Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street flink onderuit na nieuwe renteprognose Fed

Wall Street flink onderuit na nieuwe renteprognose Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag flink lager geëindigd. Beleggers leken te schrikken van het nieuws dat de Federal Reserve de rente volgend jaar minder snel wil verlagen. Waar eerder nog werd uitgegaan van vier verlagingen, worden dat er naar verwachting nu twee. Met een lagere rente wordt de economie gestimuleerd, bijvoorbeeld doordat de leenkosten voor huishoudens en bedrijven dalen.

De Amerikaanse centrale bank besloot woensdag het belangrijkste rentetarief in de Verenigde Staten voor de derde keer dit jaar te verlagen, met een kwart procentpunt. De financiële markten hadden daar al rekening mee gehouden. Daarmee gaat de rente in de VS nu naar een bandbreedte van 4,25 tot 4,50 procent.

"Met het besluit van vandaag hebben we onze beleidsrente met een volledig procentpunt verlaagd ten opzichte van het hoogste punt, en ons beleid is nu aanzienlijk minder restrictief. We kunnen daarom voorzichtiger zijn bij het overwegen van verdere aanpassingen aan onze beleidsrente", zei Fed-voorzitter Jerome Powell na afloop van de tweedaagse rentevergadering.

De prognoses van de Fed en de uitspraken van Powell leidden tot een negatieve stemming op Wall Street. De Dow-Jonesindex sloot 2,6 procent lager op 42.326,87 punten. Het is de tiende dag op rij dat de Dow is gedaald. De brede S&P 500-index verloor 3 procent op 5872,16 punten. Techgraadmeter Nasdaq zakte 3,6 procent op 19.392,70 punten.

Apple zakte 2,1 procent. Ingewijden zeiden tegen persbureau Bloomberg dat het bedrijf is gestopt met het ontwikkelen van een abonnementsdienst voor iPhones.

Nvidia daalde 1,1 procent. De bij beleggers populaire verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) stond de afgelopen dagen ook al flink onder druk en zakte dinsdag naar het laagste niveau in twee maanden.

De euro was 1,0365 dollar waard, het laagste niveau in zo'n twee jaar. Een vat Amerikaanse olie kostte iets minder op 70,08 dollar. Brentolie werd 0,4 procent goedkoper op 72,87 dollar per vat.

Meer uit Financieel

AEX-index vestigt weer nieuw slotrecord door hoop op einde oorlog

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is deze tweede pinksterdag opnieuw gesloten op een hogere stand dan ooit. Beleggers waren optimistisch vanwege de positieve berichten over een mogelijk einde van de oorlog in Iran. Aanleiding daarvoor waren uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump, die zaterdag zei dat er grotendeels overeenstemming is over een akkoord met Iran.

2 uur geleden
Prosus wil af van verplichte aandelenverkoop Delivery Hero

AMSTERDAM (ANP) - Techinvesteerder Prosus wil af van de Europese verplichting om zijn aandeel in de Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero te verkopen. Dat stelde de Europese Commissie vorig jaar uit concurrentieoverwegingen als voorwaarde voor de overname van Just Eat Takeaway, het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl. Maar het aan de Amsterdamse beurs genoteerde Prosus wil niet verdergaan met het verkopen van het belang zolang Uber bezig is Delivery Hero over te nemen. Daartoe heeft Prosus een verzoek ingediend bij de EU, melden bronnen aan persbureau Bloomberg.

2 uur geleden
Leveringsproblemen bij vliegtuigbouwer Airbus houden aan

LEIDEN (ANP/DPA) - De grootste vliegtuigfabrikant ter wereld, Airbus, kampt nog steeds met leveringsproblemen. De Australische luchtvaartmaatschappij Qantas krijgt het eerste van de twaalf bestelde aangepaste A350-toestellen nu pas in april 2027, heeft Airbus maandag bekendgemaakt. Qantas had op levering gerekend voor eind 2026.

7 uur geleden
Speculatie onder beleggers na miljardenbod Uber op Delivery Hero

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Een miljardenbod van taxi- en maaltijdbezorgapp Uber op de Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero zorgt voor speculatie onder beleggers. Uber kwam dit weekend met een bod waarbij het bedrijf wordt gewaardeerd op 10 miljard euro. De beurskoers van Delivery Hero is maandag op de beurs in Frankfurt evenwel voorbij die waarde gegaan, omdat beleggers erop gokken dat er een hogere prijs nodig is om de deal rond te krijgen.

8 uur geleden
Huawei denkt ook zonder ASML krachtigste chips te kunnen maken

SHENZHEN (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Het Chinese techconcern Huawei claimt een nieuwe manier ontwikkeld te hebben om halfgeleiders te maken. Daarmee zou het bedrijf over een aantal jaren ook de meest geavanceerde chips kunnen maken, zonder dat het daarvoor de beste machines van chipmachinemaker ASML nodig heeft.

9 uur geleden
AEX naar nieuw record na berichten over naderende deal Iran-VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is maandagochtend gestegen tot een nieuw recordniveau. Beleggers trekken zich tijdens de dunne handel op tweede pinksterdag op aan berichten over een naderend vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran. De hoop is dat daardoor de Straat van Hormuz binnenkort weer helemaal heropent en de verstoringen aan de olie- en gasleveringen afnemen.

10 uur geleden
Olie en gas aanzienlijk goedkoper door hoop op akkoord VS-Iran

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Door de hoop op vrede in het Midden-Oosten laten zowel de olie- als de gasprijzen maandagochtend stevige dalingen zien. De Verenigde Staten en Iran lijken na berichten van afgelopen weekend namelijk heel dicht bij een nieuw akkoord.

11 uur geleden