Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street hoger door optimisme gesprekken Rusland en Oekraïne

Wall Street hoger door optimisme gesprekken Rusland en Oekraïne

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog. Ook in Europa lieten de markten stevige winsten zien. De stemming werd gesteund door optimisme over de vredesonderhandelingen tussen Rusland en Oekraïne. De Russische delegatie sprak van "constructieve" gesprekken en verklaarde stappen te nemen om het conflict te de-escaleren. Rusland belooft onder meer een drastische vermindering van de inzet van het leger bij de Oekraïense hoofdstad Kiev.

De Russische en Oekraïense delegaties spraken elkaar in de Turkse stad Istanbul. Het was de eerste keer in twee weken dat vertegenwoordigers van beide landen weer fysiek bij elkaar kwamen, want in de afgelopen weken werd alleen onderhandeld via een videoverbinding. Ook de rijke Russische zakenman Roman Abramovitsj was bij de gesprekken aanwezig, in een bemiddelingsrol op verzoek van de regering in Kiev.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,9 procent hoger op 25.282 punten. De brede S&P 500 klom 0,7 procent tot 4608 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 1,1 procent tot 14.517 punten.

Nielsen

Nielsen maakte een koerssprong van zo'n 21 procent tot 26,88 dollar. Het marktonderzoeksbureau is akkoord gegaan met een overnamebod van 28 dollar per aandeel van een groep van private investeerders. De deal heeft een waarde van 16 miljard dollar.

LHC Group steeg meer dan 7 procent. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal wordt de zorgspecialist overgenomen door zorgverzekeringsconcern UnitedHealth (plus 0,7 procent) voor 5,4 miljard dollar.

Uber

FedEx steeg een kleine 4 procent. De huidige operationele directeur Raj Subramanian wordt per 1 juni de nieuwe topman van de pakketbezorger.

Uber Technologies won bijna 6 procent. The New York Times meldt dat het bedrijf dicht bij een overeenkomst is met een taxibedrijf in San Francisco, die wordt opgenomen in de taxi-app. Eerder sloot Uber al een soortgelijke deal met New York om alle taxi's in de stad toe te voegen aan de app.

De olieprijzen gingen verder omlaag door de hoop op een de-escalatie van de oorlog in Oekraïne. Maandag doken de olieprijzen ook al flink omlaag door de vrees dat de lockdown in Shanghai de Chinese vraag naar olie zal raken. Een vat Amerikaanse olie werd ruim 6 procent goedkoper op 99,50 dollar. Brentolie kostte ook dik 6 procent minder op 105,72 dollar per vat. De euro was 1,1129 dollar waard, tegen 1,0946 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Eerste krimp voor economie Rusland sinds 2023

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Rusland is in het eerste kwartaal met 0,2 procent gekrompen vergeleken met een jaar eerder. Dat meldt het Russische statistiekbureau. Daarmee is de economie van Rusland voor het eerst sinds 2023 gekrompen. Eerder deze week verlaagde het ministerie van Economische Zaken al zijn groeiverwachting voor de economie voor heel dit jaar.

1 uur geleden
China en VS richten raad voor handel op na topontmoeting

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - China en de Verenigde Staten gaan een handelsraad en een investeringsraad oprichten. Dat zijn de landen volgens de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi overeengekomen na een topontmoeting.

2 uur geleden
IJsbedrijf Magnum grootste winnaar in fors lagere AEX-index

AMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company was vrijdag de grote winnaar bij de hoofdfondsen op de aandelenbeurs in Amsterdam. Het ijsjesbedrijf profiteerde op het Damrak van geruchten over een mogelijke overname en steeg bijna 9 procent. De koerswinst van Magnum kon echter niet voorkomen dat de AEX-index de handelsdag flink lager eindigde.

3 uur geleden
Tata Steel: staalmarktomstandigheden zeer uitdagend door oorlog

MUMBAI (ANP) - De wereldwijde marktomstandigheden voor de staalindustrie zijn door de oorlog in het Midden-Oosten "zeer uitdagend" geworden vanwege de sterk gestegen energieprijzen. Dat zei het Indiase staalconcern Tata Steel, het moederbedrijf van de staalfabriek in IJmuiden, bij de bekendmaking van kwartaalcijfers.

3 uur geleden
Overheid compenseert vissers voor hoge brandstofprijzen

DEN HAAG (ANP) - Vissers kunnen compensatie krijgen voor de hoge brandstofprijzen door de oorlog in Iran. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw, VVD) stelt 13,5 miljoen euro beschikbaar uit een Europees fonds dat eigenlijk bedoeld is voor verduurzaming.

3 uur geleden
Bloomberg: wapenfabrikant Destinus overweegt beursgang Amsterdam

VALKENBURG (ANP/BLOOMBERG) - De Europese wapenfabrikant Destinus overweegt een beursgang in Amsterdam. Ingewijden zeggen tegen persbureau Bloomberg dat het bedrijf, dat zijn hoofdkantoor in het Zuid-Hollandse Valkenburg heeft, momenteel in gesprek is met investeerders om ongeveer 200 miljoen euro op te halen. Daarna overweegt Destinus volgens hen naar de aandelenbeurs in Amsterdam te gaan.

4 uur geleden
Wall Street opent lager, Applied Materials zakt na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen zijn vrijdag lager geopend na de plussen een dag eerder. Applied Materials behoorde tot de verliezers op Wall Street na bekendmaking van cijfers door de grote fabrikant van chipapparatuur. Het aandeel zakte in de vroege handel 1,6 procent.

5 uur geleden