Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street lager door aanhoudende inflatiezorgen

Wall Street lager door aanhoudende inflatiezorgen

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag met verliezen aan de handelsdag begonnen. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende zorgen over de inflatie. De olieprijzen daalden door het uitstel van een geplande Amerikaanse militaire aanval op Iran. De Amerikaanse president Donald Trump zei de aanval te hebben uitgesteld op verzoek van bondgenoten in het Midden-Oosten om de onderhandelingen met Iran te kunnen voortzetten.

Ondanks de lichte prijsdaling kost een vat olie nog altijd rond de 110 dollar, doordat er geen duidelijk pad is naar een akkoord tussen de VS en Iran om de oorlog te beëindigen. De hoge brandstofkosten stuwen de inflatie en beleggers vrezen dat de centrale banken de rente moeten verhogen om de stijging van de consumentenprijzen te bestrijden.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,8 procent lager op 49.297 punten en de brede S&P 500-index zakte 0,5 procent tot 7364 punten. Techbeurs Nasdaq verloor 0,5 procent tot 25.963 punten.

De S&P 500-index en de Nasdaq wisten maandag de verliezen beperkt te houden, nadat Trump zei dat de aanval op Iran niet doorgaat. De Dow boekte zelfs een kleine winst. De Nasdaq staat al meerdere dagen onder druk door koersverliezen in de chipsector. Vooral bedrijven in geheugenchips en dataopslag leden maandag opnieuw forse verliezen, na de sterke koersstijgingen in de afgelopen weken.

Chipbedrijf Micron Technology herstelde 1 procent en Seagate Technology klom een fractie, na de koersverliezen van tot 7 procent een dag eerder. In de chipsector wordt vooral uitgekeken naar de resultaten van Nvidia (min 0,2 procent), die woensdag bekend worden gemaakt.

Nvidia, de grootste verkoper van AI-chips ter wereld, en andere chipbedrijven zijn in de afgelopen weken sterk in waarde gestegen door de aanhoudende grote vraag naar chips voor kunstmatige intelligentie (AI). Beleggers wachten nu of de resultaten van Nvidia de hoge koerswaarderingen in de sector kunnen rechtvaardigen.

Home Depot zakte ruim 2 procent. De doe-het-zelfketen boekte afgelopen kwartaal iets meer omzet en winst dan verwacht. Amer Sports steeg 6,4 procent na goed ontvangen resultaten van het bedrijf achter sport- en outdoormerken als Wilson, Salomon en Atomic.

De prijs van een vat Brentolie, de maatstaf voor olie uit het Midden-Oosten, zakte 0,9 procent tot 111,05 dollar per vat. Amerikaanse olie kostte 0,1 procent meer op 108,77 dollar per vat.

Meer uit Financieel

G7 roept op tot financiële voorzichtigheid om inflatierisico's

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De financiële leiders van G7-landen hebben dinsdag afgesproken om niet te ver te gaan met extra steunmaatregelen, omdat de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten risico's voor groei en inflatie in de wereldeconomie vergroot. In een gezamenlijke verklaring in Parijs spraken de ministers af om voorzichtig te blijven en de overheidsfinanciën niet te zwaar te belasten.

16 minuten geleden
UWV krijgt geen extra tijd voor afhandelen dossiers

DEN HAAG (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV krijgt niet langer dan negen weken de tijd om een besluit te nemen in een zaak waarin beroep is aangetekend, heeft de rechtbank in Den Haag bepaald. De rechtbank vindt de huidige maximumbeslistermijn passend.

23 minuten geleden
Tata Steel vindt omweg voor goedkopere staalexport naar VS via VK

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel in Nederland heeft een manier gevonden om staal te leveren aan de Verenigde Staten tegen lagere importheffingen. Door een constructie met een Brits zusterbedrijf valt het Nederlandse staal onder een lagere Amerikaanse importheffing. Dat bevestigt een woordvoerder van het bedrijf na berichtgeving van Politico.

25 minuten geleden
Brussel wil voor zomer meer geld naar boer om hoge kunstmestprijs

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil voor de zomer een financieel steunpakket hebben voor boeren die het hardst getroffen worden door de hoge prijzen voor kunstmest. Dat meldt de Europese Commissie dinsdag in een zogeheten Actieplan voor kunstmest.

47 minuten geleden
Steun voor kritische oproep aan Shell blijft steken op 13 procent

LONDEN (ANP) - Een minderheid van ongeveer 13 procent van de aandeelhouders van Shell heeft voor een voorstel gestemd dat het olie- en gasbedrijf oproept een strategie te ontwikkelen voor een eventuele daling van de vraag naar fossiele brandstoffen. Het groene beleggerscollectief Follow This diende het voorstel in en verwijst naar scenario's waarin klimaatbeleid tot minder vraag naar olie en gas leidt.

48 minuten geleden
EU-parlement stemt voor halvering importquotum staal

STRAATSBURG (ANP) - Een grote meerderheid van 606 Europarlementariërs heeft ingestemd met een nieuw quotum voor de import van staal waardoor 18,3 miljoen ton staal tariefvrij kan worden ingevoerd. Dat is 47 procent minder dan het huidige staalquotum. Ook stemde het parlement in met het voorstel om het importtarief voor staal buiten het quotum te verhogen van 25 naar 50 procent.

2 uur geleden
Adverteerders verheugen zich op reclame-abonnement van Netflix

AMSTERDAM (ANP) - Adverteerders zijn blij dat Netflix vanaf 2027 een abonnement met reclame aanbiedt in Nederland. "We zaten hier al een tijd naar uit te kijken nadat Netflix in andere landen met deze propositie kwam", zegt een woordvoerster van de bond van Adverteerders (bvA).

2 uur geleden