Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street hoger na grote stroom cijfers, Facebook verliest

Wall Street hoger na grote stroom cijfers, Facebook verliest

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winst gesloten, waarbij tussentijds nieuwe records werden aangetikt. Beleggers op Wall Street verwerkten weer een grote hoeveelheid bedrijfsresultaten, onder meer van Facebook en autoconcern Ford Motor. Daarnaast kwamen er nieuwe cijfers over de Amerikaanse economie die zwakker uitvielen dan verwacht.

De Dow-Jonesindex eindigde met een plus van 0,4 procent op 35.084,53 punten. De brede S&P 500 klom 0,4 procent tot 4419,15 punten en de technologiebeurs Nasdaq won 0,1 procent tot 14.778,26 punten.

De Amerikaanse economie is in het tweede kwartaal met 1,6 procent gegroeid ten opzichte van het voorgaande kwartaal. Economen hadden op een sterkere groei gerekend, gezien de versoepelingen van de coronaregels in de Verenigde Staten. Daarnaast vielen de wekelijkse uitkeringsaanvragen hoger uit dan verwacht. Die tegenvallende cijfers kunnen de Federal Reserve aansporen om langer door te gaan met zijn stimuleringsbeleid.

Facebook

Facebook daalde 4 procent. Het sociale mediabedrijf boekte afgelopen kwartaal flink meer omzet en winst, maar voor het lopende kwartaal werden de verwachtingen getemperd. Betalingsbedrijf PayPal kwam ook met een tegenvallende vooruitblik en verloor meer dan 6 procent.

Ford ging juist bijna 4 procent omhoog. De autofabrikant is veel positiever geworden over de resultaten in 2021, ondanks de chiptekorten in de auto-industrie. Verder won chipproducent Qualcomm na cijfers 6 procent. Beleggers waren eveneens tevreden over Yum! Brands, het moederbedrijf van fastfoodketens KFC, Pizza Hut en Taco Bell, met een winst van 6,3 procent. Andere bedrijven met resultaten waren onder meer farmaceut Merck (min 1,4 procent) en creditcardmaatschappij Mastercard (plus 1,4 procent).

Didi Global

De Chinese taxi-app Didi Global won 11 procent. Volgens The Wall Street Journal overweegt het bedrijf om weer van de beurs te vertrekken en aandeelhouders te compenseren voor recent geleden verliezen. Maar dit bericht werd later door Didi tegengesproken.

De fabrikant van elektrische auto's Nikola was een stevige verliezer, met een min van 15 procent nadat bekend werd dat oprichter Trevor Milton vervolgd wordt voor misleiding, fraude en bedrog bij het bedrijf. Hij trad eerder al terug als voorzitter bij Nikola.

Robinhood

De populaire beleggingsapp Robinhood maakte een teleurstellend debuut op Wall Street met een koersdaling van ruim 8 procent. Robinhood was de geliefde app van particuliere beleggers die begin dit jaar flink belegden in gamewinkelketen GameStop en bioscoopbedrijf AMC Entertainment.

De euro was 1,1890 dollar waard, tegen 1,1885 dollar bij het slot in Europa. Een vat Amerikaanse olie werd 1,7 procent duurder op 73,61 dollar. Brentolie kostte 1,8 procent meer op 76,08 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Weinig beweging op Damrak op laatste handelsdag november

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak liet vrijdag weinig beweging zien. Beleggers deden het rustig aan op de laatste handelsdag van november. Wall Street bleef donderdag dicht door de viering van Thanksgiving en is op Black Friday slechts een halve dag geopend. De New Yorkse beurzen sluiten op deze voor retailers belangrijke koopjesdag om 19.00 uur Nederlandse tijd.

1 uur geleden
600 FNV'ers tekenen petitie tegen hervormingen Asscher en Heerts

AMSTERDAM (ANP) - Ruim zeshonderd leden van vakbond FNV hebben een petitie ondertekend tegen de hervormingen die tijdelijk toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts voorstellen. Dat maakte de organisatie FNV Democratisch vlak voor het begin van een nieuwe rechtszaak over de crisis binnen FNV bekend.

1 uur geleden
Frans lagerhuis stemt voor nationalisatie ArcelorMittal-delen

PARIJS (ANP/AFP) - Het lagerhuis in Frankrijk heeft ingestemd met het voorstel om activiteiten van staalconcern ArcelorMittal in het land te nationaliseren. De grootste staalfabrikant van Frankrijk voelt de crisis in de Europese metaalsector hard en heeft kostenbesparingen en reorganisaties aangekondigd.

1 uur geleden
Kleine daling verkoopprijzen Nederlandse industrie

DEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in oktober licht gedaald, na een stijging in september. Gemiddeld waren de afzetprijzen 0,1 procent lager dan in dezelfde maand vorig jaar, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In september stegen de prijzen met 0,6 procent.

3 uur geleden
Aantal ontvangers bijstandsuitkering opnieuw gestegen

DEN HAAG (ANP) - Het aantal mensen met een algemene bijstandsuitkering is in het derde kwartaal opnieuw gestegen. Vooral de groep jongeren in de bijstand groeide, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

4 uur geleden
Nexperia roept Chinese tak openlijk op toelevering te herstellen

NIJMEGEN (ANP) - Nexperia heeft donderdag een open brief gepubliceerd waarin de chipmaker de Chinese tak oproept de toeleveringsketen te herstellen. Het Nijmeegse bedrijf zegt contact te hebben geprobeerd te leggen via telefoon, e-mails en voorstellen voor vergaderingen om de problemen op te lossen, maar dat "betekenisvolle" reacties uitbleven.

12 uur geleden
Verenigd Koninkrijk stelt sancties tegen Lukoil uit tot februari

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk heeft sancties tegen de buitenlandse onderdelen van de Russische olieproducent Lukoil uitgesteld. De sancties werden vorige maand aangekondigd en moesten kort voor middernacht ingaan, maar zijn nu uitgesteld tot 26 februari volgend jaar.

12 uur geleden