Wall Street hoger na renteverhoging door Federal Reserve
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Beleggers reageerden onder andere op het rentebesluit van de Federal Reserve. De Amerikaanse centralebankenkoepel maakte bekend voor het eerst sinds 2018 de rente met een kwart procentpunt te verhogen om daarmee de hoge inflatie te beteugelen. Ook de oorlog in Oekraïne houdt de markten bezig.
Volgens Fed-baas Jerome Powell liggen verdere renteverhogingen dit jaar in het verschiet. Hij zei in een toelichting dat de centrale bank, waar nodig, het tempo van de rentestappen kan opvoeren. In de volgende vergaderingen dit jaar zal de rente keer op keer worden verhoogd.
Verder reageerden beleggers op de ontwikkelingen in Oekraïne. De Oekraïense president Volodimir Zelenski verklaarde eerder in een toespraak dat een vredesakkoord met Rusland "realistischer begon te klinken". De Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov zei op zijn beurt hoop op een compromis te zien in de onderhandelingen met Oekraïne.
Chinese techbedrijven
De Dow-Jonesindex sloot met een winst van 1,6 procent op 34.063,10 punten. De brede S&P 500 dikte 2,2 procent aan tot 4357,86 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 3,8 procent tot 13.436,55 punten.
De Chinese techbedrijven met noteringen op Wall Street gingen flink omhoog na het sterke herstel in de sector tijdens de Aziatische beurshandel. De fondsen stonden eerder deze week fors onder druk door zorgen over strengere regelgeving in zowel China als de Verenigde Staten, waar enkele grote Chinese bedrijven hun beursnotering dreigden te verliezen. De Chinese webwinkelconcerns Alibaba en JD.com stegen 37 en 39 procent. De Chinese taxidienst Didi Global veerde haast 42 procent op.
Starbucks sloot ruim 5 procent hoger na een adviesverhoging. De koffieketen maakte ook bekend dat topman Kevin Johnson volgende maand met pensioen gaat. Oprichter Howard Schultz keert terug om de taken van Johnson tijdelijk over te nemen.
Tesla
Tesla won bijna 5 procent. Volgens persbureau Bloomberg schort de fabrikant van elektrische auto's de productie in zijn fabriek in Shanghai voor twee dagen op, omdat de Chinese autoriteiten daar extra restricties instellen om een grote corona-uitbraak in te dammen.
De euro was 1,1042 dollar waard, tegen 1,1009 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,6 procent minder op 94,94 dollar. Brentolie werd 2,1 procent minder waard op 97,79 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De S&P 500-index op de aandelenbeurzen in New York is dinsdag voor het eerst boven de 7800 punten gesloten. Koersstijgingen van technologieaandelen en gedaalde rentes op staatsobligaties zorgden voor een positieve stemming. Beleggers keken daarnaast uit naar het aankomende cijferseizoen, dat binnenkort begint.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse kledingwebsite ASOS heeft bevestigd dat dinsdagochtend een "ongeautoriseerde klantmelding" is verstuurd. Eerder op de dag werd bekend dat gebruikers van de app een melding hadden ontvangen, waaruit kon worden opgemaakt dat de systemen van ASOS zijn gehackt. Het bedrijf laat weten onderzoek te doen naar "ongeoorloofde activiteiten via platforms van derden" die het gebruikt voor communicatie met klanten.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP/RTR) - Duizenden besturingssystemen van Europese wind- en zonneparken zijn via het internet toegankelijk en zijn zodoende kwetsbaar voor hackpogingen. In Nederland zijn ruim 140 van dergelijke toegankelijke systemen gevonden, hebben onderzoekers van cybersecuritybedrijf Modat dinsdag bekendgemaakt tijdens een cybertop in Den Haag.
6 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Teksten gemaakt door ChatGPT krijgen een watermerk in de Europese Unie. OpenAI, de eigenaar van de chatbot, laat weten het onzichtbare watermerk de komende weken in te voeren. Daarmee moet duidelijker worden dat een tekst door kunstmatige intelligentie (AI) is gegenereerd.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak heeft dinsdag zijn recordslotstand verder aangescherpt. Ook op andere beurzen in Europa was de stemming positief, onder meer gesteund door dalende olieprijzen.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - FrieslandCampina heeft het exclusieve merkrecht op de kleur geel in de Benelux voor verpakkingen van Chocomel. Dat komt naar voren uit de recente uitspraak van het Benelux-Bureau voor de Intellectuele Eigendom (BOIP) in Den Haag in een zaak die het zuivelconcern had aangespannen tegen een Spaanse concurrent.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil normen voor Europese producten of diensten bij uitzondering ook buiten de EU kunnen laten vaststellen, meldt ze dinsdag in een voorstel.
11 uur geleden