente, gezien de hardnekkige inflatie en de plannen van aankomend president Donald Trump om de Amerikaanse groei aan te jagen.
De Dow-Jonesindex daalde 0,6 procent naar 43.449,90 punten. De brede S&P 500-index zakte 0,4 procent tot 6050,61 punten. Techgraadmeter Nasdaq verloor 0,3 procent naar 20.109,06 punten.
Pfizer
Nvidia eindigde 1,2 procent lager, nadat de belangrijke verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) een dag eerder ook zakte. Het aandeel staat inmiddels ruim 10 procent onder het recordniveau van een maand eerder. Het aandeel is dankzij de grote vraag naar de chips van het bedrijf nog wel ongeveer 160 procent hoger vergeleken met het begin van dit jaar, ondanks de recente winstnemingen.
Pfizer klom 4,7 procent. Het farmaceutische bedrijf dat vooral bekend is van zijn coronavaccin kwam met een winstvoorspelling voor 2025 die ongeveer in lijn ligt met de verwachtingen van beleggers op Wall Street.
Datalek
Tesla steeg 3,6 procent en zette daarmee zijn opmars voort. De fabrikant van elektrische auto's steeg een dag eerder al ruim 6 procent en bereikte een nieuw recordniveau door berichten dat aankomend president Donald Trump overweegt een meldplicht voor auto-ongelukken te schrappen. Met die stap zou de nieuwe regering Tesla-baas en Trump-adviseur Elon Musk helpen.
Meta Platforms daalde 0,8 procent. De Ierse privacytoezichthouder legde het moederbedrijf van onder meer Facebook een boete van 251 miljoen euro op. Het Amerikaanse concern kreeg de straf voor een datalek bij Facebook in 2018, dat 29 miljoen gebruikers trof.
Meer uit Financieel
WIESBADEN (ANP/BLOOMBERG) - De productie in de kwakkelende Duitse industrie is in oktober sterker gegroeid dan verwacht, wat een opsteker is voor de Duitse economie. Volgens het federale statistiekbureau Destatis groeide de industriƫle productie met 1,8 procent in vergelijking met een maand eerder.
11 minuten geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Bestuurslid Isabel Schnabel van de Europese Centrale Bank (ECB) is bereid om de functie van centralebankpresident over te nemen wanneer de termijn van Christine Lagarde over minder dan twee jaar afloopt. Schnabel werd in een interview gevraagd of het tijd is voor een Duitse om de ECB te leiden en of zij die persoon zou kunnen zijn. "Als ik gevraagd zou worden, zou ik er klaar voor zijn", antwoordde Schnabel.
23 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag gewaarschuwd dat de geplande overname van Warner Bros. Discovery door Netflix mogelijk op bezwaren van mededingingstoezichthouders stuit. Volgens Trump kan het marktaandeel van het samengevoegde bedrijf te groot worden.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De topman van The Magnum Ice Cream Company (TMICC) haalt vlak voor de beursgang van het ijsbedrijf uit naar Ben Cohen, een van de oprichters van dochteronderneming Ben & Jerry's. Cohen moet dat merk loslaten en "overdragen aan een nieuwe generatie", zei TMICC-topman Peter ter Kulve tegen de krant Financial Times (FT).
19 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft China gedreigd met importheffingen als het Aziatische land zijn handelsoverschot met de Europese Unie niet verkleint. Dat heeft hij na afloop van een bezoek aan China gezegd in een interview met de zakenkrant Les Echos.
19 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase toezichthouder voor burgerluchtvaart heeft de Nederlandse topman van IndiGo, Pieter Elbers, 24 uur de tijd gegeven om met een verklaring te komen voor de grote chaos bij die luchtvaartmaatschappij. IndiGo schrapte de afgelopen dagen duizenden vluchten in India door roosterproblemen. Die gaten in de planning ontstonden nadat de wettelijk verplichte rusttijden voor piloten waren verruimd.
23 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/DPA) - De Amerikaanse miljardair Elon Musk vindt dat de EU moet worden opgeheven, schreef hij op zijn socialemediaplatform X. Musk reageerde hiermee op de miljoenenboete van de EU tegen zijn berichtendienst.
1 dag geleden