Wall Street houdt vast aan hoop op steunpakket
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met winsten het weekend in gegaan. Ondanks merkwaardige opmerkingen van president Donald Trump, bleef Wall Street vasthouden aan de hoop op een nieuw coronasteunpakket voor de Amerikaanse economie.
De Dow-Jonesindex sloot 0,6 procent in de plus op 28.586,90 punten. De brede S&P 500 won 0,9 procent tot 3477,14 punten en technologiebeurs Nasdaq steeg 1,4 procent tot 11.579,95 punten.
Trump zorgde voor verwarring met uitlatingen dat hij streeft naar een nog groter coronasteunpakket dan de Democraten tot nu toe hebben voorgesteld. Onderhandelaars van het Witte Huis leken juist op het punt te staan een soort compromis te sluiten met de Democraten, waarmee ook de Republikeinen akkoord kunnen gaan. Daarmee zou 1,8 biljoen dollar zijn gemoeid. Economisch topadviseur Larry Kudlow stelde eerder op de dag nog tegen nieuwszender Fox dat Trump al goedkeuring zou hebben gegeven voor een herzien steunpakket.
Xilinx
Bij de bedrijven stond chipbedrijf Xilinx in de belangstelling. Branchegenoot Advanced Micro Devices (AMD) is naar verluidt in vergevorderde gesprekken over de overname van het bedrijf. Het aandeel Xilinx won ruim 14 procent. AMD ging juist bijna 4 procent onderuit.
Een ander chipbedrijf, het Eindhovense NXP, meldde te hebben geprofiteerd van betere omstandigheden in de auto-industrie en noteerde een 5 procent in de plus. Eerder voelde de aan de Nasdaq genoteerde onderneming de malaise in de auto-industrie nog in haar resultaten. De resultaten in een voorlopige handelsupdate waren dan ook beter dan vooraf werd verwacht.
Gilead
Verder kwam farmaceut Gilead (plus 0,8 procent) met de definitieve onderzoeksresultaten naar zijn virusremmer remdesivir, die wordt ingezet tegen Covid-19. Uit klinische tests zou blijken dat patiënten die het middel kregen toegediend gemiddeld vijf dagen sneller herstelden dan degenen die een placebo kregen.
De euro was 1,1827 dollar waard, tegenover 1,1823 dollar bij het slot van de Europese beurzen eerder op de dag. Een vat Amerikaanse olie werd 1,6 procent goedkoper op 40,54 dollar. Brentolie zakte 1,3 procent in prijs tot 42,79 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DOHA (ANP) - De recente Iraanse aanvallen op gasinstallaties in Qatar hebben 17 procent van de exportcapaciteit van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) van Qatar uitgeschakeld. Die inschatting heeft de topman van het Qatarese staatsgasbedrijf donderdag gemaakt tegenover persbureau Reuters.
25 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten gingen donderdag verder omlaag, na de zware verliezen de voorgaande dag. De verkoopgolf werd aangejaagd door oplopende olieprijzen als gevolg van de escalatie in het Midden-Oosten, terwijl beleggers vrezen voor een langdurige oorlog.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond ziet een toename van het aantal bezoeken aan webpagina's over energiecontracten en -kosten en de pagina waarop consumenten de kosten van verschillende energieleveranciers kunnen vergelijken. Van die laatste waren de bezoekcijfers ruim 70 procent hoger in de eerste helft van maart ten opzichte van de laatste helft van februari. Ook bellen meer mensen de klantenservice van de bond met vragen en zorgen over de stijgende energieprijzen.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM vliegt tot en met 17 mei niet naar Dubai en de Saudische steden Riyad en Dammam, vanwege de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. "Wij blijven de situatie evalueren en houden nauw contact met de relevante autoriteiten", aldus de Nederlandse luchtvaartmaatschappij in een verklaring.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) verlaagt de groeiverwachting voor de economie van de eurozone vanwege de onzekerheid door de oorlog in het Midden-Oosten. De centrale bank in Frankfurt rekent voor dit jaar nu op een groei met 0,9 procent. In december werd nog een plus van 1,2 procent voorspeld. Voor 2027 rekent de ECB nu op een groei met 1,3 procent. Dat was eerder nog 1,4 procent.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - FNV hoeft de kosten van het voormalige ledenparlement van de vakbond voor de cassatie tegen een eerdere beslissing over de hervorming van de vakbond niet te betalen. Dat heeft de ondernemingskamer bepaald, meldt het gerechtshof in Amsterdam donderdag.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten zal de Britse inflatie op de korte termijn opjagen, waarschuwt de centrale bank van het Verenigd Koninkrijk. Beleidsmakers van de Bank of England (BoE) hielden donderdag de rente gelijk op 3,75 procent, maar staan "klaar om in te grijpen" als dat nodig is om de gemiddelde prijsstijging terug te dringen tot 2 procent.
2 uur geleden