Wall Street Journal: mogelijk bloeddrukmeter in Apple smartwatch
NEW YORK (ANP) - Techconcern Apple werkt naar verluidt aan nieuwe gezondheidsgerelateerde functies voor zijn smartwatch, waaronder een tool om aan te geven wanneer de bloeddruk van een drager stijgt. Ook wil Apple een thermometerfunctie inbouwen om te helpen bij vruchtbaarheidsplanning, aldus mensen die bekend zijn met de plannen tegen zakenkrant The Wall Street Journal (WSJ)
De vruchtbaarheidsfunctie zou volgend jaar al beschikbaar kunnen zijn, samen met de verbetering van de hartslagmonitor en een upgrade om slaappatronen bij te houden, aldus de bronnen. De zevende generatie van de smartwatch van Apple wordt naar verwachting de komende weken uitgebracht. De meeste gezondheidsgerelateerde verbeteringen zullen pas vanaf volgend jaar beschikbaar zijn.
Na volgend jaar wil Apple zijn smartwatch mogelijk ook in staat stellen om slaapapneu te detecteren en hulp te bieden wanneer de watch een laag zuurstofgehalte in het bloed van de drager detecteert. Mogelijk kan op een dag de smartwatch ook diabetes signaleren, zo zou in documenten staan. Maar het kan ook dat bepaalde functies nooit worden uitgerold of dat de timing van de plannen wijzigt.
Vorig jaar waren smartwatches goed voor een omzet van bijna 13 miljard dollar, waarmee Apple 65 procent van de wereldwijde smartwatchmarkt in handen had, schat onderzoeksbureau Strategy Analytics in de krant.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten gaan beginnen met het op grote schaal winnen van grondstoffen in Groenland. Dat zegt president Donald Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social.
7 minuten geledenBANGKOK (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei in de Verenigde Staten kan de oplopende staatsschuld en het begrotingstekort van het land niet snel genoeg terugdringen. Daarom zijn aanvullende maatregelen nodig, heeft Kristalina Georgieva, directeur van het Internationaal Monetair Fonds (IMF), woensdag gezegd.
10 minuten geledenVELDHOVEN (ANP) - Chipmachinemaker ASML heeft zijn omzet en winst afgelopen kwartaal weer verder opgevoerd. Daarbij is de omzetverwachting voor het hele jaar aangescherpt. Volgens topman Christophe Fouquet profiteerde de Veldhovense onderneming wederom van de almaar toenemende investeringen van techbedrijven in kunstmatige intelligentie (AI).
56 minuten geledenBANGKOK (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) waarschuwt voor toenemende dreiging van cyberaanvallen. Volgens de Nederlandse IMF-bestuurder Marnix van Rij kunnen die ook in Nederland voor grote ontwrichting zorgen. "Wat dacht je van de Rotterdamse haven?", geeft hij in gesprek met het ANP als voorbeeld van een mogelijk doelwit.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Taiwan heeft volgens de Amerikaanse president Donald Trump toegezegd de komende twintig jaar 30 procent van het gas af te nemen uit een groot energieproject in Alaska. Het land zou daarnaast 4,4 miljard dollar (3,9 miljard euro) investeren in het project. Trump maakte de afspraken dinsdag bekend tijdens een campagnebijeenkomst in Alaska. Het Taiwanese ministerie van Economie heeft de geplande investering woensdag bevestigd.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Bank of America krijgt een boete van 1,2 miljard dollar vanwege het tekortschieten in de aanpak van witwaspraktijken. Dat meldt zakenkrant Financial Times. De bank zou volgens het Amerikaanse ministerie van Financiën verdachte transacties ter waarde van 5 miljard dollar niet op de juiste manier hebben gemeld.
9 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - OpenAI heeft een "geavanceerd opnameapparaat" ontdekt dat in een van de kantoren van het bedrijf was verstopt. Dat meldt de maker van ChatGPT in een bericht op socialmediaplatform X. OpenAI kwam erachter dat een medewerker het enkele dagen eerder had geplaatst. Die medewerker is daarna ontslagen en gearresteerd.
9 uur geleden