Wall Street lager in afwachting van rentebesluit Fed
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag lager gesloten in aanloop naar het rentebesluit van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank besluit woensdag of de rente in de grootste economie van de wereld opnieuw wordt verlaagd. Over het algemeen wordt verwacht dat de Fed de rente verlaagt met een kwart procentpunt, dat zou dan de derde verlaging op rij zijn.
Dinsdag begon de Fed aan zijn tweedaagse rentevergadering, de laatste van dit jaar. Op de aandelenbeurzen wordt er rekening mee gehouden dat de Fed in 2025 voorzichtiger is met het verlagen van de rente, gezien de hardnekkige inflatie en de plannen van aankomend president Donald Trump om de Amerikaanse groei aan te jagen.
De Dow-Jonesindex daalde 0,6 procent naar 43.449,90 punten. De brede S&P 500-index zakte 0,4 procent tot 6050,61 punten. Techgraadmeter Nasdaq verloor 0,3 procent naar 20.109,06 punten.
Pfizer
Nvidia eindigde 1,2 procent lager, nadat de belangrijke verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) een dag eerder ook zakte. Het aandeel staat inmiddels ruim 10 procent onder het recordniveau van een maand eerder. Het aandeel is dankzij de grote vraag naar de chips van het bedrijf nog wel ongeveer 160 procent hoger vergeleken met het begin van dit jaar, ondanks de recente winstnemingen.
Pfizer klom 4,7 procent. Het farmaceutische bedrijf dat vooral bekend is van zijn coronavaccin kwam met een winstvoorspelling voor 2025 die ongeveer in lijn ligt met de verwachtingen van beleggers op Wall Street.
Datalek
Tesla steeg 3,6 procent en zette daarmee zijn opmars voort. De fabrikant van elektrische auto's steeg een dag eerder al ruim 6 procent en bereikte een nieuw recordniveau door berichten dat aankomend president Donald Trump overweegt een meldplicht voor auto-ongelukken te schrappen. Met die stap zou de nieuwe regering Tesla-baas en Trump-adviseur Elon Musk helpen.
Meta Platforms daalde 0,8 procent. De Ierse privacytoezichthouder legde het moederbedrijf van onder meer Facebook een boete van 251 miljoen euro op. Het Amerikaanse concern kreeg de straf voor een datalek bij Facebook in 2018, dat 29 miljoen gebruikers trof.
Meer uit Financieel
LOS GATOS (ANP) - Streamingdienst Netflix heeft in het eerste kwartaal flink meer winst geboekt dan een jaar eerder, mede geholpen door prijsverhogingen en klantengroei. Netflix maakte ook bekend dat voorzitter en medeoprichter Reed Hastings in juni aftreedt. Hij stelt zich niet beschikbaar voor herverkiezing.
47 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine winsten gesloten, waarmee verder werd geborduurd op de recordstanden van de brede S&P 500 en de technologiegraadmeter Nasdaq een dag eerder. Beleggers op Wall Street bleven de ontwikkelingen in het Midden-Oosten volgen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten raakt de economische groei van landen in de regio, onder meer doordat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olie- en gastankers. Bovendien zijn energiefaciliteiten beschadigd door aanvallen en het vliegverkeer rond de Perzische Golf is ernstig ontregeld. Dat meldt het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Vooral Qatar, Irak en Iran worden hard geraakt.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz vindt een terugkeer naar kernenergie geen oplossing voor de sterk gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei Merz donderdag in een persconferentie. Het was volgens Merz wel een fout van Duitsland om volledig te stoppen met kernenergie toen drie jaar geleden de laatste operationele reactoren werden stilgelegd.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met een kleine winst gesloten. Chipmachinefabrikant ASML stond wel opnieuw bij de dalers in de hoofdindex op het Damrak na de kwartaalcijfers die woensdag werden gepubliceerd. Olie- en gasconcern Shell profiteerde juist van de gestegen olieprijzen en werd hoger gezet.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Belron, het moederbedrijf van Carglass, werkt aan een beursgang in Amsterdam, waarbij de waardering van het bedrijf meer dan 30 miljard euro bedraagt. Dat meldt de Financial Times. De zakenkrant had eerder dit jaar al gemeld dat Belron voorbereidingen treft voor een beursgang in Amsterdam of New York. Nu is dus gekozen voor het Damrak, aldus bronnen tegen de Financial Times.
5 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - Oekraïne gaat in de VDL-fabriek in het Limburgse Born langeafstandsdrones bouwen. Het gaat om een aanvalsdrone en een verkenningsdrone, de K4 Deepstrike en de Midstrike Plane Baton.
5 uur geleden