Wall Street hoger in afwachting rentebesluit Federal Reserve
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met plussen geopend in afwachting van het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank later op de dag. Naar verwachting laat de Federal Reserve dan opnieuw de rente in de Verenigde Staten onveranderd. De Fed komt ook met nieuwe prognoses voor de economische groei en inflatie en voorzitter Jerome Powell geeft een toelichting op het rentebesluit.
De Fed begon dinsdag aan zijn tweedaagse beleidsvergadering. In januari bleef de rente ongewijzigd, na de drie verlagingen vorig jaar. Powell zei eerder deze maand nog meer onzekerheid te zien door het handelsbeleid van president Donald Trump en dat er geen haast is om de rente verder te verlagen. Door de importheffingen van Trump kan de inflatie in de VS aangewakkerd worden. Ook zijn er zorgen dat die tarieven leiden tot een wereldwijde handelsoorlog, wat weer schade kan toebrengen aan de economie. De Fed komt daarnaast met een update over de zogeheten dot plot. Dat is een puntengrafiek waarop de renteverwachtingen van alle Fed-bestuurders voor de komende jaren worden weergegeven.
De Dow-Jonesindex ging in de vroege handel 0,3 procent omhoog tot 41.713 punten. De brede S&P 500 klom 0,4 procent tot 5639 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq steeg 0,6 procent tot 17.603 punten. De Amerikaanse beurzen zijn de afgelopen tijd fors gedaald door zorgen over het beleid van Trump en een mogelijke recessie in de VS.
Nvidia
Tot de winnaars in de openingshandel behoorde AI-chipconcern Nvidia met een plus van 1,3 procent. Op dinsdag daalde Nvidia nog ruim 3 procent na een presentatie van groeiplannen door topman Jensen Huang. Tesla won 3,6 procent en maakte daarmee ook iets goed van de recente koersdalingen.
Morgan Stanley werd 0,8 procent minder waard. De zakenbank is van plan om ongeveer 2000 werknemers te ontslaan om kosten te besparen. Volgens persbureau Bloomberg vinden de ontslagen op vrijwel alle afdelingen van de bank plaats.
General Mills
Ook General Mills stond in de belangstelling met een min van 3 procent. De voedingsmiddelenproducent, eigenaar van merken als Cheerios, Bugles en Häagen-Dazs, verlaagde de omzetverwachting voor het hele jaar.
Meer uit Financieel
STOCKHOLM (ANP/AFP) - Zweden en India hebben een strategisch partnerschap aangekondigd, gericht op het verdubbelen van hun handel en investeringen in de komende vijf jaar. Dit gebeurde tijdens een ontmoeting tussen de Zweedse premier Ulf Kristersson en de Indiase premier Narendra Modi.
8 minuten geledenJERUZALEM (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische economie is in het eerste kwartaal van dit jaar aanzienlijk gekrompen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat volgt uit zondag gepubliceerde cijfers van het Israëlische statistiekbureau.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Swatch-winkels die in Nederland de nieuwe Royal Pop-horloges zouden verkopen, blijven zondag en waarschijnlijk ook maandag nog gesloten. Dat heeft een medewerker van de Swatch-shop in Rotterdam laten weten. Zaterdag bleven drie Swatch-winkels in Nederland noodgedwongen dicht door een overweldigende toestroom van belangstellenden voor de horloges die zijn uitgebracht met het peperdure luxemerk Audemars Piguet. De politie moest eraan te pas komen om mensen weg te sturen.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De spoorblokkades door activisten in het Rotterdamse havengebied zorgen voor vele miljoenen euro's schade. Dat zeggen bedrijven uit de haven, die de al negen dagen aanhoudende acties "inmiddels spuugzat" zijn. Ze willen dat de landelijke politiek ingrijpt.
8 uur geledenBIEL (ANP) - Het Zwitserse horlogeconcern Swatch roept klanten via sociale media op niet in grote drommen naar zijn winkels te komen om zijn nieuwe horloge, dat is uitgebracht met het peperdure luxemerk Audemars Piguet. Zaterdag moesten meerdere Swatch-winkels verspreid over de wereld noodgedwongen worden gesloten door een overweldigende toestroom van belangstellenden. Volgens het bedrijf is al die haast nergens voor nodig, want de bewuste collectie blijft nog maanden beschikbaar.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ondanks de blokkade van de Straat van Hormuz varen er af en toe wel olietankers door de zeestraat. Zo heeft persbureau Bloomberg uit scheepvaartgegevens ontdekt dat een tanker met Iraakse olie erin is geslaagd door de straat te gaan en richting India te varen.
11 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Maleisië heeft maatregelen genomen om zijn luchtvaartsector te helpen, nu luchtvaartmaatschappijen worstelen met fors gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De regering van het Aziatische land heeft onder meer 5 miljoen ringgit, zo'n 1,1 miljoen euro, uitgetrokken voor kortingen op vliegtickets.
12 uur geleden