Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street flink omlaag na tegenvallend inflatiecijfer VS

Wall Street flink omlaag na tegenvallend inflatiecijfer VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag flink omlaag na het recente sterke koersherstel. De stemming onder beleggers op Wall Street werd gedrukt door een tegenvallend inflatiecijfer. De consumentenprijzen in de Verenigde Staten stegen in augustus met 8,3 procent op jaarbasis. Economen hadden echter gerekend op een sterkere afkoeling van de inflatie tot 8,1 procent, van 8,5 procent in juli.

De lagere inflatie wordt vooral veroorzaakt door een daling van de benzineprijzen, waardoor Amerikanen minder geld kwijt zijn aan de pomp. Exclusief de sterke schommelende energieprijzen kwam de inflatie uit op 6,3 procent, tegen 5,9 procent in juli. Ook deze zogeheten kerninflatie, die de Amerikaanse centrale bank scherp in de gaten houdt, viel hoger uit dan economen hadden voorzien.

De Federal Reserve heeft de rente al een aantal keren flink verhoogd om de inflatie aan te pakken en zal dat naar verwachting volgende week opnieuw doen. Beleggers hadden gehoopt dat de Fed de rente minder agressief zou gaan verhogen bij een meevallend inflatiecijfer.

Dow-Jones

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 1,9 procent lager op 31.754 punten. De brede S&P 500 zakte 2,3 procent tot 4015 punten en de technologiebeurs Nasdaq verloor ruim 3 procent tot 11.887 punten.

Oracle steeg 0,8 procent. De producent van bedrijfssoftware zag de omzet afgelopen kwartaal met 18 procent stijgen, mede dankzij een sterke groei van de cloudacitviteiten. De winst werd wel wat gedrukt door de sterke dollar.

Overnamebod Twitter

Twitter ging bijna 1 procent omlaag. De aandeelhouders van het socialemediabedrijf stemmen dinsdag tijdens een aandeelhoudersvergadering over het overnamebod van Tesla-topman Elon Musk. Twitter en Musk bereikten in april een akkoord over de overname van 44 miljard dollar, maar Musk wil van de deal af vanwege onenigheid over het aantal nepaccounts op de berichtendienst. Twitter wil de miljardair via de rechter dwingen het bedrijf alsnog over te nemen.

Google-moeder Alphabet werd 3,7 procent lager gezet. Internetbedrijf Google wordt geconfronteerd met schadeclaims tot 25 miljard euro in twee collectieve rechtszaken. De claims worden naar verwachting volgende week officieel ingediend. De twee zaken worden aangespannen namens uitgevers in het Verenigd Koninkrijk en de Europese Unie die zeggen dat ze zijn benadeeld door Google met praktijken rond digitale advertenties.

Meer uit Financieel

Werkgevers uitzendbranche: slechts kleine groep staakt bij AH

LIJNDEN (ANP) - Slechts een kleine groep uitzendkrachten bij enkele distributiecentra van Albert Heijn heeft het werk neergelegd, stelt de werkgeversorganisatie voor de uitzendbranche ABU. Volgens de organisatie geldt voor de "overgrote meerderheid van de uitzendkrachten" dat die gewoon werkt of wil werken. Dinsdag heeft vakbond FNV aangekondigd dat de staking van uitzendkrachten is uitgebreid van twee naar vier locaties.

9 minuten geleden
Heineken: mensen drinken meer alcoholvrij bier op festivals

LEIDEN (ANP) - Nederlanders kiezen op een festival steeds vaker voor alcoholvrij bier. De consumptie van 0.0-bieren op festivals is dit jaar met 35 procent gestegen ten opzichte van een jaar eerder, meldt Heineken op basis van eigen cijfers over de verkopen. De brouwer verkoopt zijn biermerken, waaronder Heineken, Heineken 0.0, Brand en Desperados, naar eigen zeggen op 70 procent van alle festivals en evenementen in Nederland.

50 minuten geleden
AEX eindigt eerste handelsdag van tweede jaarhelft in het rood

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is op de eerste handelsdag van de tweede helft van het jaar in het rood geƫindigd. Beleggers hadden onder meer oog voor de ontwikkelingen rondom de handelsgesprekken tussen de Verenigde Staten en de belangrijkste handelspartners.

1 uur geleden
Minder nieuwe auto's verkocht, benzineauto op zijn retour

BUNNIK (ANP) - Autoverkopers deden in de eerste helft van dit jaar geen goede zaken. De verkoop van nieuwe personenauto's daalde met 5,5 procent tot 182.680 stuks, komt naar voren uit de recentste cijfers van autobrancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging en RDC.

1 uur geleden
Staking interieurbouwers en meubelmakers definitief van de baan

UTRECHT (ANP) - De landelijke staking van meubelmakers en interieurbouwers is definitief van de baan, meldt FNV. Na maanden cao-onderhandelingen hebben de vakbondsleden van FNV ingestemd met een verbeterd eindbod van de werkgevers.

2 uur geleden
Tesla zakt op Wall Street na oplaaien ruzie tussen Musk en Trump

NEW YORK (ANP) - Tesla ging dinsdag 7,3 procent omlaag op de aandelenbeurzen in New York. De ruzie tussen Tesla-topman Elon Musk en president Donald Trump lijkt opnieuw op te laaien. Musk en Trump maakten vorige maand al openlijk ruzie, waarbij de techmiljardair afgaf op Trumps nieuwe begrotingswet die het overheidstekort flink doet oplopen.

3 uur geleden
Verfconcern AkzoNobel houdt 'altijd wat' productie in Nederland

MUMBAI/AMSTERDAM (ANP) - Verfconcern AkzoNobel blijft altijd een deel van zijn verf of coatings in Nederland produceren, maar kijkt tegelijkertijd kritisch naar de kosten en flexibiliteit in het thuisland. Dat zegt topman Greg Poux-Guillaume. Dit en vorig jaar kondigde het bedrijf de sluiting van fabrieken in Wapenveld en Groot-Ammers aan.

3 uur geleden