Wall Street in de min na cijfers over inflatie VS
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag lager begonnen. De aandacht van beleggers op Wall Street gaat onder meer uit naar cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten. Verder was maaltijdbezorger DoorDash een opvallende stijger na het nieuws over een miljardenovername van de Finse branchegenoot Wolt.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening een min van 0,1 procent op 36.277 punten. De brede S&P 500 zakte 0,4 procent tot 4664 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq verloor 0,8 procent tot 15.764 punten.
De inflatie in de VS steeg in oktober naar 6,2 procent op jaarbasis, wat sterker is dan economen hadden verwacht. Het is de hoogste inflatie sinds 1990. Daarnaast werd bekend dat de wekelijkse uitkeringsaanvragen in de VS licht zijn gedaald. Vanwege Veterans Day op donderdag werden die cijfers woensdag gepubliceerd.
DoorDash
DoorDash sprong dik 10 procent omhoog. Met de overname van Wolt is zo'n 7 miljard euro gemoeid. Het gaat om de grootste overname van DoorDash tot nu toe en de eerste in Europa. Het bedrijf kwam ook met veel beter dan verwachte kwartaalcijfers. Maaltijdbezorgers beleefden vorig jaar ook al een uitstekend jaar door het vele thuisbezorgen vanwege de coronapandemie.
Het aandeel van Google-moederconcern Alphabet liet een verlies van 1,3 procent zien. Google komt niet uit onder een boete van 2,4 miljard euro die de Europese Commissie het techbedrijf heeft opgelegd. De commissie heeft Google terecht gestraft voor het misbruiken van zijn marktmacht, vindt de Europese rechter. De commissie legde in 2017 de boete op.
Coinbase
Coinbase, een platform voor de handel in cryptomunten, was een opvallende daler met een min van bijna 9 procent. Coinbase kwam met tegenvallende cijfers over het afgelopen kwartaal. Ook fastfoodketen Wendy's opende de boeken over de afgelopen periode. Die resultaten vielen ook niet goed, want de koers van Wendy's ging dik 7 procent omlaag.
Verder maakt de fabrikant van elektrische voertuigen Rivian woensdag zijn debuut op Wall Street. Het bedrijf haalt met die beursgang 11,9 miljard dollar op, waarmee het de grootste in New York van dit jaar is. De aandelen werden verkocht tegen een prijs van 78 dollar per stuk. De totale marktwaarde van Rivian bedraagt meer dan 76 miljard dollar. Rivian wordt gezien als mogelijke rivaal van Tesla.
De euro was 1,1573 dollar waard, tegen 1,1585 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent meer op 84,21 dollar. Brentolie steeg 0,3 procent in prijs tot 85,00 dollar per vat.
Meer uit Financieel
HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse olie- en gasbedrijven ExxonMobil en Chevron hebben in het afgelopen kwartaal hoge winsten geboekt dankzij de sterk gestegen prijzen van olie en brandstoffen door de oorlog in het Midden-Oosten. De kwartaalwinsten van de twee maatschappijen stegen naar het hoogste niveau sinds 2022.
31 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft de Chinese webshop Temu een aanklacht gestuurd omdat het bedrijf niet meewerkte tijdens een inval. Begin december deed de Commissie een inval in het Europese hoofdkantoor van Temu in Dublin tijdens een onderzoek naar oneerlijke concurrentie.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR) - Het AI-muziekplatform Suno schendt copyrightregels van artiesten en moet daarom schadevergoedingen gaan betalen. Dat heeft een rechtbank in München vrijdag bepaald. Gebruikers van Suno kunnen op het AI-platform instructies invullen voor liedjes en krijgen dan een volledig uitgewerkt nummer terug.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Vanaf zondag gaan er nieuwe AI-regels gelden in de EU, waarbij AI-bedrijven verplicht zijn om expliciet te melden aan gebruikers dat ze gebruikmaken van AI. Zo moet bij afbeeldingen, video's of audio verplicht vermeld worden als ze zijn bewerkt of gegenereerd met AI. Die content moet een soort label krijgen, zodat het makkelijker wordt voor de autoriteiten om in kaart te brengen waar AI in het spel is geweest.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in juli gestegen naar 2,9 procent op jaarbasis door een grotere stijging van de energieprijzen. Dat meldt het Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Branchevereniging OV-NL noemt het "heel vervelend" dat reizigers op 9 september worden geraakt door de aangekondigde 24-uursstaking in het openbaar vervoer. Wat de precieze gevolgen zijn voor de dienstregeling is volgens een woordvoerder nog niet duidelijk.
3 uur geledenNOOTDORP (ANP) - Bodemonderzoeker en oliedienstverlener Fugro is 15 miljoen euro aan winst misgelopen door de Iranoorlog. De beursgenoteerde onderneming uit Nootdorp miste zo'n 10 miljoen aan inkomsten doordat werkzaamheden aan energieprojecten op zee en aan infrastructuur in Qatar en de Verenigde Arabische Emiraten stil kwamen te liggen door het geweld. De overige misgelopen 5 miljoen euro kwam door gestegen kosten van onder meer brandstof, meldt topman Mark Heine in een toelichting op de kwartaalresultaten.
3 uur geleden