Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street flink omhoog na inflatie- en bankencijfers

Wall Street flink omhoog na inflatie- en bankencijfers

NEW YORK (ANP) - Wall Street is woensdag flink hoger geëindigd. Beleggers reageerden opgelucht op nieuwe inflatiecijfers. Ook kwamen meerdere grote Amerikaanse banken, waaronder JPMorgan Chase en Wells Fargo, met hun resultaten naar buiten. Die cijfers werden eveneens goed ontvangen.

De brede S&P 500-index won 1,8 procent tot 5949,91 punten. Daarmee wist de graadmeter zijn verlies van dit jaar tot nu toe in een keer weg te werken. De Dow-Jonesindex ging daarnaast 1,7 procent vooruit naar 43.221,55 punten en techgraadmeter Nasdaq kreeg er 2,5 procent bij op 19.511.23 punten.

De Amerikaanse consumentenprijzen stegen in december minder dan verwacht, wat de verwachting versterkte dat de Federal Reserve weleens eerder dan gedacht de rente kan verlagen. Volgens een deskundige van Goldman Sachs Asset Management zijn de cijfers geen reden voor de centrale bank om in januari al weer een rentestap te zetten. Maar zij is er nu wel meer van overtuigd dat de reeks van renteverlagingen van de Fed nog niet ten einde is.

JPMorgan, de grootste bank van de Verenigde Staten, won 2 procent. Het financiële concern profiteerde van de sterke Amerikaanse economie en deed vooral goede zaken met zijn investeringsactiviteiten. Zo verdiende de bank meer aan het begeleiden van fusies en overnames en de uitgifte van aandelen en obligaties door bedrijven. Over heel 2024 boekte JPMorgan een recordwinst van 58,5 miljard dollar (bijna 57 miljard euro).

Ook Wells Fargo, de op drie na grootste Amerikaanse bank, zag de inkomsten van zijn zakelijke activiteiten sterk stijgen. Ook rekent de bank in 2025 op een sterker dan verwachte stijging van de nettorente-inkomsten, ofwel het verschil tussen de rente die de bank ontvangt op leningen en de rentevergoeding op spaarrekeningen. Dat aandeel klom bijna 7 procent. Zakenbank Goldman Sachs boekte afgelopen kwartaal eveneens meer winst dan verwacht en werd beloond met een koerswinst van 6 procent.

De financiële markten konden ook het nieuws verwerken dat er een wapenstilstand is bereikt tussen Israël en Hamas. Dat leek beleggers minder bezig te houden. Zo zijn de olieprijzen ook verder gestegen, gestuwd door onder meer het inflatienieuws en zorgen over verstoringen in de olietoevoer door de sancties tegen Rusland. Een bestand in het Midden-Oosten zou onder andere omstandigheden voor een daling van de olieprijzen hebben kunnen zorgen.

Meer uit Financieel

AEX-index staakt opmars in afwachting onderhandelingen VS en Iran

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag licht lager geopend. Beleggers namen wat gas terug na de recente sterke opmars, die volgde op signalen over een waarschijnlijke verlenging van het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. Ook zei de Amerikaanse president Donald Trump dat de oorlog in Iran "vrij snel voorbij zou moeten zijn", waarmee hij zijn optimistische voorspellingen over het einde van het conflict herhaalde.

41 minuten geleden
Brussel stelt 760 miljoen euro beschikbaar voor hulp aan vissers

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie stelt geld beschikbaar voor hulp aan vissers die door de hoge brandstofprijzen in de problemen zijn gekomen. Lidstaten van de Europese Unie mogen daarvoor geld gebruiken uit een fonds dat is bedoeld voor de verduurzaming van de visserij. Daarin zit nog zo'n 760 miljoen euro.

1 uur geleden
IMF en Wereldbank hervatten samenwerking met Venezuela na jaren

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) en de Wereldbank hebben de samenwerking met Venezuela weer opgestart. Topvrouw Kristalina Georgieva van het IMF kondigt in een statement aan de betrekkingen met de regering van Venezuela onder het bewind van waarnemend president Delcy Rodríguez te hervatten. Daarmee legitimeren de instellingen de interim-regering verder en creëren ze nieuwe mogelijkheden voor financiële steun.

1 uur geleden
Toerisme groeit door meer buitenlandse bezoekers in 2025

DEN HAAG (ANP) - Hotels, campings en huisjesparken ontvingen in 2025 meer dan 52 miljoen gasten. Dat is iets meer dan in 2024, toen ruim 51 miljoen gasten in Nederland verbleven. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers. De stijging komt door meer buitenlands toerisme.

3 uur geleden
Ook op tankstations buiten de snelweg betalen met statiegeld

DEN HAAG (ANP) - Het wordt op meer tankstations mogelijk om statiegeldflesjes en -blikjes in te leveren aan de kassa. Op tankstations aan de snelweg was dit al wettelijk verplicht, maar het wordt nu ook mogelijk op bijna vijfhonderd tankstations buiten de snelweg. Daarvoor heeft Statiegeld Nederland, onderdeel van inzamelingsstichting Verpact, een samenwerking gesloten met Shell.

3 uur geleden
KVK: voor het eerst in 2,5 jaar stoppen minder ondernemers

UTRECHT (ANP) - Het aantal ondernemers dat stopt is in het eerste kwartaal van dit jaar voor het eerst in 2,5 jaar afgenomen. Dat ziet de Kamer van Koophandel (KVK). Er zijn ook meer nieuwe bedrijven begonnen ten opzichte van een jaar eerder.

8 uur geleden
Hypotheker: gemiddelde hypotheekrente naar hoogste punt in 2 jaar

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De gemiddelde hypotheekrente ligt momenteel op het hoogste punt in ruim twee jaar, meldt De Hypotheker. Dat komt met name door de oplopende kapitaalmarktrente, de belangrijkste graadmeter voor hypotheekrentes. Die stijgt vanwege de Iranoorlog. De hypotheekadviseur verwacht de komende periode nog een lichte stijging van de hypotheekrente, maar denkt wel dat de grootste piek achter de rug is.

8 uur geleden