Wall Street Journal: Wagnerbaas wilde defensieminister ontvoeren
NEW YORK (ANP/AFP) - Wagnerbaas Jevgeni Prigozjin wilde defensieminister Sergej Sjojgoe en legerleider Valeri Gerasimov gevangennemen tijdens de opstand van zijn huurlingenleger, schrijft de Amerikaanse krant The Wall Street Journal op basis van westerse bronnen. De opstand zou naar voren zijn gehaald omdat de Russische veiligheidsdienst er lucht van kreeg.
De ontvoeringen moesten plaatsvinden tijdens een bezoek van Sjojgoe en Gerasimov aan het zuiden van Rusland. De twee mannen wijzigden hun reisplannen nadat de Russische veiligheidsdienst informatie over de geplande ontvoeringen had verkregen, aldus de krant. De opstand tegen de Russische staat ging door, maar eindigde snel zonder confrontaties met Sjojgoe en Gerasimov.
Voorafgaand aan de muiterij lag Prigozjin overhoop met de defensietop. Hij zei onder meer dat Sjojgoe Wagner probeerde te "vernietigen" en dat zijn huurlingen in Oekraïne stierven omdat ze te weinig munitie kregen. Ook wilde Prigozjin niet dat zijn troepen onder contract van het ministerie van Defensie kwamen te staan, een nieuwe maatregel die door president Vladimir Poetin wordt gesteund.
Prigozjin was een voormalige vertrouweling van Poetin en stond ook wel bekend als de kok van de president, een verwijzing naar de cateringscontracten die hij met de Russische staat heeft. Hij gaf in september vorig jaar, na het begin van de invasie in Oekraïne, voor het eerst toe de eigenaar van de Wagner Groep te zijn. De paramilitaire groep bestaat sinds 2014.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Even na middernacht werd een luide explosie in de Iraanse hoofdstad Teheran gehoord. Zeven journalisten van persbureau AFP maakten verspreid over de stad melding van dezelfde explosie, die kilometers verderop gevoeld werd. Op hetzelfde moment was een overvliegend vliegtuig te horen.
1 uur geledenDORAL (ANP) - De Verenigde Staten zullen bepaalde oliesancties opschorten vanwege de onrust op de markten. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump maandag bekend bij een persconferentie op zijn golfclub in Doral in de staat Florida.
2 uur geledenANKARA (ANP/AFP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft met zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gebeld over de raket die maandag werd neergehaald bij Turkije. Erdogan zei hem dat schendingen van het Turkse luchtruim "ongerechtvaardigd" zijn en dat de Iraanse aanvallen op landen in de regio niemand ten goede komen.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël is de afgelopen week vaker aangevallen vanuit Libanon dan uit Iran. Dat meldde de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar op X, na een gesprek met Jeanine Hennis, de speciale VN-coördinator voor Libanon.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gebeld, meldt het Kremlin. Ze hebben het zowel over Oekraïne als de oorlog in het Midden-Oosten gehad.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlog in Iran "zo goed als" voorbij is. Hij zei tegen CBS News dat de Amerikanen en de Israëliërs "heel ver voor op schema" lopen met hun luchtaanvallen.
6 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/DPA) - Libanon heeft het dodental door aanhoudende Israëlische aanvallen naar boven bijgesteld. Er zijn 486 mensen om het leven gekomen en 1313 personen gewond geraakt sinds de strijd weer oplaaide, melden de autoriteiten. Het dodental stond op 394.
7 uur geleden