Wall Street gemengd in afwachting cijfers AI-chipbedrijf Nvidia
NEW YORK (ANP) - De belangrijkste graadmeters op Wall Street zijn woensdag gemengd gesloten. Beleggers wachtten in spanning op de resultaten van Nvidia, die na de slotbel naar buiten komen. De verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) wist in de afgelopen kwartalen steeds de hooggespannen marktverwachtingen te overtreffen en is uitgegroeid tot de waardevolste beursgenoteerde onderneming ter wereld. De cijfers van het bedrijf kunnen de markt daardoor flink in beweging zetten.
De toonaangevende Dow-Jonesindex in New York eindigde 0,3 procent hoger op 43.408,47 punten. De brede S&P 500-index bleef min of meer onveranderd op 5917,11 punten en techgraadmeter Nasdaq verloor 0,1 procent tot 18.966,14 punten.
Beleggers zijn met name benieuwd naar nieuws over Nvidia's nieuwste Blackwell-chip, die eerder dit jaar werd onthuld. Topman en oprichter Jensen Huang zei vorige maand dat de nieuwe AI-chip "volop in productie" is en dat de vraag ernaar "waanzinnig" is. In afwachting van de cijfers daalde het aandeel bijna 1 procent.
Nvidia en ExxonMobil
Dinsdag steeg Nvidia nog bijna 5 procent, waarmee de beurswaarde van het bedrijf opliep tot meer dan 3,6 biljoen (3600 miljard) dollar. Dit jaar is het aandeel al meer dan 200 procent gestegen. Mede door de forse koerswinst van Nvidia zijn de Amerikaanse beurzen dit jaar naar recordniveaus gestegen en de kwartaalcijfers van het bedrijf zullen naar verwachting de stemming op Wall Street in de laatste weken van het jaar gaan bepalen.
Beleggers konden woensdag ook het nieuws verwerken dat ExxonMobil zich terugtrekt uit een oliewinningsblok voor de kust van Suriname, niet ver van waar het Amerikaanse olieconcern eerder meer dan 11 miljard vaten ontdekte in Guyanese wateren. Het aandeel ging ruim 1 procent omhoog.
Target
Target was een grote verliezer met een koersverlies van 22 procent. De warenhuisketen schroefde de winstverwachting voor dit jaar flink terug na tegenvallende verkopen in het afgelopen kwartaal. Volgens het bedrijf gaven consumenten minder uit aan niet noodzakelijke boodschappen zoals kleding en huishoudelijke apparaten. Ook werd de winst gedrukt doordat Target meer producten moest opslaan ter voorbereiding op de Amerikaanse havenstaking vorige maand. Het aanhouden van die extra voorraad viel duurder uit dan het bedrijf had verwacht.
Meer uit Financieel
WOLFSBURG (ANP/BLOOMBERG) - Volkswagen zou bij herstructureringsplannen de komende jaren zo'n 100.000 banen willen schrappen. Dat meldt vakblad Manager Magazin op basis van anonieme bronnen. De plannen zouden zijn gepresenteerd door de topman tijdens een vergadering met de raad van bestuur.
32 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Het aantal aanvragen voor een stroomaansluiting voor kleine verbruikers is in Noord-Brabant hard gestegen. Vanaf 1 juli is er voor huishoudens en kleine bedrijven niet meer automatisch plek op het stroomnet door veranderende regels en in sommige gebieden gaat het stroomnet op slot. Daardoor lag het aantal aanvragen in het eerste halfjaar ruim de helft hoger dan in dezelfde periode vorig jaar.
54 minuten geledenPARIJS (ANP) - Het aantal schepen dat door de Straat van Hormuz vaart is verder opgelopen, blijkt uit data van AXSMarine. Sinds dinsdag is er een evacuatieplan in werking om schepen na maanden veilig uit de Perzische Golf te krijgen. Het begeleiden van schepen is donderdagavond echter stilgelegd na een aanval op een schip, meldt de Internationale Maritieme Organisatie (IMO).
56 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met een verlies geopend. Hoofdindex AEX reageerde op verliezen op de Aziatische beurzen, ingegeven door zorgen over de gevolgen van de sterk gestegen prijzen voor geheugenchips voor de techsector.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Webwinkelconcern Zalando wordt onderzocht voor het schenden van boekhoudregels. Dat maakt de Duitse Federale Autoriteit voor Financieel Toezicht (BaFin) bekend. Het gaat om een transactie rond de overname van About You.
4 uur geledenDELHI (ANP/RTR) - De Indiase regering haalt vloeibaar petroleumgas (lpg) van het rantsoen. Door de Iranoorlog en de sluiting van de Straat van Hormuz kampte 's werelds meest bevolkte land met tekorten aan de brandstof, dus beperkte de regering de levering van lpg aan bepaalde bedrijfstakken en zakelijke afnemers. Nu de toevoer dankzij een voorlopige vredesdeal weer toeneemt, heft India die beperkingen weer op.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Netbeheerders en energieleveranciers gaan samenwerken om ook huishoudens te sturen om minder stroom te gebruiken tijdens piekuren. Bij bedrijven gebeurde dit al. Daarmee hopen de energieleveranciers het overvolle stroomnet in Nederland te ontlasten.
6 uur geleden