Wall Street in mineur door verkiezingsonzekerheid, Intel zakt weg
NEW YORK (ANP) - Wall Street beleefde maandag een nerveuze handelsdag, gedreven door politieke onzekerheid rond de Amerikaanse presidentsverkiezingen en het aankomende rentebesluit later deze week. Intel (min 2,9 procent) behoorde tot de sterkere dalers op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden op de aankondiging dat de chipproducent deze week uit de Dow-Jonesindex verdwijnt.
Het aandeel maakt voor aanvang van de handel op vrijdag plaats voor Nvidia, de belangrijkste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie ter wereld. Het besluit is een nieuwe tegenslag voor Intel, dat 25 jaar deel uitmaakte van de index van de dertig grootste beursgenoteerde bedrijven in de VS. Aandelen Nvidia werden 0,5 procent meer waard. Sinds de start van het jaar is de beurswaarde van de chipproducent met 178 procent gestegen.
Intel was ooit dominant in de chipsector, maar de afgelopen jaren hebben concurrenten marktaandeel weggekaapt. Het aandeel is dit jaar al met meer dan de helft gedaald en is daarmee het slechtst presterende bedrijf in de Dow. Om het tij te keren maakte Intel afgelopen zomer bekend duizenden banen te schrappen om miljarden aan kosten te besparen.
Nasdaq en verkiezingen
De Dow-Jonesindex eindigde 0,6 procent lager op 41.794,60 punten. De breder samengestelde S&P 500-index verloor 0,3 procent op 5712,69 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte eenzelfde percentage tot 18.179,98 punten.
De uitslag van de verkiezingen op dinsdag kan grote invloed hebben op hoe de aandelenmarkten het jaar afsluiten. Uit peilingen blijkt dat er een nek-aan-nekrace gaande is tussen voormalig president Donald Trump en vicepresident Kamala Harris. "De Amerikaanse verkiezing is enorm belangrijk, maar het proces zal waarschijnlijk erg onrustig verlopen. Met wat geduld en een goede strategie kan het verschil worden gemaakt tussen door de ruis heen navigeren of erin verdwalen", staat in een bericht van zakenbank Morgan Stanley aan cliƫnten.
Dow Inc. en Boeing
Naast Intel verdwijnt ook chemieconcern Dow Inc. uit de Amerikaanse hoofdindex. Dat aandeel verloor 2,1 procent. Verffabrikant Sherwin-Williams (plus 4,6 procent) neemt de plaats van Dow over.
Boeing sloot 0,3 procent in de plus. De medewerkers stemmen maandag over het verhoogde loonbod van de vliegtuigfabrikant, waarmee mogelijk een einde komt aan de wekenlange staking bij Boeing-fabrieken in de regio Seattle.
Meer uit Financieel
SANTA CLARA (ANP) - Nvidia, de belangrijkste ontwikkelaar van chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI), heeft in het afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten behaald door de grote vraag naar zijn chips voor AI-datacenters. Volgens het bedrijf werd een omzet in de boeken gezet van 81,6 miljard dollar. Dat is een stijging van 85 procent vergeleken met een jaar eerder.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke winsten de handel uitgegaan, geholpen door een sterke daling van de olieprijzen. AI-chipconcern Nvidia stond bij de stijgers op Wall Street in aanloop naar de kwartaalcijfers die na het slot worden gepubliceerd.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT, gaat snel een aanvraag indienen voor een beursgang in New York. Dat melden bronnen aan The Wall Street Journal. Dat zou binnen enkele dagen of weken kunnen gebeuren en mogelijk zelfs al komende vrijdag, aldus de zakenkrant.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een flinke plus gesloten, waarbij een nieuw slotrecord werd bereikt. De chipfondsen ASMI, Besi en ASML stonden bij de sterkste stijgers in de hoofdgraadmeter. De olieprijzen gingen juist flink omlaag.
6 uur geledenSEJONG (ANP/AFP/RTR) - De vakbond bij het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics heeft een geplande staking tot nader order uitgesteld. Tienduizenden werknemers van Samsung dreigden te staken uit onvrede over het uitblijven van een deal over hogere bonussen. Maar volgens de bond is nu een voorlopige deal gesloten na arbitrage van de minister van Arbeid in het conflict.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASN Bank wil zijn aandeel in de hypotheekmarkt verdubbelen. Volgens topman Roland Boekhout kan het financiƫle concern dat voor elkaar krijgen door ervoor te zorgen dat een hypotheekaanvraag "appeltje-eitje" is bij de bank.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse beurzen gingen woensdag hoger van start, geholpen door meevallende bedrijfsresultaten en een daling van de olieprijs. Beleggers kijken vooral uit naar de kwartaalresultaten van chipconcern Nvidia, die na de slotbel worden gepubliceerd.
8 uur geleden