Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street hoger na Fed-notulen, Nordstrom positieve uitschieter

Wall Street hoger na Fed-notulen, Nordstrom positieve uitschieter

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Beleggers op Wall Street verwerkten de notulen van de beleidsvergadering van de Federal Reserve van begin mei. Daaruit bleek dat de Amerikaanse centrale bank vastbesloten is om de hoge inflatie te bestrijden door de rente verder te verhogen. Daarnaast was warenhuisketen Nordstrom een opvallende winnaar dankzij goede kwartaalcijfers en vooruitzichten.

De Dow-Jonesindex sloot 0,6 procent hoger op 32.120,28 punten en de brede S&P 500 steeg 1 procent tot 3978,73 punten. De Nasdaq eindigde 1,5 procent in het groen op 11.434,74 punten. De techgraadmeter verloor een dag eerder nog ruim 2 procent, mede door een winstwaarschuwing van Snap. Het bedrijf achter Snapchat raakte ruim 43 procent van zijn beurswaarde kwijt, wat zorgde voor koersdruk in de hele sector. Woensdag toonde Snap wat herstel met een plus van 11,7 procent.

De Fed verhoogde begin deze maand de rente met een half procentpunt en wil bij de komende beleidsvergaderingen de rente in een vergelijkbaar tempo verhogen. In de notulen staat dat beleidsmakers van de centrale bank "zeer toegewijd en vastbesloten zijn om de noodzakelijke maatregelen te nemen om prijsstabiliteit te herstellen".

Nordstrom

Nordstrom sprong 14 procent omhoog. Het warenhuisconcern boekte afgelopen kwartaal meer omzet dan verwacht en verhoogde de verwachtingen voor het gehele jaar. Branchegenoot Kohl's liftte mee met een koersstijging van bijna 12 procent en winkelketen Target ging meer dan 4 procent vooruit.

Fastfoodketen Wendy's deed het ook goed met een plus van net geen 10 procent. Grootaandeelhouder Trian Fund Management van multimiljardair Nelson Peltz liet weten een overname of andere mogelijke deal voor Wendy's te onderzoeken.

Toll Brothers

Toll Brothers werd ook bijna 10 procent meer waard dankzij beter dan verwachte kwartaalcijfers van de bouwer van dure huizen. Huizenbouwer Dr Horton kreeg er ruim 5 procent bij.

De euro was 1,0674 dollar waard, tegen 1,0660 dollar bij het slot van de beurshandel in Europa. Een vat Amerikaanse olie steeg 1 procent in prijs tot 110,82 dollar. Brentolie werd 0,8 procent duurder op 114,43 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Techbedrijven winnen op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Techbedrijven hoorden maandag bij de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het enthousiasme over techaandelen deed de zorgen over de nog altijd hoge olieprijzen en obligatierentes even naar de achtergrond verdwijnen.

5 uur geleden
AI-bedrijven kunnen modellen niet beheersen, zegt klokkenluider

NEW YORK (ANP/AFP) - Toonaangevende AI-bedrijven weten niet hoe ze moeten voorkomen dat AI-systemen doelen nastreven die hun ontwikkelaars niet hebben meegegeven. Daarvoor waarschuwde klokkenluider Jacob Coxon, een voormalig medewerker van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI en Claude-maker Anthropic.

6 uur geleden
Brussel wijst Poolse miljoenensteun voor truckfabrikant MAN af

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft miljoenensteun van de Poolse regering aan vrachtwagenfabrikant MAN Trucks afgewezen. Volgens Brussel is de steun van 26 miljoen euro die Polen had goedgekeurd voor de uitbreiding van een fabriek in Niepołomice in strijd met Europese regels voor staatssteun.

7 uur geleden
Bloomberg: Trump komt met nieuw plan voor lagere dieselprijs

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Donald Trump werkt aan een nieuwe maatregel om de dieselprijzen in de Verenigde Staten omlaag te krijgen voor de tussentijdse verkiezingen in november. De Amerikaanse president wil de beperkingen op het gebruik van een belastingvrije variant van diesel versoepelen, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.

8 uur geleden
AkzoNobel bij stijgers in hogere AEX

AMSTERDAM (ANP) - AkzoNobel is maandag hoger geëindigd op de aandelenbeurs in Amsterdam. De verfproducent verkoopt zijn activiteiten op het gebied van decoratieve verf in Zuidoost-Azië en Australië aan het Japanse Nippon Paint. Met die transactie is een bedrag van ongeveer 1,4 miljard dollar gemoeid. AkzoNobel won 1,8 procent.

10 uur geleden
Meer bedrijven wachten op aansluiting op net voor stroomgebruik

DEN HAAG (ANP) - Meer bedrijven in Nederland wachten op een aansluiting voor stroomgebruik op het volle net. Volgens brancheorganisatie Netbeheer Nederland stonden eind juni in totaal bijna 15.500 aanvragen op de wachtlijst bij een regionale netbeheerder. Dat waren er eind 2025 nog 15.154.

10 uur geleden
Braziliaanse beurs opent hoger na verkiezingsvoorsprong Bolsonaro

SÃO PAULO (ANP/BLOOMBERG) - Beleggers op de beurs in São Paulo reageerden maandag enthousiast op het nieuws dat Flávio Bolsonaro de eerste ronde van de Braziliaanse verkiezingen had gewonnen. Bolsonaro wordt als marktvriendelijker gezien dan opponent en zittend president Luiz Inácio Lula da Silva. Bolsonaro deed het beter dan de peilingen hadden verwacht en is nu de favoriet voor de tweede ronde later deze maand.

11 uur geleden