Wall Street hoger na inflatiecijfer VS, Apple bij dalers
NEW YORK (ANP) - Apple is woensdag verder omlaaggegaan op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden op berichten dat de Chinese regering ontkent iPhones te hebben verboden op ministeries. Vorige week stond Apple nog onder druk na mediaberichten over zo'n verbod op het gebruik van niet-Chinese smartphones door ambtenaren op het werk.
Een woordvoerster van het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken verklaarde dat "China geen wet, reglementen of richtlijnen heeft die de aankoop of het gebruik van telefoons van buitenlandse merken zoals iPhone verbieden". Het officiële antwoord van het ministerie sluit echter niet uit dat ambtenaren mondeling wel te horen hebben gekregen dat ze hun iPhone beter thuis kunnen laten. Het aandeel Apple daalde 0,2 procent. Dinsdag zakte Apple nog 1,7 procent doordat beleggers niet onder de indruk waren van de presentatie van nieuwe producten van het techconcern, waaronder de iPhone 15.
De algehele stemming op Wall Street was wel positief. Beleggers verwerkten de nieuwste inflatiegegevens van de Verenigde Staten. Die lieten zien dat de consumentenprijzen in augustus met 3,7 procent zijn gestegen. Dat was iets meer dan de 3,6 procent die economen hadden voorzien. In juli bedroeg de inflatie nog 3,2 procent.
Renteverhoging
De Federal Reserve heeft de rente al flink verhoogd om de inflatie aan te pakken. Volgende week vergadert de Amerikaanse centrale bank opnieuw over het rentetarief. Beleggers hopen dat de Fed de rente dan onveranderd zal laten.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,3 procent hoger op 34.741 punten. De brede S&P 500 steeg 0,2 procent tot 4472 punten. De techbeurs Nasdaq won 0,3 procent tot 13.813 punten.
Oracle in plus, dollar- en oliekoers
Oracle won 1,3 procent. Dinsdag zakte het aandeel nog 13,5 procent na tegenvallende kwartaalcijfers en vooruitzichten van het Amerikaanse softwareconcern. Dat was de grootste koersdaling in meer dan twintig jaar voor het bedrijf. Automakers Ford en General Motors stegen tot 3,5 procent dankzij koopadviezen door de Zwitserse bank UBS.
Ook bleef de aandacht uitgaan naar de aanstaande beursgang van Arm. De Britse chipontwikkelaar zal later op de dag zijn definitieve introductieprijs vaststellen. Donderdag zal de beursgang plaatsvinden.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn maandag zeker 9 procent gestegen door de aangekondigde Amerikaanse blokkade van de Straat van Hormuz en de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump dat er tol zal worden geheven.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Zonne-energie was in juni voor het eerst goed voor een kwart van de totale elektriciteitsproductie in de Europese Unie. Dat heeft energiedenkttank Ember becijferd. Door de vele zonuren en grote hoeveelheid aan geïnstalleerde zonnepanelen werd vorige maand een recordhoeveelheid van 52 terawattuur aan stroom uit zonne-energie opgewekt. Hiermee werd het vorige record van 47 terawattuur van een maand eerder verbroken.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zakten maandag gedurende de handelsdag verder weg. De beurshandel stond vooral onder druk door stijgende olieprijzen en de escalatie van het conflict in het Midden-Oosten. Daarnaast namen beleggers gas terug in aanloop naar een reeks bedrijfsresultaten die later deze week worden gepubliceerd.
5 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM onderzoekt alternatieve routes voor twee geplande vluchten van India naar Amsterdam. De toestellen vliegen normaal gesproken door het Saudische luchtruim, maar de maatschappij bekijkt andere opties om de veiligheid te waarborgen.
5 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft maandag de schikking tussen president Donald Trump en de Amerikaanse belastingdienst (IRS) ongeldig verklaard. De overeenkomst gaf Trump en zijn bedrijven vergaande fiscale bescherming. Daarnaast voorzag de deal aanvankelijk in een overheidsfonds van bijna 1,8 miljard dollar, bedoeld voor Amerikaanse burgers die zich benadeeld voelen door het rechtssysteem. Dat fonds werd later geschrapt.
7 uur geledenDUBLIN (ANP/AFP) - Het Amerikaanse chipconcern Intel gaat 5 miljard euro extra investeren in Ierland om de productie van geavanceerde processors uit te breiden. Het bedrijf wil daarmee inspelen op de groeiende vraag die wordt aangewakkerd door kunstmatige intelligentie (AI). De investering moet Ierland maken tot "een leidend Europees productiecentrum".
7 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Volgens de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) bestaat er geen juridische grondslag om tol te heffen enkel voor de doorvaart door een zeestraat. Daarmee reageert de scheepvaartorganisatie van de Verenigde Naties op het plan van de Amerikaanse president Donald Trump om compensatie te vragen voor de kosten van het beschermen van de scheepvaart door de Straat van Hormuz.
9 uur geleden