Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street fors lager door Oekraïne, olieprijzen schieten omhoog

Wall Street fors lager door Oekraïne, olieprijzen schieten omhoog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met forse koersverliezen gesloten. Beleggers op Wall Street waren bezorgd over de oorlog in Oekraïne nu het conflict steeds bloediger wordt. Ook is er vrees dat de zware sancties van het Westen tegen Rusland een grote impact zullen hebben op de wereldeconomie. De olieprijzen gingen juist sterk omhoog door onzekerheid over de Russische olieleveringen.

De Dow-Jonesindex eindigde 1,8 procent lager op 33.294,95 punten. De brede S&P 500 zakte 1,6 procent tot 4306,26 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq daalde 1,6 procent tot 13.532,46 punten.

De grote Amerikaanse banken hadden opnieuw last van de onzekerheid over de gevolgen van de westerse sancties tegen Russische banken zoals uitsluiting van het internationale betalingssysteem SWIFT. Zo verloren Bank of America, Goldman Sachs, Wells Fargo en JPMorgan Chase tot bijna 6 procent aan waarde. Maandag waren er ook al stevige koersdalingen te zien voor de bankensector op Wall Street.

Amerikaanse olie

De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg ruim 9 procent tot 104,60 dollar en Brentolie werd 8,3 procent duurder op 106 dollar per vat, wat de hoogste niveaus in meer dan zeven jaar zijn. Eerder op de dag klom de prijs van Amerikaanse WTI-olie zelfs meer dan 10 procent. Oliemaatschappijen als ExxonMobil, Chevron en ConocoPhillips profiteerden van de hogere prijzen met plussen tot 4 procent.

Apple leverde 1,2 procent in. Het technologieconcern stopt met de productverkopen van bijvoorbeeld iPhones in Rusland vanwege de invasie van Oekraïne. Apple stopt ook de export naar Rusland.

Winkelketens

Verder was er aandacht voor de grote winkelketens Target en Kohl's die met kwartaalcijfers kwamen. Met name de resultaten en vooruitzichten van Target vielen goed want het aandeel sprong 10 procent omhoog. Kohl's werd ruim 2 procent hoger gezet door beleggers.

Zoom Video Communications verloor 7,4 procent. De videochatdienst denkt minder hard te groeien nu thuiswerken minder noodzakelijk wordt. Het bedrijf kende met name in 2020 een stormachtige groei toen bedrijven, maar ook scholen plotseling een manier zochten om op afstand contact te houden.

De euro was 1,1128 dollar waard, tegen 1,1107 dollar bij het slot van de beurshandel in Europa.

Meer uit Financieel

Tweedeling koper en huurder op woningmarkt groeit, ziet ABN AMRO

AMSTERDAM (ANP) - De tweedeling tussen kopers en huurders op de woningmarkt groeit, constateert ABN AMRO in een nieuw rapport. Volgens deskundigen van de bank is wonen de laatste jaren over de gehele linie beter betaalbaar geworden. Echter, vooral zittende huiseigenaren profiteren. Voor koopstarters en jonge huurders gaat dit minder op. In sommige regio's, vooral in de grote steden, gaan zij er juist op achteruit.

15 minuten geleden
ING merkt dat klanten willen bezuinigen door hoge energieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De hoge energie- en brandstofprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten zetten Nederlandse consumenten aan tot bezuinigen. Dat constateert ING, dat hierover eind maart en in april online vragen voorlegde aan klanten van de bank. Zes op de tien van de tienduizenden respondenten gaven aan hun uitgaven te willen temperen.

19 minuten geleden
Tweedeling koper en huurder op woningmarkt groeit, ziet ABN AMRO

AMSTERDAM (ANP) - De tweedeling tussen kopers en huurders op de woningmarkt groeit, constateert ABN AMRO in een nieuw rapport. Volgens deskundigen van de bank is wonen de laatste jaren over de gehele linie beter betaalbaar geworden. Echter, vooral zittende huiseigenaren profiteren. Voor koopstarters en jonge huurders gaat dit minder op. In sommige regio's, vooral in de grote steden, gaan zij er juist op achteruit.

2 uur geleden
Forse winsten op Wall Street om hoop op snel einde van Iranoorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke plussen geëindigd. Beleggers putten hoop uit signalen dat de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran binnenkort voorbij is. Daarnaast hadden ze aandacht voor de kwartaalresultaten van verschillende bedrijven op Wall Street.

3 uur geleden
Google doet voorstel aan EU om boete te mijden, meldt Bloomberg

MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Google heeft voorstellen ingediend bij de Europese Commissie met veranderingen in de manier waarop nieuwsresultaten in zijn zoekmachine te zien zijn. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Daarmee wil Google een mogelijke nieuwe boete van Brussel voorkomen.

4 uur geleden
Ambassadeur VS: hogere autoheffing als EU deal niet bekrachtigt

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zullen de importheffing van 25 procent op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie "relatief snel" invoeren als het landenblok de handelsdeal met Washington niet spoedig ratificeert. Dat heeft de Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder, gezegd tegen persbureau Bloomberg.

6 uur geleden
Olieproductie van OPEC-landen gedaald tot laagste punt in 36 jaar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieproductie van OPEC-landen daalde vorige maand naar het laagste punt in 36 jaar. Dat meldt persbureau Bloomberg na onderzoek. Door de oorlog in Iran is de export belemmerd en werd de productie, soms gedwongen, gestopt.

6 uur geleden