Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street lager door onrust Midden-Oosten

Wall Street lager door onrust Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag behoorlijk lager geopend, na de nieuwe recordstanden een dag eerder. Net als in Europa drukken de spanningen in het Midden-Oosten het sentiment op Wall Street. Bij een Amerikaanse drone-aanval in Irak kwam de hoge Iraanse generaal Qassem Soleimani om. Iran zwoer wraak. Olie werd als gevolg van de onrust fors duurder.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening een min van 0,8 procent op 28.641 punten. De brede S&P 500 zakte 0,8 procent tot 3232 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq verloor 0,9 procent tot 9013 punten.

De aanval was op bevel van president Donald Trump. Soleimani genoot in Iran de status van oorlogsheld door zijn acties in Irak en Syrië. Hij gold als de rechterhand van de machtigste man van het land, geestelijk leider Ali Khamenei.

Olie duurder

Olie werd fors duurder en in het kielzog gingen energiebedrijven als Chevron, Apache en Marathon Oil mee omhoog met plussen tot 1,8 procent. Ook oliedienstverleners als Schlumberger, Halliburton en Transocean profiteerden met koerswinsten tot 2,3 procent, net als de defensiebedrijven Lockheed Martin en Northrop Grumman die tot 4,3 procent hoger werden gezet.

Ook techreus Apple (min 0,4 procent) staat in de schijnwerpers. Het aandeel van de iPhone-maker was donderdag bij de slotbel voor het eerst meer dan 300 dollar waard. Tesla maakte bekend dat de in China geproduceerde elektrische auto's goedkoper worden. Het bedrijf wist vorig jaar tevens meer auto's af te leveren dan verwacht. Tesla won 3,8 procent.

Verder gaat de aandacht uit naar de notulen van de meest recente beleidsvergadering van de Federal Reserve die later op de dag komen. Bij de vergadering half december hield de centralebankenkoepel de rente ongewijzigd. De beslissing de niveau's ongemoeid te laten was voor het eerst sinds mei unaniem en werd ook algemeen verwacht op de financiële markten. Beleggers zullen speuren naar aanwijzingen voor toekomstig beleid. Verder zijn er cijfers van marktonderzoeker ISM over de Amerikaanse industrie en gegevens over de Amerikaanse bouwuitgaven.

Meer uit Financieel

EU bereid voor 50 miljard meer te kopen uit VS, zegt Šefčovič

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is bereid voor 50 miljard euro meer uit de Verenigde Staten te importeren als dat leidt tot een handelsakkoord met president Donald Trump. Dat zei eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) in een interview met de Financial Times. Het is volgens hem echter onacceptabel als de VS de importheffing van 10 procent op alle goederen uit de EU in stand houden.

1 uur geleden
Apple verkoopt meer iPhones, maar omzet krimpt in China

CUPERTINO (ANP) - Apple heeft in de eerste drie maanden van 2025 een hogere omzet en winst geboekt. Het Amerikaanse techbedrijf profiteerde van de gestegen verkoop van iPhones en de groei van zijn dienstentak, waar bijvoorbeeld de App Store en Apple Music onder vallen. De omzet in China daalde juist.

3 uur geleden
Amazon boekt hogere winst en omzet, zorgen over heffingen blijven

SEATTLE (ANP) - Amazon heeft in het eerste kwartaal een hogere omzet en winst geboekt dan een jaar eerder. Daarbij profiteerde het techbedrijf zowel van betere verkopen door zijn webwinkels als van de grotere vraag naar zijn clouddiensten. Maar bij beleggers blijven zorgen over de impact van importheffingen spelen.

3 uur geleden
Beleggers in New York opgetogen na cijfers Meta en Microsoft

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met winsten gesloten. Beleggers putten hoop uit beter dan verwachte kwartaalresultaten van techbedrijven Microsoft en Meta, het moederbedrijf van Facebook en Instagram. Zorgen over de impact van Donald Trumps handelsbeleid op de economie verschoven daardoor meer naar de achtergrond.

4 uur geleden
Vastgoedinvesteerder Aedifica wil branchegenoot Cofinimmo kopen

BRUSSEL (ANP) - De Belgische investeerder in zorgvastgoed Aedifica wil zijn branchegenoot Cofinimmo overnemen. Beide bedrijven investeren in bijvoorbeeld zorgtehuizen, onder andere in Nederland. Door samen te gaan versterken ze hun positie op de markten waar ze al erg actief zijn en breiden ze uit naar andere landen, betoogt Aedifica.

4 uur geleden
Harley-Davidson steekt geen geld meer in elektrische motoren

MILWAUKEE (ANP) - Harley-Davidson stopt met verdere investeringen in zijn dochterbedrijf voor elektrische motorfietsen, LiveWire. Er is veel minder vraag naar elektrische voertuigen dan eerder gedacht en daar verandert de komende tijd waarschijnlijk weinig aan, zei topman Jochen Zeitz in een toelichting op de kwartaalcijfers.

6 uur geleden
Amerikaanse bank Citigroup huurt oud-handelsgezant van Trump in

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse bank Citigroup heeft de voormalige handelsgezant van de Verenigde Staten, Robert Lighthizer, in dienst genomen als adviseur. Lighthizer was Donald Trumps handelsgezant tijdens diens eerste termijn als president van de VS. Het is de bedoeling dat hij die ervaring gebruikt in adviezen aan klanten van Citi over het Amerikaanse handelsbeleid, dat onder Trump wordt gekenmerkt door onzekerheid over handelsspanningen.

7 uur geleden