Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street hoger door hoop op einde shutdown VS

Wall Street hoger door hoop op einde shutdown VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met winst begonnen aan de nieuwe handelsweek. De stemming onder beleggers op Wall Street werd gesteund door hoop dat er spoedig een einde komt aan de nu al veertig dagen durende shutdown van de federale overheid. In de Senaat worden stappen gezet om een einde te maken aan de langste shutdown in de Amerikaanse geschiedenis.

De Dow-Jonesindex noteerde in de vroege handel 0,6 procent hoger op 47.252 punten. De breder samengestelde S&P 500 won 1 procent op 6798 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq steeg 1,6 procent tot 23.378 punten.

De vier grootste Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen United Airlines, Delta Air Lines, American Airlines en Southwest Airlines wonnen tot 2,2 procent. Door de shutdown is het vliegverkeer in de Verenigde Staten fors ontregeld door een gebrek aan luchtverkeersleiders, met veel annuleringen en vertragingen. Als de shutdown voorbij is zou het vliegverkeer weer normaal moeten verlopen. Kleinere maatschappijen als Alaska Air en JetBlue Airways gingen tot 3 procent vooruit.

Vervallen overheidspublicaties

De shutdown heeft er ook toe geleid dat overheidspublicaties van macro-economische cijfers vervallen. Afgelopen vrijdag zou eigenlijk nog het belangrijke maandelijkse banenrapport van de overheid gepubliceerd moeten worden, maar dat ging niet door. Beleggers missen daardoor belangrijke gegevens over de Amerikaanse economie.

De techfondsen stonden ook bij de winnaars na de koersverliezen in de techsector vorige week door zorgen over de sterk gestegen waarderingen en de enorme AI-investeringen. Zo wonnen de chipconcerns Nvidia, Advanced Micro Devices (AMD), Qualcomm en Broadcom tot 4 procent. Facebook-eigenaar Meta Platforms, Google-moeder Alphabet en Microsoft werden tot 0,9 procent meer waard.

Metsera zakte dik 15 procent. Farmaceut Pfizer (plus 1,5 procent) heeft de biedingsstrijd rond Metsera, dat actief is met obesitasmedicijnen, gewonnen van het Deense Novo Nordisk. Pfizer betaalt 10 miljard dollar voor Metsera.

Meer uit Financieel

Vakbonden verwachten nieuwe stakingen na eindbod ov-werkgevers

UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV zijn zeer teleurgesteld over het eindbod dat werkgevers in het streekvervoer vrijdag hebben neergelegd. De bonden gaan het eindbod voorleggen aan hun leden, maar verwachten niet dat die akkoord gaan. FNV noemt de gesprekken "zonde van de tijd". Beide vakbonden verwachten dat er opnieuw stakingen in het streekvervoer zullen volgen. Die waren opgeschort, omdat er weer onderhandeld werd over een nieuwe cao.

45 minuten geleden
Frankrijk roept in EU 7 miljoen condooms terug om scheurgevaar

PARIJS (ANP) - Een Franse toezichthouder roept 7 miljoen condooms in de Europese Unie terug, omdat het gevaar bestaat dat ze kunnen scheuren. De ingreep volgt op een terugroepactie van enkele honderdduizenden condooms afgelopen zomer. De Franse autoriteiten hebben nu de Maleisische fabrikant van de defecte voorbehoedsmiddelen achterhaald en alarm geslagen over een grotere hoeveelheid condooms.

1 uur geleden
Intel en Amazon hard onderuit op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Intel en Amazon gingen vrijdag hard onderuit op de beurzen in New York na tegenvallende kwartaalberichten. Chipproducent Intel, een belangrijke klant van de chipmachines van ASML, raakte ruim een kwart aan beurswaarde kwijt. Het bedrijf kampt met een vertraging in de markt voor pc's en gaf een zwakke verwachting af voor het huidige kwartaal. Intel waarschuwde ook dat het dit jaar meer geld zal uitgeven dan er binnenkomt.

2 uur geleden
Chemiebedrijf Evonik verwerpt ook hoger overnamebod van BASF

ESSEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Duitse chemieconcern Evonik Industries heeft een nieuw overnamebod van zijn grotere Duitse branchegenoot verworpen. BASF bood 11,2 miljard euro voor Evonik. Evonik zegt zich te willen richten op zijn strategie als zelfstandig bedrijf.

2 uur geleden
Binance reserveert miljarden voor verliezen na aanval cryptobeurs

ABU DHABI (ANP) - Binance heeft al meer dan 6,3 miljard dollar aan bedrijfsmiddelen apart gezet om de gevolgen op te vangen van de aanval waar de grootste cryptobeurs ter wereld door is getroffen. Van het bedrag wordt 5 miljard dollar aangehouden in precies de digitale munten die zijn getroffen, meldt het bedrijf.

3 uur geleden
Winsten oliebedrijven ExxonMobil en Chevron hard omhoog

HOUSTON (ANP) - De grote Amerikaanse olie- en gasbedrijven ExxonMobil en Chevron hebben in het afgelopen kwartaal de winsten sterk zien stijgen door de hoge energieprijzen vanwege de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. Bij ExxonMobil, de grootste oliemaatschappij van de Verenigde Staten, verdubbelde de winst op jaarbasis ruimschoots naar 15,4 miljard dollar, omgerekend 13,8 miljard euro.

4 uur geleden
Minister: economische groei geen vanzelfsprekendheid

DEN HAAG (ANP) - Het is goed dat de economische groei ondanks geopolitieke spanningen veerkrachtig blijft, maar Nederland moet ervoor waken dit als een vanzelfsprekendheid te zien. Dat zegt minister van Economische Zaken Heleen Herbert (CDA) in een reactie op de recentste groeicijfers die het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) vrijdag publiceerde.

4 uur geleden