Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street Journal: mogelijk bloeddrukmeter in Apple smartwatch

Wall Street Journal: mogelijk bloeddrukmeter in Apple smartwatch

NEW YORK (ANP) - Techconcern Apple werkt naar verluidt aan nieuwe gezondheidsgerelateerde functies voor zijn smartwatch, waaronder een tool om aan te geven wanneer de bloeddruk van een drager stijgt. Ook wil Apple een thermometerfunctie inbouwen om te helpen bij vruchtbaarheidsplanning, aldus mensen die bekend zijn met de plannen tegen zakenkrant The Wall Street Journal (WSJ)

De vruchtbaarheidsfunctie zou volgend jaar al beschikbaar kunnen zijn, samen met de verbetering van de hartslagmonitor en een upgrade om slaappatronen bij te houden, aldus de bronnen. De zevende generatie van de smartwatch van Apple wordt naar verwachting de komende weken uitgebracht. De meeste gezondheidsgerelateerde verbeteringen zullen pas vanaf volgend jaar beschikbaar zijn.

Na volgend jaar wil Apple zijn smartwatch mogelijk ook in staat stellen om slaapapneu te detecteren en hulp te bieden wanneer de watch een laag zuurstofgehalte in het bloed van de drager detecteert. Mogelijk kan op een dag de smartwatch ook diabetes signaleren, zo zou in documenten staan. Maar het kan ook dat bepaalde functies nooit worden uitgerold of dat de timing van de plannen wijzigt.

Vorig jaar waren smartwatches goed voor een omzet van bijna 13 miljard dollar, waarmee Apple 65 procent van de wereldwijde smartwatchmarkt in handen had, schat onderzoeksbureau Strategy Analytics in de krant.

Meer uit Financieel

Rusland verlengt exportverbod op benzine tot eind 2026

MOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rusland verlengt het verbod op de export van benzine tot het einde van dit jaar. Het Russische exportverbod op diesel wordt opgeheven "als de markt herstelt", meldt het Russische persbureau Interfax op basis van uitspraken van vicepremier Alexander Novak.

2 uur geleden
VodafoneZiggo: niet actief gejaagd op Odido-klanten na hack

AMSTERDAM (ANP) - VodafoneZiggo is na de hack bij Odido "niet actief gaan jagen" op klanten van dat telecombedrijf. Dat zegt financieel topman Ritchy Drost van VodafoneZiggo in een interview in Het Financieele Dagblad.

4 uur geleden
Kleine bedrijven stappen naar rechter VS om nieuwe importtarieven

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering-Trump wordt geconfronteerd met nieuwe juridische procedures tegen de recentste reeks wereldwijde Amerikaanse importheffingen die deze week zijn ingegaan. Kleine bedrijven hebben twee rechtszaken aangespannen bij de Amerikaanse handelsrechtbank in New York.

7 uur geleden
Nvidia investeert fors in AI-datacenters in Zuid-Korea

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Amerikaanse chipbedrijf Nvidia investeert 1 miljard dollar in de Zuid-Koreaanse internet- en cloudprovider Naver om de bouw van een AI-datacenter in Zuid-Korea te financieren. Naver gaat de omvang van de faciliteit meer dan verdrievoudigen, aldus Nvidia. De locatie zal gebruikmaken van Nvidia's hardware voor kunstmatige intelligentie.

8 uur geleden
Verenigde Staten gaan verbod op import Mexicaans vee opheffen

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering heft binnenkort een verbod op de import van Mexicaans vee op. Het verbod dreef de Amerikaanse rundvleesprijzen afgelopen jaar op tot recordhoogtes, wat de portemonnee van Amerikaanse consumenten raakte en druk zette op de regering-Trump om de kosten te verlagen.

9 uur geleden
Reisplatform Trip.com krijgt Chinese miljoenenboete

BEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Chinese toezichthouders hebben reisboekingsplatform Trip.com een boete opgelegd van bijna 5,2 miljard yuan, omgerekend ruim 672 miljoen euro. De grootste onlinereisorganisatie van China heeft misbruik gemaakt van zijn dominante marktpositie, stelt markttoezichthouder SAMR na maandenlang onderzoek.

10 uur geleden
Nvidia investeert fors in AI-datacenters in Zuid-Korea

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse chipbedrijf Nvidia investeert 1 miljard dollar in de Zuid-Koreaanse internet- en cloudprovider Naver om de bouw van een AI-datacenter in Zuid-Korea te financieren. Naver gaat de omvang van de faciliteit meer dan verdrievoudigen, aldus Nvidia. De locatie zal gebruikmaken van Nvidia's hardware voor kunstmatige intelligentie.

16 uur geleden