Wall Street in mineur door verkiezingsonzekerheid, Intel zakt weg
NEW YORK (ANP) - Wall Street beleefde maandag een nerveuze handelsdag, gedreven door politieke onzekerheid rond de Amerikaanse presidentsverkiezingen en het aankomende rentebesluit later deze week. Intel (min 2,9 procent) behoorde tot de sterkere dalers op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden op de aankondiging dat de chipproducent deze week uit de Dow-Jonesindex verdwijnt.
Het aandeel maakt voor aanvang van de handel op vrijdag plaats voor Nvidia, de belangrijkste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie ter wereld. Het besluit is een nieuwe tegenslag voor Intel, dat 25 jaar deel uitmaakte van de index van de dertig grootste beursgenoteerde bedrijven in de VS. Aandelen Nvidia werden 0,5 procent meer waard. Sinds de start van het jaar is de beurswaarde van de chipproducent met 178 procent gestegen.
Intel was ooit dominant in de chipsector, maar de afgelopen jaren hebben concurrenten marktaandeel weggekaapt. Het aandeel is dit jaar al met meer dan de helft gedaald en is daarmee het slechtst presterende bedrijf in de Dow. Om het tij te keren maakte Intel afgelopen zomer bekend duizenden banen te schrappen om miljarden aan kosten te besparen.
Nasdaq en verkiezingen
De Dow-Jonesindex eindigde 0,6 procent lager op 41.794,60 punten. De breder samengestelde S&P 500-index verloor 0,3 procent op 5712,69 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte eenzelfde percentage tot 18.179,98 punten.
De uitslag van de verkiezingen op dinsdag kan grote invloed hebben op hoe de aandelenmarkten het jaar afsluiten. Uit peilingen blijkt dat er een nek-aan-nekrace gaande is tussen voormalig president Donald Trump en vicepresident Kamala Harris. "De Amerikaanse verkiezing is enorm belangrijk, maar het proces zal waarschijnlijk erg onrustig verlopen. Met wat geduld en een goede strategie kan het verschil worden gemaakt tussen door de ruis heen navigeren of erin verdwalen", staat in een bericht van zakenbank Morgan Stanley aan cliƫnten.
Dow Inc. en Boeing
Naast Intel verdwijnt ook chemieconcern Dow Inc. uit de Amerikaanse hoofdindex. Dat aandeel verloor 2,1 procent. Verffabrikant Sherwin-Williams (plus 4,6 procent) neemt de plaats van Dow over.
Boeing sloot 0,3 procent in de plus. De medewerkers stemmen maandag over het verhoogde loonbod van de vliegtuigfabrikant, waarmee mogelijk een einde komt aan de wekenlange staking bij Boeing-fabrieken in de regio Seattle.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten gesloten na de uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over het onwettig verklaren van een groot deel van de importheffingen van president Donald Trump. Trump kondigde vervolgens een nieuwe wereldwijde importheffing van 10 procent aan die maximaal 150 dagen gaat gelden.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt het besluit van het Hooggerechtshof over het onwettig verklaren van een groot deel van zijn importheffingen "zeer teleurstellend". Dat zei Trump bij een persconferentie in het Witte Huis. Volgens hem is dat besluit "verschrikkelijk" en "niet-vaderlandslievend".
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat een decreet ondertekenen voor een nieuwe wereldwijde importheffing van 10 procent. Dat zei Trump in een persconferentie na het besluit van het Amerikaanse Hooggerechtshof waarin een groot deel van zijn eerder ingevoerde importheffingen onwettig werd verklaard.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met winst gesloten na de uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof waarin een groot deel van de importheffingen van president Donald Trump onwettig werd verklaard. Volgens de rechters heeft Trump zijn bevoegdheden overschreden door die heffingen op buitenlandse goederen op te leggen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump noemt de uitspraak van het Hooggerechtshof dat een groot deel van zijn importheffingen onwettelijk is een "schande". Dat meldt een verslaggever van CNN. De president had ten tijde van de uitspraak een ontbijt met gouverneurs in het Witte Huis. Hij zou de aanwezigen hebben gezegd dat hij een plan B heeft. Trump is nog niet met een officiƫle reactie gekomen.
7 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk verwacht dat het zijn "bevoorrechte handelspositie" met de Verenigde Staten behoudt, ook nu het Amerikaanse Hooggerechtshof een groot deel van de tarieven van president Donald Trump onwettig heeft verklaard. Dat stelt de Britse regering in een reactie op de uitspraak.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft afwachtend gereageerd op de uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over de importheffingen van president Donald Trump. Een groot deel van de invoertarieven die Trump heeft opgelegd op buitenlandse goederen, is volgens rechters onwettelijk. De EU "analyseert de uitspraak zorgvuldig", zegt een woordvoerder.
7 uur geleden