Wall Street in wachtstand voor rentebesluit Federal Reserve
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn dinsdag rond de slotkoers van een dag eerder geopend. Beleggers zijn wat afwachtend nu de Federal Reserve aan zijn beleidsvergadering begint. Woensdag komt de Amerikaanse koepel van centrale banken met een nieuw rentebesluit. De aandacht ligt echter vooral op een mogelijke aankondiging van het afbouwen van de opkoopregeling waarmee de Fed de Amerikaanse economie steunde tijdens de coronacrisis.
Als die regeling, zoals algemeen verwacht, een einde krijgt betekent dit dat er minder geld beschikbaar komt op de aandelenmarkten. Dat betekent mogelijk dat bedrijven wat meer moeten betalen om geld op te halen met obligaties.
De Dow-Jonesindex stond in de eerste minuten van de handelsdag 0,1 procent hoger op 35.953 punten. De breed samengestelde S&P 500 ging ook 0,1 procent omhoog, naar 4619 punten en techbeurs Nasdaq steeg een fractie tot 15.599 punten.
Tesla
Verder stond Tesla in de belangstelling. De maker van elektrische auto's daalde na een aantal dagen van sterke stijgingen haast 5 procent. Topman Elon Musk liet op Twitter weten dat autoverhuurbedrijf Hertz geen contract heeft getekend voor de aankoop van 100.000 auto's van Tesla. Hertz liet op zijn beurt weten dat er al veel vraag is naar de huur-Tesla's en dat het bedrijf de eerste bestellingen al heeft ontvangen. Op de tweet van Musk ging het bedrijf niet in. Hertz daalde 9,5 procent.
Farmaceut Pfizer schroefde de omzetverwachtingen uit zijn coronavaccin omhoog en steeg 3,6 procent. BioNTech, dat samen met Pfizer dat vaccin ontwikkelde, werd 3,4 procent hoger gezet.
Chips
De Nederlandse chipproducent NXP, dat een notering heeft in New York, steeg 0,9 procent na bekendmaking van zijn kwartaalcijfers. NXP deed goede zaken door de hoge prijzen die vanwege de tekorten voor chips worden betaald. Het bedrijf verwacht ook de rest van dit jaar en volgend jaar daarvan te kunnen profiteren.
Chemiebedrijf DuPont de Nemours neemt materialenspecialist Rogers over voor ongeveer 5,2 miljard dollar, omgerekend bijna 4,5 miljard euro. Daarmee kan DuPont zijn positie op groeimarkten zoals onderdelen voor elektrische auto's, telecommunicatie en hernieuwbare energie verbeteren. DuPont dikte 4,8 procent aan, Rogers steeg net geen 30 procent.
Ook sportkledingmerk Under Armour opende de boeken en steeg ruim 15 procent. De update van cosmeticamerk Estée Lauder viel slecht. Het aandeel verloor 2,7 procent.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/RTR) - Banken in de eurozone moeten meer investeren in cyberveiligheid als ze grip willen krijgen op nieuwe AI-modellen die zwakke plekken in software kunnen vinden. Dat heeft vicepresident Luis de Guindos van de Europese Centrale Bank (ECB) woensdag gezegd.
2 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA) - Toeleveringsketens in de chemie zullen maanden nodig hebben om te herstellen van de oorlog in het Midden-Oosten, ook als de Straat van Hormuz weer opengaat. Dat zegt een Duitse chemiemanager werkzaam bij het staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten tegen de Duitse krant Handelsblatt. "Het herstel van toeleveringsketens gebeurt niet van de ene op de andere dag, maar zal maanden duren", verwacht Rainer Seele.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verfproducent AkzoNobel, bekend van merken als Flexa, Sikkens en Dulux, heeft begin deze maand een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams afgewezen. AkzoNobel is bezig met een fusie met de Amerikaanse branchegenoot Axalta Coating Systems en gaat daarmee door.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM heeft niet te maken met een brandstoftekort, ondanks dat een vlucht van de luchtvaartmaatschappij dinsdag van Paramaribo naar Schiphol moest uitwijken naar Frans-Guyana. Dat laat een woordvoerster weten.
4 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Reizigers hoeven zich deze zomer geen zorgen te maken over een tekort aan vliegtuigbrandstof. Dat zegt topman Stefan Schulte van Frankfurt Airport in een interview met de Duitse krant Handelsblatt. Door de oorlog in het Midden-Oosten en de blokkade van de Straat van Hormuz is er minder kerosine beschikbaar.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mensen van 75 jaar en ouder betalen steeds vaker met een pinpas aan de kassa. Dat blijkt uit een jaarlijks onderzoek van Betaalvereniging Nederland en De Nederlandsche Bank (DNB). Ook bij overboekingen aan vrienden en familie stijgt het aantal elektronische betalingen fors.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag iets hoger geopend, na de verliesbeurt een dag eerder. AkzoNobel was een opvallende stijger op het Damrak. Het verfconcern, dat gaat fuseren met de Amerikaanse branchegenoot Axalta Coating Systems, verwierp onlangs een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams. Volgens AkzoNobel, bekend van merken als Dulux, Sikkens en Flexa, wordt doorgegaan met de fusie met Axalta.
5 uur geleden