Wall Street hoger door optimisme gesprekken Rusland en Oekraïne
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog. Ook in Europa lieten de markten stevige winsten zien. De stemming werd gesteund door optimisme over de vredesonderhandelingen tussen Rusland en Oekraïne. De Russische delegatie sprak van "constructieve" gesprekken en verklaarde stappen te nemen om het conflict te de-escaleren. Rusland belooft onder meer een drastische vermindering van de inzet van het leger bij de Oekraïense hoofdstad Kiev.
De Russische en Oekraïense delegaties spraken elkaar in de Turkse stad Istanbul. Het was de eerste keer in twee weken dat vertegenwoordigers van beide landen weer fysiek bij elkaar kwamen, want in de afgelopen weken werd alleen onderhandeld via een videoverbinding. Ook de rijke Russische zakenman Roman Abramovitsj was bij de gesprekken aanwezig, in een bemiddelingsrol op verzoek van de regering in Kiev.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,9 procent hoger op 25.282 punten. De brede S&P 500 klom 0,7 procent tot 4608 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 1,1 procent tot 14.517 punten.
Nielsen
Nielsen maakte een koerssprong van zo'n 21 procent tot 26,88 dollar. Het marktonderzoeksbureau is akkoord gegaan met een overnamebod van 28 dollar per aandeel van een groep van private investeerders. De deal heeft een waarde van 16 miljard dollar.
LHC Group steeg meer dan 7 procent. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal wordt de zorgspecialist overgenomen door zorgverzekeringsconcern UnitedHealth (plus 0,7 procent) voor 5,4 miljard dollar.
Uber
FedEx steeg een kleine 4 procent. De huidige operationele directeur Raj Subramanian wordt per 1 juni de nieuwe topman van de pakketbezorger.
Uber Technologies won bijna 6 procent. The New York Times meldt dat het bedrijf dicht bij een overeenkomst is met een taxibedrijf in San Francisco, die wordt opgenomen in de taxi-app. Eerder sloot Uber al een soortgelijke deal met New York om alle taxi's in de stad toe te voegen aan de app.
De olieprijzen gingen verder omlaag door de hoop op een de-escalatie van de oorlog in Oekraïne. Maandag doken de olieprijzen ook al flink omlaag door de vrees dat de lockdown in Shanghai de Chinese vraag naar olie zal raken. Een vat Amerikaanse olie werd ruim 6 procent goedkoper op 99,50 dollar. Brentolie kostte ook dik 6 procent minder op 105,72 dollar per vat. De euro was 1,1129 dollar waard, tegen 1,0946 dollar een dag eerder.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering werkt aan alternatieve plannen voor de importheffingen van president Donald Trump, voor het geval het Hooggerechtshof de meeste heffingen ongeldig verklaart. De VS willen die dan zo snel mogelijk vervangen door andere opties, melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Het bedrijfsleven in België verwacht dat de schade door de driedaagse staking volgende week door Belgische vakbonden honderden miljoenen euro's zal bedragen. Dit meldt het Verbond van Belgische Ondernemingen (VBO), de grootste werkgeversorganisatie van België, na een rondvraag onder sectoren en bedrijven.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - Het Britse mediabedrijf DMGT, eigenaar van de krant Daily Mail, heeft een deal gesloten om zijn concurrent The Telegraph over te nemen. Daarmee is volgens het mediabedrijf 500 miljoen pond gemoeid, zo'n 568 miljoen euro. Met de overname kan DMGT een van de grootste rechtse mediagroepen in het Verenigd Koninkrijk worden.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP/RTR) - Het Chinese moederbedrijf van Nexperia heeft Nederland verzocht de ingreep door demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken) bij de Nijmeegse chipmaker terug te draaien. Persbureau Reuters heeft hierover documenten ingezien.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV wil dat de formerende partijen definitief een einde maken aan de zogenoemde 'buffelboete', een samenloop van belastingmaatregelen die ervoor zorgt dat mensen met een laagbetaalde deeltijdbaan meer belasting zijn gaan betalen. Demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) heeft toegezegd de maatregelen te schrappen, onder druk van de Tweede Kamer. Maar de vakbond wil zeker weten dat de maatregel niet meer terugkomt en roept partijen op dit ook in het regeerakkoord te zetten.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten gesloten na de verliezen een dag eerder. De stemming onder beleggers op Wall Street kreeg vooral steun van hernieuwde hoop dat de Amerikaanse centrale bank de rente verder gaat verlagen om de economie te stimuleren. Ook werden de zorgen over de grote AI-investeringen en de sterk gestegen waarderingen van techbedrijven even aan de kant geschoven.
22 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse luxeconcern LVMH, moederbedrijf van onder meer Louis Vuitton en Christian Dior, investeert tot 150 miljoen euro in de verlieslijdende krant Le Parisien. LVMH is eigenaar van Le Parisien en bezit bijvoorbeeld ook zakenkrant Les Echos en weekblad Paris Match.
1 dag geleden