Wall Street iets hoger van start
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag een fractie hoger geopend. De handel op Wall Street werd opgeschrikt door de oplopende spanningen tussen China en de Verenigde Staten en de aanhoudende stijging van het aantal coronabesmettingen wereldwijd. Verder verwerken Amerikaanse beleggers weer een flinke hoeveelheid bedrijfsresultaten.
De Dow-Jonesindex stond na enige minuten handel 0,1 procent hoger op 26.868 punten. De breed samengestelde S&P 500 kreeg er ook 0,1 procent bij, tot 3260 punten. Techbeurs Nasdaq steeg 0,2 procent tot 10.704 punten.
De Amerikaanse regering heeft de sluiting van een Chinees consulaat in de Texaanse stad Houston geëist. Washington zegt met de stap Amerikaanse belangen te willen beschermen. China noemt de sluiting een schandalige zet en een politieke provocatie en dreigt met vergelding.
United Airlines
Luchtvaartmaatschappij United Airlines (min 0,9 procent) was een van de bedrijven die de boeken openden. United leed in het tweede kwartaal een verlies van 1,6 miljard dollar door de coronacrisis en sprak van de moeilijkste periode uit zijn 94-jarige bestaan.
Snap, het bedrijf achter de app Snapchat, leverde 6 procent in. Het gebruik van Snapchat is afgelopen kwartaal opnieuw toegenomen, maar de aanwas van nieuwe gebruikers was wel minder sterk dan Snap zelf had voorzien.
Texas Instruments
Chipproducent Texas Instruments (min 2,1 procent) kwam met gunstige vooruitzichten. Ook biotechnoloog Biogen (plus 1,1 procent), winkelketen Best Buy (plus 6,6 procent) en oliedienstverlener Baker Hughes (plus 1,2 procent) gaven een inkijkje in de boeken
Farmaceut Pfizer werd 3,8 procent hoger gezet. De Amerikaanse regering heeft 100 miljoen doses van het potentiële coronavaccin gekocht dat Pfizer ontwikkelt met de Duitse biotechnoloog BioNTech voor bijna 2 miljard dollar. De VS namen een optie op nog eens 500 miljoen doses.
Muziekstreamingdienst Spotify maakte een koerssprongetje van 8,2 procent na de bekendmaking van een meerjarig samenwerkingsverband met platenmaatschappij Universal Music Group.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn donderdag met rode cijfers begonnen, na drie verliesdagen op rij. Beleggers bleven voorzichtig door het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten en de almaar stijgende olieprijzen. De vrees dat de inflatie verder zal oplopen door de hogere brandstofprijzen en centrale banken de rentes gaan verhogen, zorgde voor terughoudendheid.
10 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De prijs van een vat Brentolie is donderdagmiddag gestegen tot meer dan 105 dollar per vat, waarmee olie uit Europa en het Midden-Oosten de opmars van de afgelopen tijd steeds verder doorzet. De olieprijzen gaan nu al langere tijd omhoog als gevolg van het almaar escalerende geweld in de Iranoorlog.
32 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bierbrouwer Heineken wil zijn belang in de Nederlandse drankproducent Stëlz uitbreiden naar een meerderheidsbelang. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) onderzoekt of dit mag.
36 minuten geledenBERLIJN (ANP) - Over een eventueel eerder vertrek van Christine Lagarde als president van de Europese Centrale Bank is "niets te melden". Dat zei ze in een toelichting op het rentebesluit van de centrale bank voor de eurozone.
50 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De jongerentak van vakbond CNV hekelt de uitspraken van VVD-fractievoorzitter Ruben Brekelmans over het parttime werken van jongeren. Brekelmans pleitte in zijn Binnenhoflezing woensdag om vijf dagen werken weer als norm te stellen. Hij wees ook op de werkcultuur bij techbedrijven in China, waar mensen volgens hem 72 uur in de week werken.
53 minuten geledenRIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De oliewinning in Saudi-Arabië is door de Iranoorlog gedaald tot het laagste niveau sinds 1990. Recente aanvallen tussen de Verenigde Staten en Iran hebben het nog lastiger gemaakt om olie te produceren en exporteren.
54 minuten geledenROME (ANP) - De Italiaanse treinvervoerder Italo heeft plannen om uit te breiden naar Nederland en België. Dat zei topman Gianbattista La Rocca tegen Italiaanse media. Onlangs werd al bekend dat de private vervoersmaatschappij volop investeert om in Duitsland de concurrentie aan te gaan met Deutsche Bahn.
1 uur geleden