Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street Journal: Wagnerbaas wilde defensieminister ontvoeren

Wall Street Journal: Wagnerbaas wilde defensieminister ontvoeren

NEW YORK (ANP/AFP) - Wagnerbaas Jevgeni Prigozjin wilde defensieminister Sergej Sjojgoe en legerleider Valeri Gerasimov gevangennemen tijdens de opstand van zijn huurlingenleger, schrijft de Amerikaanse krant The Wall Street Journal op basis van westerse bronnen. De opstand zou naar voren zijn gehaald omdat de Russische veiligheidsdienst er lucht van kreeg.

De ontvoeringen moesten plaatsvinden tijdens een bezoek van Sjojgoe en Gerasimov aan het zuiden van Rusland. De twee mannen wijzigden hun reisplannen nadat de Russische veiligheidsdienst informatie over de geplande ontvoeringen had verkregen, aldus de krant. De opstand tegen de Russische staat ging door, maar eindigde snel zonder confrontaties met Sjojgoe en Gerasimov.

Voorafgaand aan de muiterij lag Prigozjin overhoop met de defensietop. Hij zei onder meer dat Sjojgoe Wagner probeerde te "vernietigen" en dat zijn huurlingen in Oekraïne stierven omdat ze te weinig munitie kregen. Ook wilde Prigozjin niet dat zijn troepen onder contract van het ministerie van Defensie kwamen te staan, een nieuwe maatregel die door president Vladimir Poetin wordt gesteund.

Prigozjin was een voormalige vertrouweling van Poetin en stond ook wel bekend als de kok van de president, een verwijzing naar de cateringscontracten die hij met de Russische staat heeft. Hij gaf in september vorig jaar, na het begin van de invasie in Oekraïne, voor het eerst toe de eigenaar van de Wagner Groep te zijn. De paramilitaire groep bestaat sinds 2014.

Meer uit Buitenland

Iran laat 20 Pakistaanse schepen door Straat van Hormuz

ISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.

1 uur geleden
Houthi's claimen tweede raketaanval op Israël

SANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.

1 uur geleden
Eerder vermiste boten bereiken Cuba

HAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.

2 uur geleden
Vlaamse tiener vastgezet voor rol in sadistisch netwerk

GENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.

2 uur geleden
President Syrië bezoekt Duitsland en Verenigd Koninkrijk

DAMASCUS (ANP/AFP) - President Ahmed al-Sharaa van Syrië brengt volgende week een bezoek aan Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het wordt zijn tweede Europese bezoek sinds zijn aantreden.

2 uur geleden
Doden bij Israëlische luchtaanval op auto met journalisten

BEIROET (ANP/AFP) - Bij een gerichte Israëlische luchtaanval op een auto circa 35 kilometer ten zuiden van Beiroet zijn drie journalisten gedood. Dit hebben de Libanese strijdkrachten bevestigd. De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft het "een schandalige misdaad" genoemd, in strijd met alle rechtsbeginselen.

3 uur geleden
WHO: negen doden onder medisch personeel door aanvallen Israël

BEIROET (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon zijn zaterdag negen paramedici omgekomen. Dat schrijft directeur-generaal Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) in een post op sociale media. Zeven anderen raakten gewond.

4 uur geleden