Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street fors lager door Oekraïne, olieprijzen schieten omhoog

Wall Street fors lager door Oekraïne, olieprijzen schieten omhoog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met forse koersverliezen gesloten. Beleggers op Wall Street waren bezorgd over de oorlog in Oekraïne nu het conflict steeds bloediger wordt. Ook is er vrees dat de zware sancties van het Westen tegen Rusland een grote impact zullen hebben op de wereldeconomie. De olieprijzen gingen juist sterk omhoog door onzekerheid over de Russische olieleveringen.

De Dow-Jonesindex eindigde 1,8 procent lager op 33.294,95 punten. De brede S&P 500 zakte 1,6 procent tot 4306,26 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq daalde 1,6 procent tot 13.532,46 punten.

De grote Amerikaanse banken hadden opnieuw last van de onzekerheid over de gevolgen van de westerse sancties tegen Russische banken zoals uitsluiting van het internationale betalingssysteem SWIFT. Zo verloren Bank of America, Goldman Sachs, Wells Fargo en JPMorgan Chase tot bijna 6 procent aan waarde. Maandag waren er ook al stevige koersdalingen te zien voor de bankensector op Wall Street.

Amerikaanse olie

De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg ruim 9 procent tot 104,60 dollar en Brentolie werd 8,3 procent duurder op 106 dollar per vat, wat de hoogste niveaus in meer dan zeven jaar zijn. Eerder op de dag klom de prijs van Amerikaanse WTI-olie zelfs meer dan 10 procent. Oliemaatschappijen als ExxonMobil, Chevron en ConocoPhillips profiteerden van de hogere prijzen met plussen tot 4 procent.

Apple leverde 1,2 procent in. Het technologieconcern stopt met de productverkopen van bijvoorbeeld iPhones in Rusland vanwege de invasie van Oekraïne. Apple stopt ook de export naar Rusland.

Winkelketens

Verder was er aandacht voor de grote winkelketens Target en Kohl's die met kwartaalcijfers kwamen. Met name de resultaten en vooruitzichten van Target vielen goed want het aandeel sprong 10 procent omhoog. Kohl's werd ruim 2 procent hoger gezet door beleggers.

Zoom Video Communications verloor 7,4 procent. De videochatdienst denkt minder hard te groeien nu thuiswerken minder noodzakelijk wordt. Het bedrijf kende met name in 2020 een stormachtige groei toen bedrijven, maar ook scholen plotseling een manier zochten om op afstand contact te houden.

De euro was 1,1128 dollar waard, tegen 1,1107 dollar bij het slot van de beurshandel in Europa.

Meer uit Financieel

Rederij MSC staakt scheepvaart uit Golfregio tijdelijk om oorlog

GENÈVE (ANP) - Rederij MSC, een van 's werelds grootste containervervoerders, stopt tijdelijk met bepaalde ladingen uit de Golfregio vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Alle vracht die door de tijdelijke stop wordt getroffen, wordt door MSC gelost.

6 uur geleden
Beleggers juichen na uitspraak Trump over naderend einde oorlog

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen maakten maandag in de laatste handelsuren een opmerkelijke ommezwaai en sloten in de plus. Dat gebeurde nadat president Donald Trump had gezegd dat de oorlog tegen Iran binnenkort voorbij is. "Ik denk dat de oorlog zo goed als voorbij is", zei Trump tegen de Amerikaanse nieuwszender CBS. De Amerikanen en de Israëliërs lopen volgens hem "heel ver op schema" met hun luchtaanvallen.

6 uur geleden
Eurogroep: EU moet voorbereid zijn op lange periode instabiliteit

BRUSSEL (ANP) - De EU moet voorbereid zijn op een langere periode van instabiliteit met "mogelijke verstoringen in de scheepvaart, stijgingen van de energieprijzen en gevolgen voor de inflatie". Dat zei de voorzitter van de Eurogroep, Kyriakos Pierrakakis, maandagavond na afloop van de vergadering van de EU-ministers van Financiën van de eurolanden.

7 uur geleden
Lufthansa schort vluchten naar Midden-Oosten verder op

FRANKFURT (ANP/RTR) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa heeft extra annuleringen aangekondigd voor vluchten naar bestemmingen in het Midden-Oosten door de oorlog in de regio. Tot zondag zal niet worden gevlogen naar Dubai, Dammam en Abu Dhabi. Vluchten naar Tel Aviv blijven opgeschort tot donderdag 2 april, maakte Lufthansa bekend.

8 uur geleden
Rusland bereid Europa olie te leveren in sterk verstoorde markt

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland is bereid weer olie aan Europese landen te leveren als zij "een langdurige en duurzame" samenwerking willen aangaan. Daarmee reageerde president Vladimir Poetin op de snel gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Europese Unie voerde in 2022 sancties in op Russische olie als reactie op de inval in Oekraïne.

9 uur geleden
FNV: werknemers spoeddienst DHL gaan staken

DEN HAAG (ANP) - Werknemers van DHL Express in Nederland gaan "zeer binnenkort" staken uit onvrede over het uitblijven van een nieuwe cao, meldt FNV. Wanneer de eerste staking plaatsvindt, wordt op korte termijn bekendgemaakt.

10 uur geleden
AEX-index herstelt zich van fors verlies bij opening

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag toch nog met winst gesloten. Eerder op de dag ging de belangrijkste graadmeter aan het Damrak flink onderuit door de snel stijgende olieprijzen. Die normaliseerden iets gedurende de dag, wat een geruststellend effect had op beleggers.

10 uur geleden