Wall Street Journal: mogelijk bloeddrukmeter in Apple smartwatch
NEW YORK (ANP) - Techconcern Apple werkt naar verluidt aan nieuwe gezondheidsgerelateerde functies voor zijn smartwatch, waaronder een tool om aan te geven wanneer de bloeddruk van een drager stijgt. Ook wil Apple een thermometerfunctie inbouwen om te helpen bij vruchtbaarheidsplanning, aldus mensen die bekend zijn met de plannen tegen zakenkrant The Wall Street Journal (WSJ)
De vruchtbaarheidsfunctie zou volgend jaar al beschikbaar kunnen zijn, samen met de verbetering van de hartslagmonitor en een upgrade om slaappatronen bij te houden, aldus de bronnen. De zevende generatie van de smartwatch van Apple wordt naar verwachting de komende weken uitgebracht. De meeste gezondheidsgerelateerde verbeteringen zullen pas vanaf volgend jaar beschikbaar zijn.
Na volgend jaar wil Apple zijn smartwatch mogelijk ook in staat stellen om slaapapneu te detecteren en hulp te bieden wanneer de watch een laag zuurstofgehalte in het bloed van de drager detecteert. Mogelijk kan op een dag de smartwatch ook diabetes signaleren, zo zou in documenten staan. Maar het kan ook dat bepaalde functies nooit worden uitgerold of dat de timing van de plannen wijzigt.
Vorig jaar waren smartwatches goed voor een omzet van bijna 13 miljard dollar, waarmee Apple 65 procent van de wereldwijde smartwatchmarkt in handen had, schat onderzoeksbureau Strategy Analytics in de krant.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP) - AI-bedrijf Anthropic heeft maandag een openbare aanvraag voor een beursnotering aan Wall Street ingediend. Eerder deed het bedrijf achter chatbot Claude al een vertrouwelijke aanvraag, waardoor toezichthouders al een voorlopige beoordeling hebben kunnen maken. De beursgang volgt waarschijnlijk nog dit jaar en kan de grootste ooit worden. Anthropic had zijn beursplannen eerder uitgesteld.
15 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag positief begonnen, na de koersverliezen afgelopen week. De beurshandel staat deze week vooral in het teken van het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank, dat woensdag op het programma staat. Ook komen deze week grote Amerikaanse techbedrijven als Microsoft, Google-eigenaar Alphabet, Amazon en Intel met kwartaalcijfers. Die cijfers bieden mogelijk meer duidelijkheid of de miljardeninvesteringen in AI ook resultaten opleveren.
50 minuten geledenSÃO PAULO (ANP) - De aandelenbeurs in Brazilië is maandag hard onderuitgegaan na de onverwachte verkiezingswinst van de linkse president Luiz Inácio Lula da Silva. Beleggers rekenden de afgelopen weken op meer begrotingsdiscipline van de overheid bij winst van de radicaal-rechtse Flávio Bolsonaro. Na Bolsonaro's winst in de eerste ronde gingen de aandelenkoersen nog flink omhoog.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een plan van het Chinese Temu geaccepteerd waarmee de webwinkel de verkoop van illegale producten tegen wil gaan. Temu kreeg in mei een boete van 200 miljoen euro opgelegd van Brussel, omdat het te weinig deed om de verkoop van illegale producten van het platform te weren.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Europeanen hebben afgelopen kwartaal voor het eerst vaker een Chinese auto aangeschaft dan een Japanse. De populariteit van de vaak elektrische of hybride voertuigen uit China verdubbelde van juli tot en met september grofweg tot een marktaandeel van bijna 13 procent. Japanse merken, zoals Toyota en Nissan, bleven steken op net geen 12 procent.
3 uur geledenWOLFSBURG (ANP/DPA) - Daniela Cavallo, voorzitter van de ondernemingsraad van de Volkswagen Group, heeft scherpe kritiek geuit op het optreden van Audi-topman Gernot Döllner tijdens een verkiezingsbijeenkomst van Donald Trump. Dat meldt het Duitse persbureau dpa.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese gasprijs is maandagochtend op de toonaangevende Amsterdamse gasbeurs gestegen tot meer dan 97 euro per megawattuur. Net als ruwe olie is aardgas de afgelopen tijd fors duurder geworden door het escalerende geweld in het Midden-Oosten.
6 uur geleden