Wall Street lager door spanningen Taiwan, Uber hard omhoog
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen geopend. Net als in Azië en Europa hingen de oplopende spanningen tussen de Verenigde Staten en China over Taiwan boven de markt. De voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden Nancy Pelosi brengt later op de dag een bezoek aan Taiwan tot groot ongenoegen van China dat spreekt van een Amerikaanse provocatie. Verder was taxidienst Uber een opvallende stijger na bekendmaking van cijfers.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang 0,7 procent lager op 32.562 punten. De brede S&P 500 zakte 0,4 procent tot 4100 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq daalde ook 0,4 procent tot 12.320 punten.
Uber maakte een koerssprong van bijna 12 procent. Het aantal taxiritjes via de app van het bedrijf nam weer toe nu in veel landen de coronapandemie naar de achtergrond is verdwenen. Ook werden er meer maaltijden bezorgd, ondanks dat die tak juist tijdens de coronatijd sterk was gegroeid. Uber zag de omzet afgelopen kwartaal daardoor meer dan verdubbelen tot 8,1 miljard dollar. Ook voor het huidige kwartaal is het bedrijf optimistisch.
Spanningen rond Taiwan
Beleggers waren over het algemeen voorzichtig door de spanningen rond Taiwan. Pelosi zal naar verwachting dinsdagavond lokale tijd landen in Taiwan. Het communistische regime van China heeft de VS herhaaldelijk gewaarschuwd "niet met vuur te spelen" rond Taiwan, dat in de ogen van Beijing een afvallige provincie is. Pelosi wil met haar bezoek steun betuigen voor de naar volledige onafhankelijkheid strevende Taiwanezen.
Caterpillar daalde 5,5 procent. De producent van onder meer graafmachines en bulldozers boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht, maar de omzet viel wat tegen. Caterpillar had onder meer last van het vertrek uit Rusland en toeleveringsproblemen.
Pinterest schoot 16 procent omhoog. Beleggers reageerden enthousiast op het nieuws dat de activistische investeerder Elliott Management nu de grootste aandeelhouder in het digitaal fotoprikbord is. Het bedrijf kwam daarnaast ook met kwartaalcijfers, die wat lager uitvielen dan verwacht. Het aantal gebruikers viel daarentegen wat hoger uit dan verwacht. Chemieconcern DuPont, dat ook met resultaten kwam, daalde 0,9 procent. Gameontwikkelaar Activision Blizzard, bekend van het spel Call of Duty, won 0,2 procent ondanks tegenvallende resultaten.
De euro was 1,0223 dollar waard, tegen 1,0273 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,7 procent tot 94,59 dollar en Brentolie werd 0,6 procent duurder op 100,67 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van het Duitse onderzoeksinstituut Ifo heeft gewaarschuwd voor aanzienlijke risico's voor de Duitse economie door de dreiging van hogere Amerikaanse importheffingen. "Als dit uitmondt in een nieuwe handelsoorlog, dan staat Duitsland in 2026 een recessie te wachten", zei voorzitter Clemens Fuest van het Ifo-instituut zondag in de krant Bild.
3 uur geledenESSEN (ANP) - Thyssenkrupp en zijn Indiase branchegenoot Jindal Steel hebben gesprekken over een mogelijke overname van de Europese staaldivisie van het Duitse industrieconcern tijdelijk stopgezet. "De oorspronkelijke uitgangspunten en voorwaarden voor een mogelijke verkoop van Thyssenkrupp Steel zijn de afgelopen maanden aanzienlijk veranderd", stelde Thyssenkrupp in een verklaring.
4 uur geledenWENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.
19 uur geledenGENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.
21 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.
23 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Klanten van ING en Triodos hebben zaterdagochtend moeilijker kunnen pinnen. Volgens ING lag het probleem bij een externe partij die pintransacties afhandelt, maar is de storing nu voorbij.
1 dag geledenDANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.
1 dag geleden