Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street Journal: mogelijk bloeddrukmeter in Apple smartwatch

Wall Street Journal: mogelijk bloeddrukmeter in Apple smartwatch

NEW YORK (ANP) - Techconcern Apple werkt naar verluidt aan nieuwe gezondheidsgerelateerde functies voor zijn smartwatch, waaronder een tool om aan te geven wanneer de bloeddruk van een drager stijgt. Ook wil Apple een thermometerfunctie inbouwen om te helpen bij vruchtbaarheidsplanning, aldus mensen die bekend zijn met de plannen tegen zakenkrant The Wall Street Journal (WSJ)

De vruchtbaarheidsfunctie zou volgend jaar al beschikbaar kunnen zijn, samen met de verbetering van de hartslagmonitor en een upgrade om slaappatronen bij te houden, aldus de bronnen. De zevende generatie van de smartwatch van Apple wordt naar verwachting de komende weken uitgebracht. De meeste gezondheidsgerelateerde verbeteringen zullen pas vanaf volgend jaar beschikbaar zijn.

Na volgend jaar wil Apple zijn smartwatch mogelijk ook in staat stellen om slaapapneu te detecteren en hulp te bieden wanneer de watch een laag zuurstofgehalte in het bloed van de drager detecteert. Mogelijk kan op een dag de smartwatch ook diabetes signaleren, zo zou in documenten staan. Maar het kan ook dat bepaalde functies nooit worden uitgerold of dat de timing van de plannen wijzigt.

Vorig jaar waren smartwatches goed voor een omzet van bijna 13 miljard dollar, waarmee Apple 65 procent van de wereldwijde smartwatchmarkt in handen had, schat onderzoeksbureau Strategy Analytics in de krant.

Meer uit Financieel

Klarna daalt fors op Wall Street, chipbedrijven onder druk

NEW YORK (ANP) - Klarna stond dinsdag bij de dalers op de beurzen in New York. De achterafbetaaldienst maakte de resultaten bekend en kwam met een omzetwaarschuwing. Het Zweedse bedrijf rekent nu op een jaaromzet van 4,1 miljard tot 4,2 miljard dollar, waar eerder nog van 4,3 miljard werd uitgegaan. Kort na opening van de markt noteerde Klarna bijna 20 procent lager.

33 minuten geleden
Betaaldienst Klarna somberder over belangrijke Duitse markt

STOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - Aanbieder van achterafbetaling Klarna heeft zijn financiële verwachtingen verlaagd vanwege ongunstige wisselkoersen en tegenvallende volumes in Duitsland. Beleggers op Wall Street zijn hier flink van geschrokken. De bekende Buy Now, Pay Later-dienst ging dinsdag in de vroege handel in New York meer dan 19 procent onderuit.

58 minuten geleden
Havenarbeiders in Duitsland staken om loonconflict

HAMBURG (ANP/DPA) - Havenarbeiders in zes Duitse havens hebben het werk neergelegd uit onvrede over het loonbod van hun werkgevers. Dat raakt onder andere de drie grootste havens van Duitsland.

2 uur geleden
Flitshandelaar Optiver koopt energiespecialist Northpool

AMSTERDAM (ANP) - Flitshandelaar Optiver neemt een meerderheidsbelang in Northpool, een in Leiden gevestigde energiehandelaar. Voor Optiver is de overname een belangrijke stap bij het uitbreiden van zijn activiteiten naar de energiemarkten, zegt topman Jan Boomaars.

3 uur geleden
Duitse boerenorganisatie: graanoogst 7 procent lager door droogte

HANNOVER (ANP/AFP) - De graanoogst in Duitsland daalt dit jaar naar verwachting met 7 procent door de aanhoudende hitte en droogte van de afgelopen tijd. Dat zegt voorzitter Joachim Rukwied van de Duitse belangenorganisatie voor boeren. Met name in het zuiden en westen van het land zal de oogst lager zijn, met soms zelfs volledig mislukte oogsten.

3 uur geleden
Schoonmakers staken op Schiphol tegen verlaging ziektegeld

SCHIPHOL (ANP) - Schoonmakers staken woensdag op Schiphol uit onvrede over de nieuwe cao, meldt FNV. Het ziektegeld wordt verlaagd en dat kan volgens de vakbond grote financiële gevolgen hebben voor schoonmakers. Het is niet de bedoeling dat stakingen tot vertragingen voor reizigers leiden.

3 uur geleden
Hoofdeconoom ECB: inflatie blijft voorlopig hoog door oorlog

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in de eurozone zal waarschijnlijk nog de rest van dit jaar op een verhoogd niveau blijven door de sterk gestegen brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zegt hoofdeconoom Philip Lane van de Europese Centrale Bank (ECB). In juli bedroeg de inflatie in het eurogebied 2,9 procent. Lane denkt dat de inflatie voorlopig rond dit niveau zal blijven.

5 uur geleden