Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street gaat met koerswinsten Thanksgiving vieren

Wall Street gaat met koerswinsten Thanksgiving vieren

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst gesloten. Handelaren op Wall Street hebben donderdag een dagje vrij voor de viering van Thanksgiving Day en op koopjesfestijn Black Friday zijn de Amerikaanse aandelenmarkten een halve dag geopend. Bij de bedrijven konden chipconcern Nvidia, computerbedrijf HP en tractorbouwer Deere op aandacht van beleggers rekenen na bekendmaking van cijfers. Ook de oliesector stond in de schijnwerpers na het uitstel van de productievergadering van oliekartel OPEC+.

De Dow-Jonesindex ging met een plus van 0,5 procent op 35.273,03 punten de handelsdag uit. De brede S&P 500 klom 0,4 procent tot 4556,62 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq kreeg er 0,5 procent bij op 14.265,86 punten.

Nvidia, een belangrijke speler op het gebied van kunstmatige intelligentie, behaalde afgelopen kwartaal opnieuw een recordomzet en versloeg ruimschoots de verwachtingen van analisten. Nvidia waarschuwde wel voor een negatieve impact van de strengere Amerikaanse regels voor de chipexport naar China en de omzetverwachting voor het lopende kwartaal stelde enigszins teleur. Het aandeel verloor 2,5 procent.

HP in de plus

HP won 2,8 procent. De verkopen stonden in het afgelopen kwartaal opnieuw onder druk door de hoge inflatie. Ook gaf HP een voorzichtige verwachting af voor het huidige kwartaal. Het bedrijf rekent wel op een groei van de pc-markt in 2024.

Deere verloor ruim 3 procent aan waarde. De fabrikant van landbouwmachines presteerde afgelopen boekjaar beter dan kenners hadden voorzien, maar de winstverwachting voor het nieuwe jaar was een tegenvaller.

OPEC+

De vergadering van de OPEC+ is uitgesteld van zondag naar volgende week donderdag. Naar verluidt is er onenigheid tussen Saudi-Arabië en andere leden van de OPEC+ over een verdere verlaging van de olieproductie. De olieprijzen gingen daarop omlaag, al waren de verliezen wel een stuk minder dan eerder op de dag. Een vat Amerikaanse olie werd 1,4 procent goedkoper op 76,71 dollar en Brentolie kostte 1 procent minder op 81,58 dollar per vat.

De euro was 1,0887 dollar waard, tegen 1,0970 dollar bij het slot van de beurshandel in Europa.

Meer uit Financieel

Waterpeil Rijn bij Keulen en Kaub zakt naar laagterecords

KEULEN (ANP) - De waterstanden van de Rijn in Duitsland zijn maandag verder gezakt. Scheepvaart op de belangrijke vaarweg wordt daardoor verder verstoord. Het waterpeil bij Keulen bereikte een nieuw laagterecord en lijkt deze week nog verder te dalen. Bij Kaub, een belangrijk knelpunt in de Rijn, zakt het waterpeil later deze week zelfs onder nul.

5 minuten geleden
Claimorganisatie voor luchtvaart EUclaim maakt doorstart

ARNHEM (ANP) - Claimorganisatie EUclaim maakt een doorstart via een overname door het Amsterdamse Yource. EUclaim biedt hulp aan gedupeerde vliegtuigpassagiers en helpt hen bij het terugkrijgen van geld bij uitval van vluchten en vertragingen. Bij de overname behoudt EUclaim zijn eigen naam en eigen website.

1 uur geleden
Gemiddelde adviesprijs benzine loopt op en scherpt record aan

EINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs van een liter benzine heeft maandag opnieuw een recordhoogte bereikt. De prijs is heel licht gestegen en heeft daarmee het record van zaterdag verder aangescherpt, blijkt uit gegevens van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers.

2 uur geleden
AEX start handelsweek iets hoger, olieprijzen stijgen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag met kleine winst begonnen aan de nieuwe beursweek. Beleggers bleven onder meer attent op de olieprijzen die maandag weer opliepen.

2 uur geleden
Onderzoek: hitte kost Nederlandse economie 9,2 miljard euro

DEN BOSCH (ANP) - Het verlies van productiviteit door de extreme hitte van afgelopen zomer kost de Nederlandse economie een schadebedrag van 9,2 miljard euro. Dat meldt kredietverzekeraar Allianz Trade in een onderzoeksrapport. Daarmee behoort Nederland tot de vijf zwaarst getroffen economieën van Europa.

3 uur geleden
DNB ziet 20 procent meer tankbeurten over de grens

AMSTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben in het eerste halfjaar duidelijk vaker getankt bij Duitse en Belgische tankstations. Pomphouders in de grensregio's klaagden al langer over het verlies aan klandizie door de hogere accijns en btw op brandstoffen in Nederland. De Nederlandsche Bank (DNB) heeft nu concrete cijfers over automobilisten die profiteren van de lagere benzineprijzen over de grens. Nederlanders rekenden 20 procent vaker af bij Belgische en Duitse tankstations dan een jaar eerder en gaven daarbij 32 procent meer uit.

3 uur geleden
ACM wil meer openheid over computergestuurde prijzen

DEN HAAG (ANP) - Bedrijven moeten meer duidelijkheid geven over hoe online prijzen tot stand komen. Dat vindt de Autoriteit Consument & Markt. Voor consumenten is vaak onduidelijk hoe prijzen bij webwinkels, evenementen en luchtvaartmaatschappijen worden bepaald. Dat leidt tot misvattingen over de manier waarop prijzen tot stand zijn gekomen en schaadt het consumentenvertrouwen, volgens de toezichthouder.

3 uur geleden