Wall Street hoger door optimisme gesprekken Rusland en Oekraïne
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog. Ook in Europa lieten de markten stevige winsten zien. De stemming werd gesteund door optimisme over de vredesonderhandelingen tussen Rusland en Oekraïne. De Russische delegatie sprak van "constructieve" gesprekken en verklaarde stappen te nemen om het conflict te de-escaleren. Rusland belooft onder meer een drastische vermindering van de inzet van het leger bij de Oekraïense hoofdstad Kiev.
De Russische en Oekraïense delegaties spraken elkaar in de Turkse stad Istanbul. Het was de eerste keer in twee weken dat vertegenwoordigers van beide landen weer fysiek bij elkaar kwamen, want in de afgelopen weken werd alleen onderhandeld via een videoverbinding. Ook de rijke Russische zakenman Roman Abramovitsj was bij de gesprekken aanwezig, in een bemiddelingsrol op verzoek van de regering in Kiev.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,9 procent hoger op 25.282 punten. De brede S&P 500 klom 0,7 procent tot 4608 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 1,1 procent tot 14.517 punten.
Nielsen
Nielsen maakte een koerssprong van zo'n 21 procent tot 26,88 dollar. Het marktonderzoeksbureau is akkoord gegaan met een overnamebod van 28 dollar per aandeel van een groep van private investeerders. De deal heeft een waarde van 16 miljard dollar.
LHC Group steeg meer dan 7 procent. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal wordt de zorgspecialist overgenomen door zorgverzekeringsconcern UnitedHealth (plus 0,7 procent) voor 5,4 miljard dollar.
Uber
FedEx steeg een kleine 4 procent. De huidige operationele directeur Raj Subramanian wordt per 1 juni de nieuwe topman van de pakketbezorger.
Uber Technologies won bijna 6 procent. The New York Times meldt dat het bedrijf dicht bij een overeenkomst is met een taxibedrijf in San Francisco, die wordt opgenomen in de taxi-app. Eerder sloot Uber al een soortgelijke deal met New York om alle taxi's in de stad toe te voegen aan de app.
De olieprijzen gingen verder omlaag door de hoop op een de-escalatie van de oorlog in Oekraïne. Maandag doken de olieprijzen ook al flink omlaag door de vrees dat de lockdown in Shanghai de Chinese vraag naar olie zal raken. Een vat Amerikaanse olie werd ruim 6 procent goedkoper op 99,50 dollar. Brentolie kostte ook dik 6 procent minder op 105,72 dollar per vat. De euro was 1,1129 dollar waard, tegen 1,0946 dollar een dag eerder.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/RTR) - Lidstaten van het Internationaal Energieagentschap (IEA) hebben toegezegd 411,9 miljoen vaten olie uit de strategische voorraden vrij te geven. Dat meldt het agentschap zondag in een update, nadat lidstaten implementatieplannen hadden ingediend.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse bedrijven hebben dit weekend voor 56 miljard dollar (ongeveer 49 miljard euro) aan overeenkomsten over energie gesloten met bondgenoten in Azië en Oceanië. Dat stelde de Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken Doug Burgum zondag in een interview met Fox News.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - ING-hoofdeconoom Marieke Blom maakt zich zorgen over de stijgende olieprijzen door de Iranoorlog. Dat zei ze zondag in het tv-programma Buitenhof.
5 uur geledenMANAMA (ANP/BLOOMBERG) - Aluminium Bahrain, het bedrijf dat naar eigen zeggen de grootste aluminiumsmelterij ter wereld op één locatie beheert, beperkt de productie vanwege verstoringen door de Iranoorlog. Het bedrijf meldt daarmee grondstoffen te willen besparen. Door de Iranoorlog en het grotendeels stilleggen van de scheepvaart in de Straat van Hormuz kampen aluminiumsmelterijen in het Midden-Oosten met verstoringen in de export van metaal en de import van de grondstof aluminiumoxide.
7 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - De werkzaamheden in een belangrijk oliecomplex in de Verenigde Arabische Emiraten zijn weer hervat. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg, nadat een drone-aanval en een brand zaterdag de export in het Fujairah-complex hadden stilgelegd.
10 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP/DPA/BLOOMBERG) - De uitstoot van CO2 door Duitsland is vorig jaar vrijwel onveranderd gebleven. Volgens cijfers van de Duitse overheid bedroeg de uitstoot van de grootste economie van Europa het equivalent van 649 miljoen ton CO2. Dat komt neer op een daling van slechts 0,1 procent vergeleken met een jaar eerder.
1 dag geledenTOKIO (ANP/RTR) - De Japanse regering heeft Australië gevraagd om de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) te vergroten in verband met de oorlog in het Midden-Oosten. Door de oorlog is een deel van de lng-import van Japan uit het Midden-Oosten weggevallen en Australië kan helpen dit verlies te compenseren.
1 dag geleden