Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street lager in afwachting toespraak Fed-baas Powell

Wall Street lager in afwachting toespraak Fed-baas Powell

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen maandag omlaag. Beleggers namen geen risico voorafgaand aan een toespraak die de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell later op de dag houdt. De Federal Reserve houdt op 9 en 10 december de laatste rentevergadering van het jaar en beleggers zijn benieuwd of Powell iets gaat zeggen over een eventuele verdere verlaging van de leenkosten in de Verenigde Staten. Verscheidene Fed-bestuurders hebben de afgelopen tijd laten doorschemeren ruimte te zien voor een nieuwe renteverlaging.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,4 procent lager op 47.509 punten. De S&P 500-index zakte 0,6 procent tot 6806 punten en techgraadmeter Nasdaq verloor 1 procent op 23.137 punten.

De Amerikaanse beurzen sloten vrijdag op de laatste handelsdag van november met winst. Wall Street was die dag maar een halve dag geopend in verband met koopjesfestijn Black Friday.

Renteverlaging

De S&P 500-index en de Nasdaq boekten afgelopen week stevige winsten van 3,7 en 4,9 procent, terwijl de Dow ruim 3 procent klom op weekbasis. Over de hele maand november bleven de S&P 500 en de Dow vrijwel onveranderd. De Nasdaq leed een maandverlies van 1,5 procent en maakte daarmee een einde aan een stijging van zeven maanden op rij.

November werd gekenmerkt door twijfels over de hoge waarderingen van AI-bedrijven en onzekerheid over een verdere renteverlaging door de Fed. De Nasdaq stond op een gegeven moment in november zelfs bijna 8 procent lager dan de eindstand van oktober. Dankzij de hoop op een nieuwe renteverlaging wist de techgraadmeter dat verlies flink terug te dringen.

Opvolging

Beleggers hielden ook de ontwikkelingen rond de opvolging van Fed-baas Powell in de gaten. President Donald Trump zei zondag dat hij zijn keuze voor de volgende Fed-voorzitter heeft gemaakt zonder een naam te noemen. Trump heeft veel kritiek op de huidige Fed-voorzitter Powell omdat die de rente niet snel genoeg heeft verlaagd. Persbureau Bloomberg meldde onlangs op basis van ingewijden dat de 63-jarige Kevin Hassett favoriet is bij Trump voor de toppositie bij de Fed.

Hassett, Trumps belangrijkste economische adviseur, zei zondag dat hij graag zou dienen als de volgende Fed-voorzitter, als hij door Trump wordt gekozen. Met Hassett zou Trump een nauwe bondgenoot bij de Fed hebben die hij goed kent en vertrouwt. Hassett heeft dezelfde kijk op de economie en vindt ook dat de rente omlaag moet.

Meer uit Financieel

Topman ASN Bank nieuwe voorzitter Duits-Nederlandse Handelskamer

DEN HAAG (ANP) - Topman Roland Boekhout van ASN Bank is de nieuwe voorzitter van de Duits-Nederlandse Handelskamer (DNHK). Hij volgt Eva van Pelt op, die het voorzitterschap na haar termijn van drie jaar overdraagt en vicevoorzitter wordt. DNHK ondersteunt de Nederlands-Duitse zakelijke betrekkingen. Duitsland is de belangrijkste handelspartner van Nederland.

14 minuten geleden
Italiaans onderzoek naar Microsoft om prijsverhoging abonnement

ROME (ANP) - De Italiaanse mededingingsautoriteit AGCM onderzoekt Microsoft vanwege oneerlijke handelspraktijken. Het gaat om de informatie die consumenten kregen over de prijsverhoging van een Microsoft 365-abonnement.

2 uur geleden
Vakblad: 100.000 banen op de tocht bij Volkswagen

WOLFSBURG (ANP/BLOOMBERG) - Volkswagen zou bij herstructureringsplannen de komende jaren zo'n 100.000 banen willen schrappen. Dat meldt vakblad Manager Magazin op basis van anonieme bronnen. De plannen zouden zijn gepresenteerd door de topman tijdens een vergadering met de raad van bestuur.

3 uur geleden
Brabantse aanvragen elektriciteitsaansluitingen hard gestegen

DEN BOSCH (ANP) - Het aantal aanvragen voor een stroomaansluiting voor kleine verbruikers is in Noord-Brabant hard gestegen. Vanaf 1 juli is er voor huishoudens en kleine bedrijven niet meer automatisch plek op het stroomnet door veranderende regels en in sommige gebieden gaat het stroomnet op slot. Daardoor lag het aantal aanvragen in het eerste halfjaar ruim de helft hoger dan in dezelfde periode vorig jaar.

3 uur geleden
Meer schepen door Straat van Hormuz sinds evacuatieplan

PARIJS (ANP) - Het aantal schepen dat door de Straat van Hormuz vaart is verder opgelopen, blijkt uit data van AXSMarine. Sinds dinsdag is er een evacuatieplan in werking om schepen na maanden veilig uit de Perzische Golf te krijgen. Het begeleiden van schepen is donderdagavond echter stilgelegd na een aanval op een schip, meldt de Internationale Maritieme Organisatie (IMO).

3 uur geleden
Aandelenbeurs Amsterdam begint lager na forse verliezen in Aziƫ

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met een verlies geopend. Hoofdindex AEX reageerde op verliezen op de Aziatische beurzen, ingegeven door zorgen over de gevolgen van de sterk gestegen prijzen voor geheugenchips voor de techsector.

5 uur geleden
Zalando onderzocht wegens mogelijke schending boekhoudregels

FRANKFURT (ANP) - Webwinkelconcern Zalando wordt onderzocht voor het schenden van boekhoudregels. Dat maakt de Duitse Federale Autoriteit voor Financieel Toezicht (BaFin) bekend. Het gaat om een transactie rond de overname van About You.

7 uur geleden