Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street hoger richting inauguratie Trump

Wall Street hoger richting inauguratie Trump

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen vrijdag omhoog. Beleggers wachten vooral op de inauguratie van aankomend president Donald Trump op maandag. Sinds de herverkiezing van Trump in november zijn de Amerikaanse beurzen flink gestegen door het vooruitzicht van lagere belastingen en soepelere regels voor Amerikaanse bedrijven onder zijn regime.

Trump dreigt echter ook importheffingen in te voeren op buitenlandse producten, die zouden kunnen leiden tot een wereldwijde handelsoorlog. Daarnaast kunnen de heffingen leiden tot hogere prijzen, waarmee de inflatie in de Verenigde Staten weer wordt aangewakkerd. De Federal Reserve zou daardoor voorzichtiger kunnen worden met het verlagen van de rente.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,7 procent hoger op 43.462 punten. De brede S&P 500-index klom 0,9 procent tot 5990 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 1,5 procent tot 19.621 punten. Beleggers maken zich ook op voor een lang weekend. De Amerikaanse beurzen zijn tijdens de inauguratie van Trump gesloten. Het is dan Martin Luther King Day in de Verenigde Staten.

Ingehaald

De Dow en de S&P 500-index koersen af op stevige weekwinsten van rond de 3 en 2 procent. Dat komt vooral door de stevige opmars op woensdag, die werd veroorzaakt door meevallende Amerikaanse inflatiecijfers. Die cijfers zorgden in combinatie met opmerkingen van Fed-bestuurders voor speculatie dat de centrale bank dit jaar de rente mogelijk toch verder kan verlagen. Ook kwamen grote Amerikaanse banken als Wells Fargo, JPMorgan Chase, Citigroup en Goldman Sachs deze week met sterke resultaten.

Salesforce steeg 1,9 procent. De grote Amerikaanse softwareleverancier werd door beleggingsadviseur TD Cowen op de kooplijst gezet. J.B. Hunt Transport Services kelderde 5,8 procent, na tegenvallende resultaten van het transportbedrijf in het vierde kwartaal.

Apple krabbelde wat op en klom 1 procent. De iPhone-maker zakte een dag eerder 4 procent en kende daarmee de slechtste beursdag sinds augustus vorig jaar. De koersdaling volgde op berichten dat het techconcern zijn positie als grootste smartphoneverkoper in China is kwijtgeraakt. Apple is op die belangrijke markt vorig jaar ingehaald door zijn Chinese concurrenten Vivo en Huawei.

Meer uit Financieel

Oud-ASML-topman Wennink pleit voor nationaal welvaartsakkoord

AMSTERDAM (ANP) - Er is een nationaal akkoord nodig om de toekomstige welvaart van Nederland op orde te krijgen. Daarvoor pleitte oud-topman van chipmachinemaker ASML Peter Wennink woensdagavond tijdens de EW Economie-lezing in het Amsterdamse DeLaMar Theater.

12 minuten geleden
VS verlengen ontheffing op Russische en Iraanse olie niet

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse regering gaat het opschorten van sancties op Iraanse en Russische olie niet verlengen. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent woensdag. Eerder stond de VS de verkoop van Iraanse en Russische olie die al aan boord van schepen was geladen tijdelijk toe om de stijging van de olieprijzen tegen te gaan.

44 minuten geleden
IMF verwacht van zeker twaalf landen steunverzoeken door oorlog

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verwacht van zeker twaalf landen nieuwe kredietaanvragen om de economische gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Waarschijnlijk gaat het vooral om landen in Afrika ten zuiden van de Sahara, heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva woensdag gezegd.

1 uur geleden
Nederlandse en Duitse huiszoekingen in onderzoek dividendstrippen

KEULEN (ANP/AFP) - Autoriteiten in Duitsland en Nederland hebben woensdag een reeks huiszoekingen gedaan in een groot onderzoek naar dividendstrippen. Ook zijn invallen gedaan bij belastingadviesbureaus, heeft het Openbaar Ministerie in Keulen laten weten. Later werd dit ook bevestigd door het Openbaar Ministerie in Nederland.

2 uur geleden
ASML grote verliezer op Damrak ondanks hogere omzetverwachting

AMSTERDAM (ANP) - Chipmachinefabrikant ASML was woensdag de grote verliezer op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel ruim 4 procent lager. Het Veldhovense concern kondigde aan voor dit jaar op een hogere omzet te rekenen dan eerder aangegeven. Maar de koersbeweging van het aandeel laat zien dat deze stap grotendeels door beleggers werd verwacht. Volgens sommige analisten zijn de nieuwe prognoses van ASML eigenlijk aan de voorzichtige kant.

3 uur geleden
Trump dreigt Fed-baas na einde van zijn termijn uit Fed te zetten

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Donald Trump heeft gedreigd om Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell te ontslaan uit het bestuur van de Amerikaanse centrale bank als Powell na het einde van zijn termijn als voorzitter niet onmiddellijk helemaal vertrekt bij de Fed. "Ik zal hem moeten ontslaan, oké, als hij niet op tijd vertrekt", zei de Amerikaanse president in een woensdag uitgezonden interview met Fox Business.

4 uur geleden
AWVN: loonsverhogingen in nieuwe cao's trekken weer aan

DEN HAAG (ANP) - De loonsverhogingen in Nederland trekken de laatste tijd weer iets aan. Dat constateert werkgeversvereniging AWVN in nieuwe cijfers over de vorige maand afgesloten cao's. Daarin werd de dalende trend van de voorgaande maanden doorbroken en kwam de gemiddelde loonstijging weer tot boven de 3 procent.

5 uur geleden