Wall Street flink omlaag na tegenvallend inflatiecijfer
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag bij opening flink omlaag. Beleggers reageerden op de nieuwste inflatiegegevens van de Verenigde Staten. Daaruit bleek dat de consumentenprijzen in de grootste economie ter wereld in januari met 3,1 procent zijn gestegen. In december bedroeg de inflatie nog 3,4 procent. Economen gepolst door financieel persbureau Bloomberg hadden echter verwacht dat de inflatie voor het eerst sinds maart 2021 onder de 3 procent zou uitkomen.
De zogeheten kerninflatie, zonder de sterk schommelende prijzen voor voeding en energie, bedroeg 3,9 procent, gelijk aan het cijfer over december. De inflatie speelt een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Federal Reserve. De centrale bank heeft de rente vorig jaar flink verhoogd om de prijsstijgingen aan te pakken. Op de financiƫle markten wordt al maanden gehoopt dat de inflatie inmiddels sterk genoeg is afgekoeld, zodat de Fed binnenkort kan beginnen met het verlagen van de rente. Die hoop stuwde de Amerikaanse beurzen naar nieuwe recordniveaus.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 1,1 procent lager op 38.367 punten. De Amerikaanse hoofdindex sloot een dag eerder op een nieuwe recordstand. De brede S&P 500 verloor 1,3 procent tot 4954 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte 1,8 procent tot 15.651 punten.
Prijsverhogingen
Coca-Cola won 1,2 procent. De grote frisdrankenfabrikant zag de verkopen afgelopen kwartaal sterker dan verwacht stijgen, vooral dankzij prijsverhogingen. Het concern wist daarmee een daling van het verkoopvolume in Noord-Amerika te compenseren. De kwartaalwinst lag in lijn met de verwachtingen. Voor dit jaar rekent het concern op een verdere groei.
Hasbro verloor 3,3 procent. De omzet van de speelgoedfabrikant daalde afgelopen periode verder en Hasbro leed opnieuw verlies. Het bedrijf, dat onder meer bekend is van My Little Pony en Monopoly, liet in december al weten de komende twee jaar 1100 banen te schrappen. Ook leverde een eerdere ontslagronde volgens het bedrijf niet genoeg resultaten op.
JetBlue Airways steeg ruim 11 procent. De activistische belegger Carl Icahn heeft een belang van bijna 10 procent genomen in de luchtvaartmaatschappij. Volgens Icahn is de aandelenkoers van JetBlue ondergewaardeerd. JetBlue zag in januari zijn poging om concurrent Spirit Airways over te nemen stranden, doordat een rechter de deal blokkeerde. De twee bedrijven vechten die uitspraak aan.
Meer uit Financieel
DELFT (ANP) - De Nederlandse producent van quantumprocessors QuantWare heeft 152 miljoen euro opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Met het geld wil QuantWare een grote fabriek in Delft bouwen voor de productie van quantumprocessors. Onder andere de durfkapitaaltak van de Amerikaanse chipproducent Intel en overheidsinvesteringsfonds Invest-NL steken geld in de scale-up uit die Zuid-Hollandse plaats.
11 minuten geledenVELSEN-NOORD (ANP) - Milieudefensie-directeur Donald Pols gaat aan de slag bij Tata Steel Nederland. Hij moet daarom per direct stoppen bij de milieclub.
32 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Cryptobeurs Coinbase is dinsdag een winnaar op de beurs in New York na aankondiging van een reorganisatie. Beleggers zetten het aandeel hoger omdat een streep door 14 procent van het personeelsbestand betekent dat de kosten bij het Amerikaanse bedrijf omlaag zullen gaan.
1 uur geledenMARANELLO (ANP/BELGA/BLOOMBERG) - De leveringen van sportwagenbouwer Ferrari zijn in het eerste kwartaal verstoord door de Iranoorlog. Normaal vinden Ferrari's gretig aftrek rond de Perzische Golf, maar de oorlog verhindert dit. Ferrari zegt dat het deze moeilijkheden wel kon pareren door meer auto's naar andere regio's te sturen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verpakkingsindustrie probeert mensen vanaf volgende week maandag met loterijen te verleiden om meer blikjes en flessen met statiegeld in te leveren. Ongeveer duizend inzamelpunten buiten supermarkten betalen uit via Tikkie en delen per 15 cent statiegeld een digitaal lot uit. Daarmee maken deelnemers kans op geldprijzen tot 400 euro, maakte de voor inzameling verantwoordelijke organisatie Verpact bekend.
2 uur geledenMILWAUKEE (ANP/BLOOMBERG) - De winst van motorfietsenfabrikant Harley-Davidson is afgelopen kwartaal gekelderd, omdat het Amerikaanse bedrijf de prijzen verlaagde om de verkoop aan te jagen en resterende voorraden weg te werken. Dankzij de inspanningen slaagde het bedrijf er wel in om de verkoopdaling van motorfietsen van vorig jaar om te buigen in een verkoopplus.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Olie- en gasconcern ExxonMobil heeft in Nederland meerdere jaren de pensioenen van oud-medewerkers te weinig verhoogd. Volgens de kantonrechter in Rotterdam handelde het Amerikaanse bedrijf daarmee in strijd met gemaakte afspraken en goed werkgeverschap.
3 uur geleden