Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street kleurt weer donkerrood

Wall Street kleurt weer donkerrood

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met stevige verliezen gesloten, na de opleving een dag eerder. Het oprukkende nieuwe coronavirus maakte beleggers weer nerveus, ook omdat duidelijke maatregelen door de Amerikaanse overheid om verspreiding te voorkomen vooralsnog uitbleven. Verder deden de dalende olieprijzen door het conflict tussen Rusland en Saudi-Arabië het sentiment geen goed.

De Dow-Jonesindex sloot de sessie 5,9 procent lager op 23.553,22 punten. De brede S&P 500 zakte 4,9 procent tot 2741,38 punten en de technologiebeurs Nasdaq verloor 4,7 procent tot 7952,05 punten.

Vooral de reisbranche had het weer zwaar te verduren. De Amerikaanse overheid waarschuwde de bevolking om voorlopig geen cruises meer te maken, omdat reizigers op cruiseschepen een verhoogd risico lopen om het coronavirus op te lopen. Bedrijven als Norwegian Cruise Line, Carnival en Royal Caribbean Cruises verloren tot 27 procent.

Boeing

Vliegtuigmaker Boeing, die nog altijd worstelt met het echec rond de 737 MAX-toestellen die wereldwijd aan de grond worden gehouden, kelderde dik 18 procent. De onderneming lijkt deze week het volledig beschikbaar gestelde krediet van ruim 13,8 miljard dollar op te willen nemen. Door de virusvrees annuleren passagiers massaal vluchten en luchtvaartmaatschappijen trekken ook vaker dan ooit bestellingen voor nieuwe vliegtuigen in. Automaker Tesla (min 1,7 procent) oversteeg qua beurswaarde Boeing en was daarmee gelet op marktwaarde het waardevolste industriële concern in de VS.

De Amerikaanse president Donald Trump beloofde ondertussen met maatregelen te komen die de economie moeten ondersteunen. Maar concrete plannen bleven uit. Eerder op de dag kwam de Britse centrale bank met een renteverlaging en andere maatregelen tegen de economische impact van het coronavirus. Naar verwachting komt de Europese Centrale Bank (ECB) donderdag met steunmaatregelen.

Olieprijzen

De olieprijzen gingen weer flink omlaag na de opleving op dinsdag. Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco gaat zijn olieproductie verhogen. De stap maakt deel uit van de prijzenoorlog die Saudi-Arabië heeft ontketend op de oliemarkt.

Een vat Amerikaanse olie werd 4,4 procent goedkoper op 32,85 dollar. Brentolie kostte 4 procent minder op 35,74 dollar per vat. Oliemaatschappijen als Chevron en ExxonMobil werden tot 3,3 procent lager gezet. De euro was 1,1278 dollar waard tegen 1,1274 dollar bij het slot van de Europese beurzen.

Meer uit Financieel

Just Eat Takeaway schrapt 450 banen na automatisering met AI

AMSTERDAM (ANP) - Just Eat Takeaway schrapt wereldwijd de banen van ongeveer 450 medewerkers, waarbij in Nederland 175 arbeidsplaatsen verdwijnen. De ingreep treft vooral personeel van klantenservice en salesteams. Daar is volgens een woordvoerder minder "handmatig werk" nodig door de inzet van kunstmatige intelligentie. Wereldwijd heeft het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl ongeveer 10.000 mensen in dienst.

9 minuten geleden
Intel stijgt op Wall Street door mogelijke investering Apple

NEW YORK (ANP) - Intel (plus 0,5 procent) ging donderdag verder omhoog op de aandelenbeurzen in New York. De chipmaker won een dag eerder al ruim 6 procent. Persbureau Bloomberg meldde kort voor sluiting van de aandelenhandel op woensdag dat Intel techconcern Apple heeft benaderd voor investeringen in het bedrijf. De gesprekken zouden nog in een vroeg stadium zitten. Ook zou Intel contact hebben gezocht met andere bedrijven over mogelijke investeringen en samenwerkingen.

1 uur geleden
KLM spant rechtszaak aan tegen bonden om staking grondpersoneel

HAARLEM (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft een kort geding aangespannen tegen de vakbonden vanwege de staking van het grondpersoneel aanstaande woensdag op Schiphol. Het kort geding vindt vrijdagmiddag plaats in de rechtbank in Haarlem.

1 uur geleden
Economie VS sterker gegroeid dan eerder berekend

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse economie is in het tweede kwartaal een stuk harder gegroeid dan eerder aangenomen, meldt een statistiekbureau van het ministerie van Handel. Dat komt vooral doordat consumenten meer hebben uitgegeven dan eerder geraamd.

1 uur geleden
Baas Franse fietsengroep kondigt overname noodlijdend Cowboy aan

PARIJS (ANP/BELGA) - Het Belgische e-bikemerk Cowboy komt in handen van de Franse fietsengroep Rebirth. Dat zei de topman van dat laatste bedrijf tegen de krant Le Figaro. Cowboy staat op de rand van een faillissement en heeft snel nieuwe financiering nodig.

2 uur geleden
Rusland verlengt exportverbod benzine tot eind dit jaar

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland wil het exportverbod op benzine verlengen tot het einde van dit jaar. Vicepremier Alexander Novak zei volgens het Russische staatspersbureau TASS dat de maatregel binnenkort wordt verlengd.

2 uur geleden
Duitsland verwelkomt lagere heffingen VS voor Duitse auto's

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Economische Zaken Katherina Reiche heeft het besluit van de Verenigde Staten om hun importheffingen op Europese auto's en auto-onderdelen te verlagen verwelkomd. Wel waarschuwde ze dat de heffingen "een aanzienlijke last" blijven voor fabrikanten en leveranciers.

3 uur geleden