Wall Street gaat rustig Thanksgiving vieren
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag overwegend lager gesloten. Daarmee werd een stapje terug gedaan na de records een dag eerder. Beleggers op Wall Street deden het vrij rustig aan in aanloop naar Thanksgiving Day op donderdag. Dan zijn de Amerikaanse beurzen dicht.
De Dow-Jonesindex daalde 0,6 procent tot 29.872,47 punten. Op dinsdag brak de toonaangevende graadmeter, met dertig grote bedrijven die een afspiegeling zijn van het Amerikaanse bedrijfsleven, voor het eerst door de grens van 30.000 punten. De brede S&P 500 zakte 0,2 procent op 3629,65 punten, maar de technologiegraadmeter Nasdaq won 0,6 procent tot 12.152,22 punten.
Er kwam een flinke hoeveelheid macro-economische cijfers, waaronder de wekelijkse uitkeringsaanvragen, een nieuwe groeiraming voor de Amerikaanse economie in het derde kwartaal, gegevens over het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten en de consumentenbestedingen. Ook de notulen van de meest recente beleidsvergadering van de Federal Reserve werden gepubliceerd. De Fed zou voorlopig geen plannen hebben om het opkoopprogramma voor obligaties te wijzigen.
Slack
Bij de bedrijven sprong de zakelijke chatdienst Slack Technologies in het oog, met een koersstijging van bijna 38 procent. Naar verluidt wil softwareconcern Salesforce Slack overnemen. De beurswaarde van Slack steeg door het bericht naar meer dan 21 miljard dollar. Salesforce verloor 5,4 procent.
Aan het kwartaalcijferfront ging de aandacht uit naar de producent van landbouwmachines Deere en modemerk Gap. Deere daalde 2 procent en Gap kelderde bijna 20 procent door tegenvallende resultaten.
Nordstrom
Ook warenhuisketen Nordstrom opende de boeken en kreeg er bijna 12 procent bij. Computermaker Dell Technologies zakte 1,4 procent na bekendmaking van cijfers. Branchegenoot HP Inc steeg juist 2,3 procent na een kwartaalbericht.
De euro noteerde 1,1921 dollar, tegenover 1,1906 dollar bij het slot van de handel in Europa. De olieprijzen gingen verder omhoog. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,3 procent meer op 45,84 dollar. Brentolie werd 1,9 procent duurder op 48,82 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Vereniging van Effectenbezitters (VEB) heeft donderdag flink uitgehaald naar kunstmestproducent OCI en de geplande fusie met het Egyptische bouwbedrijf Orascom. OCI heeft het volgens VEB-directeur Gerben Everts "bont gemaakt". "Zo gek als hier heb ik het in mijn carrière nog niet gezien", zei hij tijdens de zitting bij de ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam.
17 minuten geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft geen onmiddellijke zorgen over het tijdig bijvullen van de Europese gasvoorraden voor de winter. Volgens een woordvoerder van de Commissie zijn de Europese gasvoorraden nu voor 62 procent van de capaciteit gevuld. Dat was vorig jaar op dit tijdstip nog 74 procent.
41 minuten geledenFRANKFURT (ANP/RTR) - De droge rivieren in Duitsland verstoren het goederenvervoer en belemmeren het toch al wankele herstel van de grootste economie van Europa, waarschuwt de Bundesbank. De Duitse centrale bank verwacht dat de economie dit kwartaal hoogstens een lichte groei zal laten zien, waarmee het economische herstel dreigt te vertragen.
53 minuten geledenLAREN (ANP) - Thuiswinkelbedrijf Tel Sell keert terug op de Nederlandse televisie. Nadat moederbedrijf Mediashop Benelux vijf maanden geleden failliet was gegaan, verdween het merk. Tel Sell is bekend van de productverkoop op de Nederlandse televisie door middel van lange reclames op commerciële zenders.
55 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse Spoorwegen doen een oproep aan reizigers om hun afval donderdag mee te nemen uit de trein en het station en ergens anders weg te gooien. Door een landelijke staking van schoonmakers zijn minder mensen aan het werk om de treinen schoon te houden. Als er minder afval in de treinen blijft liggen, scheelt dat ook in de benodigde schoonmaak, zegt een woordvoerster van de NS.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/RTR) - De droge rivieren in Duitsland verstoren het goederenvervoer en belemmeren het toch al wankele herstel van de grootste economie van Europa, waarschuwt de Bundesbank. De Duitse centrale bank verwacht dat de economie dit kwartaal hoogstens een lichte groei zal laten zien, waarmee het economische herstel dreigt te vertragen.
1 uur geledenGÖTEBORG (ANP) - Steeds meer Nederlanders gaan kamperen in Zweden. Volgens de Zweedse kampeerbrancheorganisatie Svensk Camping steeg het aantal overnachtingen van Nederlanders op campings vorig jaar met ruim 7 procent tot meer dan 417.000. Daarmee staat Nederland op de derde plaats van buitenlandse overnachtingen in het land.
2 uur geleden