Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street flink omlaag na tegenvallend inflatiecijfer

Wall Street flink omlaag na tegenvallend inflatiecijfer

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag bij opening flink omlaag. Beleggers reageerden op de nieuwste inflatiegegevens van de Verenigde Staten. Daaruit bleek dat de consumentenprijzen in de grootste economie ter wereld in januari met 3,1 procent zijn gestegen. In december bedroeg de inflatie nog 3,4 procent. Economen gepolst door financieel persbureau Bloomberg hadden echter verwacht dat de inflatie voor het eerst sinds maart 2021 onder de 3 procent zou uitkomen.

De zogeheten kerninflatie, zonder de sterk schommelende prijzen voor voeding en energie, bedroeg 3,9 procent, gelijk aan het cijfer over december. De inflatie speelt een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Federal Reserve. De centrale bank heeft de rente vorig jaar flink verhoogd om de prijsstijgingen aan te pakken. Op de financiële markten wordt al maanden gehoopt dat de inflatie inmiddels sterk genoeg is afgekoeld, zodat de Fed binnenkort kan beginnen met het verlagen van de rente. Die hoop stuwde de Amerikaanse beurzen naar nieuwe recordniveaus.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 1,1 procent lager op 38.367 punten. De Amerikaanse hoofdindex sloot een dag eerder op een nieuwe recordstand. De brede S&P 500 verloor 1,3 procent tot 4954 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte 1,8 procent tot 15.651 punten.

Prijsverhogingen

Coca-Cola won 1,2 procent. De grote frisdrankenfabrikant zag de verkopen afgelopen kwartaal sterker dan verwacht stijgen, vooral dankzij prijsverhogingen. Het concern wist daarmee een daling van het verkoopvolume in Noord-Amerika te compenseren. De kwartaalwinst lag in lijn met de verwachtingen. Voor dit jaar rekent het concern op een verdere groei.

Hasbro verloor 3,3 procent. De omzet van de speelgoedfabrikant daalde afgelopen periode verder en Hasbro leed opnieuw verlies. Het bedrijf, dat onder meer bekend is van My Little Pony en Monopoly, liet in december al weten de komende twee jaar 1100 banen te schrappen. Ook leverde een eerdere ontslagronde volgens het bedrijf niet genoeg resultaten op.

JetBlue Airways steeg ruim 11 procent. De activistische belegger Carl Icahn heeft een belang van bijna 10 procent genomen in de luchtvaartmaatschappij. Volgens Icahn is de aandelenkoers van JetBlue ondergewaardeerd. JetBlue zag in januari zijn poging om concurrent Spirit Airways over te nemen stranden, doordat een rechter de deal blokkeerde. De twee bedrijven vechten die uitspraak aan.

Meer uit Financieel

DNB: beleggingen huishoudens ruim 204 miljard euro waard

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse huishoudens hebben vorig jaar de waarde van hun beleggingen zien stijgen door de hogere koersen op de aandelenmarkten. Volgens De Nederlandsche Bank (DNB) steeg de totale waarde van de particuliere investeringen in beleggingsfondsen, beursgenoteerde aandelen en obligaties over heel 2025 met bijna 8 procent tot 204,3 miljard euro.

1 uur geleden
Wall Street sluit hoger na notulen Federal Reserve

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag hoger gesloten. Beleggers hadden onder meer aandacht voor de notulen van de rentevergadering van de Amerikaanse centrale bank van januari. Toen liet de Federal Reserve de rente in de Verenigde Staten onveranderd, na drie verlagingen op rij.

6 uur geleden
Zo'n 100 vluchten op Schiphol preventief geschrapt om winterweer

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen hebben preventief ongeveer honderd vluchten op Schiphol geannuleerd vanwege het winterse weer. Dit bevestigt een woordvoerder van de luchthaven na berichtgeving door De Telegraaf. Het zijn volgens hem vooral Europese bestemmingen.

7 uur geleden
Zuckerberg: spijt van trage opsporing minderjarigen op Instagram

LOS ANGELES (ANP/AFP) - Meta-topman Mark Zuckerberg heeft spijt van de trage vooruitgang die zijn bedrijf boekte bij het identificeren van minderjarige gebruikers op Instagram. Dit heeft hij woensdag gezegd tijdens de behandeling van een belangrijke zaak over socialemediaverslaving in het Amerikaanse Los Angeles.

7 uur geleden
ECB-bestuurslid Schnabel wil niet vervroegd aftreden

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Bestuurslid Isabel Schnabel van de Europese Centrale Bank (ECB) is van plan haar termijn uit te zitten. Dit heeft de Duitse econoom woensdag gezegd. Eerder woensdag meldden bronnen tegen de Britse zakenkrant Financial Times dat ECB-president Christine Lagarde haar termijn waarschijnlijk niet gaat afmaken.

8 uur geleden
Recordjaar beursuitbater Euronext door sterke handelsinkomsten

AMSTERDAM (ANP) - Beursuitbater Euronext, eigenaar van de aandelen- en optiemarkten in onder meer Amsterdam, Parijs en Lissabon, heeft in 2025 een recordjaar gedraaid. Topman Stéphane Boujnah zegt daarbij met "vertrouwen en vastberadenheid" begonnen te zijn aan 2026. Het beursbedrijf profiteert van hogere handelsinkomsten, meer beursgangen en overnames.

8 uur geleden
X moet onderzoekers gegevens rond Hongaarse verkiezingen geven

BERLIJN (ANP/RTR) - Het socialemediaplatform X moet onderzoekers toegang geven tot gegevens rond de verkiezingen in Hongarije op 12 april. Dit heeft het hof van beroep in Berlijn bepaald. De beslissing wordt gezien als een mijlpaal in de uitvoering van de Digital Services Act (DSA) van de EU.

10 uur geleden