Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street Journal: gegevens gebruikers Grindr jarenlang te koop

Wall Street Journal: gegevens gebruikers Grindr jarenlang te koop

NEW YORK (ANP) - Gegevens van miljoenen gebruikers van homodatingapp Grindr zijn jarenlang te koop geweest, meldt de Amerikaanse krant The Wall Street Journal op basis van insiders. Die data, waaronder gegevens over de locaties waarop zij zich bevonden, werden verzameld via een advertentienetwerk. Sinds zeker 2017 was de informatie te koop. Grindr zegt zelf twee jaar geleden een einde te hebben gemaakt aan de praktijk.

Hoewel er geen persoonsgegevens gelekt zijn, kunnen de locatiegegevens ook voor problemen zorgen. Zo werd vorig jaar van een Amerikaanse katholieke geestelijke bekend dat hij een Grindr-gebruiker was. Dat gebeurde op basis van een analyse van vergelijkbare gebruikersdata.

Ook in andere gevallen kon de identiteit van mensen worden vastgesteld en ook met wie zij afspraken. Zo kon door de locatiegegevens worden vastgesteld waar Grindr-gebruikers woonden en werkten. Als telefoons langere tijd dicht bij elkaar zijn, kan bovendien ervan uit worden gegaan dat de eigenaren een date hadden.

Toen Grindr de gegevens begon te delen met de advertentienetwerken, dachten zij niet dat er privacyproblemen konden ontstaan, aldus de insiders. De advertentiesector zette toen vol in op hyperlokale advertenties, waardoor gebruikers bijvoorbeeld een advertentie van het koffietentje om de hoek te zien zouden krijgen.

De privacyproblemen zijn bijzonder gevoelig voor Grindr omdat homoseksualiteit en biseksualiteit in veel landen verboden is. De app zegt in die landen geen reclames te tonen zodat de locatiegegevens van gebruikers ook niet zichtbaar kunnen worden voor anderen. Ook in landen waar homoseksualiteit niet verboden is, kunnen de gevolgen groot zijn. Mensen die niet openlijk homoseksueel zijn kunnen met de informatie worden gechanteerd.

Meer uit Financieel

FT: Duitse regering wil bouw fregatten Damen helemaal schrappen

LONDEN (ANP) - De Duitse regering wil de bouw van zes fregatten, een opdracht oorspronkelijk gegeven aan de Nederlandse scheepsbouwer Damen Naval, helemaal schrappen. Dat meldt de Financial Times op basis van twee bronnen.

51 minuten geleden
Frans-Duits defensiebedrijf KNDS kondigt beursgang aan

PARIJS/FRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Frans-Duitse defensieconcern KNDS heeft woensdag zijn plannen voor een beursgang in Parijs en Frankfurt aangekondigd. Eerder deze week sloten Frankrijk en Duitsland al een overeenkomst over het eigendom van KNDS, dat onder meer tanks, artillerie en gevechtsvoertuigen bouwt.

1 uur geleden
AEX opent iets hoger na flinke koersval dag eerder

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse beurs is woensdag licht hoger geopend na het forse koersverlies een dag eerder. Daarbij werden onder meer de chipbedrijven op het Damrak in de verkoop gedaan vanwege een wereldwijde uitverkoop in de techsector.

2 uur geleden
Verkoopgolf techaandelen houdt aan op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De verkoopgolf in technologieaandelen hield dinsdag aan op Wall Street, gevoed door groeiende zorgen over de hoge waarderingen in de sector. Daarbij maken beleggers zich steeds meer zorgen of de enorme investeringen in AI wel terugverdiend kunnen worden. Ook zorgen over mogelijke renteverhogingen van de Amerikaanse centrale bank hangen boven de markten.

13 uur geleden
Sjoerdsma hekelt plannen VS voor nieuwe exportbeperkingen ASML

DEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66) hekelt Amerikaanse voorstellen die ASML zouden dwingen zijn export naar China verder te beperken. "Exportcontrole werkt gewoon het beste als landen samenwerken uit overtuiging en niet als beleid over de grenzen wordt opgelegd", zei hij in een gesprek met media na overleg in Washington.

13 uur geleden
Oliebedrijf Petronas doet opnieuw grote vondst voor kust Suriname

PARAMARIBO (ANP/RTR) - Het Maleisische staatsoliebedrijf Petronas heeft opnieuw een belangrijke olie- en gasvondst gedaan voor de kust van Suriname. Dat maakte de Surinaamse president Jennifer Simons dinsdag bekend tijdens een energieconferentie. De vondst werd gedaan in het zogeheten Blok 52 in het diepzeegebied, dat op ongeveer 125 kilometer van de kust ligt.

13 uur geleden
Groot evacuatieplan voor schepen in de Golf van start

LONDEN (ANP/RTR) - Een evacuatieplan is in gang gezet om honderden schepen met ongeveer 11.000 zeevarenden die vastzitten in de Golf veilig via de Straat van Hormuz te laten vertrekken. Dat gebeurde nadat Iran en de VS een staakt-het-vuren hadden bereikt, maakte een scheepvaartagentschap van de Verenigde Naties dinsdag bekend.

15 uur geleden