Wall Street fors lager na verklaringen Trump over importheffingen
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn maandag fors lager gesloten, na de verklaringen van president Donald Trump over importheffingen op producten die de Verenigde Staten binnenkomen. Tegen journalisten bij het Witte Huis zei hij dat de importheffingen op producten uit Canada en Mexico van 25 procent dinsdag ingaan. Op energie uit Canada komt een heffing van 10 procent.
De wederkerige heffingen waarmee Trump eerder heeft gedreigd gaan volgens hem in vanaf 2 april. Ook heeft Trump volgens het Witte Huis een bevel ondertekend om de heffingen op producten uit China te verhogen van 10 naar 20 procent. De heffingen gaan dinsdag om middernacht (lokale tijd) in.
De Dow-Jonesindex sloot 1,5 procent lager op 43.191,24 punten. De brede S&P 500-index daalde 1,8 procent tot 5849,72 punten. Dat is het grootste dagverlies sinds december. Techgraadmeter Nasdaq verloor 2,6 procent tot 18.350,19 punten.
Bezorgdheid
Cijfers over de industriële activiteit in de Verenigde Staten leidden eerder maandag tot verdere bezorgdheid onder beleggers over de vooruitzichten van de Amerikaanse economie. Veel fabrikanten gaven aan zich zorgen te maken over de aanstaande heffingen. Hierdoor lijkt het erop dat die binnenkort de productie van Amerikaanse fabrieken zullen beïnvloeden.
Techbedrijven behoorden tot de grootste verliezers op Wall Street. Onder andere Nvidia verloor flink, met een min van 8,7 procent. Vrijdag klom het aandeel van de AI-chipproducent nog bijna 4 procent. The Wall Street Journal meldde zondag dat Chinese kopers de Amerikaanse exportbeperkingen omzeilen om de meest geavanceerde chips van Nvidia te bestellen.
Cryptovaluta
Cryptobedrijven moesten hun openingswinsten weer inleveren. Beleggers reageerden eerder maandag verheugd op de aankondiging van president Donald Trump dat de digitale munten bitcoin, ether, XRP, solana en cardano worden opgenomen in een Amerikaanse strategische reserve van cryptovaluta. Deze voorraad aan cryptomunten is vergelijkbaar met de strategische olievoorraden van de VS. Chipfabrikant Super Micro Computer verloor 13 procent.
Cryptobeurs Coinbase en cryptominers als Mara Holdings en Riot Platforms daalden tot 4,6 procent, nadat ze in de vroege handel nog tot 11,6 procent hadden gewonnen. Cloudbedrijf MicroStrategy, dat veel bitcoins bezit, zakte 1,8 procent.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street vonden dinsdag de tijd weer rijp om in techaandelen te stappen, na de stevige koersdalingen maandag. De beurshandel kreeg steun van meevallende inflatiecijfers en sterke resultaten van onder meer bankconcern Goldman Sachs.
44 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De noodlijdende Amerikaanse elektrische automaker Lucid Motors heeft reorganisatieadviseurs ingehuurd om de problemen bij het bedrijf aan te pakken. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Adviesbureau AlixPartners gaat alle bedrijfsonderdelen doorlichten.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - Het Amerikaanse Uber voert vergevorderde gesprekken over de overname van de Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero. Dat bevestigde het in Berlijn gevestigde Delivery Hero dinsdag, nadat persbureau Bloomberg eerder op basis van ingewijden over de gesprekken had bericht.
4 uur geledenHANGZHOU (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese AI-bedrijf DeepSeek is een beursgang aan het voorbereiden, meldt Bloomberg op basis van bronnen. Het bedrijf zou dit jaar een aanvraag willen indienen, waarna het volgend jaar een beursgang kan maken in China. Het bedrijf zelf geeft geen commentaar.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bedrijven die bagage afhandelen bij Schiphol hebben gelijk gekregen in een rechtszaak tegen minister Hans Vijlbrief van Sociale Zaken. Een voorganger van de D66-bewindsman had in 2023 strenge eisen gesteld om het fysiek zware werk van medewerkers te verlichten. Zo moest het werk binnen twee jaar worden geautomatiseerd. De rechters gaan mee in de bezwaren van de bagageafhandelaars dat zij dit niet volledig zelf in de hand hebben en de omstandigheden in de tussentijd zijn veranderd.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - JPMorgan Chase, de grootste bank van de Verenigde Staten, wil uitbreiden in Europa en de concurrentie aangaan met gevestigde grootbanken. Dat heeft de invloedrijke topman van het bankconcern, Jamie Dimon, dinsdag gezegd.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De belangrijkste beursgraadmeters in Amsterdam lieten dinsdag geen grote uitslagen zien. Beleggers bleven voorzichtig na aanhoudende Amerikaanse aanvallen op Iran en het tolplan van de Amerikaanse president Donald Trump over alle verscheepte ladingen in de Straat van Hormuz.
5 uur geleden