Wall Street lager door spanningen Taiwan, Uber hard omhoog
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen geopend. Net als in Azië en Europa hingen de oplopende spanningen tussen de Verenigde Staten en China over Taiwan boven de markt. De voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden Nancy Pelosi brengt later op de dag een bezoek aan Taiwan tot groot ongenoegen van China dat spreekt van een Amerikaanse provocatie. Verder was taxidienst Uber een opvallende stijger na bekendmaking van cijfers.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang 0,7 procent lager op 32.562 punten. De brede S&P 500 zakte 0,4 procent tot 4100 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq daalde ook 0,4 procent tot 12.320 punten.
Uber maakte een koerssprong van bijna 12 procent. Het aantal taxiritjes via de app van het bedrijf nam weer toe nu in veel landen de coronapandemie naar de achtergrond is verdwenen. Ook werden er meer maaltijden bezorgd, ondanks dat die tak juist tijdens de coronatijd sterk was gegroeid. Uber zag de omzet afgelopen kwartaal daardoor meer dan verdubbelen tot 8,1 miljard dollar. Ook voor het huidige kwartaal is het bedrijf optimistisch.
Spanningen rond Taiwan
Beleggers waren over het algemeen voorzichtig door de spanningen rond Taiwan. Pelosi zal naar verwachting dinsdagavond lokale tijd landen in Taiwan. Het communistische regime van China heeft de VS herhaaldelijk gewaarschuwd "niet met vuur te spelen" rond Taiwan, dat in de ogen van Beijing een afvallige provincie is. Pelosi wil met haar bezoek steun betuigen voor de naar volledige onafhankelijkheid strevende Taiwanezen.
Caterpillar daalde 5,5 procent. De producent van onder meer graafmachines en bulldozers boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht, maar de omzet viel wat tegen. Caterpillar had onder meer last van het vertrek uit Rusland en toeleveringsproblemen.
Pinterest schoot 16 procent omhoog. Beleggers reageerden enthousiast op het nieuws dat de activistische investeerder Elliott Management nu de grootste aandeelhouder in het digitaal fotoprikbord is. Het bedrijf kwam daarnaast ook met kwartaalcijfers, die wat lager uitvielen dan verwacht. Het aantal gebruikers viel daarentegen wat hoger uit dan verwacht. Chemieconcern DuPont, dat ook met resultaten kwam, daalde 0,9 procent. Gameontwikkelaar Activision Blizzard, bekend van het spel Call of Duty, won 0,2 procent ondanks tegenvallende resultaten.
De euro was 1,0223 dollar waard, tegen 1,0273 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,7 procent tot 94,59 dollar en Brentolie werd 0,6 procent duurder op 100,67 dollar per vat.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De consumentenprijzen in de eurozone blijven waarschijnlijk langer op een hoog niveau, zelfs als de oorlog in het Midden-Oosten snel voorbij is. Dat heeft de Duitse centralebankpresident Joachim Nagel zaterdag gezegd in een interview met radiozender Deutschlandfunk.
13 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese overheid wil dat er veel meer elektrisch aangedreven zware vrachtwagens op de markt worden gebracht. Het ministerie van Transport presenteerde zaterdag een doelstelling dat 40 procent van de nieuwe trucks die in 2030 op de markt komen elektrisch is. Het zou dan gaan om een vloot van meer dan 1,6 miljoen elektrisch aangedreven heavy-duty trucks.
15 uur geledenNEW YORK (ANP) - De grote Amerikaanse zakenbanken Goldman Sachs en JPMorgan Chase versoepelen tijdelijk de regels rond thuiswerken van personeel in verband met het WK voetbal dat deels in de Verenigde Staten wordt gehouden. Werknemers kunnen namelijk veel hinder ondervinden om op het werk te komen door drukte in het openbaar vervoer op speeldagen in het New York New Jersey Stadium, aldus zakenkrant Financial Times. Zij mogen op die dagen dan thuiswerken van de banken.
17 uur geledenROME (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani heeft kritiek op de renteverhoging van de Europese Centrale Bank (ECB) tegen de hoge inflatie in de eurozone. Volgens Tajani is "niemand gebaat" bij een hogere rente omdat daardoor de leenkosten voor huishoudens en bedrijven stijgen en de economie wordt afgeremd.
18 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie is akkoord met de miljardenovername van Warner Bros. Discovery door Paramount Skydance. Dat meldt het ministerie in een verklaring.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft via zijn antitrustafdeling akkoord gegeven voor de geplande miljardenovername van Warner Bros. Discovery door Paramount Skydance. Dat meldt Politico op basis van ingewijden. De goedkeuring maakt volgens de nieuwssite de weg vrij voor de twee grote Amerikaanse entertainmentconcerns om samen te gaan.
1 dag geledenNEW YORK (ANP) - SpaceX is de eerste handelsdag op de aandelenbeurs in New York hoger geëindigd. Het aandeel steeg vrijdag ruim 19 procent tot bijna 161 dollar, tegen een introductieprijs van 135 dollar per aandeel. De beursgang van het ruimtevaartbedrijf van Elon Musk was de grootste ooit, waarbij het bedrijf 75 miljard dollar ophaalde.
1 dag geleden