Wall Street fors lager door Oekraïne, olieprijzen schieten omhoog
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met forse koersverliezen gesloten. Beleggers op Wall Street waren bezorgd over de oorlog in Oekraïne nu het conflict steeds bloediger wordt. Ook is er vrees dat de zware sancties van het Westen tegen Rusland een grote impact zullen hebben op de wereldeconomie. De olieprijzen gingen juist sterk omhoog door onzekerheid over de Russische olieleveringen.
De Dow-Jonesindex eindigde 1,8 procent lager op 33.294,95 punten. De brede S&P 500 zakte 1,6 procent tot 4306,26 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq daalde 1,6 procent tot 13.532,46 punten.
De grote Amerikaanse banken hadden opnieuw last van de onzekerheid over de gevolgen van de westerse sancties tegen Russische banken zoals uitsluiting van het internationale betalingssysteem SWIFT. Zo verloren Bank of America, Goldman Sachs, Wells Fargo en JPMorgan Chase tot bijna 6 procent aan waarde. Maandag waren er ook al stevige koersdalingen te zien voor de bankensector op Wall Street.
Amerikaanse olie
De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg ruim 9 procent tot 104,60 dollar en Brentolie werd 8,3 procent duurder op 106 dollar per vat, wat de hoogste niveaus in meer dan zeven jaar zijn. Eerder op de dag klom de prijs van Amerikaanse WTI-olie zelfs meer dan 10 procent. Oliemaatschappijen als ExxonMobil, Chevron en ConocoPhillips profiteerden van de hogere prijzen met plussen tot 4 procent.
Apple leverde 1,2 procent in. Het technologieconcern stopt met de productverkopen van bijvoorbeeld iPhones in Rusland vanwege de invasie van Oekraïne. Apple stopt ook de export naar Rusland.
Winkelketens
Verder was er aandacht voor de grote winkelketens Target en Kohl's die met kwartaalcijfers kwamen. Met name de resultaten en vooruitzichten van Target vielen goed want het aandeel sprong 10 procent omhoog. Kohl's werd ruim 2 procent hoger gezet door beleggers.
Zoom Video Communications verloor 7,4 procent. De videochatdienst denkt minder hard te groeien nu thuiswerken minder noodzakelijk wordt. Het bedrijf kende met name in 2020 een stormachtige groei toen bedrijven, maar ook scholen plotseling een manier zochten om op afstand contact te houden.
De euro was 1,1128 dollar waard, tegen 1,1107 dollar bij het slot van de beurshandel in Europa.
Meer uit Financieel
LOS ANGELES (ANP) - Netflix koopt de tv- en filmstudio's en het streamingplatform van Warner Bros. Discovery. Daarmee krijgt 's werelds populairste streamingdienst voor films en series ook veel klassieke en populaire films in handen, zoals de reeks Harry Potter-films en Citizen Kane. Ook lijft Netflix zijn streamingrivaal HBO Max in. Bij de deal in contanten en aandelen wordt heel Warner Bros. Discovery gewaardeerd op 82,7 miljard dollar, hebben de bedrijven bekendgemaakt.
19 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel ziet af van een mogelijke boete voor socialmediabedrijf TikTok omdat het Chinese bedrijf toezeggingen heeft gedaan voor het transparanter maken van zijn database van advertenties. Dat meldt de Europese Commissie vrijdag.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Huishoudens die zijn aangesloten op het warmtenet met een laag verbruik gaan mogelijk volgend jaar meer betalen voor de levering van warmte. Dat volgt uit de maximale warmtetarieven die de Autoriteit Consument & Markt (ACM) vrijdag bekendmaakte voor energieleveranciers.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie heeft socialemediaplatform X een boete opgelegd van 120 miljoen euro voor het overtreden van Europese digitale regels, onder meer vanwege misleiding over blauwe vinkjes.
1 uur geledenROME (ANP/RTR) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in november voor de derde maand op rij gedaald. Alle belangrijke basisvoedingsmiddelen, met uitzondering van granen, lieten vorige maand een daling zien, meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO). De daling kwam voornamelijk door ruime voorraden.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De economie van de eurozone is in het derde kwartaal van dit jaar iets sterker gegroeid dan eerder gemeld. Volgens een nieuwe raming van het Europese statistiekbureau Eurostat bedroeg de groei 0,3 procent in vergelijking met een kwartaal eerder. Bij een eerdere schatting werd nog een groei van 0,2 procent op kwartaalbasis gemeld.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport heeft vrijdagochtend last van de mist die over delen van het land hangt, waardoor er geen vliegtuigen kunnen landen op de luchthaven. Dat leidt tot vertragingen en vluchten die moeten uitwijken naar Keulen en Maastricht, is te zien op de website. Er is wel startend vliegverkeer.
3 uur geleden