Wall Street flink onderuit na nieuwe renteprognose Fed
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag flink lager geëindigd. Beleggers leken te schrikken van het nieuws dat de Federal Reserve de rente volgend jaar minder snel wil verlagen. Waar eerder nog werd uitgegaan van vier verlagingen, worden dat er naar verwachting nu twee. Met een lagere rente wordt de economie gestimuleerd, bijvoorbeeld doordat de leenkosten voor huishoudens en bedrijven dalen.
De Amerikaanse centrale bank besloot woensdag het belangrijkste rentetarief in de Verenigde Staten voor de derde keer dit jaar te verlagen, met een kwart procentpunt. De financiële markten hadden daar al rekening mee gehouden. Daarmee gaat de rente in de VS nu naar een bandbreedte van 4,25 tot 4,50 procent.
"Met het besluit van vandaag hebben we onze beleidsrente met een volledig procentpunt verlaagd ten opzichte van het hoogste punt, en ons beleid is nu aanzienlijk minder restrictief. We kunnen daarom voorzichtiger zijn bij het overwegen van verdere aanpassingen aan onze beleidsrente", zei Fed-voorzitter Jerome Powell na afloop van de tweedaagse rentevergadering.
De prognoses van de Fed en de uitspraken van Powell leidden tot een negatieve stemming op Wall Street. De Dow-Jonesindex sloot 2,6 procent lager op 42.326,87 punten. Het is de tiende dag op rij dat de Dow is gedaald. De brede S&P 500-index verloor 3 procent op 5872,16 punten. Techgraadmeter Nasdaq zakte 3,6 procent op 19.392,70 punten.
Apple zakte 2,1 procent. Ingewijden zeiden tegen persbureau Bloomberg dat het bedrijf is gestopt met het ontwikkelen van een abonnementsdienst voor iPhones.
Nvidia daalde 1,1 procent. De bij beleggers populaire verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) stond de afgelopen dagen ook al flink onder druk en zakte dinsdag naar het laagste niveau in twee maanden.
De euro was 1,0365 dollar waard, het laagste niveau in zo'n twee jaar. Een vat Amerikaanse olie kostte iets minder op 70,08 dollar. Brentolie werd 0,4 procent goedkoper op 72,87 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De organisator van Enhanced Games krijgt een beursnotering in New York. Enhanced Games is een omstreden sportevenement waarin doping en andere verboden hulpmiddelen zijn toegestaan. De beursintroductie vindt plaats via een fusie van het bedrijf met het lege beursfonds A Paradise.
54 minuten geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG/AFP/RTR) - Bierconcern Asahi is niet in gesprek met de cybercriminelen achter een grote aanval die veel activiteiten van het bedrijf in Japan stillegde. Dat zei topman Atsushi Katsuki op een persconferentie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van Nederlandse fabrikanten is in november verslechterd, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Producenten zijn volgens het CBS negatiever over de voorraden gereed product. Ook zijn ze minder positief over de verwachte bedrijvigheid in de komende drie maanden. Producenten zijn echter minder negatief over hun orderportefeuille.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse export naar China krimpt. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) gingen er in de eerste helft van dit jaar 15 procent minder goederen de kant van het Aziatische land op. Deze exportkrimp is vooral te wijten aan een lagere uitvoer van gespecialiseerde machines en onderdelen, waaronder chipmachines.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie staat er eind 2025 "steviger" voor dan gedacht, ondanks Amerikaanse importheffingen, te hoge inflatie en onzekerheid. Dit meldt ABN AMRO. De bank heeft daarom haar groeiverwachtingen voor de economie van Nederland voor dit en volgend jaar verhoogd.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie staat er eind 2025 "steviger" voor dan gedacht, ondanks Amerikaanse importheffingen, te hoge inflatie en onzekerheid. Dit meldt ABN AMRO. De bank heeft daarom haar groeiverwachtingen voor de economie van Nederland voor dit en volgend jaar verhoogd.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag voor de vierde dag op rij hoger gesloten. Beleggers rekenen steeds meer op een renteverlaging door de Federal Reserve in december. Nvidia eindigde in de plus, nadat het chipconcern dinsdag nog tot de verliezers behoorde.
10 uur geleden