Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street gaat verder omhoog

Wall Street gaat verder omhoog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winst geopend, waarmee werd voortgeborduurd op de plussen van een dag eerder. Op de financiële markten is er opluchting dat een verdere escalatie van het conflict tussen de Verenigde Staten en Iran lijkt te zijn voorkomen. President Donald Trump had woensdag verklaard geen militaire actie te ondernemen tegen Iran na de Iraanse raketaanval op Amerikaanse doelen in Irak.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang 0,5 procent hoger op 28.899 punten. De brede S&P 500 won 0,6 procent tot 3271 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq steeg 0,9 procent tot 9210 punten.

Aan het handelsfront werd gemeld dat de Chinese vicepremier Liu He volgende week naar de Verenigde Staten reist om dan een handtekening te zetten onder de eerste fase van het handelsakkoord tussen de economische grootmachten. Volgens het Chinese ministerie van Handel zal de handelsdelegatie van 13 tot en met 15 januari in de VS aanwezig zijn. Het is voor het eerst dat Peking bevestigt dat er een handtekening onder het akkoord komt.

Winkel- en warenhuisketens Macy's, J.C. Penney en Kohl's stonden in de belangstelling met minnen tot ruim 9 procent, na tegenvallende verkopen in de feestdagenperiode. Woninginrichter Bed Bath & Beyond leverde bijna 17 procent in onder druk van tegenvallende kwartaalcijfers en zwakkere vooruitzichten. Apple werd daarentegen 1,5 procent hoger gezet na cijfers van de Chinese overheid waaruit bleek dat de verkoop van iPhones in China vorige maand met meer dan 18 procent is gestegen op jaarbasis.

Meer uit Financieel

Nike verliest op Wall Street na vertrek voetballer Kylian Mbappé

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag overwegend hoger gesloten. Beleggers beleefden een bewogen handelsweek waarin de Amerikaanse Federal Reserve de rente voor het eerst in drie jaar verhoogde. De rente op tienjarige Amerikaanse staatsobligaties liep ook weer op na een korte daling, door speculatie dat de hoge energiekosten inflatie kunnen aanwakkeren. Dat zou kunnen leiden tot een nieuwe renteverhoging van de Fed.

2 uur geleden
FNV sluit nieuwe acties niet uit na stakingsweek schoonmakers

UTRECHT (ANP) - FNV beraadt zich over nieuwe acties in de schoonmaaksector na de vijf stakingsdagen deze week. De vakbond sluit nieuwe stakingen niet uit, laat een woordvoerder weten. FNV voert actie omdat het de door werkgeversorganisatie Schoonmakend Nederland en vakbond CNV gesloten cao wil openbreken.

4 uur geleden
Duitsland verlaagt accijns op benzine en diesel met 17 cent

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering en deelstaten hebben een akkoord bereikt over een plan om de prijzen aan de pomp te verlagen, meldt het Duitse persbureau dpa. De accijns op diesel en benzine wordt met 17 cent per liter verlaagd.

4 uur geleden
Topman Ryanair zegt sorry voor vergelijking met 'verkrachters'

DUBLIN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Topman Michael O'Leary van Ryanair heeft zijn excuses aangeboden aan slachtoffers van seksueel geweld voor het gebruik van het woord "verkrachters". De topman van de Ierse budgetvlieger omschreef concurrerende maatschappijen als verkrachters vanwege hun hoge tarieven.

4 uur geleden
Dieselprijs stijgt zaterdag naar record, zegt UnitedConsumers

EINDHOVEN (ANP) - De prijs van diesel in Nederland stijgt zaterdag naar recordhoogte. Volgens consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers, dat de prijzen bijhoudt, gaat de gemiddelde adviesprijs van de grote oliemaatschappijen dan voorbij de piek van 2,819 euro per liter uit april.

5 uur geleden
Volkswagen verwacht door reorganisatie flink lagere winst

WOLFSBURG (ANP/BLOOMBERG) - Volkswagen verwacht dat het dit jaar genoegen moet nemen met een fors lagere winst. Het Duitse autoconcern maakte vrijdag bekend zijn prognoses te verlagen, door een scherpe krimp op de Chinese automarkt en de kosten die samenhangen met het plan om banen te schrappen.

6 uur geleden
Gouverneur Californië onderzoekt 'kill switch' voor AI

SACRAMENTO (ANP/BLOOMBERG) - De gouverneur van Californië, Gavin Newsom, laat de noodzaak van een noodknop, ook wel 'kill switch' genoemd, in AI-modellen onderzoeken. Daarvoor heeft hij een decreet getekend. Hij beschuldigde de Amerikaanse president Donald Trump ervan niets te doen aan de veiligheidszorgen rond kunstmatige intelligentie.

6 uur geleden