Wall Street hoger na grote stroom cijfers, Facebook verliest
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winst gesloten, waarbij tussentijds nieuwe records werden aangetikt. Beleggers op Wall Street verwerkten weer een grote hoeveelheid bedrijfsresultaten, onder meer van Facebook en autoconcern Ford Motor. Daarnaast kwamen er nieuwe cijfers over de Amerikaanse economie die zwakker uitvielen dan verwacht.
De Dow-Jonesindex eindigde met een plus van 0,4 procent op 35.084,53 punten. De brede S&P 500 klom 0,4 procent tot 4419,15 punten en de technologiebeurs Nasdaq won 0,1 procent tot 14.778,26 punten.
De Amerikaanse economie is in het tweede kwartaal met 1,6 procent gegroeid ten opzichte van het voorgaande kwartaal. Economen hadden op een sterkere groei gerekend, gezien de versoepelingen van de coronaregels in de Verenigde Staten. Daarnaast vielen de wekelijkse uitkeringsaanvragen hoger uit dan verwacht. Die tegenvallende cijfers kunnen de Federal Reserve aansporen om langer door te gaan met zijn stimuleringsbeleid.
Facebook daalde 4 procent. Het sociale mediabedrijf boekte afgelopen kwartaal flink meer omzet en winst, maar voor het lopende kwartaal werden de verwachtingen getemperd. Betalingsbedrijf PayPal kwam ook met een tegenvallende vooruitblik en verloor meer dan 6 procent.
Ford ging juist bijna 4 procent omhoog. De autofabrikant is veel positiever geworden over de resultaten in 2021, ondanks de chiptekorten in de auto-industrie. Verder won chipproducent Qualcomm na cijfers 6 procent. Beleggers waren eveneens tevreden over Yum! Brands, het moederbedrijf van fastfoodketens KFC, Pizza Hut en Taco Bell, met een winst van 6,3 procent. Andere bedrijven met resultaten waren onder meer farmaceut Merck (min 1,4 procent) en creditcardmaatschappij Mastercard (plus 1,4 procent).
Didi Global
De Chinese taxi-app Didi Global won 11 procent. Volgens The Wall Street Journal overweegt het bedrijf om weer van de beurs te vertrekken en aandeelhouders te compenseren voor recent geleden verliezen. Maar dit bericht werd later door Didi tegengesproken.
De fabrikant van elektrische auto's Nikola was een stevige verliezer, met een min van 15 procent nadat bekend werd dat oprichter Trevor Milton vervolgd wordt voor misleiding, fraude en bedrog bij het bedrijf. Hij trad eerder al terug als voorzitter bij Nikola.
Robinhood
De populaire beleggingsapp Robinhood maakte een teleurstellend debuut op Wall Street met een koersdaling van ruim 8 procent. Robinhood was de geliefde app van particuliere beleggers die begin dit jaar flink belegden in gamewinkelketen GameStop en bioscoopbedrijf AMC Entertainment.
De euro was 1,1890 dollar waard, tegen 1,1885 dollar bij het slot in Europa. Een vat Amerikaanse olie werd 1,7 procent duurder op 73,61 dollar. Brentolie kostte 1,8 procent meer op 76,08 dollar per vat.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Energie Agentschap (IEA) heeft de schattingen voor een wereldwijd olieoverschot dit jaar en volgend jaar voor het eerst in enkele maanden naar beneden bijgesteld. Dat komt volgens het agentschap doordat de vraag naar olie toeneemt en de productiegroei afneemt.
47 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Een verhoging van de EU-meerjarenbegroting met 10 procent, geen bezuinigingen op de budgetten voor landbouw en achterstandsbeleid en meer eigen middelen om nieuwe prioriteiten te financieren. Dat is de inzet van de onderhandelaars die namens het Europees Parlement met de EU-lidstaten tot overeenstemming moeten komen over de meerjarenbegroting 2028-2034.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag lager begonnen. Beleggers verwerkten het besluit van de Federal Reserve om de rente voor de derde keer op rij te verlagen. Met de lagere leenkosten wil de centrale bank de kwakkelende arbeidsmarkt stimuleren. De beleidsmakers van de Fed waren wel verdeeld over het rentebesluit en voorzien voor het komende jaar nog maar één renteverlaging. Ook gaf voorzitter Jerome Powell aan dat de Fed bij de komende rentevergadering waarschijnlijk in de pauzestand gaat.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Overlevenden van de tyfoon Rai op de Filipijnen hebben Shell aangeklaagd. Ze willen geld zien omdat ze vinden dat het energiebedrijf heeft bijgedragen aan de tyfoon en de schade die daardoor is ontstaan. Drie klimaatorganisaties steunen de overlevenden in de rechtszaak, die in Groot-Brittannië plaatsvindt.
2 uur geledenAUSTIN (ANP/RTR) - Elon Musk heeft een hint gegeven voor een beursgang van SpaceX, nadat verschillende media de afgelopen dagen al hadden gemeld dat het commerciële ruimtevaartbedrijf naar de aandelenmarkt wil. Een ruimtevaartjournalist had in een artikel geschreven dat die beursgangplannen zijn bevestigd en Musk schreef vervolgens op X dat die journalist gelijk heeft.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Woningen werden in 2025 sneller verkocht dan een jaar eerder, meldt huizenwebsite Funda. Ook het woningaanbod op Funda groeide dit jaar. Door de aanhoudende krapte op de woningmarkt nam de vraagprijs van huizen eveneens toe.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De schade door beleggingsfraude bedraagt vermoedelijk honderden miljoenen euro's per jaar en kan zelfs oplopen tot 750 miljoen euro, meldt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na onderzoek. De beurswaakhond spreekt van een snelgroeiend en ernstig maatschappelijk probleem waarvan de omvang wordt onderschat.
4 uur geleden