Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street klimt door hoop oplossing conflict rond Oekraïne

Wall Street klimt door hoop oplossing conflict rond Oekraïne

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten dinsdag stevige winsten zien na de recente koersdruk. Beleggers reageerden opgelucht op de berichten dat de Russische troepen bij de grens met Oekraïne na oefeningen zijn teruggekeerd naar de legerbases. De directe dreiging van een Russische invasie in Oekraïne, die volgens de Amerikanen deze week zou kunnen plaatsvinden, lijkt daarmee even te zijn geweken. Ook wakkerde dit de hoop aan op een diplomatieke oplossing van het conflict.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,8 procent hoger op 34.849 punten. De brede S&P 500 steeg 1 procent tot 4446 punten en techgraadmeter Nasdaq won 1,5 procent tot 14.009 punten.

Op macro-economisch vlak werd voor opening van de beurs bekendgemaakt dat de producentenprijzen in de Verenigde Staten in januari met 1 procent op maandbasis zijn gestegen. Dat was meer dan verwacht. Op jaarbasis namen de prijzen die producenten voor hun producten rekenen met 9,7 procent toe.

Verlies

Constellation Brands verloor 1,5 procent. Volgens persbureau Bloomberg verlopen de fusiegesprekken van de producent en verkoper van bier, wijn en sterke drank met de fabrikant van energydranken Monster Beverage voorspoedig en zou er in de komende weken een akkoord kunnen worden bereikt. Monster Beverage, bekend van de energydranken Monster Energy en Burn, steeg 1,9 procent.

Boeing noteerde kort na opening 3,8 procent hoger. De vliegtuigfabrikant zet sterker in op het ombouwen van passagierstoestellen tot vrachtvliegtuigen. Volgens Ted Colbert, hoofd van de servicetak van het Amerikaanse concern, is de capaciteit op dit vlak sinds het begin van de pandemie bijna verdubbeld.

Winst

Tesla won 3,9 procent. Elon Musk, topman van Tesla, zou vorig jaar november in totaal meer dan 5 miljoen aandelen van 's werelds meest waardevolle autofabrikant hebben gedoneerd aan een goed doel. De donatie was 5,7 miljard dollar of omgerekend ruim 5 miljard euro waard. Volgens kenners zou de schenking van de Tesla-aandelen een enorm belastingvoordeel opleveren voor Musk.

De euro was 1,1353 dollar waard, tegen 1,1303 dollar een dag eerder. De olieprijzen vielen terug na de recente opmars tot de hoogste niveaus sinds 2014. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 3,8 procent tot 91,83 dollar. Brentolie kostte 3,4 procent minder op 93,22 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Rente-inkomsten ING lopen terug, klantenbestand wel gegroeid

AMSTERDAM (ANP) - ING heeft afgelopen kwartaal minder rente-inkomsten in de boeken gezet. Mede daardoor is de winst van de bank afgenomen ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Topman Steven van Rijswijk vindt dat ING de voorbije periode toch goed is doorgekomen te midden van alle handelsonrust.

14 minuten geleden
Facebook-moeder Meta boekt flink meer winst en omzet

MENLO PARK (ANP) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, heeft in het afgelopen kwartaal flink hogere resultaten behaald. Dat maakte Meta na het slot van de beurshandel in New York bekend.

9 uur geleden
Beurzen New York gemengd na rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met wisselende uitslagen gesloten. Beleggers op Wall Street verwerkten het besluit van de Amerikaanse centrale bank om de rente opnieuw onveranderd te laten, ondanks herhaalde oproepen van president Donald Trump voor een verlaging. Daarnaast waren er weer veel bedrijfsresultaten, waaronder van Starbucks, Booking Holdings en Harley-Davidson.

9 uur geleden
Federal Reserve houdt rente onveranderd ondanks kritiek Trump

WASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft het belangrijkste rentetarief in de Verenigde Staten opnieuw onveranderd gelaten. Bij de vorige vier rentebesluiten hield de Fed de leenkosten ook al ongewijzigd. Het besluit zal naar verwachting opnieuw een stortvloed van kritiek opleveren van de Amerikaanse president Donald Trump die de centrale bank herhaaldelijk heeft opgeroepen om de rente te verlagen.

9 uur geleden
Tata Motors neemt Italiaanse truckbouwer Iveco over

TURIJN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Indiase Tata Motors neemt de Italiaanse truck- en bussenbouwer Iveco over voor in totaal 3,8 miljard euro. Daarnaast verkoopt het in Turijn gevestigde Iveco zijn activiteiten met militaire voertuigen aan het Italiaanse defensiebedrijf Leonardo voor 1,7 miljard euro.

9 uur geleden
Nieuwe topman voor autoconcern Renault

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse autoconcern Renault heeft een nieuwe topman benoemd na het onverwachte vertrek van de vorige bestuursvoorzitter. François Provost, het hoofd van de inkoopactiviteiten van het bedrijf, gaat nu de hoogste functie bij Renault bekleden. Hij werd eerder al genoemd als een van de kandidaten voor de topfunctie.

9 uur geleden
Airbus levert minder vliegtuigen af in eerste jaarhelft

PARIJS (ANP) - Airbus heeft in de eerste helft van dit jaar minder nieuwe vliegtuigen aan klanten geleverd dan vorig jaar. De Europese vliegtuigbouwer kampt onder meer met beperkingen in de productiecapaciteit bij de A320-toestellen door vertragingen bij motorleveringen. De A320-vliegtuigen zijn de bestverkopende toestellen van Airbus.

12 uur geleden