Wall Street herstelt wat van dramatisch koersverlies
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger geopend, na de zwaarste koersverliezen sinds de grote beurscrash van 1987 op maandag. Beleggers op Wall Street blijven in de ban van het nieuwe coronavirus en de maatregelen van overheden om de crisis te lijf te gaan.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,4 procent hoger op 20.276 punten. De brede S&P 500 steeg 0,9 procent tot 2405 punten en de technologiebeurs Nasdaq won 0,8 procent tot 6964 punten. Maandag kelderden de graadmeters in New York tot bijna 13 procent. Een nieuwe onverwachte renteverlaging door de Federal Reserve kon de negatieve stemming niet keren.
Handelaren kijken uit naar overheidsmaatregelen. President Donald Trump zou 850 miljard dollar willen uittrekken om de schade van het virus voor de Amerikaanse economie te verzachten, onder meer via belastingmaatregelen.
De hard getroffen financiële sector veerde wat op. Grote banken als Wells Fargo, Bank of America, Goldman Sachs en JPMorgan Chase hebben aangekondigd dat ze bij de Fed zullen aankloppen voor een soort noodleningen. Daarmee zouden ze andere financiële bedrijven willen aansporen hetzelfde te doen om eventuele liquiditeitsproblemen voor te zijn. De koersen stegen tot 0,6 procent.
Luchtvaart
De luchtvaart verloor wederom. Vliegtuigbouwer Boeing vraagt het Witte Huis en het Congres om steun voor de gehele Amerikaanse luchtvaartsector om de coronacrisis te overleven. Boeing verloor 3,6 procent. Luchtvaartmaatschappijen als American Airlines en Delta Air Lines gingen tot 2,1 procent omlaag. Handel in United Airlines werd stilgelegd wegens te grote volatiliteit.
Biotechnoloog Regeneron Therapeutics kwam met een positieve update over een experimenteel middel tegen het virus en sprong 12 procent omhoog.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - In Nederland worden steeds minder valse eurobiljetten aangetroffen, meldde De Nederlandsche Bank (DNB) vrijdag. Vorig jaar werden ruim een kwart minder valse biljetten onderschept dan een jaar eerder. Het vaakst werden nepbiljetten van 50 euro aangetroffen.
34 minuten geledenLUDWIGSHAFEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse chemieconcern BASF gaat meer banen schrappen door de aanhoudende moeilijke omstandigheden op de markt voor chemicaliën. Om meer kosten te besparen, wil de grootste chemieproducent van Europa het personeelsbestand van zijn interne IT-afdeling "aanzienlijk" terugdringen. Bij die afdeling werken ongeveer 8500 mensen.
49 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsers hebben het afgelopen jaar een stuk minder wijn gedronken. De consumptie daalde met 7 procent, meldt het Deutsche Weininstitut (DWI) op basis van cijfers van marktonderzoeker Nielsen. Dat komt volgens de branchevereniging doordat consumenten door de haperende economie zuiniger aan deden.
50 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Fugro ging vrijdag hard onderuit op de Amsterdamse beurs. De bodemonderzoeker heeft een moeilijk jaar achter de rug en leed een nettoverlies door de zwakke marktomstandigheden bij de bouw van windparken op zee. Ook had Fugro last van vertragingen in de opstart van olie- en gasprojecten. Het bedrijf keert daardoor flink minder dividend uit en snijdt fors in de investeringen. Het aandeel werd bijna 11 procent lager gezet.
2 uur geledenLEIDSCHENDAM (ANP) - Bodemonderzoeker Fugro ziet de eerste vroege tekenen van herstel van de offshore windmarkt, met name in Europa, nu overheden en de industrie samenwerken om de sector te ondersteunen. Het bedrijf meldde vrijdag bij de publicatie van de cijfers over 2025 "een uitdagend jaar" achter de rug te hebben. De onderneming kampte vorig jaar met verder afgezwakte marktomstandigheden bij de bouw van windparken op zee.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in januari opnieuw gedaald, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld waren de afzetprijzen 1,9 procent lager dan in dezelfde maand vorig jaar. In december daalden de prijzen met 1,4 procent.
4 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic weigert het ministerie van Defensie onbeperkte toegang te geven tot zijn technologie. Ook een compromisvoorstel van het Pentagon werd donderdag afgewezen. "Deze bedreigingen veranderen onze positie niet: we kunnen in goed geweten niet aan hun verzoek voldoen", aldus topman Dario Amodei.
5 uur geleden