Wall Street flink onderuit na nieuwe renteprognose Fed
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag flink lager geëindigd. Beleggers leken te schrikken van het nieuws dat de Federal Reserve de rente volgend jaar minder snel wil verlagen. Waar eerder nog werd uitgegaan van vier verlagingen, worden dat er naar verwachting nu twee. Met een lagere rente wordt de economie gestimuleerd, bijvoorbeeld doordat de leenkosten voor huishoudens en bedrijven dalen.
De Amerikaanse centrale bank besloot woensdag het belangrijkste rentetarief in de Verenigde Staten voor de derde keer dit jaar te verlagen, met een kwart procentpunt. De financiële markten hadden daar al rekening mee gehouden. Daarmee gaat de rente in de VS nu naar een bandbreedte van 4,25 tot 4,50 procent.
"Met het besluit van vandaag hebben we onze beleidsrente met een volledig procentpunt verlaagd ten opzichte van het hoogste punt, en ons beleid is nu aanzienlijk minder restrictief. We kunnen daarom voorzichtiger zijn bij het overwegen van verdere aanpassingen aan onze beleidsrente", zei Fed-voorzitter Jerome Powell na afloop van de tweedaagse rentevergadering.
De prognoses van de Fed en de uitspraken van Powell leidden tot een negatieve stemming op Wall Street. De Dow-Jonesindex sloot 2,6 procent lager op 42.326,87 punten. Het is de tiende dag op rij dat de Dow is gedaald. De brede S&P 500-index verloor 3 procent op 5872,16 punten. Techgraadmeter Nasdaq zakte 3,6 procent op 19.392,70 punten.
Apple zakte 2,1 procent. Ingewijden zeiden tegen persbureau Bloomberg dat het bedrijf is gestopt met het ontwikkelen van een abonnementsdienst voor iPhones.
Nvidia daalde 1,1 procent. De bij beleggers populaire verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) stond de afgelopen dagen ook al flink onder druk en zakte dinsdag naar het laagste niveau in twee maanden.
De euro was 1,0365 dollar waard, het laagste niveau in zo'n twee jaar. Een vat Amerikaanse olie kostte iets minder op 70,08 dollar. Brentolie werd 0,4 procent goedkoper op 72,87 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - PME, het pensioenfonds voor de metaal- en technologische industrie, verhoogt de pensioenen vanaf 1 januari met 2,8 procent. Daardoor krijgen ongeveer 170.000 gepensioneerden vanaf begin volgend jaar een hoger bedrag op hun bankrekening.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland bereidt zich voor op een mogelijke verkoop van het genationaliseerde energieconcern Uniper, dat ook in Nederland elektriciteitscentrales heeft. Dit zou een van de grootste privatiseringen van Duitsland ooit kunnen worden, nu de regering in Berlijn afstapt van het idee om het nutsbedrijf te fuseren met de door de staat gesteunde gasreus SEFE. Dat meldde persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het sentiment onder beleggers op Wall Street heeft donderdag in de loop van de handelsdag een ommezwaai gemaakt. De resultaten van het Amerikaanse chipconcern Nvidia zorgden aanvankelijk voor opluchting bij beleggers. Maar Wall Street sloot uiteindelijk met verliezen, mede ingegeven door twijfels over de vraag of de Federal Reserve de rente in december zal verlagen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse senator Ron Wyden roept op tot een onderzoek naar de relatie tussen JPMorgan Chase en de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. De grote bank zou opzettelijk meer dan 1 miljard dollar aan verdachte transacties van Epstein niet hebben aangekaart. Dat schrijft The New York Times, met verwijzing naar een rapport dat Wyden heeft opgesteld op basis van recent vrijgegeven rechtbankstukken.
7 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Energieleveranciers moeten de terugleververgoeding en terugleverkosten vanaf 2027 snel bekendmaken. Met die oproep is de Vereniging Eigen Huis (VEH) donderdag gekomen. De belangenorganisatie voor huizenbezitters heeft negen energiebedrijven per brief gevraagd een positieve vergoeding te garanderen om te voorkomen dat zonnepaneeleigenaren moeten betalen voor hun teruggeleverde stroom.
8 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland is van plan zijn financiering voor de Europese ruimtevaartorganisatie ESA aanzienlijk te verhogen. Onderzoeksminister Dorothee Bär zal naar verwachting tot 5 miljard euro toezeggen tijdens de ESA-conferentie in Bremen volgende week.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn donderdag met winsten gesloten. In de middaghandel werden de plussen echter kleiner, na nieuwe cijfers van de Amerikaanse overheid over de arbeidsmarkt. Het vanwege de shutdown uitgestelde banenrapport over september bevatte volgens economen van ING gemengde signalen. Daardoor blijft het lastig goed in te schatten wat de Fed volgende maand met de Amerikaanse rente doet.
9 uur geleden