
Wall Street Journal: levering Dreamliners tot oktober uitgesteld
CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - De levering van Boeings 787-Dreamliner-toestellen is zeker tot eind oktober uitgesteld. De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA wees een recent voorstel voor inspectie van de toestellen af, meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van ingewijden.
Het is Boeing tot op heden nog niet gelukt de Federal Aviation Administration (FAA) te overtuigen van hun inspectievoorstel. Dit nadat medewerkers van de vliegtuigbouwer die de waakhond vertegenwoordigen het voorstel niet ondersteunden, zeiden de bronnen tegen de krant.
De productie van de Dreamliner-kisten kwam stil te liggen na de ontdekking van diverse mankementen aan de toestellen in juli. Boeing levert daarom sinds begin mei geen toestellen van dit 787-type meer.
Onderzoek
Toezichthouders bekijken intussen hoe Boeing omgaat met de inspectie van de vliegtuigen. De waakhond kondigde eind augustus aan onderzoek te gaan doen naar hoe Boeing omgaat met veiligheidskwesties. Uit een enquête van de FAA van eerder dit jaar bleek dat veel werktuigbouwkundigen van de vliegtuigbouwer het moeilijk vonden om problemen te melden.
Boeing wilde nog niet zeggen wanneer de toestellen dan wel geleverd kunnen worden, maar zei dat het blijft samenwerken met de FAA om de leveringen te hervatten. "Boeing wil en verwacht dat onze medewerkers vrijuit kunnen spreken, vragen kunnen stellen en verschillende perspectieven kunnen bieden op ingewikkelde en technische kwesties", aldus de vliegtuigbouwer.
De waakhond zegt in gesprek te blijven met Boeing over de wijze waarop de vliegtuigbouwer 787-toestellen die nog geleverd moeten worden wil inspecteren. Die methode moet volgens de FAA betrouwbaar genoeg zijn. "De FAA zal de inspecties pas ondertekenen als onze veiligheidsexperts tevreden zijn." Boeing kampt al een tijd met defecten aan vliegtuigen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen maandag flink omhoog. Beleggers reageerden opgelucht op de de-escalatie van de handelsoorlog tussen China en de Verenigde Staten. De twee landen lieten na handelsgesprekken weten hun importheffingen flink te verlagen voor een periode van negentig dagen. De twee grootste economieën ter wereld krijgen daarmee extra tijd om hun geschillen op te lossen.
22 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Mensen konden vorig jaar in iets minder Nederlandse winkels met contant geld betalen, meldt De Nederlandsche Bank (DNB) in zijn jaarlijkse onderzoek. Vooral in de grote steden en in apotheken en bioscopen komt dit steeds vaker voor.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent verwacht dat binnen enkele weken nieuwe handelsgesprekken met China zullen plaatsvinden. Dat zei hij in een interview met zakenzender CNBC. Afgelopen weekend spraken de Verenigde Staten en China in het Zwitserse Genève al een forse tijdelijke verlaging af van de wederzijdse importheffingen.
1 uur geledenAUSTIN (ANP) - Enkele Tesla-medewerkers hebben officieel gevraagd of Elon Musk wil aftreden, waarbij ze bevestigden dat de autofabrikant kampt met een enorm vraagprobleem dat ze toeschrijven aan hun topman. Een medewerker zou om zijn verzet tegen Musk tevens zijn ontslagen. Dat meldde de Amerikaanse nieuwssite Electrek, waarover ook BNR berichtte.
2 uur geledenCUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple overweegt de prijzen voor de nieuwe iPhone-modellen die later dit jaar uitkomen, te verhogen. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van ingewijden. Het techconcern zal eventuele prijsverhogingen toeschrijven aan nieuwe functies van de smartphone. Hiermee wil het bedrijf voorkomen dat de hogere prijzen worden toegeschreven aan de Amerikaanse importheffingen op goederen uit China.
3 uur geledenVELSEN (ANP) - CNV geeft Tata Steel tot 13 juni de kans om zijn onlangs aangekondigde reorganisatie te wijzigen. Als het bedrijf achter het hoogovencomplex bij IJmuiden dit niet doet, gaan vakbondsleden actievoeren, waarschijnlijk met een staking.
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - De sterke verlaging van de wederzijdse importheffingen door de Verenigde Staten en China voor een periode van negentig dagen is een "stap in de goede richting" bij het verminderen van de handelsspanningen tussen de twee economische grootmachten. Dat zegt de grote Deense containervervoerder A.P. Møller-Maersk in een reactie op de overeenkomst die werd gesloten in het Zwitserse Genève.
3 uur geleden