Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street flink omhoog na inflatie- en bankencijfers

Wall Street flink omhoog na inflatie- en bankencijfers

NEW YORK (ANP) - Wall Street is woensdag flink hoger geëindigd. Beleggers reageerden opgelucht op nieuwe inflatiecijfers. Ook kwamen meerdere grote Amerikaanse banken, waaronder JPMorgan Chase en Wells Fargo, met hun resultaten naar buiten. Die cijfers werden eveneens goed ontvangen.

De brede S&P 500-index won 1,8 procent tot 5949,91 punten. Daarmee wist de graadmeter zijn verlies van dit jaar tot nu toe in een keer weg te werken. De Dow-Jonesindex ging daarnaast 1,7 procent vooruit naar 43.221,55 punten en techgraadmeter Nasdaq kreeg er 2,5 procent bij op 19.511.23 punten.

De Amerikaanse consumentenprijzen stegen in december minder dan verwacht, wat de verwachting versterkte dat de Federal Reserve weleens eerder dan gedacht de rente kan verlagen. Volgens een deskundige van Goldman Sachs Asset Management zijn de cijfers geen reden voor de centrale bank om in januari al weer een rentestap te zetten. Maar zij is er nu wel meer van overtuigd dat de reeks van renteverlagingen van de Fed nog niet ten einde is.

JPMorgan, de grootste bank van de Verenigde Staten, won 2 procent. Het financiële concern profiteerde van de sterke Amerikaanse economie en deed vooral goede zaken met zijn investeringsactiviteiten. Zo verdiende de bank meer aan het begeleiden van fusies en overnames en de uitgifte van aandelen en obligaties door bedrijven. Over heel 2024 boekte JPMorgan een recordwinst van 58,5 miljard dollar (bijna 57 miljard euro).

Ook Wells Fargo, de op drie na grootste Amerikaanse bank, zag de inkomsten van zijn zakelijke activiteiten sterk stijgen. Ook rekent de bank in 2025 op een sterker dan verwachte stijging van de nettorente-inkomsten, ofwel het verschil tussen de rente die de bank ontvangt op leningen en de rentevergoeding op spaarrekeningen. Dat aandeel klom bijna 7 procent. Zakenbank Goldman Sachs boekte afgelopen kwartaal eveneens meer winst dan verwacht en werd beloond met een koerswinst van 6 procent.

De financiële markten konden ook het nieuws verwerken dat er een wapenstilstand is bereikt tussen Israël en Hamas. Dat leek beleggers minder bezig te houden. Zo zijn de olieprijzen ook verder gestegen, gestuwd door onder meer het inflatienieuws en zorgen over verstoringen in de olietoevoer door de sancties tegen Rusland. Een bestand in het Midden-Oosten zou onder andere omstandigheden voor een daling van de olieprijzen hebben kunnen zorgen.

Meer uit Financieel

China verbiedt export naar wapenbedrijven door handel met Taiwan

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese ministerie van Handel heeft vrijdag zeven Europese bedrijven op een zwarte lijst gezet en handelsbeperkingen opgelegd. Aanleiding is hun betrokkenheid bij wapenverkopen aan Taiwan. Het is volgens persbureau Bloomberg voor het eerst dat Europese bedrijven op deze lijst terechtkomen.

1 uur geleden
Wedden op eigen doelpunt kan niet meer na ingrijpen autoriteit

DEN HAAG (ANP) - Twee goksites hebben de mogelijkheid om op eigen doelpunten te wedden verwijderd nadat ze daarop waren aangesproken door de Kansspelautoriteit (Ksa). Dit soort weddenschappen zijn niet toegestaan omdat ze een verhoogd risico hebben op matchfixing.

1 uur geleden
Duits bedrijfsleven even somber als tijdens coronapandemie

MÜNCHEN (ANP) - De omstandigheden voor Duitse bedrijven zijn in april aanzienlijk verslechterd, meldt onderzoeksinstituut Ifo op basis van zijn maandelijkse enquête onder ondernemers. Een graadmeter voor het ondernemersvertrouwen in Duitsland zakte tot het laagste niveau sinds de coronapandemie.

2 uur geleden
Eigenaar kunstmestfabriek Sluiskil verwacht hogere gaskosten

OSLO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Kunstmestproducent Yara, bekend van zijn grote complex in het Zeeuwse Sluiskil, verwacht dat de kosten voor aardgas in de komende maanden flink hoger liggen door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. Het Noorse concern denkt dat de kosten in het tweede kwartaal 150 miljoen dollar (ruim 128 miljoen euro) hoger uitvallen dan een jaar geleden.

2 uur geleden
Porsche doet belang in sportwagenmerk Bugatti van de hand

STUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Porsche verkoopt zijn belang in sportwagenmerk Bugatti. De Duitse autofabrikant heeft ingestemd met de verkoop aan een consortium onder leiding van HOF Capital, een fonds dat mede werd opgericht door een telg uit een Egyptische miljardairsfamilie.

2 uur geleden
EU akkoord met tijdlijn om concurrerender te worden

NICOSIA (ANP) - De EU-landen, de Europese Commissie en het Europees Parlement hebben vrijdag hun handtekening gezet onder een routekaart om de interne markt te verbeteren. De EU wil vaart maken met het vereenvoudigen van regels voor de interne markt. Daarmee hoopt Europa concurrerender te worden.

3 uur geleden
Betaalbedrijf Adyen stijgt op Damrak na Duitse overname

AMSTERDAM (ANP) - Adyen behoorde vrijdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. De betalingsverwerker koopt het Duitse Talon.One voor 750 miljoen euro. Het bedrijf biedt winkelketens en grote merken een systeem aan waarmee ze op maat gemaakte promotiecampagnes voor klanten kunnen opzetten. Met de aankoop verwacht Adyen zijn activiteiten uit te breiden van het verwerken van betalingen naar marketing. Het aandeel werd ruim 3 procent hoger gezet.

4 uur geleden